IV liga polska w piłce nożnej (1999/2000)

IV liga polska w piłce nożnej w sezonie 1999/2000 podzielona była na 16 grup (makroregionalnych). W rozgrywkach prawo startu miało 289 drużyn, sklasyfikowano 286 zespołów. Zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do III ligi.

IV liga polska w piłce nożnej 1999/2000
1998/1999 2000/2001
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Liczba zespołów 286

Wystartowało 16 grup w 8 makroregionach. Jedna grupa miała na starcie 15 drużyn, jedna grupa - 16 drużyn, jedenaście grup po 18 drużyn, jedna grupa - 19 drużyn, a dwie w makroregionie dolnośląskim 20.

Makroregion PomorskiEdytuj

Grupa Bydgoszcz-Elbląg-Toruń

Poz. Klub M Pkt. Bramki Uwagi
1 Unia Janikowo 30 65 74-21
2 Zawisza Bydgoszcz 30 62 65-20 IV liga kujawsko-pomorska
3 Chojniczanka Chojnice 30 60 64-37 IV liga pomorska
4 Polonia Elbląg 30 59 67-50 IV liga warmińsko-mazurska
5 Błękitni Orneta 30 59 71-39 IV liga warmińsko-mazurska
6 Pomorzanin Toruń 30 57 76-50 IV liga kujawsko-pomorska
7 Szubinianka Szubin 30 49 38-32 IV liga kujawsko-pomorska
8 Pomowiec Kijewo Królewskie 30 40 56-50 IV liga kujawsko-pomorska
9 Wda Świecie 30 39 44-42 IV liga kujawsko-pomorska
10 Legia Chełmża 30 33 45-63 IV liga kujawsko-pomorska
11 Promień Kowalewo 30 33 47-71 IV liga kujawsko-pomorska
12 Kasztelan Papowo Biskupie 30 30 39-69 IV liga kujawsko-pomorska
13 Polonia Pasłęk 30 28 41-64 IV liga warmińsko-mazurska
14 Powiśle Dzierzgoń 30 20 22-62 IV liga pomorska
15 Brda Bydgoszcz 30 18 21-71 IV liga kujawsko-pomorska
16 Czarni Nakło 30 15 23-70 klasa okręgowa Bydgoszcz

Grupa Gdańsk-Słupsk

Poz. Klub M Pkt. Bramki Uwagi
1 Gryf Wejherowo 28 67 45-10
2 Lechia II Gdańsk 28 58 35-9 IV liga pomorska
3 Wierzyca Starogard Gdański 28 55 26-12 IV liga pomorska
4 Wisła Tczew 28 47 29-12 IV liga pomorska
5 Orkan Rumia 28 46 27-16 IV liga pomorska
6 Gedania Gdańsk 28 41 28-17 IV liga pomorska
7 Polonia Gdańsk 28 39 21-19 IV liga pomorska
8 Stolem Gniewino 28 37 32-23 IV liga pomorska
9 Cartusia Kartuzy 28 37 13-17 IV liga pomorska
10 Orzeł Choczewo 28 34 23-18 IV liga pomorska
11 Jantar Ustka 28 34 20-22 IV liga pomorska
12 SKP Słupsk 28 30 21-20
13 Gryf 95 Słupsk 28 26 15-23
14 Sparta Sycewice 28 23 28-33
15 Wietcisa Skarszewy 28 12 11-27

Makroregion Kielecko-LubelskiEdytuj

Grupa Lublin-Radom-Siedlce-Biała Podlaska

Poz. Klub M Pkt. Bramki Uwagi
1 Radomiak Radom 34 78 92-25
2 Lewart Lubartów 34 67 71-31
3 Mazowsze Grójec 34 66 71-37 IV liga mazowiecka gr. południowa
4 AZS/Podlasie Biała Podlaska 34 60 56-36 IV liga lubelska
5 Górnik II Łęczna 34 57 65-36 IV liga lubelska
6 Pogoń Siedlce 34 57 71-43 IV liga mazowiecka gr. południowa
7 Stal Kraśnik 34 56 60-39 IV liga lubelska
8 Szydłowianka Szydłowiec 34 53 56-39 IV liga mazowiecka gr. południowa
9 Orlęta Łuków 34 50 59-47 IV liga lubelska
10 Wisła Puławy 34 49 59-45 IV liga lubelska
11 Podlasie Sokołów Podlaski 34 47 52-63 IV liga mazowiecka gr. południowa
12 LKP Lublin 34 46 62-62 IV liga lubelska
13 Czarni/Orlęta Dęblin 34 39 39-57 IV liga lubelska
14 Wilga Garwolin 34 39 49-63 IV liga mazowiecka gr. południowa
15 Garbarnia Kurów 34 39 43-71 IV liga lubelska
16 Video Ciepielów 34 35 37-56 IV liga mazowiecka gr. południowa
17 Mazovia Mińsk Mazowiecki 34 15 22-117 IV liga mazowiecka gr. południowa
18 GLKS Rokitno 34 10 32-129 lubelska A klasa gr. Biała Podlaska
  • źródło: [2] oraz prasa regionalna.
  • Lewart Lubartów awansował do III ligi jako najlepsza drużyna lubelska.
  • Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała swoje mecze barażowe i utrzymała się w IV lidze.
  • GLKS Rokitno po spadku z IV ligi zrezygnował z gry w klasie okręgowej i w sezonie 2000/01 będzie grał w bialskiej klasie A.

