Medaliści mistrzostw świata w kajakarstwie - kajaki mężczyzn

lista w projekcie Wikimedia

Lista medalistów mistrzostw świata w kajakarstwie w kajakach mężczyzn.

Konkurencje obecnie rozgrywaneEdytuj

200 m K1Edytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1994 Meksyk Meksyk Białoruś Siarhiej Kalesnik Węgry Vince Fehérvári Hiszpania Miguel García
1995 Niemcy Duisburg Polska Piotr Markiewicz Białoruś Siarhiej Kalesnik Kanada Renn Chrichlow
1997 Kanada Dartmouth Węgry Vince Fehérvári Polska Grzegorz Kotowicz Ukraina Ołeksij Sliwinski
1998 Węgry Segedyn Izrael Micha’el Kolganow Ukraina Ołeksij Sliwinski Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Ognjen Filipović
1999 Włochy Mediolan Izrael Micha’el Kolganow Ukraina Ołeksij Sliwinski Niemcy Ronald Rauhe
2001 Polska Poznań Niemcy Ronald Rauhe Ukraina Ołeksij Sliwinski Uzbekistan Anton Ryakhov
2002 Hiszpania Sewilla Niemcy Ronald Rauhe Uzbekistan Anton Ryakhov Litwa Romas Petrukanecas
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Niemcy Ronald Rauhe Australia Vince Fehérvári Uzbekistan Anton Ryakhov
2005 Chorwacja Zagrzeb Hiszpania Carlos Pérez Polska Tomasz Mendelski Rosja Anton Riachow
2006 Węgry Segedyn Niemcy Ronald Rauhe Hiszpania Carlos Pérez Ukraina Mykoła Kremer
2007 Niemcy Duisburg Niemcy Jonas Ems Litwa Vytautas Vaičikonis Węgry Gergely Gyertyános
2009 Kanada Dartmouth Niemcy Ronald Rauhe Ukraina Ołeh Charytonow Rosja Artiom Kononuk
2010 Polska Poznań Wielka Brytania Ed Mckeever Niemcy Ronald Rauhe Polska Piotr Siemionowski
2011 Węgry Segedyn Polska Piotr Siemionowski Wielka Brytania Ed McKeever Niemcy Ronald Rauhe
2013 Niemcy Duisburg Szwecja Petter Öström Kanada Mark de Jonge Hiszpania Saúl Craviotto
2014 Rosja Moskwa Kanada Mark de Jonge Szwecja Petter Menning Wielka Brytania Ed McKeever
Hiszpania Saúl Craviotto

200 m K2Edytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1994 Meksyk Meksyk Polska Maciej Freimut
Polska Adam Wysocki
Rumunia Romica Serban
Rumunia Daniel Stoian
Niemcy Kai Bluhm
Niemcy Torsten Glutsche
1995 Niemcy Duisburg Stany Zjednoczone Stein Jorgnsen
Stany Zjednoczone John Mooney
Rumunia Romica Serban
Rumunia Daniel Stoian
Węgry Zsolt Gyulay
Węgry Krisztián Bártfai
1997 Kanada Dartmouth Węgry Vince Fehérvári
Węgry Róbert Hegedűs
Włochy Beniamino Bonomi
Włochy Paolo Tommasini
Szwecja Henrik Andersson
Szwecja Henrik Nilsson
1998 Węgry Segedyn Węgry Vince Fehérvári
Węgry Róbert Hegedűs
Rosja Siergiej Wierlin
Rosja Anatolij Tiszczenko
Rumunia Géza Magyar
Rumunia Romica Serban
1999 Włochy Mediolan Węgry Vince Fehérvári
Węgry Róbert Hegedűs
Rosja Roman Zarubin
Rosja Aleksandr Iwannik
Polska Marek Twardowski
Polska Adam Wysocki
2001 Polska Poznań Litwa Alvydas Duonėla
Litwa Egidijus Balčiūnas
Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Tim Wieskötter
Ukraina Mykoła Zajczenkow
Ukraina Mychajło Łucznik
2002 Hiszpania Sewilla Litwa Alvydas Duonėla
Litwa Egidijus Balčiūnas
Polska Marek Twardowski
Polska Adam Wysocki
Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Tim Wieskötter
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Litwa Alvydas Duonėla
Litwa Egidijus Balčiūnas
Polska Marek Twardowski
Polska Adam Wysocki
Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Tim Wieskötter
2005 Chorwacja Zagrzeb Serbia i Czarnogóra Dragan Zorić
Serbia i Czarnogóra Ognjen Filipović
Litwa Alvydas Duonėla
Litwa Egidijus Balčiūnas
Polska Marek Twardowski
Polska Adam Wysocki
2006 Węgry Segedyn Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Tim Wieskötter
Polska Marek Twardowski
Polska Adam Wysocki
Serbia Dragan Zorić
Serbia Ognjen Filipović
2007 Niemcy Duisburg Białoruś Wadzim Machnieu
Białoruś Raman Piatruszenka
Niemcy Tim Wieskötter
Niemcy Ronald Rauhe
Serbia Dragan Zorić
Serbia Ognjen Filipović
2009 Kanada Dartmouth Białoruś Wadzim Machnieu
BiałoruśRaman Piatruszenka
Hiszpania Saúl Craviotto
Hiszpania Carlos Pérez
Kanada Andrew Willows
Kanada Richard Dober Jr.
2010 Polska Poznań Francja Arnaud Hybois
Francja Sébastien Jouve
Hiszpania Saúl Craviotto
Hiszpania Carlos Pérez
Wielka Brytania Heath Liam
Wielka Brytania Jonathon Schofield
2011 Węgry Segedyn Francja Arnaud Hybois
Francja Sébastien Jouve
Wielka Brytania Heath Liam
Wielka Brytania Jonathon Schofield
Białoruś Wadzim Machnieu
Białoruś Raman Piatruszenka
2013 Niemcy Duisburg Rosja Jurij Postrigaj
Rosja Aleksandr Djaczenko
Wielka Brytania Heath Liam
Wielka Brytania Jonathon Schofield
Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Jonas Ems
2014 Rosja Moskwa Serbia Nebojša Grujić
Serbia Marko Novaković
Niemcy Tom Liebscher
Niemcy Ronald Rauhe
Francja Maxime Beaumont
Francja Sébastien Jouve

