Otwórz menu główne

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2014

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2014 – zawody sportowe, które odbyły się w dniach od 28 stycznia do 3 lutego 2014 roku we włoskim Val di Fiemme. Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 21 konkurencjach w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2014
2013 2015
Data 28 stycznia – 3 lutego 2014
Gospodarz Włochy Val di Fiemme
Organizator FIS

ProgramEdytuj

28 stycznia

29 stycznia

30 stycznia

31 stycznia

1 lutego

2 lutego

3 lutego

MedaliściEdytuj

  Biegi narciarskie - juniorzyEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Sprint techniką dowolną 29 stycznia 2014   Jean Tiberghien   Oskar Svensson   Joni Maki
Bieg łączony na 20 km 31 stycznia 2014   Eirik Sverdrup Augdal   Aleksiej Czerwotkin   Johan Hoel
Bieg na 10 km techniką klasyczną 2 lutego 2014   Roman Kajgarodow   Jens Burman   Petter Reistad
Bieg sztafetowy 4x5 km 3 lutego 2014   Norwegia
Eivind Krane Heimdal
Petter Reistad
Johan Hoel
Eirik Sverdrup Augdal
  Francja
Richard Jouve
Valentin Chauvin
Jules Lapierre
Jean Tiberghien
  Rosja
Aleksandr Bakanow
Roman Kajgarodow
Jewgienij Wachruszew
Aleksiej Czerwotkin

Kobiety

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Sprint techniką dowolną 29 stycznia 2014   Jonna Sundling   Lotta Udnes Weng   Julija Biełorukowa
Bieg łączony na 10 km 31 stycznia 2014   Sarah Schaber   Alisa Żambałowa   Anna Dyvik
Bieg na 5 km techniką klasyczną 2 lutego 2014   Natalja Niepriajewa   Sofia Henriksson   Anastasija Siedowa
Bieg sztafetowy 4x3,3 km 3 lutego 2014   Szwecja
Anna Dyvik
Sofia Henriksson
Maja Dahlqvist
Jonna Sundling
  Rosja
Alisa Żambałowa
Julija Biełorukowa
Anastasija Siedowa
Natalja Niepriajewa
  Norwegia
Lovise Heimdal
Ingeranne Strøm Nakstad
Tiril Udnes Weng
Lotta Udnes Weng

  Biegi narciarskie - U 23Edytuj

Mężczyźni

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Bieg na 15 km techniką klasyczną 30 stycznia 2014   Iivo Niskanen   Siergiej Ustiugow   Mathias Rundgreen
Bieg łączony na 30 km 1 lutego 2014   Adrien Backscheider   Damien Tarantola   Daniel Stock
Sprint techniką dowolną 29 stycznia 2014   Siergiej Ustiugow   Paul Goalabre   Roman Schaad

Kobiety

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Bieg na 10 km techniką dowolną 30 stycznia 2014   Martine Ek Hagen   Célia Aymonier   Elisabeth Schicho
Bieg łączony na 15 km 1 lutego 2014   Martine Ek Hagen   Ragnhild Haga   Teresa Stadlober
Sprint techniką klasyczną 29 stycznia 2014   Elisabeth Schicho   Jessica Diggins   Giulia Stürz

  Skoki narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Skocznia normalna - indywidualnie 31 stycznia 2014   Jakub Wolny   Patrick Streitler   Jewgienij Klimow
Skocznia normalna - drużynowo 1 lutego 2014   Polska
Jakub Wolny
Aleksander Zniszczoł
Krzysztof Biegun
Klemens Murańka
  Austria
Simon Greiderer
Ulrich Wohlgenannt
Elias Tollinger
Patrick Streitler
  Norwegia
Daniel-André Tande
Johann André Forfang
Hans Petter Bergquist
Mats Søhagen Berggaard

Kobiety

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Skocznia normalna - indywidualnie 28 stycznia 2014   Sara Takanashi   Coline Mattel   Maren Lundby
Skocznia normalna - drużynowo 30 stycznia 2014   Japonia
Yūki Itō
Haruka Iwasa
Yurina Yamada
Sara Takanashi
  Słowenia
Urša Bogataj
Barbara Klinec
Anja Javoršek
Špela Rogelj
  Francja
Léa Lemare
Marie Hoyau
Julia Clair
Coline Mattel

  Kombinacja norweskaEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Data   Złoto   Srebro   Brąz
Skocznia normalna, bieg na 10 km - indywidualnie 30 stycznia 2014   Philipp Orter   Ilkka Herola   David Welde
Skocznia normalna, bieg na 5 km - indywidualnie 1 lutego 2014   Philipp Orter   David Welde   Martin Fritz
Skocznia normalna, bieg na 4x5 km - drużynowo 2 lutego 2014   Austria
Bernhard Flaschberger
Martin Fritz
Fabian Steindl
Philipp Orter
  Niemcy
Dominik Schwaar
Terence Weber
Jakob Lange
David Welde
  Norwegia
Sindre Pettersen
Jarl Magnus Riiber
Sigmund Kielland
Emil Vilhelmsen

Tabela medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo  
złoto
 
srebro
 
brąz
   
razem
1.   Norwegia 4 2 8 14
2.   Rosja 3 4 4 11
3.   Austria 3 2 2 7
4.   Francja 2 5 1 8
5.   Szwecja 2 3 1 6
5.   Niemcy 2 2 2 6
7.   Japonia 2 0 0 2
  Polska 2 0 0 2
8.   Finlandia 1 1 1 3
10.   Słowenia 0 1 0 1
10.   Stany Zjednoczone 0 1 0 1
12.   Szwajcaria 0 0 1 1
12.   Włochy 0 0 1 1

BibliografiaEdytuj