Otwórz menu główne

Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Belgię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 336 sportowców. Belgia wówczas była organizatorem igrzysk olimpijskich.

Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Belgia
Kod MKOl BEL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Liczba zawodników 336 w 121 konkurencjach w 23 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
14
Srebro
11
Brąz
11
Razem
36

Spis treści

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Konkurencja
  Gimnastyka
  Srebro Auwerkeren, EugèneEugène Auwerkeren
Bauer, ThéophileThéophile Bauer
Claessens, FrançoisFrançois Claessens
Cootmans, AugustusAugustus Cootmans
Gibens, FrançoisFrançois Gibens
Haepers, AlbertAlbert Haepers
Jacob, DomienDomien Jacob
Kempeneers, FélicienFélicien Kempeneers
Labéeu, JulesJules Labéeu
Lafortune, HubertHubert Lafortune
Landrieu, AugusteAuguste Landrieu
Lannie, CharlesCharles Lannie
Loriot, ConstantConstant Loriot
Moerloos, NicolaasNicolaas Moerloos
Minnaert, FerdinandFerdinand Minnaert
Stoop, LouisLouis Stoop
Guysse, Jean VanJean Van Guysse
Van Mele, AlphonseAlphonse Van Mele
Verboven, FrançoisFrançois Verboven
Verboven, JeanJean Verboven
Verdonck, JulienJulien Verdonck
Verstraeten, JosephJoseph Verstraeten
Vivex, GeorgesGeorges Vivex
Wagemans, JulianusJulianus Wagemans
Wielobój drużynowo
  Brąz Arets, PaulPaul Arets
Bronckaert, LéonLéon Bronckaert
Clabots, LéopoldLéopold Clabots
Claessens, Jean-BaptisteJean-Baptiste Claessens
Darrien, LéonLéon Darrien
Dehoux, LucienLucien Dehoux
Deleu, ErnestErnest Deleu
Duboisson, ÉmileÉmile Duboisson
Dureuil, ErnestErnest Dureuil
Fiems, JosephJoseph Fiems
Hansen, MarcelMarcel Hansen
Henin, LouisLouis Henin
Hoffman, OmerOmer Hoffman
Logiest, FélixFélix Logiest
Maerschalck, CharlesCharles Maerschalck
Paenhuijsen, RenéRené Paenhuijsen
Pierret, ArnoldArnold Pierret
Pinchart, RenéRené Pinchart
Pirotte, GaspardGaspard Pirotte
Pluys, AugustienAugustien Pluys
Son, LéopoldLéopold Son
Taeymans, ÉdouardÉdouard Taeymans
Thiriar, PierrePierre Thiriar
Verhavert, HenriHenri Verhavert
Ćwiczenia "szwedzkie" drużynowo
  Hokej na trawie
  Brąz Delelienne, CharlesCharles Delelienne
Van Den Bemden, MauriceMaurice Van Den Bemden
Strauwen, RenéRené Strauwen
de la Chevalerie, Raoul DaufresneRaoul Daufresne de la Chevalerie
de Montigny, FernandFernand de Montigny
Goemaere, AdolpheAdolphe Goemaere
Chibert, PierrePierre Chibert
Becquet, AndréAndré Becquet
Keppens, RaymondRaymond Keppens
Valcke, PierrePierre Valcke
Nerom, Jean VanJean Van Nerom
Gevers, RobertRobert Gevers
Diercxsens, LouisLouis Diercxsens
Gniette, CharlesCharles Gniette
Turniej mężczyzn
  Jeździectwo
  Złoto Bouckaert, DanielDaniel Bouckaert Woltyżerka indywidualnie
  Złoto Bouckaert, DanielDaniel Bouckaert
Finet, LouisLouis Finet
Ranst, VanVan Ranst
Woltyżerka drużynowo
  Srebro Laame, HenriHenri Laame
Coumans, AndréAndré Coumans
de Gaiffier d'Hestroy, HermanHerman de Gaiffier d'Hestroy d'Oultromont, HermanHerman d'Oultromont
Skoki przez
przeszkody drużynowo
  Brąz Moeremans d'Emaüs, RogerRoger Moeremans d'Emaüs
Lints, OswaldOswald Lints
Bonvalet, JulesJules Bonvalet
Misonne, JacquesJacques Misonne
WKKW drużynowo
  Brąz Finet, LouisLouis Finet Woltyżerka indywidualnie
  Kolarstwo
  Złoto George, HenryHenry George 50 km
  Brąz Jean Janssens
De Bunné, AlbertAlbert De Bunné
Vercruysse, AndréAndré Vercruysse
Wyckmans, AlbertAlbert Wyckmans
Wyścig drużynowy
ze startu wspólnego
  Łucznictwo
  Złoto Cloetens, EdmondEdmond Cloetens Cel stały, duży ptak - indywidualnie
  Złoto Van Moer, EdmondEdmond Van Moer Cel stały, duży ptak - drużynowo
  Złoto Van Innis, HubertHubert Van Innis Cel ruchomy, 33 m - indywidualnie
  Złoto Van Innis, HubertHubert Van Innis Cel ruchomy, 28 m - indywidualnie
  Złoto Cloetens, EdmondEdmond Cloetens
Van De Perck, LouisLouis Van De Perck
Flamand, FirminFirmin Flamand
Van Moer, EdmondEdmond Van Moer
Hermans, JosephJoseph Hermans
