Otwórz menu główne

Górnik Rybnik w sezonie 1964

OsiągnięciaEdytuj

Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu 1964Edytuj

Zawodnik Ranga Miejsce Punkty
Andrzej Wyglenda Finał Światowy 12 4
Antoni Woryna Finał Kontynentalny 12 5
Joachim Maj Finał Kontynentalny 15 2

źródło:[1]

Drużynowe Mistrzostwa Świata na Żużlu 1964Edytuj

Zawodnik Ranga Miejsce Punkty
Andrzej Wyglenda Finał Światowy 4 8 (0,2,3,3)(drużyna 16)
Antoni Woryna Finał Kontynentalny 2 2 (2)(drużyna 34)

źródło:[2]

Drużynowe Mistrzostwa Polski na Żużlu 1964Edytuj

Zespół Miejsce Punkty Punkty małe Zwycięstwa Remisy Porażki
Górnik Rybnik 1   22 + 283 11 0 3

źródło:[3]

Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu 1964Edytuj

Zawodnik Miejsce Punkty
Andrzej Wyglenda 1  14
Joachim Maj 2  13 + 3
Stanisław Tkocz 4 11

źródło:[4]

Turniej o Złoty Kask 1964Edytuj

Zawodnik Miejsce Punkty
Andrzej Wyglenda 1   65
Joachim Maj 3   57
Stanisław Tkocz 6 47

źródło:[5]

Memoriał Alfreda Smoczyka 1964Edytuj

Zawodnik Miejsce Punkty
Antoni Woryna 4 9
Joachim Maj 6 6

źródło:[6]

Turniej o Puchar Rybnickiego Okręgu Węglowego 1964Edytuj

Zawodnik Miejsce Punkty
Stanisław Tkocz 2   6 (drużyna 26)
Andrzej Wyglenda 2   2 (drużyna 26)
Antoni Woryna 2   11 (drużyna 26)
Karol Peszke 2   1 (drużyna 26)
Joachim Maj 2   6 (drużyna 26)

źródło:[7]

Skład DrużynyEdytuj

Zawodnik Wiek Pkt + Bns Bns. Pkt. Kpl. Śr/bg Śr/mcz Bg. Mcz.
Joachim Maj 32 135,5 (5) 2 133,5 (6) 4 2,509 (4) 10,269 (5) 54 13
Stanisław Tkocz 28 118 (13) 12 106 (17) 1 - (1 pł.) 2,314 (11) 8,154 (16) 51 13
Andrzej Wyglenda 23 117 (15) 5 112 (13) 6(1) - (2 pł.) 2,600 (1) 10,182 (6) 45 11
Antoni Woryna 23 107 (18) 7 100 (20) 3 - (1 pł.) 2,488 (6) 9,091 (11) 43 11
Karol Peszke 25 92,5 (22) 18 74,5 (25) 2 - (1 pł.) 1,814 (26) 5,731 (29) 51 13
Alojzy Norek 23 62 (36) 15 47 (36) 1 - (1 pł.) 1,442 (34) 3,917 (38) 43 12
Waldemar Motyka 22 45 (43) 10 35 (43) 0 1,364 (39) 3,500 (41) 33 10
Stanisław Bombik 25 14 (58) 3 11 (58) 0 0,778 (53) 1,375 (61) 18 8

W nawiasie miejsce w danej kategorii w stosunku do wszystkich zawodników startujących w pierwszej lidze (śr/m oraz śr/b - przy założeniu, że zawodnik odjechał minimum 50% spotkań w danym sezonie)

źródło:[3]

Sezon ZasadniczyEdytuj

I RundaEdytuj

  • 12 września 1964 (zamiast 5 kwietnia; spotkanie zaległe; stadion w Lesznie)
Nr Unia Leszno 13 Bns Nr Górnik Rybnik 65 Bns

Unia Leszno oddała mecz walkowerem.

