Otwórz menu główne

III liga polska w piłce nożnej (1992/1993)

III liga polska w piłce nożnej (1992/1993) – 41. edycja rozgrywek trzeciego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce. Brało w nich udział 136 drużyn, grając w 8 grupach systemem kołowym.

III liga 1992/1993
1991/1992 1993/1994
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Liczba zespołów gr.I-18
gr.II-18
gr.III-18
gr.IV-16
gr.V-16
gr.VI-16
gr.VII-16
gr.VIII-18
(136)
Liczba meczów 2154
Bramki 5771 (2,68 na mecz)

Grupa I (Kraków)Edytuj

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Bramki
zdob. stra.
1 Okocimski KS Brzesko 34 51 55 28
2 Cracovia 34 48 56 27
3 Unia Tarnów 34 45 63 33
4 Wawel Kraków 34 43 46 33
5 Kamax Kańczuga 34 40 46 35
6 Zelmer Rzeszów 34 36 48 30
7 Tarnovia Tarnów 34 36 42 38
8 Sandecja Nowy Sącz 34 35 36 38
9 Czuwaj Przemyśl 34 33 40 34
10 Kabel Kraków 34 33 32 31
11 Garbarnia Kraków 34 32 42 39
12 Czarni Jasło 34 32 37 42
13 Pogoń Leżajsk 34 31 27 40
14 Jarosławski KS 34 27 27 37
15 Izolator Boguchwała 34 24 30 58
16 Stal Sanok 34 23 27 42
17 Stal II Mielec 34 23 36 70
18 Glinik Gorlice 34 20 33 68

Grupa II (Środkowa)Edytuj

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Bramki
zdob. stra.
1 Włókniarz Pabianice 34 55 69 15
2 Terpol Sieradz 34 50 75 39
3 Ostrovia Ostrów Wielkopolski 34 46 84 31
4 LKS Jankowy 34 43 64 45
5 Pelikan Łowicz 34 42 67 40
6 Widzew II Łódź 34 40 85 46
7 Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34 35 64 48
8 Pilica Tomaszów Mazowiecki 34 33 41 56
9 KKS Kalisz[1] 34 31 37 33
10 Orzeł/WAM Łódź 34 31 39 51
11 Mazovia Rawa Mazowiecka 34 31 25 38
12 Warta Sieradz 34 30 42 68
13 Włókniarz Aleksandrów Łódzki 34 28 39 51
14 Kujawiak Włocławek 34 27 43 76
15 Włocłavia Włocławek 34 26 47 57
16 Petrochemia II Płock 34 24 38 71
17 Concordia Piotrków Trybunalski 34 21 33 60
18 Stoczniowiec Płock 34 19 23 84

Grupa III (Poznań)Edytuj

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Bramki
zdob. stra.
1 Kotwica/ERGE Kórnik[2] 34 54 78 29
2 Gwardia Koszalin 34 53 78 30
3 Polonia Chodzież 34 49 69 33
4 Flota Świnoujście 34 41 45 47
5 Unia Swarzędz 34 39 60 41
6 Pogoń Barlinek 34 38 54 47
7 Dąb Dębno Lubuskie 34 36 50 47
8 Lech II Poznań 34 35 55 54
9 Energetyk Gryfino 34 34 47 40
10 Błękitni Stargard 34 33 56 42
11 Celuloza Kostrzyn nad Odrą 34 33 44 37
12 Orzeł Biały Wałcz 34 33 41 48
13 Lubuszanin Drezdenko 34 31 40 35
14 Darlovia Darłowo 34 27 36 59
15 Hutnik Szczecin 34 23 33 56
16 Lubuszanin Trzcianka 34 21 35 72
17 Polonia Piła 34 16 34 86
18 Tur/Victoria Sianów 34 16 26 78

Grupa IV (Mazury)Edytuj

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Bramki
zdob. stra.
1 Bug Wyszków 30 47 59 23
2 Polkolor Piaseczno 30 39 55 25
3 Jeziorak Iława 30 38 45 26
4 Ursus Warszawa 30 36 47 39
5 MZKS Wasilków[3] 30 35 37 26
6 Narew Ostrołęka 30 33 48 43
7 Okęcie Warszawa 30 32 44 39
8 Gwardia Warszawa 30 30 54 40
9 Nowakowski Nowy Dwór Mazowiecki 30 29 30 28
10 Legia II Warszawa 30 28 46 43
11 Warmia Olsztyn 30 28 37 41
12 Wigry Suwałki 30 28 37 42
13 Orlęta Reszel 30 27 42 52
14 ŁKS Łomża 30 20 26 58
15 Jagiellonia II Białystok 30 17 36 78
16 Olimpia Zambrów 30 13 28 68

Grupa V (Lublin)Edytuj

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Bramki
zdob. stra.
1 Radomiak Radom 30 47 58 18
2 Granat Skarżysko-Kamienna 30 40 61 33
3 Pogoń Siedlce 30 38 36 25
4 Lublinianka Lublin 30 31 46 33
5 Tłoki/Stal Gorzyce 30 31 46 36
6 Bucovia Bukowa 30 30 28 28
7 Broń Radom 30 29 41 38
8 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 30 29 34 38
9 Orlęta Łuków 30 29 37 42
10 Górnik Łęczna 30 29 30 35
11 Granica Chełm 30 29 21 31
12 AZS AWF Biała Podlaska 30 27 31 36
13 Pilica Nowe Miasto 30 26 42 54
14 Wisła Sandomierz 30 23 49 60
15 Podlasie Sokołów Podlaski 30 22 23 41
16 Siarka II Tarnobrzeg 30 20 20 55

Grupa VI (Pomorze)Edytuj

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Bramki
zdob. stra.
1 Elana Toruń 30 47 69 26
2 Goplania Inowrocław 30 43 67 24
3 Wierzyca Starogard Gdański 30 37 46 31
4 Polonia Gdańsk 30 35 45 35
5 Pomezania Malbork 30 33 45 26
6 Polonia Elbląg 30 33 42 31
7 Stomil Grudziądz 30 32 31 33
8 Wisła Tczew 30 29 38 41
9 Gryf Wejherowo 30 28 31 34
10 Pogoń Lębork 30 28 25 34
11 Rodło Kwidzyn 30 28 23 38
12 Pomorzanin Toruń 30 27 41 41
13 Jantar Ustka 30 27 26 37
14 Bałtyk II Gdynia 30 19 24 51
15 Brda Bydgoszcz 30 17 29 63
16 Chojniczanka Chojnice 30 17 28 65

Grupa VII (Dolny Śląsk)Edytuj

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Bramki
zdob. stra.
1 Chrobry Głogów 28 44 68 24
2 Polonia Świdnica 28 44 53 21
3 Moto Jelcz Oława 28 43 64 15
4 Kryształ Stronie Śląskie 28 34 60 48
5 Piast Nowa Ruda 28 28 43 38
6 Bielawianka Bielawa 28 28 35 41
7 Piast Iłowa 28 27 39 33
8 Dozamet Nowa Sól 28 26 38 47
9 Górnik Złotoryja 28 25 31 49
10 Pogoń Oleśnica 28 24 23 31
11 Górnik Polkowice 28 22 25 34
12 Konfeks Legnica 28 22 33 54
13 Kuźnia Jawor 28 21 31 46
14 Orzeł Ząbkowice Śląskie 28 17 26 51
15 Stal Chocianów 28 15 25 62
16 Górnik Wałbrzych Wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Grupa VIII (Górny Śląsk)Edytuj

Tabela końcowa:

Poz. Klub M Pkt. Bramki
zdob. stra.
1 Odra Wodzisław Śląski 34 48 75 36
2 Odra Opole 34 44 53 25
3 Rymer Niedobczyce 34 43 57 31
4 AKS Górnik Niwka 34 38 39 35
5 CKS Czeladź 34 37 33 29
6 Góral Żywiec 34 37 43 44
7 Concordia Knurów 34 36 49 43
8 Metal Kluczbork 34 35 48 43
9 MK Górnik Katowice 34 35 46 42
10 Unia Oświęcim 34 35 45 42
11 GKS Jastrzębie 34 35 39 46
12 Górnik Siersza 34 34 43 35
13 Ruch Radzionków 34 34 47 46
14 Górnik II Zabrze 34 34 39 39
15 Andaluzja Brzozowice 34 32 30 42
16 Unia Krapkowice 34 26 37 51
17 BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 34 18 26 71
18 Hejnał Kęty 34 11 25 74

    = Awans do II ligi
    = Spadek z ligi

PrzypisyEdytuj

  1. Zespół formalnie nazywał się Vistil Kalisz.
  2. Zespół zrezygnował z gry w II lidze w sezonie 1993/1994.
  3. Zespół formalnie nazywa się WKS Wasilków.

BibliografiaEdytuj