4 × 200 m K1 relayEdytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
2009 Kanada Dartmouth  Hiszpania
Francisco Llera
Saúl Craviotto
Carlos Pérez
Ekaitz Saies
 Niemcy
Norman Bröckl
Jonas Ems
Torsten Lubisch
Ronald Rauhe
 Francja
Guillaume Burger
Arnaud Hybois
Sébastien Jouve
Jean-Baptiste Lutz
2010 Polska Poznań  Hiszpania
Saúl Craviotto
Francisco Llera
Pablo Andres
Carlos Pérez
 Wielka Brytania
Ed McKeever
Jonathon Schofield
Liam Heath
Edward Cox
 Rosja
Wiktor Zawolski
Aleksandr Djaczenko
Jewgienij Sałachow
Aleksandr Nikołajew
2011 Węgry Segedyn  Hiszpania
Saúl Craviotto
Ekaitz Saies
Pablo Andres
Carlos Pérez
 Rosja
Wiktor Zawolski
Aleksandr Djaczenko
Jewgienij Sałachow
Michaił Tamonow
 Dania
Casper Nielsen
Jimmy Bøjesen
Kasper Bleibach
Lasse Nielsen
2013 Niemcy Duisburg  Polska
Piotr Siemionowski
Denis Ambroziak
Sebastian Szypuła
Dawid Putto
 Rosja
Jurij Postrigaj
Maksim Mołochkow
Oleg Charitonow
Aleksandr Djaczenko
 Węgry
Miklós Dudás
Sándor Tótka
Péter Molnár
Dávid Hérics
2014 Rosja Moskwa  Węgry
Miklós Dudás
Dávid Hérics
Bence Nádas
Sándor Tótka
 Francja
Maxime Beaumont
Étienne Hubert
Arnaud Hybois
Sébastien Jouve
 Wielka Brytania
Ed McKeever
Jonathon Schofield
Liam Heath
Kristian Reeves

500 m K1Edytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1948 Wielka Brytania Londyn Szwecja Gert Fredriksson Szwecja Lars Glasser Dania Poul Agger
1950 Dania Kopenhaga Dania Johan Kobberup Szwecja Lennart Klingström Dania Andreas Lind
1954 Francja Mâcon Szwecja Gert Fredriksson Niemiecka Republika Demokratyczna Meinrad Miltenberger Rumunia w epoce komunizmu Mircea Anastasescu
1958 Czechosłowacja Praga Polska Stefan Kapłaniak Szwecja Gert Fredriksson Niemiecka Republika Demokratyczna Dieter Krause
1963 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jajce Rumunia Aurel Vernescu Dania Erik Hansen Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Kálmán Kovács
1966 Niemiecka Republika Demokratyczna Berlin Rumunia w epoce komunizmu Aurel Vernescu Dania Erik Hansen Holandia Paul Hoekstra
1970 Dania Kopenhaga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Cichenko Polska Grzegorz Śledziewski Belgia Jean-Pierre Burny
1971 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Chochoł Czechosłowacja Ladislav Souček Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Mihály Hesz
1973 Finlandia Tampere Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Géza Csapó Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Witalij Trukszyn Polska Grzegorz Śledziewski
1974 Meksyk Meksyk Rumunia w epoce komunizmu Vasile Dîba Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Géza Csapó Polska Grzegorz Śledziewski
1975 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Géza Csapó Rumunia w epoce komunizmu Vasile Dîba Polska Grzegorz Śledziewski
1977 Bułgaria Sofia Rumunia w epoce komunizmu Vasile Dîba Polska Grzegorz Śledziewski Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zoltán Sztanity
1978 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Rumunia w epoce komunizmu Vasile Dîba Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz Niemiecka Republika Demokratyczna Peter Hempel
1979 Niemcy Duisburg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz Australia John Sumeghi Niemiecka Republika Demokratyczna Peter Hempel
1981 Wielka Brytania Nottingham Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz Rumunia w epoce komunizmu Ion Barladeanu Szwecja Lars-Erik Möberg
1982 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz Niemiecka Republika Demokratyczna Peter Hempel Szwecja Lars-Erik Möberg
1983 Finlandia Tampere Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz Nowa Zelandia Ian Ferguson Niemiecka Republika Demokratyczna Andreas Stahle
1985 Belgia Mechelen Niemiecka Republika Demokratyczna Andreas Stahle Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oliver Seack Francja Bernard Bregeon
1986 Kanada Montreal Wielka Brytania Jeremy West Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zsolt Gyulay Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Nagajew
1987 Niemcy Duisburg Nowa Zelandia Paul MacDonald Niemiecka Republika Demokratyczna Andreas Stahle Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Attila Szabó
1989 Bułgaria Płowdiw Australia Martin Hunter Niemiecka Republika Demokratyczna Kay Bluhm Stany Zjednoczone Mike Herbert
1990 Polska Poznań Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siarhiej Kalesnik Stany Zjednoczone Mike Herbert Australia Martin Hunter
1991 Francja Paryż Kanada Ren Crichlow Norwegia Knut Holmann Węgry Zsolt Gyulay
1993 Dania Kopenhaga Finlandia Mikko Kolehmainen Kanada Ren Crichlow Australia Daniel Collins
1994 Meksyk Meksyk Węgry Zsombor Borhi Australia Daniel Collins Norwegia Knut Holmann
1995 Niemcy Duisburg Polska Piotr Markiewicz Norwegia Knut Holmann Węgry Géza Magyar
1997 Kanada Dartmouth Węgry Botond Stocz Polska Grzegorz Kotowicz Włochy Antonio Rossi
1998 Węgry Segedyn Węgry Ákos Vereckei Izrael Michail Kolganov Niemcy Lutz Liwowski
1999 Włochy Mediolan Węgry Ákos Vereckei Bułgaria Petyr Merkow Polska Grzegorz Kotowicz
2001 Polska Poznań Węgry Ákos Vereckei Uzbekistan Anton Riaczow Argentyna Javier Correa
2002 Hiszpania Sewilla Australia Nathan Baggaley Bułgaria Petyr Merkow Uzbekistan Anton Riaczow
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Australia Nathan Baggaley Hiszpania Carlos Pérez Niemcy Lutz Altepost
2005 Chorwacja Zagrzeb Australia Nathan Baggaley Niemcy Lutz Altepost Kanada Adam van Koeverden
2006 Węgry Segedyn Polska Marek Twardowski Rosja Anton Riachow Niemcy Lutz Altepost
2007 Niemcy Duisburg Kanada Adam van Koeverden Wielka Brytania Tim Brabants Polska Marek Twardowski
2009 Kanada Dartmouth Niemcy Ronald Rauhe Szwecja Anders Gustafsson Australia Ken Wallace
2010 Polska Poznań Szwecja Anders Gustafsson Słowacja Peter Gelle Kanada Adam van Koeverden
2011 Węgry Segedyn Polska Marek Twardowski Białoruś Pawieł Miadzwiedzieu Rosja Jurij Postrigaj
2013 Niemcy Duisburg Niemcy Tom Liebscher Dania René Holten Poulsen Francja Arnaud Hybois
2014 Rosja Moskwa Dania René Holten Poulsen Węgry Bence Dombvári Hiszpania Marcus Walz

500 m K2Edytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1948 Wielka Brytania Londyn Finlandia Thor Axelsson
Finlandia Nils Bjrkloff
Dania Alfred Christensen
Dania Finn Rasmussen
Dania Bernhard Jensen
Dania Ejvind Hansen
1950 Dania Kopenhaga Szwecja Lars Glasser
Szwecja Ingemar Hedberg
Szwecja Henry Pettersson
Szwecja Berndt Häppling
Austria Max Raub
Austria Herbert Wiedermann
1954 Francja Mâcon Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Ernst Steinhauer
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Meinrad Miltenberger
Szwecja Bengt Linfors
Szwecja Valter Wredberg
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Ferenc Wagner
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) András Sovan
1958 Czechosłowacja Praga Polska Stefan Kapłaniak
Polska Władysław Zieliński
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) László Nagy
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) László Kovács
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Meinrad Miltenberger
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Paul Lange
1963 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jajce Rumunia w epoce komunizmu Vasile Nicoara
Rumunia w epoce komunizmu Haralambie Ivanov
Rumunia w epoce komunizmu Aurel Vernescu
Rumunia w epoce komunizmu Mircea Anastasescu
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Heinz Büker
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Holger Zander
1966 Niemiecka Republika Demokratyczna Berlin Rumunia w epoce komunizmu Aurel Vernescu
Rumunia w epoce komunizmu Atanasie Sciotnic
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Heinz Büker
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Holger Zander
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Obratżow
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Gieorgij Kariuchin
1970 Dania Kopenhaga Szwecja Lars-Ivan Andersson
Szwecja Rolf Peterson
Rumunia w epoce komunizmu Aurel Vernescu
Rumunia w epoce komunizmu Atanasie Sciotnic
Austria Günther Pfaff
Austria Gerhard Seibold
1971 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Szwecja Lars-Ivan Andersson
Szwecja Rolf Peterson
Belgia Jean-Pierre Burny
Belgia Paul Hockstra
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Kołko
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Piotr Grieszta
1973 Finlandia Tampere Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Kokoł
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Piotr Grieszta
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) József Deme
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Janos Ratkai
Rumunia w epoce komunizmu Ion Dragulschi
Rumunia w epoce komunizmu Ernst Pavel
1974 Meksyk Meksyk Polska Ryszard Oborski
Polska Grzegorz Śledziewski
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) József Deme
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Janos Ratkai
Niemiecka Republika Demokratyczna Herbert Laabs
Niemiecka Republika Demokratyczna Ulrich Hellige
1975 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Worobijew
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Astapkowicz
Niemiecka Republika Demokratyczna Herbert Laabs
Niemiecka Republika Demokratyczna Harald Marg
Rumunia w epoce komunizmu Larion Serghei
Rumunia w epoce komunizmu Policarp Malîhin
1977 Bułgaria Sofia Niemiecka Republika Demokratyczna Joachim Mattern
Niemiecka Republika Demokratyczna Bernd Olbricht
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Worobijew
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Astapkowicz
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Géza Csapó
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) József Svidró
1978 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Bernd Olbricht
Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Helm
Rumunia w epoce komunizmu Nicusor Eseanu
Rumunia w epoce komunizmu Ion Birladeanu
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Żuczraj
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Tajnikow
1979 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Żuczraj
Niemiecka Republika Demokratyczna Bernd Olbricht
Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Helm
Francja Alain Lebas
Francja Francis Hervieu
1981 Wielka Brytania Nottingham Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Supierata
Polska Waldemar Merk
Polska Daniel Wełna
Niemiecka Republika Demokratyczna Bernd Fleckeisen
Niemiecka Republika Demokratyczna Frank Fischer
1982 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Supierata
Nowa Zelandia Alan Thompson
Nowa Zelandia Paul MacDonald
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Matthias Seack
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oliver SeackAlwyn Morris
1983 Finlandia Tampere Niemiecka Republika Demokratyczna Frank Fischer
Niemiecka Republika Demokratyczna André Wohllebe
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Supierata
Kanada Hugh Fisher
Kanada Alwyn Morris
1985 Belgia Mechalen Nowa Zelandia Ian Ferguson
Nowa Zelandia Paul MacDonald
Niemiecka Republika Demokratyczna Guido Behling
Niemiecka Republika Demokratyczna Bliesener
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Pusiew
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Supierata
1986 Kanada Montreal Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Reiner Scholl
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Thomas Pfrang
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Andreas Rajna
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Attila Androvicz
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Pusiew
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Supierata
1987 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Ferenc Csipes
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) László Fidel
Nowa Zelandia Ian Ferguson
Nowa Zelandia Paul MacDonald
Szwecja Per Inge Bengtsson
Szwecja Karl-Axel Sundqvist
1989 Bułgaria Płowdiw Niemiecka Republika Demokratyczna Kay Bluhm
Niemiecka Republika Demokratyczna Torsten Gutsche
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siarhiej Kalesnik
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Tiszczenko
Polska Maciej Freimut
Polska Wojciech Kurplewski
1990 Polska Poznań Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siarhiej Kalesnik
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Tiszczenko
Stany Zjednoczone Mike Herbert
Stany Zjednoczone Terry Kent
Niemiecka Republika Demokratyczna Kay Bluhm
Niemiecka Republika Demokratyczna Torsten Gutsche
1991 Francja Paryż Hiszpania Juan José Roman
Hiszpania Juan Sánchez
Niemcy Kay Bluhm
Niemcy Torsten Gutsche
Węgry Ferenc Csipes
Węgry Zsolt Gyulay
1993 Dania Kopenhaga Niemcy Kay Bluhm
Niemcy Torsten Gutsche
Polska Maciej Freimut
Polska Wojciech Kurplewski
Hiszpania Juan Sánchez
Hiszpania Juan José Roman
1994 Meksyk Meksyk Niemcy Kay Bluhm
Niemcy Torsten Gutsche
Węgry Andreas Rajna
Węgry Attila Androvicz
Australia Martin Hunter
Australia Clint Robinson
1995 Niemcy Duisburg Włochy Beniamino Bonomi
Włochy Daniele Scarpa
Węgry Zsolt Gyulay
Węgry Krisztián Bártfai
Polska Maciej Freimut
Polska Adam Wysocki
1997 Kanada Dartmouth Australia Andrew Trim
Australia Daniel Collins
Włochy Beniamino Bonomi
Włochy Luca Negri
Węgry Krisztian Bartfai
Węgry Gábor Horváth
1998 Węgry Segedyn Słowacja Michal Riszdorfer
Słowacja Juraj Bača
Włochy Beniamino Bonomi
Włochy Luca Negri
Węgry Krisztian Bartfai
Węgry Gábor Horváth
1999 Włochy Mediolan Polska Marek Twardowski
Polska Adam Wysocki
Węgry Botond Storcz
Węgry Gábor Horváth
Australia Daniel Collins
Australia Andrew Trim
2001 Polska Poznań Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Tim Wieskötter
Litwa Alvydas Duonėla
Litwa Egidijus Balčiūnas
Szwecja Markus Oscarsson
Szwecja Henrik Hilsson
2002 Hiszpania Sewilla Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Tim Wieskötter
Polska Adam Wysocki
Polska Marek Twardowski
Węgry Zoltán Kammerer
Węgry Botond Storcz
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Tim Wieskötter
Białoruś Raman Piatruszenka
Białoruś Wadzim Machnieu
Litwa Alvydas Duonėla
Litwa Egidijus Balčiūnas
2005 Chorwacja Zagrzeb Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Tim Wieskötter
Polska Marek Twardowski
Polska Adam Wysocki
Litwa Alvydas Duonėla
Litwa Egidijus Balčiūnas
2006 Węgry Segedyn Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Tim Wieskötter
Kanada Andrews Willows
Kanada Richard Dessureault-Dober
Węgry Zoltán Kammerer
Węgry Gábor Kucsera
2007 Niemcy Duisburg Niemcy Ronald Rauhe
Niemcy Tim Wieskötter
Białoruś Wadzim Machnieu
Białoruś Raman Piatruszenka
Węgry Zoltán Kammerer
Węgry Gábor Kucsera
2009 Kanada Dartmouth Białoruś Wadzim Machnieu
Białoruś Raman Piatruszenka
Węgry Zoltán Kammerer
Węgry Gábor Kucsera
Niemcy Hendrick Bertz
Niemcy Marcus Gross
2010 Polska Poznań Białoruś Wadzim Machnieu
Białoruś Raman Piatruszenka
Portugalia Fernando Pineta
Portugalia João Ribeiro
Serbia Duško Stanojević
SerbiaDejan Pajić
2011 Węgry Segedyn Węgry Dávid Tóth
Węgry Tamás Kulifai
Litwa Ričardas Nekrošius
Litwa Andrej Olijnik
Polska Denis Ambroziak
Polska Dawid Putto
2013 Niemcy Duisburg Portugalia Emanuel Silva
Portugalia João Ribeiro
Białoruś Wadzim Machnieu
Białoruś Raman Piatruszenka
Francja Sébastien Jouve
Francja Maxime Beaumont
2014 Rosja Moskwa Słowacja Erik Vlček
Słowacja Juraj Tarr
Węgry Rudolf Dombi
Węgry Gergely Boros
Białoruś Wadzim Machnieu
Białoruś Raman Piatruszenka