II RundaEdytuj

  • 12 kwietnia 1964 roku na stadionie w Rybniku
Nr Górnik Rybnik 53 Bns Nr Śląsk Świętochłowice 24 Bns
9 Alojzy Norek 2x,2x,1,0 5 2 1 Erwin Maj d,u,-,0 0
10 Joachim Maj 3,3,3,3 12 2 Wiktor Waloszek 1,2,1,0,1 5
11 Andrzej Wyglenda 2x,3,2x,3 10 2 3 Erwin Brabański 0 0
12 Stanisław Tkocz 3,w,3,3 9 4 Paweł Waloszek 1,1,2,2,3 9
13 Karol Peszke 1,2x,1,1 5 1 5 Jan Mucha u,2,0,2,1 5
14 Antoni Woryna 2,3,3,2x 10 1 6 Krystian Fołtyn 3,d,0,2x 5 1
15 Stanisław Bombik 1,1 2 7 Jan Jeziorowski 0,0,0 0

Zmiany: Zawodnik nr 5 w biegu 6; Zawodnik nr 2 w biegu 10; Zawodnik nr 7 w biegu 11; Zawodnik nr 4 w biegu 13

III RundaEdytuj

  • 24 maja 1964 roku na stadionie we Wrocławiu
Nr Sparta Wrocław 42 Bns Nr Górnik Rybnik 36 Bns
9 Zygmunt Antos 1,u,-,1 2 1 Alojzy Norek u,ns 0
10 Jerzy Trzeszkowski 3,3,3,3 12 2 Stanisław Tkocz 2,2,2,3 9
11 Władysław Wawszczyk 0,0,0 0 3 Waldemar Motyka 1,1,0,0 2
12 Adolf Słaboń 2,2,2,2 8 4 Joachim Maj 3,2,3,1 9
13 Henryk Kałuża 0,1,2x,3 6 1 5 Karol Peszke 1,1,1x,2 5 1
14 Andrzej Domiszewski 2,3,3,3 11 6 Antoni Woryna 3,3,2,2 10
15 Bogumił Grudziński 1,1,0,1 3 7 Stanisław Bombik u,d,1,d 1

Zmiany: Zawodnik nr 15 w biegu 9,13; Zawodnik nr 7 w biegu 11, 13

IV RundaEdytuj

  • 31 maja 1964 roku na stadionie w Rybniku
Nr Górnik Rybnik 43 Bns Nr Wybrzeże Gdańsk 32 Bns
9 Karol Peszke 1,3,1,0 5 1 Zbigniew Podlecki 2,3,2,1,2 10
10 Joachim Maj 3,2,2x,3 10 1 2 Czesław Kraska 0,0,-,0 0
11 Andrzej Wyglenda 3,3,2x,1 9 1 3 Roman Wieczorek 0,0 0
12 Stanisław Tkocz 2x,1,2,3 8 1 4 Jan Tkocz 1,1,1,d,u 3
13 Antoni Woryna 0,2,d,3 5 5 Stanisław Kaiser 3,2,0,1x 6 1
14 Waldemar Motyka 2,0,u,3 5 6 Bogdan Berliński 1,0,-,1x 2 1
15 Stanisław Bombik 1x,u 1 1 7 Marian Kaiser 3,3,3,2 11

Zmiany: Zawodnik nr 4 w biegu 7; Zawodnik nr 1 w biegu 9; Zawodnik nr 7 w biegu 10, 12

  • 14 czerwca 1964 roku na stadionie w Gorzowie
Nr Stal Gorzów 31,5 Bns Nr Górnik Rybnik 46,5 Bns
9 Andrzej Pogorzelski 2,2,2,0 6 1 Andrzej Wyglenda 3,0,3,0 6
10 Jerzy Padewski 0,2,0,0.5 2,5 2 Stanisław Tkocz 1,3,3,2x 9 1
11 Jerzy Flizikowski 0,2,1,1x 4 1 3 Joachim Maj 2,3,2,3 10
12 Bronisław Rogal 3,0,3,0 6 4 Alojzy Norek 1x,1,2,1x 5 2
13 Jerzy Bartoszkiewicz 0,1x 1 1 5 Antoni Woryna 2,3,3,3 11
14 Edmund Migoś 3,2,3,2,2 12 6 Karol Peszke 1x,1,0.5,1 3,5 1
15 Wojciech Jurasz 0,0,0 0 7 Waldemar Motyka 1,1x 2 1