Grupa Tarnobrzeg-Kielce-Chełm-Zamość

Poz. Klub M Pkt. Bramki Uwagi
1 Pogoń Staszów 34 86 89-12
2 Łada Biłgoraj 34 72 81-33
3 Alit Ożarów 34 69 56-23 IV liga świętokrzyska
4 Hetman Włoszczowa 34 64 61-27 IV liga świętokrzyska
5 Naprzód Jędrzejów 34 64 52-24 IV liga świętokrzyska
6 GZKS Nowiny 34 53 34-25 IV liga świętokrzyska
7 Spartakus Daleszyce 34 47 49-50 IV liga świętokrzyska
8 Victoria Łukowa 34 45 45-51 IV liga lubelska
9 Unia Hrubieszów 34 44 41-48 IV liga lubelska
10 Nida Pińczów 34 43 39-45 IV liga świętokrzyska
11 Granica Lubycza Królewska 34 41 43-33 IV liga lubelska
12 Piast Chęciny 34 39 34-55 IV liga świętokrzyska
13 Granat Skarżysko-Kamienna 34 38 35-55 IV liga świętokrzyska
14 Wisan Skopanie 34 37 36-46 IV liga podkarpacka
15 Czarni Połaniec 34 37 34-53 IV liga świętokrzyska
16 Wisła Sandomierz 34 31 36-62 IV liga świętokrzyska
17 Granica Dorohusk 34 25 28-84 lubelska klasa okręgowa gr. Chełm
18 Sparta Rejowiec Fabryczny 34 13 15-81 lubelska klasa okręgowa gr. Chełm
  • źródło: [3] oraz prasa regionalna.
  • Łada Biłgoraj wygrała swoje mecze barażowe i awansowała do III ligi.


Makroregion CentralnyEdytuj

Grupa Łódź-Piotrków-Kalisz-Sieradz

Poz. Klub M Pkt. Bramki Uwagi
1 KKS Kalisz 34 86 76-6
2 Włókniarz Pabianice 34 86 50-13 IV liga łódzka
3 Rolbud OSiR Pleszew 34 63 42-9 IV liga wielkopolska gr. południowa
4 Stasiak Gomunice 34 55 47-16 IV liga łódzka
5 Polonia Kępno 34 54 34-18 IV liga wielkopolska gr. południowa
6 Bzura Ozorków 34 55 47-20 IV liga łódzka
7 Warta Działoszyn 34 48 55-18 IV liga łódzka
8 Pogoń Zduńska Wola 34 48 35-24 IV liga łódzka
9 WOY Bukowiec Opoczyński 34 47 29-24 IV liga łódzka
10 Start Brzeziny 34 47 21-16 IV liga łódzka
11 Widzew II Łódź 34 46 48-22 IV liga łódzka
12 Warta Sieradz 34 46 22-18 IV liga łódzka
13 MKP Zgierz 34 43 22-24 IV liga łódzka
14 Ostrovia Ostrów Wielkopolski 34 38 15-25 IV liga wielkopolska gr. południowa
15 Ner Poddębice 34 38 37-31
16 LKS Gołuchów 34 34 32-37 IV liga wielkopolska gr. południowa
17 Piast Błaszki 34 28 26-40
18 Jagiellonia Tuszyn 34 7 9-61
  • źródło: [4]
  • Rolbud Taczanów połączył się ze Stalą OSiR Pleszew; w wyniku fuzji powstał Rolbud OSiR Pleszew
  • Pogoń Syców wycofał się przed rozpoczęciem rozgrywek; jego miejsce zajęła Warta Sieradz
  • Włókniarz Pabianice przegrał mecze barażowe o awans

Grupa Włocławek-Płock-Konin-Skierniewice

Poz. Klub M Pkt. Bramki Uwagi
1 Jagiellonka Nieszawa 34 83 66-14
2 Petro II Płock 34 71 51-14
3 Huragan Bobrowniki 34 66 40-5
4 Kasztelan Sierpc 34 58 39-22
5 Lech Rypin 34 56 30-19
6 SKP Słupca 34 55 37-19
7 Mazovia Rawa Mazowiecka 34 53 32-20
8 MKS Kutno 34 50 29-23
9 Sokół Kleczew 34 49 42-23
10 Górnik Kłodawa 34 47 30-19
11 Górnik Łęczyca 34 47 35-18
12 Start Radziejów 34 46 41-23
13 Zdrój Ciechocinek 34 46 31-27
14 Ziemowit Osięciny 34 40 31-21
15 Olimpia Koło 34 32 27-25
16 Błękitni Gąbin 34 31 29-24
17 Orkan Sochaczew 34 31 31-33
18 Łokietek Brześć Kujawski 34 3 11-49
  • Źródło: [5]
  • Petro II Płock wygrało baraże o awans do III ligi
  • