Giro d’Italia 2024

107. edycja wyścigu Giro d’Italia
Giro d’Italia 2024
Informacje ogólne
Wyścig107. Giro d’Italia
KategoriaUCI World Tour 2024 2.UWT
Etapów21
Daty4 – 26 maja 2024
Dystans3317,2 km
PaństwoITA Włochy
StartVenaria Reale
MetaRzym
Drużyn22
Startujących176
Ukończyło142
Średnia prędkość41,865 km/h
Suma wzniesień44 650 m
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceSLO Tadej Pogačar (UAE Team Emirates)
Drugie miejsceCOL Daniel Felipe Martínez (Bora-Hansgrohe)
Trzecie miejsceGBR Geraint Thomas (Ineos Grenadiers)
PunktowaITA Jonathan Milan (Lidl-Trek)
GórskaSLO Tadej Pogačar (UAE Team Emirates)
MłodzieżowaITA Antonio Tiberi (Bahrain Victorious)
NajaktywniejszychFRA Julian Alaphilippe (Soudal Quick-Step)
Lotnych finiszyITA Andrea Pietrobon (Polti Kometa)
UcieczekITA Andrea Pietrobon (Polti Kometa)
DrużynowaFRA Decathlon-AG2R La Mondiale
◀2023
Dokumentacja

Giro d’Italia 2024 – 107. edycja wyścigu kolarskiego Giro d’Italia, która odbyła się w dniach od 4 do 26 maja 2024 na liczącej ponad 3300 kilometrów trasie składającej się z 21 etapów, biegnącej z Venaria Reale do Rzymu. Impreza kategorii 2.UWT była częścią UCI World Tour 2024.

EtapDataStart – MetatypeDystans (km)Suma wzniesień (m)Zwycięzca etapuLider
1 4 maja 2024Venaria RealeTuryn
pagórkowaty
pagórkowaty
1401850 mECU Jhonatan NarváezECU Jhonatan Narváez
2 5 maja 2024San Francesco al Campo – Sacro Monte di Oropa
górzysty
górzysty
1612300 mSLO Tadej PogačarSLO Tadej Pogačar
3 6 maja 2024NovaraFossano
płaski
płaski
166750 mBEL Tim MerlierSLO Tadej Pogačar
4 7 maja 2024Acqui TermeAndora
pagórkowaty
pagórkowaty
1901700 mITA Jonathan MilanSLO Tadej Pogačar
5 8 maja 2024GenuaLukka
pagórkowaty
pagórkowaty
1781700 mFRA Benjamin ThomasSLO Tadej Pogačar
6 9 maja 2024ViareggioRapolano Terme
pagórkowaty
pagórkowaty
1801900 mESP Pelayo SánchezSLO Tadej Pogačar
7 10 maja 2024FolignoPerugia
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
40,6400 mSLO Tadej PogačarSLO Tadej Pogačar
8 11 maja 2024Spoleto – Prati di Tivo
górski
górski
1523850 mSLO Tadej PogačarSLO Tadej Pogačar
9 12 maja 2024AvezzanoNeapol
płaski
płaski
2141300 mNED Olav KooijSLO Tadej Pogačar
10 14 maja 2024PompejeCusano Mutri
górski
górski
1422850 mFRA Valentin Paret-PeintreSLO Tadej Pogačar
11 15 maja 2024Foiano di Val FortoreFrancavilla al Mare
płaski
płaski
2071850 mITA Jonathan MilanSLO Tadej Pogačar
12 16 maja 2024MartinsicuroFano
pagórkowaty
pagórkowaty
1932100 mFRA Julian AlaphilippeSLO Tadej Pogačar
13 17 maja 2024RiccioneCento
płaski
płaski
179150 mITA Jonathan MilanSLO Tadej Pogačar
14 18 maja 2024Castiglione delle StiviereDesenzano del Garda
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
31,2100 mITA Filippo GannaSLO Tadej Pogačar
15 19 maja 2024Manerba del GardaLivigno
górski
górski
2225400 mSLO Tadej PogačarSLO Tadej Pogačar
16 21 maja 2024LaasSanta Cristina Gherdëina
górski
górski
118,42151 mSLO Tadej PogačarSLO Tadej Pogačar
17 22 maja 2024Sëlva – Brocon Pass
górski
górski
1594200 mGER Georg SteinhauserSLO Tadej Pogačar
18 23 maja 2024Fiera di PrimieroPadwa
płaski
płaski
178550 mBEL Tim MerlierSLO Tadej Pogačar
19 24 maja 2024MorteglianoSappada
górzysty
górzysty
1572850 mITA Andrea VendrameSLO Tadej Pogačar
20 25 maja 2024Alpago – Bassano del Grappa
górski
górski
1844200 mSLO Tadej PogačarSLO Tadej Pogačar
21 26 maja 2024RzymRzym
płaski
płaski
125300 mBEL Tim MerlierSLO Tadej Pogačar

Uczestnicy

edytuj
WorldTeams (18)ProTeams (4)

