Otwórz menu główne

Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 200 m stylem zmiennym mężczyzn

200 m stylem zmiennym mężczyzn – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i półfinały miały miejsce 24 lipca, a finał 25 lipca.

200 m stylem zmiennym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019
2017 2021
Miejsce  Korea Południowa
Gwangju
Termin 24 lipca 2019 (eliminacje i półfinały)
25 lipca 2019
(finał)
Liczba ekip 45
Liczba sportowców 51
Złoty medal Złoty medal Daiya Seto
 Japonia
Srebrny medal Srebrny medal Jérémy Desplanches
 Szwajcaria
Brązowy medal Brązowy medal Chase Kalisz
 Stany Zjednoczone
Mistrzostwa Świata w Pływaniu
Gwangju 2019
Skoki do wody
Indywidualne
1 m mężczyźni kobiety
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Synchronicznie
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Mieszane 3 m 10 m
zespół
Skoki z klifów
Pływanie na otwartym akwenie
5 km mężczyźni kobiety
10 km mężczyźni kobiety
25 km mężczyźni kobiety
Zespół zespół
Pływanie
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl dowolny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
4 × 200 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl zmienny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
Sztafety mieszane
4 × 100 m styl dowolny styl zmienny
Pływanie synchroniczne
Solo technicznie dowolnie
Duety technicznie dowolnie
Zespół technicznie dowolnie
program
Kombinacja dowolnie
Duety mieszane technicznie dowolnie
Piłka wodna

mężczyźnikobiety

Mistrzem świata został Japończyk Daiya Seto, który uzyskał w finale czas 1:56,14 i przełamał trwającą od 2003 roku dominację Amerykanów w tej konkurencji. Srebrny medal zdobył Szwajcar Jérémy Desplanches, ustanawiając nowy rekord swojego kraju (1:56,56). Brąz wywalczył mistrz globu sprzed dwóch lat, Chase Kalisz (1:56,78) ze Stanów Zjednoczonych.

RekordyEdytuj

Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:

Rekord Zawodnik Czas Miejsce Data
Rekord świata   Ryan Lochte 1:54,00   Szanghaj 28 lipca 2011
Rekord mistrzostw świata   Ryan Lochte 1:54,00   Szanghaj 28 lipca 2011
Rekord świata juniorów   Qin Haiyang 1:57,06   Budapeszt 27 lipca 2017

Liderzy światowego rankinguEdytuj

W tabeli umieszczono zawodników z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].

Poz. Zawodnik Państwo Czas Miasto Data
1. Larkin, MitchMitch Larkin   Australia 1:55,72   Brisbane 12 czerwca
2. Scott, DuncanDuncan Scott   Wielka Brytania 1:56,65   Glasgow 20 kwietnia
3. Wang Shun   Chiny 1:56,66   Qingdao 28 marca
4. Seto, DaiyaDaiya Seto   Japonia 1:56,69   Tokio 6 kwietnia
5. Desplanches, JérémyJérémy Desplanches   Szwajcaria 1:56,89   Rennes 19 kwietnia
6. Andrew, MichaelMichael Andrew   Stany Zjednoczone 1:57,49   Richmond 13 kwietnia
7. Kalisz, ChaseChase Kalisz   Stany Zjednoczone 1:57,68   Knoxville 12 stycznia
8. Pumputis, CaioCaio Pumputis   Brazylia 1:57,70   Rio de Janeiro 20 kwietnia
9. Qin Haiyang   Chiny 1:57,89   Hangzhou 27 kwietnia
10. Santos, AlexisAlexis Santos   Portugalia 1:58,19   Coimbra 6 kwietnia

WynikiEdytuj

EliminacjeEdytuj

Eliminacje rozpoczęły się 24 lipca o 10:50 czasu lokalnego[1].