Zmiany: Zawodnik nr 15 w biegu 10; Zawodnik nr 14 w biegu 12

VI RundaEdytuj

  • 4 lipca 1964 roku na stadionie w Bydgoszczy
Nr Polonia Bydgoszcz 40 Bns Nr Górnik Rybnik 37 Bns
9 Norbert Świtała 3,2,3,3 11 1 Antoni Woryna 2,3,1x,3 9 1
10 Czesław Safian 0,0, - ,0 0 2 Stanisław Tkocz 1x,3,2x,2 8 2
11 Henryk Glücklich 0,1x,0 1 1 3 Karol Peszke 1x,u,0,0 1 1
12 Edward Kupczyński 3,2,2x,3 10 1 4 Joachim Maj 2,d,1,2,2x 7 1
13 Janusz Suchecki 2,1,1,2x 6 1 5 Stanisław Bombik 0, 0 0
14 Rajmund Świtała 1x,0,3,0 4 1 6 Andrzej Wyglenda 3,3,2,1 9
15 Mieczysław Połukard 1,3,3,1 8 7 Alojzy Norek 2x,0,1x 3 2

Zmiany: Zawodnik nr 15 w biegu 6,13; Zawodnik nr 7 w biegu 9; Zawodnik nr 4 w biegu 13

VII RundaEdytuj

  • 12 lipca 1964 roku na stadionie w Rybniku
Nr Górnik Rybnik 49 Bns Nr Stal Rzeszów 29 Bns
9 Andrzej Wyglenda 3,3,3,3 12 1 Florian Kapała 2,2,2,d 6
10 Stanisław Tkocz 1,3,0,2x 6 1 2 Jan Kolber 0,2,d,1x 3 1
11 Alojzy Norek 0,0,0,2x 2 1 3 Jan Malinowski 2,1x,0,2 5 1
12 Joachim Maj 3,3,2,3 11 4 Marian Stawecki 1x,2,3,1 7 1
13 Karol Peszke 2x,1,2x,1 6 2 5 Stefan Kępa 1,2,d 3
14 Antoni Woryna 3,3,3,3 12 6 Józef Batko 0,1x,1,0 2 1
15 Stanisław Bombik 0,0 0 7 Marian Spychała 1x,1,1 3 1

Zmiany: Zawodnik nr 2 w biegu 13

VIII RundaEdytuj

  • 19 lipca 1964 roku na stadionie w Rybniku
Nr Górnik Rybnik 61 Bns Nr Unia Leszno 17 Bns
9 Andrzej Wyglenda d,3,3,3 5 1 1 Jerzy Kowalski 2,1,u,-,ns 9
10 Stanisław Tkocz 3,3,2x,2x 12 2 Zbigniew Jąder 1,1,0,d 2 2
11 Alojzy Norek 2x,1,1 11 3 Jan Kusiak 1,1,1,1,1 0
12 Joachim Maj 3,3,3,3 3 1 4 Zbigniew Juskowiak d,0,-,0 10
13 Karol Peszke 3,3,2x,2x 2 5 Kazimierz Bentke 1,2,1,2,1 3 2
14 Antoni Woryna 2x,2x,3,3 4 1 6 Ryszard Sylwoniuk 0,0,-,0 12 1
15 Waldemar Motyka 2x,2x,2x 3 2 7 Czesław Tórz u,d 2

Zmiany: Zawodnik nr 3 w biegu 8; Zawodnik nr 1 w biegu 9; Zawodnik nr 5 w biegu 11; Zawodnik nr 15 w biegu 13