Lista startowa

edytuj
Lista startowa
Ineos Grenadiers
IGD
NrKolarzMiejsce
1GBR Geraint Thomas (GBR) 3.
2NED Thymen Arensman (NED) 6.
3NOR Tobias Foss (NOR) 79.
4ITA Filippo Ganna (ITA) Mistrzostwa Włoch w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) 101.
5ECU Jhonatan Narváez (ECU) Mistrzostwa Ekwadoru w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa) 28.
6USA Magnus Sheffield (USA) 59.
7GBR Ben Swift (GBR) 58.
8GBR Connor Swift (GBR) 83.
Dyrektor sportowy : Oliver Cookson, Zakkari Dempster
Alpecin-Deceuninck
ADC
NrKolarzMiejsce
11AUS Kaden Groves (AUS) 91.
12AUT Tobias Bayer (AUT) 96.
13ITA Nicola Conci (ITA) 23.
14BEL Quinten Hermans (BEL) 53.
15BEL Jimmy Janssens (BEL) 84.
16BEL Timo Kielich (BEL) 111.
17BEL Edward Planckaert (BEL) 95.
18BEL Fabio Van den Bossche (BEL) 107.
Dyrektor sportowy : Gianni Meersman, Jens Keukeleire
Arkéa-B&B Hotels
ARK
NrKolarzMiejsce
21BEL Jenthe Biermans (BEL) DNS-16
22FRA Louis Barré (FRA) DNS-11
23FRA Ewen Costiou (FRA) 90.
24NED David Dekker (NED) DNF-17
25FRA Donavan Grondin (FRA) 119.
26LUX Michel Ries (LUX) 25.
27FRA Alan Riou (FRA) 142.
28ITA Alessandro Verre (ITA) 73.
Dyrektor sportowy : Mickael Leveau, Laurent Pichon
Astana Qazaqstan Team
AST
NrKolarzMiejsce
31KAZ Aleksiej Łucenko (KAZ) Mistrzostwa Kazachstanu w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa i ITT) DNS-9
32ITA Davide Ballerini (ITA) 70.
33ITA Lorenzo Fortunato (ITA) 12.
34GER Max Kanter (GER) DNS-10
35ERI Henok Mulubrhan (ERI) Mistrzostwa Afryki w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa) 47.
36KAZ Wadim Pronski (KAZ) DNS-15
37ITA Christian Scaroni (ITA) DNS-18
38ITA Simone Velasco (ITA) Mistrzostwa Włoch w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa) 32.
Dyrektor sportowy : Aleksandr Szefier, Stefano Zanini
Bora-Hansgrohe
BOH
NrKolarzMiejsce
41COL Daniel Felipe Martínez (COL) Mistrzostwa Kolumbii w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) 2.
42ITA Giovanni Aleotti (ITA) 24.
43AUT Patrick Gamper (AUT) 86.
44GER Jonas Koch (GER) 100.
45GER Florian Lipowitz (GER) DNS-6
46IRL Ryan Mullen (IRL) Mistrzostwa Irlandii w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas(ITT) 131.
47GER Maximilian Schachmann (GER) 45.
48NED Danny van Poppel (NED) DNS-16
Dyrektor sportowy : Enrico Gasparotto, Patxi Vila
Cofidis
COF
NrKolarzMiejsce
51ITA Stefano Oldani (ITA) DNS-11
52POL Stanisław Aniołkowski (POL) 129.
53FRA Nicolas Debeaumarché (FRA) 114.
54FRA Thomas Champion (FRA) 55.
55ESP Rubén Fernández (ESP) 54.
56GER Simon Geschke (GER) 14.
57FRA Benjamin Thomas (FRA) DNF-16
58GBR Harrison Wood (GBR) 66.
Dyrektor sportowy : Roberto Damiani
Decathlon-AG2R La Mondiale
DAT
NrKolarzMiejsce
61AUS Ben O’Connor (AUS) 4.
62FRA Alex Baudin (FRA) 21.
63FRA Aurélien Paret-Peintre (FRA) 26.
64FRA Valentin Paret-Peintre (FRA) 16.
65FRA Damien Touzé (FRA) 69.
66FRA Bastien Tronchon (FRA) 88.
67ITA Andrea Vendrame (ITA) 46.
68USA Larry Warbasse (USA) 37.
Dyrektor sportowy : Stéphane Goubert, Cyril Dessel
EF Education-EasyPost
EFE
NrKolarzMiejsce
71COL Esteban Chaves (COL) 35.
72ECU Jefferson Alexander Cepeda (ECU) 71.
73RSA Stefan de Bod (RSA) 80.
74GBR Simon Carr (GBR) DNF-3
75DEN Mikkel Frølich Honoré (DEN) 62.
76ITA Andrea Piccolo (ITA) DNF-19
77GER Georg Steinhauser (GER) 33.
78DEN Michael Valgren (DEN) 38.
Dyrektor sportowy : Matti Breschel, Tejay van Garderen
Groupama-FDJ
GFC
NrKolarzMiejsce
81NZL Laurence Pithie (NZL) 103.
82GBR Lewis Askey (GBR) 93.
83FRA Cyril Barthe (FRA) 72.
84FRA Clément Davy (FRA) DNF-15
85ITA Lorenzo Germani (ITA) 87.
86FRA Olivier Le Gac (FRA) 133.
87SUI Fabian Lienhard (SUI) 139.
88FRA Enzo Paleni (FRA) 56.
Dyrektor sportowy : Frédéric Guesdon, Yvon Caër
Intermarché-Wanty
IWA
NrKolarzMiejsce
91ERI Biniam Girmay (ERI) Mistrzostwa Erytrei w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) DNF-4
92FRA Lilian Calmejane (FRA) 42.
93ITA Kevin Colleoni (ITA) 98.
94BEL Dries De Pooter (BEL) 106.
95EST Madis Mihkels (EST) 112.
96FRA Adrien Petit (FRA) DNF-5
97NZL Dion Smith (NZL) 89.
98NED Roel van Sintmaartensdijk (NED) 104.
Dyrektor sportowy : Steven De Neef, Aike Visbeek
Israel-Premier Tech
IPT
NrKolarzMiejsce
101CAN Michael Woods (CAN) DNS-6
102AUS Simon Clarke (AUS) 97.
103ITA Marco Frigo (ITA) 44.
104FRA Hugo Hofstetter (FRA) 126.
105CAN Riley Pickrell (CAN) DNS-6
106ISR Nadav Raisberg (ISR) DNS-6
107AUS Nick Schultz (AUS) DNS-19
109GBR Ethan Vernon (GBR) DNS-10
Dyrektor sportowy : René Andrle, Rene Mandri