Miejsce Wyścig Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 4 7 László Cseh   Węgry 1:57,79 Q
2. 4 5 Daiya Seto   Japonia 1:57,90 Q
3. 6 4 Chase Kalisz   Stany Zjednoczone 1:58,20 Q
4. 6 3 Jérémy Desplanches   Szwajcaria 1:58,43 Q
5. 6 5 Duncan Scott   Wielka Brytania 1:58,57 Q
6. 5 5 Philip Heintz   Niemcy 1:58,71 Q
7. 5 6 Andriej Żyłkin   Rosja 1:58,73 Q
8. 5 4 Mitch Larkin   Australia 1:58,75 Q
9. 4 2 Thomas Fraser-Holmes   Australia 1:58,86 Q
10. 4 6 Alexis Santos   Portugalia 1:59,01 Q
11. 4 4 Wang Shun   Chiny 1:59,18 Q
12. 5 3 Abrahm DeVine   Stany Zjednoczone 1:59,26 Q
13. 6 7 Leonardo Coelho Santos   Brazylia 1:59,37 Q
14. 6 9 Raphaël Stacchiotti   Luksemburg 1:59,62 Q,  
15. 5 7 Thomas Dean   Wielka Brytania 1:59,64 Q
16. 5 2 Gabriel Lópes   Portugalia 1:59,76 Q
17. 6 2 Andreas Wazeos   Grecja 1:59,80
18. 4 1 Bradlee Ashby   Nowa Zelandia 1:59,96
19. 5 0 Tomas Peribonio   Ekwador 2:00,07
20. 4 0 Arjan Knipping   Holandia 2:00,12  
21. 5 8 Simon Sjödin   Szwecja 2:00,67
22. 6 8 Jakow Tumarkin   Izrael 2:00,97
23. 4 3 Caio Pumputis   Brazylia 2:01,06
24. 3 1 Wang Hsing-hao   Chińskie Tajpej 2:01,54
3 8 Jarod Arroyo   Portoryko
26. 5 9 Metin Aydın   Turcja 2:01,72
27. 2 5 Jaouad Syoud   Algieria 2:01,76
28. 3 6 Dawid Szwedzki   Polska 2:02,14
29. 4 9 Kim Min-suk   Korea Południowa 2:02,36
30. 3 9 Andrius Šidlauskas   Litwa 2:02,50
31. 6 1 Péter Bernek   Węgry 2:02,56
32. 3 4 Mohamed Samy   Egipt 2:02,57
33. 2 3 Christoph Meier   Liechtenstein 2:02,68  
34. 6 6 Hugo González   Hiszpania 2:03,09
35. 3 7 Pang Sheng Jun   Singapur 2:03,96
36. 3 5 Cole Pratt   Kanada 2:04,26
37. 2 7 Svetlozar Nikolov   Bułgaria 2:04,99
38. 2 4 Keanan Dols   Jamajka 2:05,18
39. 3 0 Eben Vorster   Południowa Afryka 2:05,69
40. 2 1 Brandon Schuster   Samoa 2:06,93
41. 1 4 Munzer Kabbara   Liban 2:07,27
42. 2 8 Alvi Hjelm   Wyspy Owcze 2:07,91
43. 2 0 Ronan Wantenaar   Namibia 2:09,02
44. 2 9 Christian Mayer   Peru 2:09,69
45. 1 3 Davor Petrovski   Macedonia Północna 2:10,74
46. 1 2 Lin Sizhuang   Makau 2:10,87
47. 2 2 Julio Horrego   Honduras 2:11,10
48. 2 6 Patrick Groters   Aruba 2:11,38
49. 3 2 Triady Fauzi Sidiq   Indonezja 2:12,09
50. 1 5 Fausto Huerta   Dominikana 2:13,64
51. 1 6 Kinley Lhendup   Bhutan 3:00,53
3 3 Brendan Hyland   Irlandia DNS
4 8 Thomas Ceccon   Włochy DNS
5 1 Tomoe Zenimoto Hvas   Norwegia DNS
6 0 Bernhard Reitshammer   Austria DNS

PółfinałyEdytuj

Półfinały rozpoczęły się 24 lipca o 21:31 czasu lokalnego[3].

Półfinał 1Edytuj

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 5 Jérémy Desplanches   Szwajcaria 1:56,73 Q,  
2. 3 Philip Heintz   Niemcy 1:56,95 Q
3. 4 Daiya Seto   Japonia 1:57,10 Q
4. 6 Mitch Larkin   Australia 1:57,45 Q
5. 7 Abrahm DeVine   Stany Zjednoczone 1:57,91 Q
6. 2 Alexis Santos   Portugalia 1:58,62
7. 8 Gabriel Lópes   Portugalia 1:59,56
8. 1 Raphaël Stacchiotti   Luksemburg 2:00,26

Półfinał 2Edytuj

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 5 Chase Kalisz   Stany Zjednoczone 1:57,34 Q
2. 3 Duncan Scott   Wielka Brytania 1:57,83 Q
3. 7 Wang Shun   Chiny 1:57,98 Q
4. 6 Andriej Żyłkin   Rosja 1:58,16  
5. 4 László Cseh   Węgry 1:58,17
6. 8 Thomas Dean   Wielka Brytania 1:58,34
7. 2 Thomas Fraser-Holmes   Australia 1:58,86
8. 1 Leonardo Coelho Santos   Brazylia 1:58,99

FinałEdytuj

Finał rozpoczął się 25 lipca o 21:05 czasu lokalnego[4].

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
  3 Daiya Seto   Japonia 1:56,14
  4 Jérémy Desplanches   Szwajcaria 1:56,56  
  6 Chase Kalisz   Stany Zjednoczone 1:56,78
4. 5 Philip Heintz   Niemcy 1:56,86
5. 7 Duncan Scott   Wielka Brytania 1:56,91
6. 8 Wang Shun   Chiny 1:56,97
7. 2 Mitch Larkin   Australia 1:57,32
8. 1 Abrahm DeVine   Stany Zjednoczone 1:57,66

PrzypisyEdytuj

  1. a b Wyniki eliminacji (ang.). Omega Timing. [dostęp 2019-07-24].
  2. Swimming World Ranking (ang.). Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19].
  3. Wyniki półfinałów (ang.). Omega Timing. [dostęp 2019-07-24].
  4. Wyniki finału (ang.). Omega Timing. [dostęp 2019-07-25].