Van De Verre, AugusteAuguste Van De Verre
Cel stały, duży ptak - drużynowo
  Złoto Cloetens, EdmondEdmond Cloetens
Van De Perck, LouisLouis Van De Perck
Flamand, FirminFirmin Flamand
Van Moer, EdmondEdmond Van Moer
Hermans, JosephJoseph Hermans
Van De Verre, AugusteAuguste Van De Verre
Cel stały, mały ptak - drużynowo
  Złoto Van Innis, HubertHubert Van Innis
Allaert, AlphonseAlphonse Allaert
De Knibber, EdmondEdmond De Knibber
Delcon, LouisLouis Delcon
De Mayer, JérômeJérôme De Mayer
Van Thielt, PierrePierre Van Thielt
Fierens, LouisLouis Fierens
Van Beeck, LouisLouis Van Beeck
Cel ruchomy, 50 m - drużynowo
  Złoto Van Innis, HubertHubert Van Innis
Allaert, AlphonseAlphonse Allaert
De Knibber, EdmondEdmond De Knibber
Delcon, LouisLouis Delcon
De Mayer, JérômeJérôme De Mayer
Van Thielt, PierrePierre Van Thielt
Fierens, LouisLouis Fierens
Van Beeck, LouisLouis Van Beeck
Cel ruchomy, 33 m - drużynowo
  Srebro Van De Perck, LouisLouis Van De Perck Cel stały, duży ptak - indywidualnie
  Srebro Van De Perck, LouisLouis Van De Perck Cel stały, mały ptak - indywidualnie
  Srebro Van Innis, HubertHubert Van Innis Cel ruchomy, 50 m - indywidualnie
  Srebro Van Innis, HubertHubert Van Innis
Allaert, AlphonseAlphonse Allaert
De Knibber, EdmondEdmond De Knibber
Delcon, LouisLouis Delcon
De Mayer, JérômeJérôme De Mayer
Van Thielt, PierrePierre Van Thielt
Fierens, LouisLouis Fierens
Van Beeck, LouisLouis Van Beeck
Cel ruchomy, 28 m - drużynowo
  Brąz Flamand, FirminFirmin Flamand Cel stały, duży ptak - indywidualnie
  Brąz Hermans, JosephJoseph Hermans Cel stały, duży ptak - drużynowo
  Piłka nożna
  Złoto De Bie, JeanJean De Bie
Swartenbroeks, ArmandArmand Swartenbroeks
Verbeeck, OscarOscar Verbeeck
Musch, JosephJoseph Musch
Hanse, EmileEmile Hanse
Fierens, AndréAndré Fierens
Van Hege, LouisLouis Van Hege
Larnoe, RikRik Larnoe
Bragard, MathieuMathieu Bragard
Coppee, RobertRobert Coppee
Bastin, DésiréDésiré Bastin
Balyu, FélixFélix Balyu
Nisot, FernandFernand Nisot
Hebdin, GeorgesGeorges Hebdin
Turniej mężczyzn
  Piłka wodna
  Srebro Durant, AlbertAlbert Durant
Gailly, PaulPaul Gailly
Nijs, PierrePierre Nijs
Pletinckx, JosephJoseph Pletinckx
Blitz, MauriceMaurice Blitz
Bauwens, RenéRené Bauwens
Blitz, GérardGérard Blitz
Dewin, PierrePierre Dewin
Turniej mężczyzn
  Pływanie
  Brąz Blitz, GérardGérard Blitz 100 m stylem
grzbietowym
  Podnoszenie ciężarów
  Złoto De Haes, FransFrans De Haes Waga piórkowa
  Srebro Williquet, LouisLouis Williquet Waga lekka
  Brąz Rooms, FlorimondFlorimond Rooms Waga lekka
  Strzelectwo
  Srebro Bosquet, AlbertAlbert Bosquet
Cogels, JosephJoseph Cogels
Dupont, ÉmileÉmile Dupont
Fesinger, EdouardEdouard Fesinger
Quersin, HenriHenri Quersin
Van Tilt, LouisLouis Van Tilt
Trap drużynowo
  Szermierka
  Srebro Anspach, PaulPaul Anspach
Tom, LéonLéon Tom
Gevers, ErnestErnest Gevers
Goblet D'aviella, FélixFélix Goblet D'aviella
Boin, VictorVictor Boin
De Craecker, JosephJoseph De Craecker
De Wee, MauriceMaurice De Wee
Le Hardy De Beaulieu, PhilippePhilippe Le Hardy De Beaulieu
Fernand De Montigny, OrphileOrphile Fernand De Montigny
Szpada drużynowo
  Przeciąganie liny
  Brąz Bourguignon, EdouardEdouard Bourguignon
Ducatillon, AlphonseAlphonse Ducatillon
Maertens, RémyRémy Maertens
Piek, ChristianChristian Piek
Pintens, HenriHenri Pintens
Van Den Broeck, CharlesCharles Van Den Broeck
Van Hoorenbeek, FrançoisFrançois Van Hoorenbeek
Wuyts, GustaveGustave Wuyts
Klasa 8 m - formuła 1919
  Żeglarstwo
  Złoto Cornellie, ÉmileÉmile Cornellie
Bruynseels, FrédéricFrédéric Bruynseels
Cornellie, FlorimondFlorimond Cornellie
Klasa 6 m - formuła 1907
  Srebro Huybrechts, LéonLéon Huybrechts
van den Bussche, CharlesCharles van den Bussche
van den Bussche, CharlesCharles van den Bussche
Klasa 6 m - formuła 1919
  Brąz Grisar, AlbertAlbert Grisar
Hellebuyck, GeorgesGeorges Hellebuyck
de l’Arbre, WillyWilly de l’Arbre
Standaert, LéopoldLéopold Standaert
Weewauters, HenriHenri Weewauters
Klasa 8 m - formuła 1919