Lidl-Trek
LTK
NrKolarzMiejsce
111ITA Jonathan Milan (ITA) fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)118.
112ITA Andrea Bagioli (ITA) 65.
113ITA Simone Consonni (ITA) 123.
114ERI Amanuel Ghebreigzabhier (ERI) 63.
115NED Daan Hoole (NED) 132.
116ESP Juan Pedro López (ESP) 39.
117BEL Jasper Stuyven (BEL) 92.
118BEL Edward Theuns (BEL) 113.
Dyrektor sportowy : Grégory Rast, Adriano Baffi
Movistar Team
MOV
NrKolarzMiejsce
121COL Nairo Quintana (COL) 19.
122ESP Albert Torres (ESP) 68.
123USA William Barta (USA) 50.
124ITA Davide Cimolai (ITA) 134.
125COL Fernando Gaviria (COL) 137.
126ITA Lorenzo Milesi (ITA) 85.
127COL Einer Rubio (COL) 7.
128ESP Pelayo Sánchez (ESP) 40.
Dyrektor sportowy : Maximilian Sciandri, José Joaquín Rojas
Soudal Quick-Step
SOQ
NrKolarzMiejsce
131FRA Julian Alaphilippe (FRA) czerwony numer (klasyfikacja najaktywniejszych)48.
132CZE Josef Černý (CZE) 141.
133CZE Jan Hirt (CZE) 8.
134USA Luke Lamperti (USA) 117.
135BEL Tim Merlier (BEL) 138.
136BEL Pieter Serry (BEL) 78.
137BEL Bert Van Lerberghe (BEL) 135.
138BEL Mauri Vansevenant (BEL) 30.
Dyrektor sportowy : Davide Bramati, Iljo Keisse
Team dsm-firmenich PostNL
DFP
NrKolarzMiejsce
141FRA Romain Bardet (FRA) 9.
142DEN Tobias Lund Andresen (DEN) 140.
143AUS Chris Hamilton (AUS) 36.
144NED Fabio Jakobsen (NED) DNS-12
145NED Gijs Leemreize (NED) 43.
146NED Julius van den Berg (NED) DNF-16
147USA Kevin Vermaerke (USA) 29.
148NED Bram Welten (NED) DNS-4
Dyrektor sportowy : Matthew Winston, Pim Ligthart
Team Jayco AlUla
JAY
NrKolarzMiejsce
151ITA Alessandro De Marchi (ITA) 51.
152IRL Edward Dunbar (IRL) DNS-3
153AUS Caleb Ewan (AUS) 120.
154AUS Michael Hepburn (AUS) 115.
155SLO Luka Mezgec (SLO) DNS-14
156AUS Lucas Plapp (AUS) Mistrzostwa Australii w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa i ITT) 52.
157GER Max Walscheid (GER) 127.
158ITA Filippo Zana (ITA) 11.
Dyrektor sportowy : David McPartland, Valerio Piva
Polti Kometa
PTK
NrKolarzMiejsce
161ITA Matteo Fabbro (ITA) 94.
162ITA Davide Bais (ITA) 76.
163ITA Mattia Bais (ITA) 61.
164ITA Giovanni Lonardi (ITA) 128.
165ITA Mirco Maestri (ITA) 60.
166ITA Andrea Pietrobon (ITA) 109.
167ITA Davide Piganzoli (ITA) 13.
168ESP Francisco Muñoz (ESP) 122.
Dyrektor sportowy : Jesús Hernández Blázquez, Stefano Zanatta
Team Visma | Lease a Bike
TVL
NrKolarzMiejsce
171FRA Christophe Laporte (FRA) Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa) DNS-8
172ITA Edoardo Affini (ITA) 130.
173NED Tim van Dijke (NED) 105.
174NED Robert Gesink (NED) DNS-2
175NED Olav Kooij (NED) DNS-10
176SLO Jan Tratnik (SLO) 34.
177BEL Cian Uijtdebroeks (BEL) DNS-11
178HUN Attila Valter (HUN) Mistrzostwa Węgier w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa i ITT) 22.
Dyrektor sportowy : Addy Engels, Marc Reef
Tudor Pro Cycling Team
TUD
NrKolarzMiejsce
181ITA Matteo Trentin (ITA) 82.
182ITA Alberto Dainese (ITA) 116.
183SUI Robin Froidevaux (SUI) 136.
184DEN Alexander Kamp (DEN) 110.
185GER Alexander Krieger (GER) DNF-9
186GER Marius Mayrhofer (GER) DNS-10
187AUS Michael Storer (AUS) 10.
188GER Florian Stork (GER) 74.
Dyrektor sportowy : Matteo Tosatto, Claudio Cozzi
UAE Team Emirates
UAD
NrKolarzMiejsce
191SLO Tadej Pogačar (SLO) Mistrzostwa Słowenii w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa i ITT) różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)1.
192POR Rui Oliveira (POR) 121.
193DEN Mikkel Bjerg (DEN) 108.
194AUT Felix Großschartner (AUT) 31.
195NOR Vegard Stake Laengen (NOR) 75.
196POL Rafał Majka (POL) 15.
197COL Juan Sebastián Molano (COL) 125.
198SLO Domen Novak (SLO) 67.
Dyrektor sportowy : Fabio Baldato, Marco Marcato
VF Group-Bardiani CSF-Faizané
VBF
NrKolarzMiejsce
201ITA Domenico Pozzovivo (ITA) 20.
202ITA Luca Covili (ITA) 18.
203ITA Filippo Fiorelli (ITA) 77.
204ITA Martin Marcellusi (ITA) 99.
205ITA Manuele Tarozzi (ITA) 102.
206ITA Giulio Pellizzari (ITA) 49.
207ITA Alessandro Tonelli (ITA) 41.
208ITA Enrico Zanoncello (ITA) 124.
Dyrektor sportowy : Alessandro Donati, Mirko Rossato
Bahrain Victorious
TBV
NrKolarzMiejsce
211ITA Antonio Tiberi (ITA) biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)4.
212AUT Rainer Kepplinger (AUT) 64.
213GER Phil Bauhaus (GER) DNS-14
214ITA Damiano Caruso (ITA) 17.
215ITA Andrea Pasqualon (ITA) 81.
216ITA Edoardo Zambanini (ITA) 27.
217GER Jasha Sütterlin (GER) 57.
218NOR Torstein Træen (NOR) DNF-4
Dyrektor sportowy : Gorazd Štangelj, Franco Pellizotti