  • 27 września 1964 (zamiast 9 sierpnia; spotkanie zaległe; stadion w Świętochłowicach)
Nr Śląsk Świętochłowice 30,5 Bns Nr Górnik Rybnik 46,5 Bns
9 Paweł Waloszek 2,3,3,1,3 12 1 Andrzej Wyglenda 3,2x,3,3 11 1
10 Jan Jeziorowski 0, 0 0 2 Stanisław Tkocz 1,3,3,2x 9 1
11 Lotar Dudek 2,0,0,0 2 3 Waldemar Motyka u, 0 0
12 Wiktor Waloszek u,3,1,0,1 5 4 Joachim Maj 3,1,3,2.5 9,5
13 Erwin Brabański 0,u,-,0 0 5 Karol Peszke 1,1x,1x,1 4 2
14 Jan Mucha 2,2x,1,2.5,2 9,5 1 6 Antoni Woryna 3,2,2,2 9
15 Krystian Fołtyn 2, 0 2 7 Alojzy Norek 1,2x,0,1x 4 2

Zmiany: Zawodnik nr 14 w biegu 6; Zawodnik nr 12 w biegu 9; Zawodnik nr 7 w biegu 10, 12; Zawodnik nr 9 w biegu 10

X RundaEdytuj

  • 16 sierpnia 1964 roku na stadionie w Rybniku
Nr Górnik Rybnik 55 Bns Nr Sparta Wrocław 23 Bns
9 Karol Peszke 3,3,3,3 12 1 Henryk Kałuża 0,0,2 2
10 Stanisław Tkocz 1,3,2x,2x 8 2 2 Jerzy Trzeszkowski 2,2,2,1,1 8
11 Alojzy Norek 1,0,3,1 5 3 Bogumił Grudziński 2,-,0,1 3
12 Joachim Maj 3,3,3,w 9 4 Adolf Słaboń d,0,d,1,d 1
13 Waldemar Motyka 1,1,2x,2x 6 2 5 Andrzej Domiszewski 2,2,1,0,2 7
14 Andrzej Wyglenda 3,3,3,3 12 6 Władysław Wawszczyk 0,1x,-,0 1 1
15 Stanisław Bombik 1,2x 3 1 7 Zygmunt Antos 0,1 1

Zmiany: Zawodnik nr 5 w biegu 6; Zawodnik nr 2 w biegu 9; Zawodnik nr 4 w biegu 13

XI RundaEdytuj

  • 30 sierpnia 1964 roku na stadionie w Gdańsku
Nr Wybrzeże Gdańsk 32 Bns Nr Górnik Rybnik 45 Bns
9 Marian Kaiser 3,2,2,d 7 1 Karol Peszke 1,1,2,2 6
10 Czesław Kraska w,1,-,1x 2 1 2 Stanisław Tkocz 2,3,3,1x 9 1
11 Roman Wieczorek u 0 3 Alojzy Norek 2,1,1,1 5
12 Jan Tkocz u,2,0,1,0 3 4 Joachim Maj 3,3,2,2 10
13 Stanisław Kaiser d,1,d,d,2 3 5 Waldemar Motyka 1,w,0,0 1
14 Bogdan Berliński 2,2,3,1 8 6 Andrzej Wyglenda 3,3,3,3 12
15 Zbigniew Podlecki d,3,3,3 9 7 Antoni Woryna 2x,w 2 1

Zmiany: Zawodnik nr 13 w biegu 5; Zawodnik nr 12 w biegu 6; Zawodnik nr 15 w biegu 11,13

XII RundaEdytuj

  • 6 września na stadionie w Rybniku
Nr Górnik Rybnik 55 Bns Nr Stal Gorzów 23 Bns
9 Karol Peszke 1x,2x,2x,2x 7 4 1 Feliks Olejniczak 0, - ,0 0
10 Stanisław Tkocz 2,2,3,3 10 2 Andrzej Pogorzelski 3,3,1x,2,2 11 1
11 Alojzy Norek 2x,1,1,1 5 1 3 Wojciech Jurasz 0,1,0,0 1
12 Joachim Maj 3,3,3,3 12 4 Edmund Migoś 1,d,1,1,1 4
13 Waldemar Motyka 1,0,2x,3 6 1 5 Jerzy Padewski w,2,2,1,0 5
14 Andrzej Wyglenda 3,3,3,3 12 6 Jerzy Bartoszkiewicz 2,0,0 2
15 Stanisław Bombik 1,2x 3 1 7 Jerzy Flizikowski u,0 0

Zmiany: Zawodnik nr 5 w biegu 7; Zawodnik nr 4 w biegu 12; Zawodnik nr 2 w biegu 13

XIII RundaEdytuj

  • 13 września 1964 roku na stadionie w Rybniku
Nr Górnik Rybnik 57 Bns Nr Polonia Bydgoszcz 21 Bns
9 Karol Peszke 2,2x,2x,2 8 2 1 Henryk Glücklich 0, 0 0
10 Stanisław Tkocz 1x,3,3,3 10 1 2 Mieczysław Połukard 3,2,1,0,d 6
11 Alojzy Norek 2x,2x,2x,2x 8 4 3 Zygfryd Friedek 0,0,0 0
12 Joachim Maj 3,3,3,3 12 4 Edward Kupczyński 1,1,2,2,3 9
13 Waldemar Motyka 2x,2x,1,1x 6 3 5 Janusz Suchecki d,d,1,1 2
14 Antoni Woryna 3,3,3,3 12 6 Rajmund Świtała 1,1,0,1,0 3
15 Stanisław Bombik 1,d 1 7 Stanisław Witkowski 0, 1 1

Zmiany: Zawodnik nr 6 w biegu 11; Zawodnik nr 4 w biegu 12; Zawodnik nr 2 w biegu 13

XIV RundaEdytuj

  • 20 września 1964 roku na stadionie w Rzeszowie
Nr Stal Rzeszów 43 Bns Nr Górnik Rybnik 35 Bns
9 Józef Batko 2x,2x,1,1 6 2 1 Andrzej Wyglenda 1,2x,2,3,2 10 1
10 Florian Kapała 3,3,3,3 12 2 Stanisław Tkocz 0,0, - ,1 1
11 Janusz Kościelak 2x,d,0,0 2 1 3 Alojzy Norek 1,0,0 1
12 Jan Malinowski 3,1,2,2 8 4 Joachim Maj w,1,3,3,3 10
13 Adam Ciepiela 0,0,1x,0 1 1 5 Karol Peszke 1x,- 0,1x 2 2
14 Stefan Kępa 3,3,2,3 11 6 Antoni Woryna 2,3,1x,2,2x 10 2
15 Jan Kolber 2x,1x 3 2 7 Waldemar Motyka 1, 0 1

Zmiany: Zawodnik nr 1 w biegu 5; Zawodnik nr 6 w biegu 7; Zawodnik nr 4 w biegu 12

źródło:[3]

Legenda: u – upadek; d – defekt; w - wykluczony; x – zdobył bonus w danym biegu; ns – nie stawił się na starcie danego biegu; „–” – zawodnik został zmieniony na innego w danym biegu

PrzypisyEdytuj

  1. IMŚ 1964. rlach.republika.pl. [dostęp 2016-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (5 marca 2016)].
  2. Dobruszek Wiesław: DMŚ (1959–1978). Leszno: Firma Wydawnicza „Danuta”, 2013, s. 244. ISBN 978-83-63087-52-4.
  3. a b c Wiesław Dobruszek: Żużlowy leksykon ligowy Tom IV (1963–1966). Leszno: Firma wydawnicza „Danuta”, 2013, s. 192. ISBN 978-83-63087-28-9.
  4. IMP 1964. rlach.republika.pl. [dostęp 2016-03-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (8 marca 2016)].
  5. ZK 1964. rlach.republika.pl. [dostęp 2016-03-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (3 marca 2016)].
  6. Smoczyk 1964. rlach.republika.pl. [dostęp 2016-03-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (5 marca 2016)].
  7. Puchar ROW64. rlach.republika.pl. [dostęp 2016-03-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (5 marca 2016)].