Skład kadryEdytuj

  BoksEdytuj

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Joseph Charpentier waga musza   Peder Kjellberg
W
  Charles Albert
P
Nie awansował
Jules Androt   Peter Zivic
P
Nie awansował
Alfons Bouwens waga kogucia   Clarence Walker
P
Nie awansował
Henri Hébrants wolny los   Samuel Vogel
W
  Chris Graham
P
  George McKenzie
P[1]
4.
Philippe Bouvy waga piórkowa   Wim Hesterman
W
  Jean Gachet
P
Nie awansował
Roger Vincken   Edoardo Garzena
P
Nie awansował
Julien Van Muyzen waga lekka   Leonard Giunchi
W
  Richard Beland
P
Nie awansował
Jean Neys   Gotfred Johansen
P
Nie awansował
Georges Werll waga półśrednia   William Clark
P
Nie awansował
René De Smet   August Suhr
P
Nie awansował
Georges Simonon waga średnia   Jean Dortet
P
Nie awansował
Antoine Masson   Georges Prud'Homme
P
Nie awansował
Victor Creusen waga ciężka wolny los   William Spengler
P
Nie awansował

  GimnastykaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Félicien Kempeneers wielobój indywidualnie 86,25 4.
Julianus Wagemans 83,58 9.
François Gibens 83,08 11.
François Verboven 80,42 17.
Charles Lannie 78,95 19.
Eugène Auwerkeren, François Claessens, Augustus Cootmans, François Gibens, Albert Haepers, Domien Jacob, Félicien Kempeneers, Théophile Bauer, Jules Labéeu,Hubert Lafortune, Auguste Landrieu, Charles Lannie, Constant Loriot, Nicolaas Moerloos, Ferdinand Minnaert, Louis Stoop, Jean Van Guysse, Alphonse Van Mele, François Verboven, Jean Verboven, Julien Verdonck, Joseph Verstraeten, Georges Vivex, Julianus Wagemans wielobój drużynowo 346,765  
Paul Arets, Léon Bronckaert, Léopold Clabots, Jean-Baptiste Claessens, Léon Darrien, Lucien Dehoux, Ernest Deleu, Émile Duboisson, Ernest Dureuil, Joseph Fiems, Marcel Hansen, Louis Henin, Omer Hoffman, Félix Logiest, Charles Maerschalck, René Paenhuijsen, Arnold Pierret, René Pinchart, Gaspard Pirotte, Augustien Pluys, Léopold Son, Édouard Taeymans, Pierre Thiriar, Henri Verhavert wielobój drużynowo w systemie wolnym 1094  

  Hokej na lodzieEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Turniej o złoty medalEdytuj

Ćwierćfinał

Szwecja   8:0   Belgia

  Hokej na trawieEdytuj

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
  Wielka Brytania 3 3 0 0 17 2 +15 6
  Dania 3 2 0 1 15 8 +7 4
  Belgia 3 1 0 2 6 19 -13 2
  Francja 3 0 0 3 2 12 -9 0

Wyniki 1 września 1920

Belgia   3:2   Francja

3 września 1920

Wielka Brytania   12:1   Belgia

5 września 1920

Dania   5:2   Belgia

Reprezentacja Belgii zdobyła brązowy medal.

  JeździectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Gaston de Trannoy Bouton d'Or 23,1250 7.
Emmanuel de Blommaert Grizzly 20,4375 20.
Konkurencja Zawodnik Koń Punkty Karne Miejsce
Skoki indywidualnie Ferdinand de la Serna Arsinoe 6,00 5.
Roger Moeremans d'Emaüs Sweet Girl 7,00 7.
Jules Bonvalet Weppelghem 10,00 15.
Ghislain de Briey Perfect Gentleman 13,50 21.
Jacques Misonne Gaucho 23,25 25.
Skoki drużynowo Henri Laame
André Coumans
Herman de Gaiffier d'Hestroy
Herman d'Oultromont
Biscuit
Lisette
Miss
Lord Kitchener
16,25  
Konkurencja Zawodnik Koń 50 km 20 km Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Roger Moeremans d'Emaüs Sweet Girl 787,50 600,00 265,00 1652,50 4.
Oswald Lints Martha 900,00 615,00 0,00 1515,00 10.
Jules Bonvalet Weppelghem 885,00 255,00 252,50 1392,50 12.
Jacques Misonne Gaucho 862,50 420,00 0,00 1282,50 17.
WKKW drużynowo Roger Moeremans d'Emaüs
Oswald Lints
Jules Bonvalet
Jacques Misonne
jak wyżej punktacja jak wyżej 4560,00  
Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Poz.
woltyżerka indywidualnie Daniel Bouckaert 30,500  
Louis Finet 29,000  
van Ranst 28,000 4.
van Schauwenbroeck 27,250 5.
Albert van Cauwenberg 26,666 6.
Victor Claes 26,163 8.
woltyżerka drużynowo Daniel Bouckaert
Louis Finet
van Ranst
87,500  

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Konkurencja Zawodnik Czas Pozycja
jazda indywidualna na czas (m) Jean Jamssens 4:44:20,6 4.
Albert De Bunné 4:45:23,4 5.
André Vercruysse 4:55:41,4 15.
Albert Wyckmans 5:03:19,0 24.
jazda drużynowa na czas (m) Jean Janssens
Albert De Bunné
André Vercruysse
Albert Wyckmans
19:28:44,4  

  Kolarstwo toroweEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Repasaże - półfinały Repasaże - finał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
sprint Binard   Thomas Lance
  Jack King
b.d 2.   Francesco Giorgetti
  Harry Ryan
b.d 3.   Georges Perrin
  Gustave Daghelinckx
  Francesco Giorgetti
b.d 3. Nie awansował
Gustave Daghelinckx   Norman Webster
  Tjabel Boonstra
13,2 1.   James Walker
  Georges Perrin
b.d 3.   Georges Perrin
  Binard
  Francesco Giorgetti
b.d 2. Nie awansował
L'Empereur   Harry Ryan
  Jean Majérus
b.d 2.   Gerald Halpin
  Anthony Young
b.d 3.   Henri Bellivier
  Norman Webster
  Anthony Young
b.d 2. Nie awansował
John Verhoeven   Francesco Giorgetti
  William Smith
13,2 1.   Mouritius Peeters
  Harold Bounsell
b.d 3.   Harold Bounsell
  Christopher Dotterweich
  Thomas Lance
b.d 3. Nie awansował
tandemy John Verhoeven
Gustave Daghelinckx
  William Smith,   James Walker
  Pieter Beets,   Tjabel Boonstra
b.d 2, Nie awansowali
Frans Verscheuren
Frédéric Claessens
  William Stewart,   Cyril Alden Nie ukończyli wyścigu Nie awansowali
50 km Henry George 1:16:43,2 1.  
Charles Cadron b.d 8. 8.
Gustave de Schryver b.d 8. 8.
Félix Dockx Nie ukończył wyścigu
wyścig na dochodzenie drużynowo Jean Janssens
Albert De Bunné
Charles Van Doorselaer
Gustave De Schryver
  Stany Zjednoczone 6:18,4 1.   Wielka Brytania 5:20,2 2. Nie awansowali