Legenda: DNF – nie ukończył etapu, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował do etapu, DSQ – zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Wyniki etapów

edytuj

Etap 1

edytuj
Venaria Reale - Turyn
pagórkowaty
pagórkowaty
(140 km)
Klasyfikacja etapu
DrużynaPaństwoCzasStrataPrędkość
1. Jhonatan Narváez ECU Ekwador3h 14' 23"
2. Maximilian Schachmann GER Niemcy+ 0"
3. Tadej Pogačar SLO Słowenia+ 0"
4. Alex Baudin + 6"
5. Nicola Conci ITA Włochy+ 10"
6. Quinten Hermans + 10"
7. Mauri Vansevenant BEL Belgia+ 10"
8. Antonio Tiberi + 10"
9. Attila Valter HUN Węgry+ 10"
10. Geraint Thomas GBR Wielka Brytania+ 10"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jhonatan Narváez różowa koszulka (klasyfikacja generalna)fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ECU EkwadorIneos Grenadiers3h 14' 13"
2. Maximilian Schachmann GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 3"
3. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 6"
4. Alex Baudin biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)FRA FrancjaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 16"
5. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 17"
6. Nicola Conci ITA WłochyAlpecin-Deceuninck+ 18"
7. Quinten Hermans BEL BelgiaAlpecin-Deceuninck+ 20"
8. Mauri Vansevenant BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 20"
9. Antonio Tiberi ITA WłochyBahrain Victorious+ 20"
10. Attila Valter HUN WęgryTeam Visma | Lease a Bike+ 20"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 2

edytuj
San Francesco al Campo - Sacro Monte di Oropa
górzysty
górzysty
(161 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates3h 54' 20"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 27"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 27"
4. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 27"
5. Florian Lipowitz GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 27"
6. Michael Storer AUS AustraliaTudor Pro Cycling Team+ 30"
7. Cian Uijtdebroeks BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 30"
8. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 30"
9. Juan Pedro López ESP HiszpaniaLidl-Trek+ 35"
10. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 37"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates7h 08' 29"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 45"
3. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 45"
4. Cian Uijtdebroeks biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 54"
5. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 54"
6. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 1' 05"
7. Juan Pedro López ESP HiszpaniaLidl-Trek+ 1' 09"
8. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 1' 11"
9. Esteban Chaves COL KolumbiaEF Education-EasyPost+ 1' 24"
10. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana Qazaqstan Team+ 1' 24"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 3

edytuj
Novara - Fossano
płaski
płaski
(166 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tim Merlier BEL BelgiaSoudal Quick-Step3h 54' 35"
2. Jonathan Milan ITA WłochyLidl-Trek+ 0"
3. Biniam Girmay ERI ErytreaIntermarché-Wanty+ 0"
4. Jenthe Biermans BEL BelgiaArkéa-B&B Hotels+ 0"
5. Tobias Lund Andresen DEN DaniaTeam dsm-firmenich PostNL+ 0"
6. Olav Kooij NED HolandiaTeam Visma | Lease a Bike+ 0"
7. Ethan Vernon GBR Wielka BrytaniaIsrael-Premier Tech+ 0"
8. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCofidis+ 0"
9. Fernando Gaviria COL KolumbiaMovistar Team+ 0"
10. Alberto Dainese ITA WłochyTudor Pro Cycling Team+ 0"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates11h 03' 02"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 46"
3. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 47"
4. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 56"
5. Cian Uijtdebroeks biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 56"
6. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 1' 07"
7. Juan Pedro López ESP HiszpaniaLidl-Trek+ 1' 11"
8. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 1' 13"
9. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana Qazaqstan Team+ 1' 26"
10. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 1' 26"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 4