1000 m K1Edytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1938 Szwecja Vaxholm Szwecja Karl Widmark III Rzesza Helmut Cämmerer III Rzesza Gregor Hradetzky
1950 Dania Kopenhaga Szwecja Gert Fredriksson Finlandia Thorvald Strömberg Szwecja Lars Petterson
1954 Francja Mâcon Szwecja Gert Fredriksson Francja Louis Gantois Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Ferenc Hatlaczki
1958 Czechosłowacja Praga Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Fritz Briel Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Ferenc Hatlaczki Szwecja Gert Fredriksson
1963 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jajce Dania Erik Hansen Rumunia w epoce komunizmu Aurel Vernescu Niemiecka Republika Demokratyczna Siegfried Rossberg
1966 Niemiecka Republika Demokratyczna Berlin Wschodni Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Szaparenko Dania Erik Hansen Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Imre Kemecsey
1970 Dania Kopenhaga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Szaparenko Szwecja Lars Andersson Polska Grzegorz Śledziewski
1971 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Polska Grzegorz Śledziewski Szwecja Lars Andersson Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Szaparenko
1973 Finlandia Tampere Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Géza Csapó Polska Grzegorz Śledziewski Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Szaparenko
1974 Meksyk Meksyk Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Géza Csapó Polska Grzegorz Śledziewski Włochy Oreste Perri
1975 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Polska Grzegorz Śledziewski
Włochy Oreste Perri
Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Helm
1977 Rumunia w epoce komunizmu Sofia Rumunia w epoce komunizmu Vasile Dîba Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Helm Włochy Oreste Perri
1978 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Helm Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Milan Janić Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Witalij Trukszin
1979 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Helm Rumunia w epoce komunizmu Ion Bîrlădeanu Czechosłowacja Felix Masár
1981 Wielka Brytania Nottingham Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Helm Rumunia w epoce komunizmu Ion Bîrlădeanu Norwegia Einar Rasmussen
1982 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Helm Nowa Zelandia Alan Thompson Norwegia Einar Rasmussen
1983 Finlandia Tampere Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Helm Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Artūras Vieta Nowa Zelandia Alan Thompson
1985 Belgia Mechelen Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Ferenc Csipes Niemiecka Republika Demokratyczna Heiko Zinke Szwecja Kalle Sundqvist
1986 Kanada Montreal Wielka Brytania Jeremy West Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Ferenc Csipes Niemiecka Republika Demokratyczna Harry Nolte
1987 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg Stany Zjednoczone Greg Barton Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Ferenc Csipes Norwegia Morten Ivarsen
1989 Ludowa Republika Bułgarii Płowdiw Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zsolt Gyulay Niemiecka Republika Demokratyczna Torsten Krentz Szwecja Kalle Sundqvist
1990 Polska Poznań Norwegia Knut Holmann Polska Maciej Freimut Francja Philippe Boccara
1991 Francja Paryż Norwegia Knut Holmann Węgry Ferenc Csipes Stany Zjednoczone Greg Barton
1993 Dania Kopenhaga Norwegia Knut Holmann Dania Thor Nielsen Rumunia Marin Popescu
1994 Meksyk Meksyk Australia Clint Robinson Węgry Zsolt Borhi Norwegia Knut Holmann
1995 Niemcy Duisburg Norwegia Knut Holmann Australia Clint Robinson Niemcy Lutz Liwowski
1997 Kanada Dartmouth Węgry Botond Storcz Włochy Beniamino Bonomi Norwegia Knut Holmann
1998 Węgry Segedyn Niemcy Lutz Liwowski Norwegia Knut Holmann Argentyna Javier Correa
1999 Włochy Mediolan Niemcy Lutz Liwowski Norwegia Knut Holmann Dania Torsten Tranum
2001 Polska Poznań Francja Babak Amir-Tahmasseb Argentyna Javier Correa Niemcy Lutz Liwowski
2002 Hiszpania Sewilla Niemcy Andreas Dittmer Argentyna Javier Correa Polska Adam Seroczyński
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Nowa Zelandia Ben Fouhy Kanada Adam van Koeverden Australia Nathan Baggaley
2005 Chorwacja Zagrzeb Norwegia Eirik Verås Larsen Kanada Adam van Koeverden Australia Nathan Baggaley
2006 Węgry Segedyn Szwecja Markus Oscarsson Wielka Brytania Tim Brabants Nowa Zelandia Ben Fouhy
2007 Niemcy Duisburg Wielka Brytania Tim Brabants Kanada Adam von Koeverden Norwegia Eirik Verås Larsen
2009 Kanada Dartmouth Niemcy Max Hoff Szwecja Andres Gustafsson Kanada Adam von Koeverden
2010 Polska Poznań Niemcy Max Hoff Wielka Brytania Tim Brabants Białoruś Aleh Jurenia
2011 Węgry Segedyn Kanada Adam Van Koeverden Szwecja Anders Gustafsson Norwegia Eirik Verås Larsen
2013 Niemcy Duisburg Niemcy Max Hoff Australia Ken Wallace Węgry Bence Dombvári
2014 Rosja Moskwa Czechy Josef Dostál Bułgaria Mirosław Kirczew Dania René Holten Poulsen