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Marcel Gustin b.d 3. Nie awansował
Paul Brochart 11,4 1. b.d 2. b.d 4. Nie awansował
Jean Lefèvre b.d 5. Nie awansował
Julien Lehouck b.d 4. Nie awansował
200 m Marcel Gustin 24,3 3. Nie awansował
Paul Brochart 23,2 1. 23,1 2. Nie stanął na starcie Nie awansował
Max Houben 24,2 2. b.d 5. Nie awansował
400 m Omer Corteyn 52,2 1. 52,1 5. Nie awansował
François Morren 51,6 1. 50,8 4. Nie awansował
Jules Migeot 55,1 4. Nie awansował
800 m Joseph Van Der Wee b.d 5. Nie awansował
Léoncé Oleffe b.d 7. Nie awansował
Jean Delarge Nie ukończył biegu Nie awansował
Henri Godin b.d 6. Nie awansował
1500 m Lucien Bangels Nie ukończył biegu Nie awansował
Théophile Roeckaert b.d 8. Nie awansował
Léoncé Oleffe 4:11,5 5. Nie awansował
Léon Fourneau 4:14,8 3. 4:10,3 9.
5000 m Pierre Trullemans Nie ukończył biegu Nie awansował
Julien Van Campenhout 15:22,6 2. b.d 9.
François Vyncke b.d 7. Nie awansował
Henri Smets b.d 8. Nie awansował
10 000 m Pierre Devaux 36:38,3 8. Nie awansował
Aimé Proot b.d 9. Nie awansował
110 m przez płotki René Joannes-Powell b.d 4. Nie awansował
400 m przez płotki Omer Smet Nie ukończył biegu nie awansował
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Max Houben
Julien Lehouck
Omer Smet
Paul Brochart
43,7 2. Nie awansowali
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Jules Migeot
Omer Corteyn
Omer Smet
François Morren
3:38,8 1. 3:24,9 6.
bieg 3000 m drużynowo Julien Van Campenhout
Claude Otterbeen
Lucien Bangels
30 pkt 4. Nie awansowali
maraton Auguste Broos 2:39:25,8 4.
Charles Melis 3:00:51,0 27.
Oscar Blansaer 3:20:00,0 34.
Desiré Van Remortel Nie ukończył biegu
chód na 3 km Jean Segers 14:09,2 6. 13:31,3 9.
Paul Verlaeckt b.d 7. Nie awansował
Charles Wiggers b.d 9. Nie awansował
chód na 10 km Jean Segers 48:29,0 6. 50:32,4 7.
Paul Verlaeckt Dyskwalifikacja Nie awansował
Antoine Doyen b.d 6. 56:30,0 8.
Charles Wiggers Dyskwalifikacja colspan = 2\Nie awansował
bieg przełajowy Julien Van Campenhout 28:00,0 7.
Henri Smets b.d 33.
Aimé Proot b.d 36.
François Vyncke b.d 37.
Pierre Trullemans b.d 41.
Antoine Rivez b.d 42.
bieg przełajowy drużynowo Julien Van Campenhout
Henri Smets
Aimé Proot
48 pkt 6.

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Gustave De Bruyne 6,20 18. Nie awansował
Jean Lefèvre 5,79 24. Nie awansował
Julien Lehouck 5,76 25. Nie awansował
skok wzwyż Georges Henrion 1,70 14. Nie awansował
Jean Mahy 1,65 16. Nie awansował
Jean Hénault 1,65 16. Nie awansował
skok o tyczce René Joannes-Powell 3,60 1. 3,30 13.
pchnięcie kulą Gaston Wuyts 11,045 18. Nie awansował
Léon Pothier 10,10 20. Nie awansował
rzut dyskiem Arthur Delaender 32,00 16. Nie awansował
rzut oszczepem Adolphe Hauman 42,58 18. Nie awansował
Émile Muller 40,24 20. Nie awansował
Jean Lefèvre 39,00 22. Nie awansował
Arthur Delaender 36,25 25. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
René Joannes-Powell dziesięciobój bieg 100 m 12,2 619,2 17.
skok w dal 5,935 592,075 14.
pchnięcie kulą 9,47 413 22.
skok wzwyż 1,55 468 15.
bieg 400 m 56,4 691,68 3.
rzut dyskiem 28,29 357,04 15.
bieg na 110 m przez płotki 18,0 715,0 12.
skok o tyczce 2,90 433 10.
rzut oszczepem 29,63 137,325 14.
bieg na 1500 m 4:52,6 665,2 6.
Finał 5091,52 '11.

  ŁucznictwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Wynik Miejsce
Cel stały -Duży ptak indywidualnie Edmond Cloetens 13  
Louis Van De Perck 11  
Firmin Flamand 7  
Edmond Van Moer 6 4.
Joseph Hermans 5 5.
Auguste Van De Verre 3 6.
Cel stały Duży ptak drużynowo Edmond Cloetens
Louis Van De Perck
Firmin Flamand
Edmond Van Moer
Joseph Hermans
Auguste Van De Verre
31  
Cel stały mały ptak indywidualnie Edmond Van Moer 11  
Louis Van De Perck 8  
Joseph Hermans 6  
Firmin Flamand 5 4.
Edmond Cloetens 4 5.
Auguste Van De Verre 1 6.
Cel stały mały ptak drużynowo Edmond Cloetens
Louis Van De Perck
Firmin Flamand
Edmond Van Moer
Joseph Hermans
Auguste Van De Verre
25  
cel ruchomy 50 m indywidualnie Hubert Van Innis 106  
cel ruchomy 50 m drużynowo Alphonse Allaert
Hubert Van Innis
Edmond De Knibber
Louis Delcon
Jérôme De Mayer
Pierre Van Thielt
Louis Fierens
Louis Van Beeck
2701  
cel ruchomy 33 m indywidualnie Hubert Van Innis 139  
cel ruchomy 33 m drużynowo Alphonse Allaert
Hubert Van Innis
Edmond De Knibber
Louis Delcon
Jérôme De Mayer
Pierre Van Thielt
Louis Fierens
Louis Van Beeck
2958  
cel ruchomy 28 m indywidualnie Hubert Van Innis 172  
cel ruchomy 28 m drużynowo Hubert Van Innis
Alphonse Allaert
Edmond De Knibber
Louis Delcon
Jérôme De Mayer
Pierre Van Thielt
Louis Fierens
Louis Van Beeck
2924  

  Łyżwiarstwo figuroweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja
Georgette Herbos
Georges Wagemans
Pary sportowe 41,5 6.