edytuj
Acqui Terme - Andora
pagórkowaty
pagórkowaty
(190 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jonathan Milan ITA WłochyLidl-Trek4h 16' 00"
2. Kaden Groves AUS AustraliaAlpecin-Deceuninck+ 0"
3. Phil Bauhaus GER NiemcyBahrain Victorious+ 0"
4. Olav Kooij NED HolandiaTeam Visma | Lease a Bike+ 0"
5. Tim Merlier fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 0"
6. Davide Ballerini ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 0"
7. Fernando Gaviria COL KolumbiaMovistar Team+ 0"
8. Enrico Zanoncello ITA WłochyVF Group-Bardiani CSF-Faizané+ 0"
9. Madis Mihkels EST EstoniaIntermarché-Wanty+ 0"
10. Giovanni Lonardi ITA WłochyPolti Kometa+ 0"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates15h 19' 05"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 46"
3. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 47"
4. Cian Uijtdebroeks biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 55"
5. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 56"
6. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 1' 07"
7. Juan Pedro López ESP HiszpaniaLidl-Trek+ 1' 11"
8. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 1' 13"
9. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana Qazaqstan Team+ 1' 26"
10. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 1' 26"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 5

edytuj
Genua - Lukka
pagórkowaty
pagórkowaty
(178 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Benjamin Thomas FRA FrancjaCofidis3h 59' 59"
2. Michael Valgren DEN DaniaEF Education-EasyPost+ 0"
3. Andrea Pietrobon ITA WłochyPolti Kometa+ 0"
4. Enzo Paleni FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3"
5. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyLidl-Trek+ 11"
6. Caleb Ewan AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 11"
7. Phil Bauhaus GER NiemcyBahrain Victorious+ 11"
8. Tim Merlier BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 11"
9. Olav Kooij NED HolandiaTeam Visma | Lease a Bike+ 11"
10. Madis Mihkels EST EstoniaIntermarché-Wanty+ 11"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates19h 19' 15"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 46"
3. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 47"
4. Cian Uijtdebroeks biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 55"
5. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 56"
6. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 1' 07"
7. Juan Pedro López ESP HiszpaniaLidl-Trek+ 1' 11"
8. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 1' 13"
9. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana Qazaqstan Team+ 1' 26"
10. Esteban Chaves COL KolumbiaEF Education-EasyPost+ 1' 26"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 6

edytuj
Viareggio - Rapolano Terme
pagórkowaty
pagórkowaty
(180 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Pelayo Sánchez ESP HiszpaniaMovistar Team4h 01' 08"
2. Julian Alaphilippe FRA FrancjaSoudal Quick-Step+ 0"
3. Lucas Plapp AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 1"
4. Andrea Piccolo ITA WłochyEF Education-EasyPost+ 24"
5. Jhonatan Narváez ECU EkwadorIneos Grenadiers+ 29"
6. Luka Mezgec SLO SłoweniaTeam Jayco AlUla+ 29"
7. Quinten Hermans BEL BelgiaAlpecin-Deceuninck+ 29"
8. Nick Schultz AUS AustraliaIsrael-Premier Tech+ 29"
9. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 29"
10. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana Qazaqstan Team+ 29"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates23h 20' 52"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 46"
3. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 47"
4. Cian Uijtdebroeks biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 55"
5. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 56"
6. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 1' 07"
7. Juan Pedro López ESP HiszpaniaLidl-Trek+ 1' 11"
8. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 1' 13"
9. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana Qazaqstan Team+ 1' 26"
10. Esteban Chaves COL KolumbiaEF Education-EasyPost+ 1' 26"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 7

edytuj
Foligno - Perugia
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
(40,6 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates51' 45"
2. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers+ 17"
3. Magnus Sheffield USA Stany ZjednoczoneIneos Grenadiers+ 49"
4. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 1' 00"
5. Maximilian Schachmann GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 1' 05"
6. Antonio Tiberi ITA WłochyBahrain Victorious+ 1' 21"
7. Lucas Plapp AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 1' 45"
8. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 1' 49"
9. Mikkel Bjerg DEN DaniaUAE Team Emirates+ 1' 56"
10. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 00"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates24h 12' 36"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 2' 36"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 46"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 3' 33"
5. Lucas Plapp biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 3' 42"
6. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana Qazaqstan Team+ 3' 49"
7. Cian Uijtdebroeks BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 3' 50"
8. Antonio Tiberi ITA WłochyBahrain Victorious+ 4' 11"
9. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 4' 41"
10. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 4' 44"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 8

edytuj
Spoleto - Prati di Tivo
górski
górski
(152 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates4h 02' 16"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 0"
3. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
4. Antonio Tiberi ITA WłochyBahrain Victorious+ 2"
5. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2"
6. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 2"
7. Cian Uijtdebroeks BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 2"
8. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 11"
9. Michael Storer AUS AustraliaTudor Pro Cycling Team+ 13"
10. Alex Baudin FRA FrancjaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 21"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates28h 14' 42"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 2' 40"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 58"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 3' 39"
5. Cian Uijtdebroeks biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 4' 02"
6. Antonio Tiberi ITA WłochyBahrain Victorious+ 4' 23"
7. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 5' 15"
8. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 5' 28"
9. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 5' 30"
10. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 5' 53"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 9

edytuj
Avezzano - Neapol
płaski
płaski
(214 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Olav Kooij NED HolandiaTeam Visma | Lease a Bike4h 44' 22"
2. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyLidl-Trek+ 0"
3. Juan Sebastián Molano COL KolumbiaUAE Team Emirates+ 0"
4. Alberto Dainese ITA WłochyTudor Pro Cycling Team+ 0"
5. Danny van Poppel NED HolandiaBora-Hansgrohe+ 0"
6. Madis Mihkels EST EstoniaIntermarché-Wanty+ 0"
7. Kaden Groves AUS AustraliaAlpecin-Deceuninck+ 0"
8. Andrea Vendrame ITA WłochyDecathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
9. Davide Ballerini ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 0"
10. Max Kanter GER NiemcyAstana Qazaqstan Team+ 0"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates32h 59' 04"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 2' 40"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 58"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 3' 39"
5. Cian Uijtdebroeks biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 4' 02"
6. Antonio Tiberi ITA WłochyBahrain Victorious+ 4' 23"
7. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 5' 15"
8. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 5' 28"
9. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 5' 30"
10. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 5' 53"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 10