1000 m K2Edytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1938 Szwecja Vaxholm III Rzesza Helmut Triebe
III Rzesza Hans Eberle
Szwecja Kurt Bodo
Szwecja Hans Berglund
Dania Poul Larsen
Dania Vagin Jørgensen
1950 Dania Kopenhaga Szwecja Lars Glasser
Szwecja Ingemar Hedberg
Norwegia Ivar Matthisen
Norwegia Knut Østby
Holandia Piet Bakker
Holandia Harri Kooistra
1954 Francja Mâcon Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) István Mészáros
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) György Mészáros
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Michel Scheurer
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Gustav Schmidt
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Helmut Nuller
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Günter Krammer
1958 Czechosłowacja Praga Belgia Henri Verbrugghe
Belgia Germain van der Moere
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewgienij Jacinenko
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Iwan Gołowaczow
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Mihhail Kaaleste
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Diemitkow
1963 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jajce Rumunia Vasilie Nicoarǎ
Rumunia Haralambie Ivanov
Niemiecka Republika Demokratyczna Wolfgang Lange
Niemiecka Republika Demokratyczna Dieter Krause
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Czużikow
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Griszin
1966 Niemiecka Republika Demokratyczna Berlin Wschodni Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Szaparenko
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Steczenko
Rumunia w epoce komunizmu Aurel Vernescu
Rumunia w epoce komunizmu Atanasie Sciotnic
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Ferenc Cseh
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Endre Hazsik
1970 Dania Kopenhaga Austria Gerhard Seibold
Austria Günther Pfaff
Szwecja Lars Andersson
Szwecja Rolf Peterson
Niemiecka Republika Demokratyczna Klaus-Peter Ebeling
Niemiecka Republika Demokratyczna Joachim Mattern
1971 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Reiner Kurth
Niemiecka Republika Demokratyczna Alexander Slatnow
Austria Gerhard Seibold
Austria Günther Pfaff
Rumunia w epoce komunizmu Costel Coşniţă
Rumunia w epoce komunizmu Vasilie Simiocenco
1973 Finlandia Tampere Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) József Deme
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) János Rátkai
Rumunia w epoce komunizmu Ion Dragulsci
Rumunia w epoce komunizmu Ernst Pavel
Niemiecka Republika Demokratyczna Herbert Laabs
Niemiecka Republika Demokratyczna Joachim Mattern
1974 Meksyk Meksyk Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zoltán Bakó
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) István Szabó
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Kozubin
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Afanasjew
Niemiecka Republika Demokratyczna Volkmar Thiede
Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Helm
1975 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Niemiecka Republika Demokratyczna Alexandre Slatnow
Niemiecka Republika Demokratyczna Gerhard Rummel
Rumunia w epoce komunizmu Larion Serghei
Rumunia w epoce komunizmu Policarp Malîhin
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) József Deme
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) János Rátkai
1977 Rumunia w epoce komunizmu Sofia Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zoltán Bakó
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) István Szabó
Niemiecka Republika Demokratyczna Bernd Olbricht
Niemiecka Republika Demokratyczna Joachim Mattern
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Romanowski
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Serhij Nahorny
1978 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Czuchraj
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Tajnikow
Norwegia Einar Rasmussen
Norwegia Olaf Søyland
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zoltán Bakó
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) István Szabó
1979 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg Norwegia Einar Rasmussen
Norwegia Olaf Søyland
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zoltán Bakó
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) István Szabó
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Czuchraj
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Tajnikow
1981 Wielka Brytania Nottingham Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Superata
Niemiecka Republika Demokratyczna Bernd Fleckeisen
Niemiecka Republika Demokratyczna Frank Fischer
Polska Waldemar Merk
Polska Daniel Wełna
1982 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Superata
Kanada Alwyn Morris
Kanada Hugh Fisher
Hiszpania Luis Gregorio Ramos
Hiszpania Herminio Rodriguez
1983 Finlandia Tampere Niemiecka Republika Demokratyczna Frank Fischer
Niemiecka Republika Demokratyczna André Wohllebe
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Parfienowicz
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Superata
Austria Werner Bachmayer
Austria Wolfgang Hartl
1985 Belgia Mechelen Francja Pascal Boucherit
Francja Philippe Boccara
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Pusiew
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Superata
Kanada Don Brien
Kanada Colin Shaw
1986 Kanada Montreal Rumunia w epoce komunizmu Daniel Stoian
Rumunia w epoce komunizmu Angelin Velea
Niemiecka Republika Demokratyczna Frank Fischer
Niemiecka Republika Demokratyczna André Wohllebe
Australia Kerry Grant
Australia Steve Wood
1987 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg Nowa Zelandia Ian Ferguson
Nowa Zelandia Paul MacDonald
Francja Philippe Boccara
Francja Pascal Boucherit
Niemiecka Republika Demokratyczna Thomas Gähme
Niemiecka Republika Demokratyczna Thomas Vaske
1989 Ludowa Republika Bułgarii Płowdiw Niemiecka Republika Demokratyczna Kay Bluhm
Niemiecka Republika Demokratyczna Torsten Gutsche
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Bobrieszow
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Artūras Vieta
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Attila Androvicz
Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) Zoltán Berkes
1990 Polska Poznań Niemiecka Republika Demokratyczna Kay Bluhm
Niemiecka Republika Demokratyczna Torsten Gutsche
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Bobrieszow
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Artūras Vieta
Węgry Gábor Szabó
Węgry Béla Petrovics
1991 Francja Paryż Niemcy Kay Bluhm
Niemcy Torsten Gutsche
Hiszpania Juan José Roman
Hiszpania Juan Manuel Sánchez
Węgry Akos Angyal
Węgry Béla Petrovics
1993 Dania Kopenhaga Niemcy Kay Bluhm
Niemcy Torsten Gutsche
Włochy Antonio Rossi
Włochy Daniele Scarpa
Szwecja Kalle Sundqvist
Szwecja Hans Olsson
1994 Meksyk Meksyk Dania Jesper Staal
Dania Thor Nielsen
Włochy Antonio Rossi
Włochy Daniele Scarpa
Węgry István Beé
Węgry István Szijarto
1995 Niemcy Duisburg Włochy Antonio Rossi
Włochy Daniele Scarpa
Niemcy Kay Bluhm
Niemcy Torsten Gutsche
Polska Grzegorz Kotowicz
Polska Dariusz Białkowski
1997 Kanada Dartmouth Włochy Antonio Rossi
Włochy Luca Negri
Dania Jesper Staal
Dania Thomas Holm Jakobsen
Polska Grzegorz Kotowicz
Polska Dariusz Białkowski
1998 Węgry Segedyn Włochy Antonio Rossi
Włochy Luca Negri
Federalna Republika Jugosławii Mićo Janić
Federalna Republika Jugosławii Stjepan Janić
Węgry Attila Adám
Węgry Krisztián Veréb
1999 Włochy Mediolan Słowacja Michal Riszdorfer
Słowacja Juraj Bača
Polska Marek Twardowski
Polska Adam Wysocki
Niemcy Jan Schäfer
Niemcy Olaf Winter
2001 Polska Poznań Norwegia Eirik Verås Larsen
Norwegia Nils Fjeldheim
Węgry Krisztián Bártfai
Węgry Krisztián Veréb
Niemcy Marc Westphalen
Niemcy Marco Herszel
2002 Hiszpania Sewilla Szwecja Markus Oscarsson
Szwecja Henrik Nilsson
Norwegia Eirik Verås Larsen
Norwegia Nils Fjeldheim
Węgry Ákos Vereckei
Węgry Krisztián Veréb
2003 Stany Zjednoczone Gainesville Szwecja Markus Oscarsson
Szwecja Henrik Nilsson
Belgia Bob Maesen
Belgia Wouter D'Haene
Niemcy Tim Huth
Niemcy Marco Herszel
2005 Chorwacja Zagrzeb Węgry Roland Kökény
Węgry Gábor Kucsera
Niemcy Marco Herszel
Niemcy Andreas Ihle
Norwegia Mattis Naess
Norwegia Jacob Norenberg
2006 Węgry Segedyn Węgry Zoltán Kammerer
Węgry Gábor Kucsera
Niemcy Rupert Wagner
Niemcy Andreas Ihle
Polska Adam Seroczyński
Polska Tomasz Górski
2007 Niemcy Duisburg Francja Philippe Colin
Francja Cyrille Carre
Polska Adam Seroczyński
Polska Mariusz Kujawski
Węgry Zoltán Kammerer
Węgry Gábor Kucsera
2009 Kanada Dartmouth Hiszpania Emilio Merchan
Hiszpania Diego Cosgaya
Australia Dawid Smith
Australia Luke Morrison
Kuba Reiner Torres
Kuba Carlos Montalvo
2010 Polska Poznań Niemcy Martin Hollstein
Niemcy Andreas Ihle
Węgry Zoltán Kammerer
Węgry Ákos Vereckei
Rosja Ilja Miedwiediew
Rosja Anton Riachow
2011 Węgry Segedyn Słowacja Peter Gelle
Słowacja Erik Vlček
Szwecja Markus Oscarsson
Szwecja Henrik Nilsson
Rosja Witalij Jurczenko
Rosja Wasilij Pogrieban
2013 Niemcy Duisburg Niemcy Max Rendschmidt
Niemcy Marcus Gross
Białoruś Pawieł Miadzwiedzieu
Białoruś Aleh Jurenia
Węgry Rudolf Dombi
Węgry Roland Kökény
2014 Rosja Moskwa Słowacja Juraj Tarr
Słowacja Erik Vlček
Australia Ken Wallace
Australia Lachlan Tame
Serbia Marko Tomićević
Serbia Vladimir Torubarov

