Otwórz menu główne

Światowy Finał IAAF 2008

Światowy Finał IAAF 2008 (ang. 2008 IAAF World Athletics Final) – 6. w historii Światowy Finał Lekkoatletyczny odbył się 13 i 14 września 2008 w niemieckim Stuttgarcie. Impreza została przeprowadzona na stadionie Mercedes-Benz Arena.

Światowy Finał IAAF 2008
2007 2009
Data 13-14 września 2008
Gospodarz Niemcy Stuttgart
Stadion Mercedes-Benz Arena

WynikiEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
100 m Asafa Powell
 
9,87 Nesta Carter
 
10,07 Michael Frater
 
10,10
200 m Stéphan Buckland
 
20,57 Paul Hession
 
20,58 Brendan Christian
 
20,61
400 m LaShawn Merritt
 
44,50 Jeremy Wariner
 
44,51 Chris Brown
 
45,36
800 m Alfred Kirwa Yego
 
1:49,05 Abraham Chepkirwok
 
1:49,22 Yusuf Saad Kamel
 
1:49,40
1500 m Haron Keitany
 
3:37,92 Asbel Kipruto Kiprop
 
3:37,93 Nicholas Willis
 
3:38,22
3000 m Bernard Lagat
 
8:02,97 SB Edwin Cheruiyot Soi
 
8:03,55 Matthew Tegenkamp
 
8:03,56
5000 m Edwin Cheruiyot Soi
 
13:22,81 Moses Ndiema Kipsiro
 
13:23,02 Micah Kogo
 
13:23,37
3000 m z przeszk. Paul Kipsiele Koech
 
8:05,35 Ezekiel Kemboi
 
8:15,32 Richard Kipkemboi Mateelong
 
8:16,05
110 m ppł David Oliver
 
13,22 Petr Svoboda
 
13,33 Ryan Wilson
 
13,54
400 m ppł Kerron Clement
 
48,96 Danny McFarlane
 
49,00 Isa Phillips
 
49,22
Skok wzwyż Andriej Silnow
 
2,35 CR Stefan Holm
 
2,33 Jesse Williams
 
2,29
Skok o tyczce Derek Miles
 
5,80 Brad Walker
 
5,70 Maksym Mazuryk
 
5,60
Skok w dal Fabrice Lapierre
 
8,14 Hussein Taher Al-Sabee
 
8,13 Mohamed Salman Al-Khuwalidi
 
8,04
Trójskok Nelson Évora
 
17,24 Jadel Gregório
 
17,09 Randy Lewis
 
17,01
Kula Tomasz Majewski
 
20,88 Christian Cantwell
 
20,73 Daniel Taylor
 
20,38
Dysk Gerd Kanter
 
68,38 Piotr Małachowski
 
66,07 Robert Harting
 
65,76
Młot Primož Kozmus
 
79,99 Krisztián Pars
 
79,37 Koji Murofushi
 
78,99
Oszczep Vadims Vasiļevskis
 
86,65 Andreas Thorkildsen
 
83,77 Tero Pitkämäki
 
81,64

KobietyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
100 m Shelly-Ann Fraser
 
10,94 Kerron Stewart
 
11,06 Marshevet Hooker
 
11,06
200 m Sanya Richards
 
22,50 Marshevet Hooker
 
22,69 Kerron Stewart
 
22,72
400 m Sanya Richards
 
50,41 Christine Ohuruogu
 
50,83 Novlene Williams
 
51,30
800 m Pamela Jelimo
 
1:56,23 CR Janeth Jepkosgei
 
1:58,41 Marilyn Okoro
 
1:58,64
1500 m Maryam Yusuf Jamal
 
4:06,59 Gelete Burka
 
4:07,45 Iryna Liszczynśka
 
4:07,65
3000 m Meseret Defar
 
8:43,60 Vivian Cheruiyot
 
8:44,64 Jane Kiptoo
 
8,47,65
5000 m Meseret Defar
 
14:53,82 Vivian Cheruiyot
 
14:54,60 Meselech Melkamu
 
14:58,76
3000 m z przeszk. Gulnara Gałkina
 
9:21,73 CR Eunice Jepkorir
 
9:24,03 Ruth Bosibori
 
9:24,38
100 m ppł Josephine Onyia
 
12,54 LoLo Jones
 
12,56 Delloreen Ennis-London
 
12,56
400 m ppł Melaine Walker
 
54,06 Anastasija Rabczeniuk
 
54,92 Tiffany Ross-Williams
 
55,16
Skok wzwyż Blanka Vlašić
 
2,01 CR Anna Cziczerowa
 
1,99 Tia Hellebaut
 
1,97
Skok o tyczce Silke Spiegelburg
 
4,70 Swietłana Fieofanowa
 
4,70 Monika Pyrek
 
4,70
Skok w dal Naide Gomes
 
6,71 Ksenija Balta
 
6,65 Tatiana Lebiediewa
 
6,64
Trójskok Anna Piatych
 
14,78 Tatiana Lebiediewa
 
14,63 Marija Šestak
 
14,63
Pchnięcie kulą Valerie Vili
 
19,69 Nadine Kleinert
 
19,42 Misleydis González
 
18,55
Dysk Yarelis Barrios
 
64,88 Nicoleta Grasu
 
62,48 Stephanie Brown-Trafton
 
62,23
Młot Yipsi Moreno
 
74,09 Martina Hrašnová
 
71,40 Anita Włodarczyk
 
70,97
Oszczep Barbora Špotáková
 
72,28 WR Christina Obergföll
 
63,28 Steffi Nerius
 
62,78

Linki zewnętrzneEdytuj