edytuj
Pompeje - Cusano Mutri
górski
górski
(142 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Valentin Paret-Peintre FRA FrancjaDecathlon-AG2R La Mondiale3h 43' 50"
2. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 30"
3. Jan Tratnik czerwony numer (klasyfikacja najaktywniejszych)SLO SłoweniaTeam Visma | Lease a Bike+ 1' 00"
4. Andrea Bagioli ITA WłochyLidl-Trek+ 1' 17"
5. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 1' 24"
6. Simon Geschke GER NiemcyCofidis+ 1' 24"
7. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 1' 24"
8. Domenico Pozzovivo ITA WłochyVF Group-Bardiani CSF-Faizané+ 1' 24"
9. Nicola Conci ITA WłochyAlpecin-Deceuninck+ 1' 41"
10. Esteban Chaves COL KolumbiaEF Education-EasyPost+ 1' 56"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates36h 46' 08"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 2' 40"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 58"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 3' 39"
5. Cian Uijtdebroeks biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaTeam Visma | Lease a Bike+ 4' 15"
6. Antonio Tiberi ITA WłochyBahrain Victorious+ 4' 27"
7. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 4' 57"
8. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 5' 19"
9. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 5' 23"
10. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 5' 28"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 11

edytuj
Foiano di Val Fortore - Francavilla al Mare
płaski
płaski
(207 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyLidl-Trek4h 23' 00"
2. Kaden Groves AUS AustraliaAlpecin-Deceuninck+ 0"
3. Giovanni Lonardi ITA WłochyPolti Kometa+ 0"
4. Laurence Pithie NZL Nowa ZelandiaGroupama-FDJ+ 0"
5. Juan Sebastián Molano COL KolumbiaUAE Team Emirates+ 0"
6. Danny van Poppel NED HolandiaBora-Hansgrohe+ 0"
7. Fernando Gaviria COL KolumbiaMovistar Team+ 0"
8. Phil Bauhaus GER NiemcyBahrain Victorious+ 0"
9. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCofidis+ 0"
10. Enrico Zanoncello ITA WłochyVF Group-Bardiani CSF-Faizané+ 0"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates41h 09' 26"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 2' 40"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 56"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 3' 39"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 4' 27"
6. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 4' 57"
7. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 5' 19"
8. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 5' 23"
9. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 5' 28"
10. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 5' 52"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 12

edytuj
Martinsicuro - Fano
pagórkowaty
pagórkowaty
(193 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe czerwony numer (klasyfikacja najaktywniejszych)FRA FrancjaSoudal Quick-Step4h 07' 44"
2. Jhonatan Narváez ECU EkwadorIneos Grenadiers+ 31"
3. Quinten Hermans BEL BelgiaAlpecin-Deceuninck+ 32"
4. Michael Valgren DEN DaniaEF Education-EasyPost+ 43"
5. Christian Scaroni ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 43"
6. Matteo Trentin ITA WłochyTudor Pro Cycling Team+ 1' 30"
7. Simon Clarke AUS AustraliaIsrael-Premier Tech+ 1' 30"
8. Gijs Leemreize NED HolandiaTeam dsm-firmenich PostNL+ 1' 30"
9. Mirco Maestri ITA WłochyPolti Kometa+ 1' 30"
10. Benjamin Thomas FRA FrancjaCofidis+ 1' 30"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates45h 22' 35"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 2' 40"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 56"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 3' 39"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 4' 27"
6. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 4' 57"
7. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 5' 19"
8. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 5' 23"
9. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 5' 28"
10. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 5' 52"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 13

edytuj
Riccione - Cento
płaski
płaski
(179 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyLidl-Trek4h 02' 03"
2. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCofidis+ 0"
3. Phil Bauhaus GER NiemcyBahrain Victorious+ 0"
4. Tim van Dijke NED HolandiaTeam Visma | Lease a Bike+ 0"
5. Hugo Hofstetter FRA FrancjaIsrael-Premier Tech+ 0"
6. Fernando Gaviria COL KolumbiaMovistar Team+ 0"
7. Juan Sebastián Molano COL KolumbiaUAE Team Emirates+ 0"
8. Laurence Pithie NZL Nowa ZelandiaGroupama-FDJ+ 0"
9. Giovanni Lonardi ITA WłochyPolti Kometa+ 0"
10. Alberto Dainese ITA WłochyTudor Pro Cycling Team+ 0"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates49h 24' 38"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 2' 40"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 56"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 3' 39"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 4' 27"
6. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 4' 57"
7. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 5' 19"
8. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 5' 23"
9. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 5' 28"
10. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 5' 52"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 14

edytuj
Castiglione delle Stiviere - Desenzano del Garda
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
(31,2 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers35' 02"
2. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 29"
3. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 1' 07"
4. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 14"
5. Lucas Plapp AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 1' 18"
6. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 1' 19"
7. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 1' 25"
8. Tobias Foss NOR NorwegiaIneos Grenadiers+ 1' 26"
9. Mikkel Bjerg DEN DaniaUAE Team Emirates+ 1' 28"
10. Edoardo Affini ITA WłochyTeam Visma | Lease a Bike+ 1' 30"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates50h 00' 09"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 3' 41"
3. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 3' 56"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 4' 35"
5. Antonio Tiberi ITA WłochyBahrain Victorious+ 5' 17"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 6' 30"
7. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 7' 26"
8. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 7' 52"
9. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 8' 40"
10. Alex Baudin FRA FrancjaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 8' 56"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 15

edytuj
Manerba del Garda - Livigno
górski
górski
(222 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaUAE Team Emirates6h 11' 43"
2. Nairo Quintana czerwony numer (klasyfikacja najaktywniejszych)COL KolumbiaMovistar Team+ 29"
3. Georg Steinhauser GER NiemcyEF Education-EasyPost+ 2' 32"
4. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 2' 47"
5. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 2' 50"
6. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 50"
7. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 2' 58"
8. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 2' 58"
9. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 3' 05"
10. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 3' 20"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates56h 11' 42"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 6' 41"
3. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 6' 56"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 7' 43"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 9' 26"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 9' 45"
7. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 10' 49"
8. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 11' 11"
9. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 12' 13"
10. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 13' 11"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 16

edytuj
Laas - Santa Cristina Gherdëina
górski
górski
(118,4 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaUAE Team Emirates2h 49' 37"
2. Giulio Pellizzari ITA WłochyVF Group-Bardiani CSF-Faizané+ 16"
3. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 16"
4. Christian Scaroni ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 31"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 33"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 38"
7. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 39"
8. Michael Storer AUS AustraliaTudor Pro Cycling Team+ 42"
9. Ewen Costiou FRA FrancjaArkéa-B&B Hotels+ 42"
10. Valentin Paret-Peintre FRA FrancjaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 45"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates59h 01' 09"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 7' 18"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 7' 40"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 8' 42"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 10' 09"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 10' 33"
7. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 12' 18"
8. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 12' 43"
9. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 13' 09"
10. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 14' 07"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 17

edytuj
Sëlva - Brocon Pass
górski
górski
(159 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Georg Steinhauser GER NiemcyEF Education-EasyPost4h 28' 51"
2. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 1' 24"
3. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 1' 42"
4. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 42"
5. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 1' 42"
6. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 1' 42"
7. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 1' 42"
8. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 1' 55"
9. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 1' 55"
10. Rafał Majka POL PolskaUAE Team Emirates+ 1' 55"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates63h 31' 18"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 7' 42"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 8' 04"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 9' 47"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 10' 29"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 11' 10"
7. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 12' 42"
8. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 13' 33"
9. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 13' 52"
10. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 14' 44"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 18

edytuj
Fiera di Primiero - Padwa
płaski
płaski
(178 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tim Merlier BEL BelgiaSoudal Quick-Step3h 45' 44"
2. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyLidl-Trek+ 0"
3. Kaden Groves AUS AustraliaAlpecin-Deceuninck+ 0"
4. Alberto Dainese ITA WłochyTudor Pro Cycling Team+ 0"
5. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCofidis+ 0"
6. Fernando Gaviria COL KolumbiaMovistar Team+ 0"
7. Madis Mihkels EST EstoniaIntermarché-Wanty+ 0"
8. Caleb Ewan AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 0"
9. Davide Ballerini ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 0"
10. Juan Sebastián Molano COL KolumbiaUAE Team Emirates+ 0"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates67h 17' 02"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 7' 42"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 8' 04"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 9' 47"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 10' 29"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 11' 10"
7. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 12' 42"
8. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 13' 33"
9. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 13' 52"
10. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 14' 44"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 19

edytuj
Mortegliano - Sappada
górzysty
górzysty
(157 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Andrea Vendrame ITA WłochyDecathlon-AG2R La Mondiale3h 51' 05"
2. Pelayo Sánchez ESP HiszpaniaMovistar Team+ 54"
3. Georg Steinhauser GER NiemcyEF Education-EasyPost+ 1' 06"
4. Jhonatan Narváez ECU EkwadorIneos Grenadiers+ 2' 27"
5. Lucas Plapp AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 2' 27"
6. Simone Velasco ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 2' 30"
7. Jan Tratnik SLO SłoweniaTeam Visma | Lease a Bike+ 2' 30"
8. Michael Valgren DEN DaniaEF Education-EasyPost+ 2' 30"
9. Julian Alaphilippe czerwony numer (klasyfikacja najaktywniejszych)FRA FrancjaSoudal Quick-Step+ 2' 32"
10. Quinten Hermans BEL BelgiaAlpecin-Deceuninck+ 3' 52"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates71h 24' 03"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 7' 42"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 8' 04"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 9' 47"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 10' 29"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 11' 10"
7. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 12' 42"
8. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 13' 33"
9. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 13' 52"
10. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 14' 44"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 20

edytuj
Alpago - Bassano del Grappa
górski
górski
(184 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates4h 58' 23"
2. Valentin Paret-Peintre FRA FrancjaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 2' 07"
3. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 2' 07"
4. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 2' 07"
5. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 2' 07"
6. Giulio Pellizzari ITA WłochyVF Group-Bardiani CSF-Faizané+ 2' 07"
7. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 07"
8. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 2' 07"
9. Michael Storer AUS AustraliaTudor Pro Cycling Team+ 2' 31"
10. Rafał Majka POL PolskaUAE Team Emirates+ 3' 08"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates76h 22' 13"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 9' 56"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 10' 24"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 12' 07"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 12' 49"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 14' 31"
7. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 15' 52"
8. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 18' 05"
9. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 20' 32"
10. Michael Storer AUS AustraliaTudor Pro Cycling Team+ 21' 11"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Etap 21