1000 m K4Edytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1938 Szwecja Vaxholm  III Rzesza
Ernst Kube
Heini Brüggemann
Ernst Strathmann
Heine Strathmann
 III Rzesza
Hans Rein
Josef Reidel
Albert Schorn
Karl Aulenbach
 Szwecja
Roland Karlsson
Göte Carlsson
Gunnar Johansson
Berndt Berndtsson
1948 Wielka Brytania Londyn  Szwecja
Hans Berglund
Lennart Klingström
Gunnar Åkerlund
Hans Wetterström
 Austria
Herbert Klepp
Paul Fehlinger
Walter Piemann
Alfred Umgeher
 Czechosłowacja
Ludvík Klíma
Karel Lomecký
Otakar Kroutil
Miloš Pech
1950 Dania Kopenhaga  Szwecja
Einar Pihl
Hans Eriksson
Lars Pettersson
Berndt Häppling
 Szwecja
Gunnar Åkerlund
Ebbe Frick
Sven-Olaf Sjödelius
Hans Wetterström
 Austria
Herbert Klepp
Walter Frühwirth
Hans Ortner
Paul Fehlinger
1954 Francja Mâcon  Węgry
Imre Vagyóczki
László Kovács
László Nagy
Zoltán Szigeti
 Szwecja
Einar Pihl
Ebbe Frick
Ragnar Heurlin
Stig Andersson
 Francja
Maurice Graffen
Marcel Renaud
Louis Gantois
Robert Enteric
1958 Czechosłowacja Praga  RFN
Michel Scheuer
Georg Lietz
Gustav Schmidt
Theodor Kleine
 Węgry
György Mészáros
József Pehl
András Szente
János Petroczy
 ZSRR
Mihhail Kaleeste
Igor Pisariew
Anatolij Troszenkow
Anatolij Diemitkow
1963 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jajce  NRD
Günter Perleberg
Dieter Krause
Siegfried Rossberg
Wolfgang Lange
 Rumunia
Nicolae Artimov
Andrei Contolenco
Haralambie Ivanov
Vasilie Nicoarǎ
 ZSRR
Aleksandr Trifonow
Igor Safonow
Nikołaj Konikow
Wiaczesław Winnik
1966 Niemiecka Republika Demokratyczna Berlin Wschodni  Rumunia
Atanasie Sciotnic
Mihai Țurcaș
Haralambie Ivanov
Anton Calenic
 Austria
Günther Pfaff
Kurt Lindlgruber
Helmut Hediger
Gerhard Seibold
 ZSRR
Aleksandr Szaparenko
Jurij Steczenko
Wołodymyr Morozow
Georgij Karjuchin
1970 Dania Kopenhaga  ZSRR
Jurij Fiłatow
Walerij Didienko
Jurij Steczenko
Wołodymyr Morozow
 NRD
Uwe Will
Eduard Augustin
Klaus-Peter Ebeling
Joachim Mattern
 Węgry
István Szabó
Peter Várhelyi
Csaba Giczy
István Timár
1971 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad  ZSRR
Jurij Fiłatow
Walerij Didienko
Jurij Steczenko
Wołodymyr Morozow
 RFN
Hans-Erick Pasch
Rainer Hennes
Rudolf Blass
Eberhard Fischer
 Węgry
István Szabó
Peter Várhelyi
Zoltán Bakó
Géza Csapó
1973 Finlandia Tampere  Węgry
József Deme
János Rátkai
Csongor Vargha
Csaba Giczy
 ZSRR
Jurij Fiłatow
Walerij Didienko
Nikołaj Gogol
Wołodymyr Morozow
 NRD
Norbert Paschke
Peter Korsch
Jürgen Lehnert
Harald Marg
1974 Meksyk Meksyk  NRD
Herbert Laabs
Ulrich Hellige
Jürgen Lehnert
Bernd Duvigneau
 ZSRR
Jurij Fiłatow
Aleksandr Diegtiarow
Aleksandr Kuprikow
Nikołaj Astapkovich
 Węgry
József Deme
János Rátkai
Csongor Vargha
Csaba Giczy
1975 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad  Hiszpania
Herminio Rodriguez
José María Esteban
José Ramón López
Luis Gregario Ramos
 NRD
Herbert Laabs
Gerhard Rummel
Rüdiger Helm
Harald Marg
 Węgry
József Deme
János Rátkai
István Szabó
Zoltán Bakó
1977 Rumunia w epoce komunizmu Sofia  Polska
Ryszard Oborski
Daniel Wełna
Grzegorz Kołtan
Henryk Budzicz
 ZSRR
Siergiej Nikolski
Aleksandr Awdiejew
Aleksandr Szaparenko
Władimir Morozow
 Hiszpania
Herminio Rodriguez
José María Esteban
José Ramón López
Luis Gregario Ramos
1978 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad  NRD
Bernd Olbricht
Bernd Duvigneau
Rüdiger Helm
Harald Marg
 Rumunia
Nicuşor Eşanu
Ion Bîrlădeanu
Mihail Zafiu
Alexandru Giura
 Hiszpania
Herminio Rodriguez
José María Esteban
José Ramón López
Luis Gregario Ramos
1979 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg  NRD
Bernd Olbricht
Bernd Duvigneau
Rüdiger Helm
Harald Marg
 Polska
Ryszard Oborski
Daniel Wełna
Grzegorz Kołtan
Grzegorz Śledziewski
 ZSRR
Serhij Nahorny
Aleksandr Awdiejew
Aleksandr Szaparenko
Ionas Sautra
1981 Wielka Brytania Nottingham  NRD
Frank-Peter Bischof
Peter Hempel
Rüdiger Helm
Harald Marg
 ZSRR
Siergiej Kołokołow
Aleksandr Wołkowski
Aleksandr Jermiłow
Nikołaj Baranow
 RFN
Matthais Seack
Andreas Flunker
Frank Renner
Oliver Seack
1982 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Belgrad  Szwecja
Per-Inge Bengtsson
Lars-Erik Möberg
Thomas Ohlsson
Bengt Andersson
 NRD
Frank-Peter Bischof
Peter Hempel
Rüdiger Helm
Harald Marg
 RFN
Matthais Seack
Bernd Hessel
Frank Renner
Oliver Seack
1983 Finlandia Tampere  Rumunia
Ionel Constantin
Nicolae Fedosel
Ionel Letcae
Angelin Velea
 NRD
Andreas Stähle
Peter Hempel
Rüdiger Helm
Harald Marg
 ZSRR
Siergiej Kołokołow
Siergiej Czuchraj
Artūras Vieta
Aleksandr Wodowatow
1985 Belgia Mechelen  Szwecja
Per-Inge Bengtsson
Lars-Erik Möberg
Karl-Axel Sundqvist
Bengt Andersson
 ZSRR
Aleksandr Myzgin
Igor Gaidamaka
Artūras Vieta
Aleksandr Wodowatow
 NRD
André Wohllebe
Peter Hempel
Frank Fischer
Heiko Zinke
1986 Kanada Montreal  Węgry
Ferenc Csipes
Zsolt Gyulay
László Fidel
Zoltán Kovács
 NRD
Guido Behling
Hans-Jörg Bliesener
Jens Fiedler
Thomas Vaske
 Polska