  Piłka nożnaEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Turniej głównyEdytuj

Pierwsza runda

Ćwierćfinał

29 sierpnia 1920   Belgia 3:1
2:1
  Hiszpania Olympisch Stadion, Antwerpia  

Półfinał

31 sierpnia 1920   Belgia 3:0
0:1
  Holandia Olympisch Stadion, Antwerpia  

Finał

2 września 1920   Czechosłowacja 2:0 przerwany   Belgia Olympisch Stadion  

Reprezentacji Czechodłowacji opuściła plac gry w trakcie I połowy na znak protestu przeciw nieobiektywnemu sędziowaniu. Reprezentacja Belgii zdobyła złoty medal.

  Piłka wodnaEdytuj

Turniej głównyEdytuj

1/8 finałuEdytuj
ĆwierćfinałEdytuj
PółfinałEdytuj
FinałEdytuj

Turniej o srebrny medalEdytuj

FinałEdytuj

Reprezentacja Belgii zdobyła srebrny medal.

  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Martial van Schelle b.d 4. Nie awansował
Gérard Blitz b.d 7. Nie awansował
1500 m dowolnym Paul De Backer 26:46,4 2. b.d 6. Nie awansował
100 m grzbietowym Gaspard Lemaire 1:28,0 3. Nie awansował
Gérard Blitz 1:18,6 2. 1:19,0  
200 m klasycznym Édouard Henry 3:18,0 3. Nie awansował
Paul Neeckx 3:16,6 3. b.d 5. colspan = 2\Nie awansował
Édouard Van Haelen 3:22,6 3. Nie awansował
Félicien Courbet b.d 7. Nie awansował
400 m klasycznym Félicien Courbet 7:20,0 3. Nie awansował
Édouard Henry b.d 5. Nie awansował
Édouard Van Haelen b.d 4. Nie awansował
4 × 200 m dowolnym Jean-Pierre Vermetten
Joseph Cludts
René Bauwens
Gérard Blitz
11:12,2 3. Nie awansowali

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Germaine Van Dievoet b.d 4. Nie awansowała

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
waga piórkowa Frans De Haes 220 kg  
Lionel de Haes 190 kg 7.
waga lekka Louis Williquet 240 kg  
Georges Rooms 230 kg  
waga średnia Marcel Marchand 205 kg 7.
Georges de Proft Nie ukończył konkurencji
waga lekkociężka Lionel van den Roye 227,5 kg 8.

  PoloEdytuj

WynikiEdytuj

Półfinał

  •   Wielka Brytania –   Belgia 8:3

Mecz o 3. miejsce

  •   Stany Zjednoczone –   Belgia 11:3

Drużyna Belgii zajęła 4. miejsce

  Przeciąganie linyEdytuj

Zawodnik Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Édouard Bourguignon
Alphonse Ducatillon
Rémy Maertens
Christin Piek
Henri Pintens
Charles Van den Broeck
François Van Hoorenbeek
Gustave Wuyts
  Wielka Brytania P[2]
  Stany Zjednoczone W[3]
  Holandia W[3]
  Stany Zjednoczone W[4]
 

  Skoki do wodyEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Fernand Sauvage 145,5 3. 129,0 7.
trampolina 3m Joseph Callens 476,40 6. Nie awansował

  StrzelectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet dowolny indywidualnie Paul Van Asbroeck 466 7.
pistolet wojskowy drużynowo Paul Van Asbroeck
Norbert Van Molle
Philippe Cammaerts
Robert Andrieux
Joseph Bastin
Léon De Coster
1221 7.
pistolet dowolny drużynowo Paul Van Asbroeck
Conrad Andriaenssens
Arthur Balbaert
Joseph Haesaerts
François Heyens
2229 5.
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Paul Van Asbroeck b.d b.d
Norbert Van Molle b.d b.d
Philippe Cammaerts b.d b.d
Victor Robert b.d b.d
Louis Andrieu b.d b.d
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Paul Van Asbroeck
Norbert Van Molle
Philippe Cammaerts
Victor Robert
Louis Andrieu
1785 6.
karabin dowolny 3 pozycje Arthur Balbaert b.d b.d
Conrad Adriaenssens b.d b.d
François Heyens b.d b.d
Joseph Haesaerts b.d b.d
Paul Van Asbroeck b.d b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Paul Van Asbroeck
Conrad Andriaenssens
Arthur Balbaert
Joseph Haesaerts
François Heyens
3936 12.
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Paul Van Asbroeck
Joseph Janssens
Vincent Libert
Louis Ryskens
Conrad Andriaenssens
264 14.
karabin wojskowy stojąc 300 m Joseph Janssens 54 5.
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Paul Van Asbroeck
Joseph Janssens
Vincent Libert
Louis Ryskens
Conrad Andriaenssens
217 12.
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Paul Van Asbroeck
Conrad Andriaenssens
Arthur Balbaert
François Ceulemans
Joseph Haesaerts
264 10.
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Paul Van Asbroeck
Conrad Andriaenssens
Arthur Balbaert
François Ceulemans
Joseph Haesaerts
469 14.
trap indywidualnie Henri Quersin 85 7.
Albert Bosquet 84 9.
Émile Dupont 84 9.
trap drużynowo Albert Bosquet
Joseph Cogels
Émile Dupont
Henri Quersin
Louis Van Tilt
Edouard Feisinger
503  

  SzermierkaEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Félix Goblet   Roger Ducret
  João Sassetti
  Jan Černohorský
  Gustaf Lindblom
  S. Antonidas
  John Blake
  Willem Hubert
  Ivan Osiier
  Paolo Thaon
  Abelardo Olivier
  Fernando Correia
  Josef Jungmann
  Armand Massard
  Henry Breckenridge
  Frédéric Dubourdieu
  Ahmed Hassanein
  Ruimondo Mayer
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Carl Gripenstedt
  Ernest Gevers
  Georges Trombert
  Gustave Buchard
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Jorge de Paiva
  Henry Breckenridge
  Nils Hellsten
  Adrianus de Jong
  Maurice Dewee
  João Sassetti
  Armand Massard
  Gustave Buchard
  Charles Delporte
  Georges Casanova
  António Mascarenhas
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Gustaf Lindblom
  Alexandre Lippmann
  Ernest Gevers
  Jorge de Paiva
10.
Maurice Dewee   Jan Van der Wiel
  António Mascarenhas
  Evangelos Skotidas
  Bertil Uggla
  Roland Willoughby
  Kay Schrøder
  Frédéric Fitting
  João Sassetti
  António Mascarenhas
  Roger Ducret
  Ernest Gevers
  Gustave Buchard
  Giovanni Canova
  William Russell
  Evangelos Skotidas
  Aage Berntsen
  S. Antonidas
  Jan Van der Wiel
  Ernest Gevers
  Georges Trombert
  Félix Goblet
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Jorge de Paiva
  Henry Breckenridge
  Nils Hellsten
  Adrianus de Jong
  Gustave Buchard
  João Sassetti
Nie awansował
Victor Boin   Fernando Correia
  Georges Trombert
  Einar Levison
  Wouter Brouwer
  Abelardo Olivier
  John Dimond
  Hans Törnblom
  Nils Hellsten
  Georges Casanova
  Einar Levison
  Orphile de Montigny
  Dino Urbani
  Henrique da Silveira
  Alexandre Lippmann
  Wouter Brouwer
  Edouard Fitting
  Robin Dalglish
NIe awansował
Ernest Gevers   Josef Javůrek
  Poul Rasmussen
  Edouard Fitting
  Frédéric Dubourdieu
  Carl Gripenstedt
  Frederico Paredes
  Louis Delaunoij
  Raymond Dutcher
  Robert Montgomerie
  João Sassetti
  António Mascarenhas
  Roger Ducret
  Gustave Buchard
  Maurice Dewee
  Giovanni Canova
  William Russell
  Evangelos Skotidas
  Aage Berntsen
  S. Antonidas
  Jan Van der Wiel
  Gustave Buchard
  Georges Trombert
  Félix Goblet
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Jorge de Paiva
  Henry Breckenridge
  Nils Hellsten
  Adrianus de Jong
  Maurice Dewee
  João Sassetti
  Armand Massard
  Gustave Buchard
  Charles Delporte
  Georges Casanova
  António Mascarenhas
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Gustaf Lindblom
  Alexandre Lippmann
  Félix Goblet
  Jorge de Paiva
4.
Joseph de Craecker   Nils Hellsten
  Ruimondo Mayer
  Alexandre Lippmann
  Otakar Švorčík
  Eugène Empeyta
  Martin Holt
  Georg Hegner
  Vasilios Zarkadis
  Otakar Švorčík
  Gustaf Lindblom
  Jorge de Paiva
  Adrianus de Jong
  Georges Trombert
  Charles Delporte
  Tullio Bozza
  Émile Moureau
  Poul Rasmussen
  Roland Willoughby
Nie awansował
Léon Tom   Tullio Bozza
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Aage Berntsen
  William Russell
  Knut Enell
  Gustave Buchard
  George Burt
Nie awansował
Charles Delporte   Henry Breckinridge
  Émile Moureau
  Josef Jungmann
  Jorge de Paiva
  Aldo Boni
  Salomon Zeldenrust
  Charles Notley
  Einar Råberg
  Otakar Švorčík
  Gustaf Lindblom
  Jorge de Paiva
  Adrianus de Jong
  Georges Trombert
  Émile Moureau
  Tullio Bozza
  Joseph de Craecker
  Poul Rasmussen
  Roland Willoughby
  William Russell
  António Mascarenhas
  Gustaf Lindblom
  Georges Casanova
  Alexandre Lippmann
  Armand Massard
  Frédéric Dubourdieu
  Orphile de Montigny
  Dino Urbani
  Fernando Correia
  Einar Levison
  Armand Massard
  Gustave Buchard
  Ernest Gevers
  Georges Casanova
  António Mascarenhas
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Gustaf Lindblom
  Alexandre Lippmann
  Félix Goblet
  Jorge de Paiva
10.
Orphile de Montigny   Georges Casanova
  Viliam Tvrský
  Adrianus de Jong
  Henrique da Silveira
  Giovanni Canova
  David Warholm
  Ronald Campbell
  Henri Jacquet
  Nils Hellsten
  Georges Casanova
  Einar Levison
  Alexandre Lippmann
  Dino Urbani
  Henrique da Silveira
  Victor Boin
  Wouter Brouwer
  Edouard Fitting
  Robin Dalglish
  William Russell
  António Mascarenhas
  Gustaf Lindblom
  Georges Casanova
  Charles Delporte
  Armand Massard
  Frédéric Dubourdieu
  Alexandre Lippmann
  Dino Urbani
  Fernando Correia
  Einar Levison
Nie awansował
szpada drużynowo Ernest Gevers
Paul Anspach
Félix, Count Goblet d'Alviella
Victor Boin
Joseph De Craecker
Léon Tom
Philippe Le Hardy de Beaulieu
  Portugalia
  Włochy
  Holandia
  Dania
  Szwecja
  Włochy
  Francja
  Portugalia
  Szwajcaria
  Stany Zjednoczone
P
W
W
W
W
 
floret indywidualnie Jean Verbrugghe   André Labatut
  Einar Levison
  Henry Breckinridge
  Wouter Brouwer
  Rodolfo Terlizzi
  Cecil Kershaw
P
W
W
W
W
W
  Abelardo Olivier
  Pietro Speciale
  Félix Vigeveno
  Knut Enell
  André Labatut
Nie awansował
Charles Pape   Nedo Nadi
  Viliam Tvrzský
  Salomon Zeldenrust
  Millard Bloomer
  Georges Trombert
  H. Evan James
  Gustaf Lindblom
  Kay Schrøder
P
P
P
P
P
W
W
W
Nie awansował
Emile Dufrane   Aldo Nadi
  Ivan Osiier
  Lionel Bony de Castellane
  Roland Willoughby
  Josef Jungmann
  Nils Hellsten
Nie awansował
Marcel Cuypers   Abelardo Olivier
  Marcel Perrot
  Josef Javůrek
  Georg Hegner
  Adrianus de Jong
  Joseph Parker
  Robert Montgomerie
  Hans Törnblom
  Viliam Tvrzský
  Aldo Nadi
  Marcel Perrot
  Philippe Cattiau
  Einar Levison
W
P
P
P
W
Nie awansował
Charles Crahay   Federico Cesarano
  Francis Honeycutt
  Ahmed Hassanein
  Verner Bonde
P
W
W
W
  Orphile de Montigny
  Ivan Osiier
  Tommaso Constantino
  Georges Trombert
  Federico Cesarano
Nie awansował
Marcel Berré   František Dvořák
  Pietro Speciale
  Knut Enell
  Philippe Cattiau
  Philip Doyne
  Jan Van der Wiel
Nie awansował
Robert de Schepper   Oreste Puliti
  Roger Ducret
  Thomas Wand-Tetley
  George Calnan
  Aage Berntsen
P
P
W
W
W
  Nedo Nadi
  Oreste Puliti
  Lionel Bony de Castellane
  Roger Ducret
  Francis Honeycutt
P
P
P
P
W
Nie awansował
Orphile de Montigny   Leonard Schoonmaker
  Tommaso Constantino
  Félix Vigeveno
  Edgar Seligman
  Antonín Mikala
W
W
W
W
W
  Charles Crahay
  Ivan Osiier
  Tommaso Constantino
  Georges Trombert
  Federico Cesarano
  Nedo Nadi
  Philippe Cattiau
  Roger Ducret
  Aldo Nadi
  André Labatut
  Oreste Puliti
  Ivan Osiier
  Abelardo Olivier
  Georges Trombert
  Marcel Perrot
  Pietro Speciale
P
P
P
P
P
W
w
w
w
w
w
6.
floret drużynowo Léon Tom
Robert Hennet
Marcel Cuypers
Fernand de Montigny
Émile De Schepper
Charles Crahay
Marcel Berré
Charles Pape
  Włochy
  Dania
  Wielka Brytania
  Czechosłowacja
P
P
P
W
Nie awansowali .
szabla indywidualnie Alexis Simonson   Oreste Puliti
  Federico Cesarano
  Adrianus de Jong
  Aage Berntsen
  Edwin Fullinwider
  Marc Perrodon
  Edward Startin
Nie awansował
Félix Goblet   John Dimond
  Robin Dalglish
  Aldo Nadi
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Wouter Brouwer
  Ronald Campbell
  Viliam Tvrský
  Georges Trombert
  Joseph Parker
  Baldo Baldi
  Jan van der Wiel
  Robin Dalglish
  Nedo Nadi
  Robert Feyerick
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
Robert Feyerick   Nedo Nadi
  Henri de Saint-Germain
  Cecil Kershaw
  Baldo Baldi
  Josef Javůrek
  Clariborne Walker
  Joseph Parker
  Baldo Baldi
  Jan van der Wiel
  Robin Dalglish
  Nedo Nadi
  Félix Goblet
Nie awansował
Léon Tom   Arthur Lyon
  Francesco Gargano
  Giulio Rusconi
  Joseph Parker
  Evangelos Skotidas
  Félix Vigeveno
  Zdeněk Vávra
  Jean Margraff
  Alfred Martin
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Josef Javůrek
  Francesco Gargano
  Aldo Nadi
  Cecil Kershaw
  Giorgio Santelli
  Aldo Nadi
  Adrianus de Jong
  Oreste Puliti
  Jan van der Wiel
  Nedo Nadi
  Robert Hennet
  Robin Dalglish
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Federico Cesarano
  Francesco Gargano
  Baldo Baldi
6.
Robert Hennet   Jan van der Wiel
  Giorgio Santelli
  Roscoe Bowman
  Herbert Huntingdon
  Jean Servent
  Vasilios Zarkadis
  Frederick Cunningham
  Jaroslav Šourek
  Federico Cesarano
  Adrianus de Jong
  Oreste Puliti
  Giulio Rusconi
  Herbert Huntingdon
  Aage Berntsen
P
P
P
W
W
W
  Aldo Nadi
  Adrianus de Jong
  Oreste Puliti
  Jan van der Wiel
  Léon Tom
  Nedo Nadi
  Robin Dalglish
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Federico Cesarano
  Francesco Gargano
  Baldo Baldi
7.
szabla drużynowo Robert Hennet
Pierre Calle
Léon Tom
Alexis Simonson
Robert Feyerick
Charles Delporte
Harry Dombeeck
  Włochy
  Francja
  Holandia
  Czechosłowacja
  Stany Zjednoczone
  Dania
  Wielka Brytania
P
P
P
W
W
W
W
4.

  Tenis ziemnyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Jean Washer   Ronald Thomas
W 3:1
(6:1,6:3,3:6,6:4)
  Charles Winslow
P 0:3
(6:8,4:6,1:6)
Nie awansował 9.
Albert Lammens   Hanns Syz
W 3:1
(6:3,6:4,3:6,7:5)
  Carl Eric von Braun
W 3:0
(6:2,6:1,6:1)
  Ichiya Kumagae
P 0:3
(5:7,1:6,4:6)
Nie awansował 9.
Maurice van den Bemden   Louis Raymond
P 1:3
(5:7,1:6,6:4,1:6)
Nie awansował 17.
Victor de Laveleye   Conrad Langaard
W 3:1
(6:2,2:6,6:3,6:3)
  Ichiya Kumagae
P 0:3
(0:6,1:6,0:6)
Nie awansował 17.
debel (m) Jean Washer
Albert Lammens
  Jarl Malmström
  Carl Eric von Braun
W 3:0
(6:2,6:4,6:3)
  Ichiya Kumagae
  Seiichirō Kashio
P 0:3
(1:6,4:6,4:6)
Nie awansowali 9.
André Laloux
François Laloux
  Ladislav Žemla
  Karel Ardelt
P 0:3
(2:6,4:6,4:6)
Nie awansowali 17.
Eugène Grisar
Maurice van den Bemden
  Jean Samazeuilh
  Daniel Lawton
P 0:3
(4:6,3:6,3:6)
Nie awansowali 17.
Victor de Laveleye
Stéphane Halot
  Eduardo Flaquer
  Enrique Satrústegui
P 1:3
(5:7,3:6,6:1,4:6)
Nie awansowali 17.
singiel (k) Fernande Arendt   Giulia Ferelli
W
(walkower)
  Dorothy Holman
P 0:2
(2:6,3:6)
Nie awansowała 5.
Christine de Borman   Milada Skrbková
W
(walkower)
  Sigrid Fick
P 0:2
(4:6,6:8)
Nie awansowała 5.
Marthe Dupont   lsebeth Brehm
P 0:2
(3:6,4:6)
Nie awansowała 15.
Marie Storms   Suzanne Lenglen
P 0:2
(0:6,0:6)
Nie awansowała 15.
debel (k) Marie Storms
Fernande Arendt
  Amory Hansen
  Elsebeth Brehm
W 2:0
(6:1,6:1)
  Geraldine Beamish
  Dorothy Holman
P 0:2
(1:6,1:6)
Nie awansowały 4.
Christine de Borman
Françoise Tschaggeny
  Geraldine Beamish
  Dorothy Holman
P 0:2
(2:6,4:6)
Nie awansowały 5.
Marthe Dupont
Anne Chaudoir
  Marie Jones
  Marguerite Laurenan
W 2:1
(6:2,2:6,6:2)
  Winifred McNair
  Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,5:7)
Nie awansowały 5.
Marie Jones
Marguerite Laurenan
  Marthe Dupont
  Anne Chaudoir
P 1:2
(3:6,6:2,2:6)
Nie awansowały 9.
mikst Anne Chaudoir
Albert Lammens
  Jeanne Vaussard
  François Blanchy
W 2:1
(4:6,7:5,6:3)
  Suzanne Lenglen
  Max Décugis
P 1:2
(6:1,1:6,1:6)
Nie awansowali 5.
Marie Storms
Stéphane Halot
  Rosetta Gagliardi
  Cesare Colombo
W 2:0
(8:6,6:3)
  Milada Skrbková
  Ladislav Žemla
P 0:2
(5:7,3:6)
Nie awansowali 5.
Christine de Borman
Jean Washer
  Amory Hansen
  Erik Tegner
P 1:2
(6:4,6:8,3:6)
Nie awansowali 8.
Marthe Dupont
François Laloux
  Milada Skrbková
  Ladislav Žemla
P 0:2
(5:7,4:6)
Nie awansowali 8

  WioślarstwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Jacques Haller b.d 3. Nie awansował
Dwójka podwójna Emile Sadzawska
Georges Léonet
7:34,4 2. Nie awansowali
dwójka ze sternikiem Georges van den Bossche
Oscar van den Bossche
Guillaume Visser
8:25,0 2. Nie awansowali
Czwórka ze sternikiem Jean Van Silfhout
Léon Vleurinck
Adrien D'Hondt
Robert Demulder
Roger Moeremans d'Emaüs
7:40,0 2. Nie awansowali
ósemka Daniël Clarembaux
Jozef Hermans
Gustave De Mulder
René Smet
Félix Taymans
Charles Lalemand
Julien Crickx
Maurice Requillé
Jules Crickx
6:40,0 2. Nie awansowali

  ZapasyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Alexandre Boumans   Willem Roels
W
  Piero Vaglio
W
  Enrico Porro
W
  Oskari Friman p[5]
  Daniel Gallery W[6]
  Fritiof Svensson P[7]
Nie awansował
Henri Dierickx   Eduard Pütsep
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Frits Janssens   Oral Swigart
W
  Emil Väre p[5]
  Fritz Christiansen W[6]
  Taavi Tamminen p[6]
  Richard Frydenlund W[7]
  Frithjof Andersen
p[7]
4.
Auguste Savonnet   Frants Frisenfeldt
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Maurice Vanderleenden   Paul Zanoline
W
  Calle Westergren p[5]
  Michel Dechmann W[6]
  Matti Perttilä
p[6]
Nie awansował
Oscar Cornelis   Matti Perttilä
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Emile Wahlem   Giovanni Cardinale
W
  Anders Rajala
W
  Jan Sint
p
Nie awansował
Henri Snoeck   Václav Kocián
W
  Jan Sint
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Eduard van den Bril   Ernst Nilsson
p
Nie awansował
styl wolny waga lekka Auguste Thys Wolny los Wolny los   Kalle Anttila
p
  Peter Wright
p[1]
4.
styl wolny waga średnia Pierre Derkinderen Wolny los   Ahmad Rahmi
W
  Väinö Penttala
p
Nie awansował
Frits Janssens Wolny los   Pierre Angelot
W
  Eino Leino
p
Nie awansował
styl wolny waga półciężka Hyacinthe Roosen   Johan Gallén
p
Nie awansował
Henri Snoeck   Jan van Rensburg
p
Nie awansował

  ŻeglarstwoEdytuj

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
WYscig I
miejsce
WYscig II
miejsce
WYscig III
miejsce
Émile Cornellie
Frédéric Bruynseels
Florimond Cornellie
klasa 6 metrów formuła 1907 2. 1. 2. 5  
Louis Depière
Raymond Bauwens
Willy Valcke
3. 3. 3. 9 4.
Léon Huybrechts
Charles van den Bussche
John Klotz
klasa 6 metrów formuła 1919 1. 2. 2. 5  
Albert Grisar
Georges Hellebuyck
Willy de l’Arbre
Léopold Standaert
Henri Weewauters
klasa 8 metrów fromuła 1919 3. 3. 3. 9  

PrzypisyEdytuj

  1. a b Walka o brązowy medal.
  2. Pojedynek rozegrawny w turnieju głównym.
  3. a b Pojedynek rozegrany w turnieju o srebrny medal.
  4. Pojedynek rozegrany w turnieju o brązowy medal.
  5. a b c Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
  6. a b c d e Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
  7. a b c Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.

BibliografiaEdytuj