edytuj
Rzym - Rzym
płaski
płaski
(125 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tim Merlier BEL BelgiaSoudal Quick-Step2h 51' 50"
2. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyLidl-Trek+ 0"
3. Kaden Groves AUS AustraliaAlpecin-Deceuninck+ 0"
4. Fernando Gaviria COL KolumbiaMovistar Team+ 0"
5. Tim van Dijke NED HolandiaTeam Visma | Lease a Bike+ 0"
6. Stanisław Aniołkowski POL PolskaCofidis+ 0"
7. Alberto Dainese ITA WłochyTudor Pro Cycling Team+ 0"
8. Giovanni Lonardi ITA WłochyPolti Kometa+ 0"
9. Caleb Ewan AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 0"
10. Donavan Grondin FRA FrancjaArkéa-B&B Hotels+ 0"
Źródła: ProCyclingStats Cycling Quotient


Klasyfikacje

edytuj

Klasyfikacja generalna

edytuj
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar różowa koszulka (klasyfikacja generalna)niebieska koszulka (klasyfikacja górska)SLO SłoweniaUAE Team Emirates79h 14' 03"
2. Daniel Felipe Martínez COL KolumbiaBora-Hansgrohe+ 9' 56"
3. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 10' 24"
4. Ben O’Connor AUS AustraliaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 12' 07"
5. Antonio Tiberi biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 12' 49"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 14' 31"
7. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 15' 52"
8. Jan Hirt CZE CzechySoudal Quick-Step+ 18' 05"
9. Romain Bardet FRA FrancjaTeam dsm-firmenich PostNL+ 20' 32"
10. Michael Storer AUS AustraliaTudor Pro Cycling Team+ 21' 11"
11. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 23' 59"
12. Lorenzo Fortunato ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 26' 44"
13. Davide Piganzoli ITA WłochyPolti Kometa+ 32' 23"
14. Simon Geschke GER NiemcyCofidis+ 33' 55"
15. Rafał Majka POL PolskaUAE Team Emirates+ 37' 05"
16. Valentin Paret-Peintre FRA FrancjaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 43' 26"
17. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 48' 16"
18. Luca Covili ITA WłochyVF Group-Bardiani CSF-Faizané+ 51' 08"
19. Nairo Quintana COL KolumbiaMovistar Team+ 54' 37"
20. Domenico Pozzovivo ITA WłochyVF Group-Bardiani CSF-Faizané+ 56' 32"
21. Alex Baudin FRA FrancjaDecathlon-AG2R La Mondiale+ 1h 00' 47"
22. Attila Valter HUN WęgryTeam Visma | Lease a Bike+ 1h 04' 46"
23. Nicola Conci ITA WłochyAlpecin-Deceuninck+ 1h 09' 10"
24. Giovanni Aleotti ITA WłochyBora-Hansgrohe+ 1h 13' 03"
25. Michel Ries LUX LuksemburgArkéa-B&B Hotels+ 1h 20' 06"
Źródło: ProCyclingStats


Liderzy klasyfikacji

edytuj
EtapPierwsze miejsce
_
Klasyfikacja generalna
różowa koszulka (klasyfikacja generalna)
Punktowa
fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)
Górska
niebieska koszulka (klasyfikacja górska)
Młodzieżowa
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
Najaktywniejszych
czerwony numer (klasyfikacja najaktywniejszych)
Lotnych finiszy
_
Ucieczek
_
Drużynowa
_
1
pagórkowaty
pagórkowaty
ECU Jhonatan NarváezECU Jhonatan NarváezECU Jhonatan NarváezFRA Lilian CalmejaneFRA Alex BaudinERI Amanuel GhebreigzabhierITA Damiano CarusoFRA Lilian CalmejaneGBR Ineos Grenadiers
2
górzysty
górzysty
SLO Tadej PogačarSLO Tadej PogačarITA Filippo FiorelliSLO Tadej PogačarBEL Cian UijtdebroeksITA Andrea PiccoloITA Andrea PiccoloITA Filippo FiorelliGER Bora-Hansgrohe
3
płaski
płaski
BEL Tim MerlierBEL Tim MerlierITA Filippo FiorelliITA Filippo FiorelliFRA Lilian Calmejane
4
pagórkowaty
pagórkowaty
ITA Jonathan MilanITA Jonathan MilanESP Francisco MuñozGBR Ineos Grenadiers
5
pagórkowaty
pagórkowaty
FRA Benjamin ThomasITA Mattia Bais
6
pagórkowaty
pagórkowaty
ESP Pelayo SánchezFRA Julian Alaphilippe
7
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
SLO Tadej PogačarAUS Lucas Plappbrak danych
8
górski
górski
SLO Tadej PogačarBEL Cian UijtdebroeksFRA Romain BardetFRA Decathlon-AG2R La Mondiale
9
płaski
płaski
NED Olav KooijITA Mirco MaestriITA Andrea Pietrobon
10
górski
górski
FRA Valentin Paret-PeintreSLO Jan Tratnik
11
płaski
płaski
ITA Jonathan MilanITA Antonio TiberiITA Edoardo Affini
12
pagórkowaty
pagórkowaty
FRA Julian AlaphilippeFRA Julian AlaphilippeFRA Julian Alaphilippe
13
płaski
płaski
ITA Jonathan MilanITA Andrea PietrobonITA Andrea Pietrobon
14
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
ITA Filippo Gannabrak danychGBR Ineos Grenadiers
15
górski
górski
SLO Tadej PogačarCOL Nairo Quintana
16
górski
górski