Robert Chwiałkowski
Kazimierz Krzyżański
Grzegorz Krawców
Wojciech Kurpiewski
1987 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg  Węgry
Ferenc Csipes
Zsolt Gyulay
László Fidel
Zoltán Kovács
 Szwecja
Per-Inge Bengtsson
Lars-Erik Möberg
Karl-Axel Sundqvist
Bengt Andersson
 ZSRR
Aleksandr Motuzienko
Siergiej Kirsanow
Artūras Vieta
Wiktor Dienisow
1989 Ludowa Republika Bułgarii Płowdiw  Węgry
Ferenc Csipes
Zsolt Gyulay
Attila Ábrahám
Sándor Hódosi
 Polska
Robert Chwiałkowski
Maciej Freimut
Grzegorz Krawców
Wojciech Kurpiewski
 NRD
Guido Behling
Torsten Krentz
Thomas Vaske
André Wohllebe
1990 Polska Poznań  Węgry
Ferenc Csipes
Zsolt Gyulay
Attila Ábrahám
László Fidel
 ZSRR
Siergiej Kirsanow
Siergiej Kalesnik
Aleksandr Motuzienko
Anatolij Tiszczenko
 NRD
Kay Bluhm
Torsten Krentz
Torsten Krentz
André Wohllebe
1991 Francja Paryż  Węgry
Ferenc Csipes
Zsolt Gyulay
Attila Ábrahám
László Fidel
 Niemcy
Detlef Hofmann
Oliver Kegel
Thomas Reineck
André Wohllebe
 Czechosłowacja
Karol Becker
Richard Botló
Karel Hrudík
Michal Matúš
1993 Dania Kopenhaga  Niemcy
Thomas Reineck
Oliver Kegel
André Wohllebe
Mario van Appen
 Węgry
Zsolt Gyulay
Zsolt Borhi
Gábor Horváth
Attila Ábrahám
 Rosja
Wiktor Dienisow
Anatolij Tiszczenko
Aleksandr Iwanik
Oleg Gorobij
1994 Meksyk Meksyk  Rosja
Wiktor Dienisow
Anatolij Tiszczenko
Aleksandr Iwanik
Oleg Gorobij
 Polska
Piotr Markiewicz
Grzegorz Kotowicz
Marek Witkowski
Adam Wysocki
 Niemcy
Thomas Reineck
Oliver Kegel
André Wohllebe
Mario van Appen
1995 Niemcy Duisburg  Niemcy
Detlef Hofmann
Rene Pflugmacher
Thomas Reineck
Mark Zabel
 Węgry
Zsolt Gyulay
Attila Ábrahám
Krisztián Bártafai
Gábor Szabó
 Polska
Grzegorz Kaleta
Grzegorz Kotowicz
Marek Witkowski
Piotr Markiewicz
1997 Kanada Dartmouth  Niemcy
Torsten Gutsche
Björn Bach
Stefan Ulm
Mark Zabel
 Węgry
Botond Storcz
Zoltán Antal
Gábor Szabó
Márton Bauer
 Australia
Ross Chaffer
Brian Marton
Peter Scott
Adam Dean
1998 Węgry Segedyn  Niemcy
Torsten Gutsche
Björn Bach
Stefan Ulm
Mark Zabel
 Węgry
Botond Storcz
Krisztián Bártafai
Zsolt Szádoszki
Márton Bauer
 Rosja
Siergiej Wierlin
Anatolij Tiszczenko
Aleksandr Iwanik
Gieorgij Cybulnikow
1999 Włochy Mediolan  Węgry
Zoltán Kammerer
Botond Storcz
Ákos Vereckei
Gábor Horváth
 Niemcy
Torsten Gutsche
Mark Zabel
Björn Bach
Stefan Ulm
 Rumunia
Sorin Petcu
Vasile Curuzan
Marian Sîrbu
Romică Şerban
2001 Polska Poznań  Niemcy
Andreas Ihle
Björn Bach
Stefan Ulm
Mark Zabel
 Węgry
Zoltán Kammerer
Botond Storcz
Roland Kökény
Gábor Horváth
 Rosja
Roman Zarubin
Aleksandr Iwanik
Dienis Turczenkow
Oleg Gorobij
2002 Hiszpania Sewilla  Słowacja
Michal Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Erik Vlček
Juraj Bača
 Niemcy
Mark Zabel
Björn Bach
Stefan Ulm
Andreas Ihle
 Bułgaria
Petyr Merkow
Miłko Kasanow
Iwan Hristow
Jordan Jordanow
2003 Stany Zjednoczone Gainesville  Słowacja
Michal Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Erik Vlček
Juraj Bača
 Węgry
Zoltán Kammerer
Ákos Vereckei
Roland Kökény
Krisztián Veréb
 Niemcy
Mark Zabel
Björn Bach
Stefan Ulm
Andreas Ihle
2005 Chorwacja Zagrzeb  Niemcy
Lutz Altepost
Norman Bröckl
Björn Bach
Arnd Goldschmidt
 Słowacja
Michal Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Erik Vlček
Róbert Erban
 Polska
Marek Twardowski
Przemysław Gawrych
Paweł Baumann
Adam Wysocki
2006 Węgry Segedyn  Węgry
Ákos Vereckei
Roland Kökény
Lajos Gyökös
Gábor Horváth
 Polska
Marek Twardowski
Tomasz Mendelski
Paweł Baumann
Adam Wysocki
 Białoruś
Wadzim Machnieu
Dziamjan Turczyn
Alaksiej Abałmasau
Raman Piatruszenka
2007 Niemcy Duisburg  Niemcy
Lutz Alteposten
Norman Bröckl
Marco Herszel
Björn Goldschmidt
 Polska
Marek Twardowski
Tomasz Mendelski
Paweł Baumann
Adam Wysocki
 Słowacja
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Erik Vlček
Juraj Tarr
2009 Kanada Dartmouth  Białoruś
Alaksiej Abałmasau
Artur Litwinczuk
Wadzim Machnieu
Raman Piatruszenka
 Francja
Guillaume Burger
Vincent Lecrubier
Philippe Colin
Sébastien Jouve
 Słowacja
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Erik Vlček
Juraj Tarr
2010 Polska Poznań  Francja
Arnaud Hybois
Étienne Hubert
Philippe Colin
Sebastien Jouve
 Białoruś
Wadzim Machnieu
Artur Litwinczuk
Raman Piatruszenka
Alaksiej Abałmasau
 Czechy
Ondřej Horský
Jan Souček
Daniel Havel
Jan Štěrba
2011 Węgry Segedyn  Niemcy
Norman Bröckl
Robert Gleinert
Max Hoff
Paul Mittelstedt
 Australia
Jacob Clear
Murray Stewart
David Smith
Tate Smith
 Rosja
Ilja Miedwiediew
Anton Wasiliew
Anton Rjachow
Oleg Żestkow
2013 Niemcy Duisburg  Rosja
Witalij Jurczenko
Wasilij Pogrieban
Anton Wasiliew
Oleg Żestkow
 Czechy
Lukáš Trefil
Josef Dostál
Daniel Havel
Jan Štěrba
 Australia
Jacob Clear
Murray Stewart
David Smith
Tate Smith
2014 Rosja Moskwa  Czechy
Daniel Havel
Lukáš Trefil
Josef Dostál
Jan Štěrba
 Portugalia
Fernando Pimenta
João Ribeiro
Emanuel Silva
David Fernandes
 Węgry
Zoltán Kammerer
Dávid Tóth
Tamás Kulifai
Dániel Pauman

5000 m K1Edytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
2010 Polska Poznań Australia Ken Wallace Niemcy Max Hoff Włochy Maximilian Benassi
2011 Węgry Segedyn Niemcy Max Hoff Białoruś Aleh Jurenia Włochy Maximilian Benassi
2013 Niemcy Duisburg Australia Ken Wallace Argentyna Daniel Dal Bo Wielka Brytania Edward Rutherford
2014 Rosja Moskwa Australia Ken Wallace Niemcy Max Hoff Francja Cyrille Carré

Konkurencje już nie rozgrywaneEdytuj

200 m K4Edytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1994 Meksyk Meksyk  Rosja
Anatolij Tiszczenko
Oleg Gorobij
Siergiej Wierlin
Wiktor Dienisow
 Rumunia
Florin Scoica
Sorin Petcu
Marin Popescu
Géza Magyar
 Ukraina
Mychajło Sliwinski
Andrij Petrow
Jurij Kiczajew
Andrij Borzukow
1995 Niemcy Duisburg  Węgry
Krisztián Bártfai
Gyula Kajner
Antal Páger
Gábor Pankotai
 Rosja
Anatolij Tiszczenko
Oleg Gorobij
Siergiej Wierlin
Wiktor Dienisow
 Niemcy
Thomas Reineck
Andreas Wohllebe
Jan Günther
Mark Zabel
1997 Kanada Dartmouth  Rosja
Anatolij Tiszczenko
Oleg Gorobij
Siergiej Wierlin
Aleksandr Iwannik
 Węgry
Vince Fehérvári
Krisztián Bártfai
Gábor Horváth
Róbert Hegedűs
 Niemcy
Torsten Gutsche
Mark Zabel
Jan Günther
Björn Bach
1998 Węgry Segedyn  Węgry
Gyula Kajner
Vince Fehérvári
István Bée
Róbert Hegedűs
 Włochy
Antonio Rossi
Beniamino Bonomi
Ivano Lussignoli
Luca Negri
 Norwegia
Andreas Gjersø
Nils Olav Fjeldheim
Knut Holman
Robby Roarsen Hangli
1999 Włochy Mediolan  Węgry
Vince Fehérvári
Gyulay Kajner
István Bée
Róbert Hegedűs
 Polska
Piotr Markiewicz
Marek Twardowski
Adam Wysocki
Paweł Łakomy
 Rosja
Anatolij Tiszczenko
Andriej Szczegolichin
Oleg Gorobij
Witalij Gankin
2001 Polska Poznań  Węgry
Vince Fehérvári
István Bée
Gábor Horváth
Róbert Hegedűs
 Rosja
Roman Zarubin
Aleksandr Iwannik
Denis Turczenkow
Oleg Gorobij
 Ukraina
Ołeksij Sliwinski
Mykoła Zajczenkow
Mychajło Łucznik
Borys Markin
2002 Hiszpania Sewilla  Słowacja
Martin Chorváth
Rastislav Kužel
Ladislav Belovič
Juraj Lipták
 Hiszpania
Manuel Muñoz
Jaime Acuńa
Aique González
Oier Aizpurua
 Węgry
Vince Fehérvári
Róbert Hegedűs
Gábor Horváth
István Bée
2003 Stany Zjednoczone Gainesville  Ukraina
Ołeksij Sliwinski
Mychajło Łucznik
Mykoła Zajczenkow
Andrij Borzukow
 Rumunia
Vasile Curuzan
Marian Baban
Alexandru Ceausu
Nicu Serban
 Hiszpania
Manuel Muñoz
Jaime Acuńa
Aique González
Oier Aizpurua
2005 Chorwacja Zagrzeb  Węgry
Gergely Gyertyános
István Beé
Viktor Kadler
Balazs Babella
 Niemcy
Jonas Ems
Björn Goldschmidt
Björn Bach
Norman Bröckl
 Białoruś
Raman Piatruszenka
Alaksiej Abałmasau
Dziamjan Turczyn
Wadzim Machnieu
2006 Węgry Segedyn  Serbia
Ognjen Filipović
Dragan Zorić
Bora Sibinkić
Milan Đenadić
 Węgry
Viktor Kadler
István Beé
Gergely Gyertyános
Balázs Babella
 Rosja
Stiepan Szewczuk
Siergiej Kosiłow
Konstantin Wiszniakow
Siergiej Chowański
2007 Niemcy Duisburg  Węgry
Viktor Kadler
István Beé
Gergely Boros
Balázs Babella
 Serbia
Ognjen Filipović
Dragan Zorić
Bora Sibinkić
Milan Đenadić
 Rosja
Stiepan Szewczuk
Anton Wasiliew
Konstantin Wiszniakow
Siergiej Chowański
2009 Kanada Dartmouth  Białoruś
Wadzim Machnieu
Raman Piatruszenka
Taras Walko
Dziamjan Turczyn
 Słowacja
Juraj Tarr
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Erik Vlček
 Rosja
Aleksandr Djaczenko
Siergiej Chowanskij
Stiepan Szewczuk
Roman Zarubin

500 m K4Edytuj

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1977 Rumunia w epoce komunizmu Sofia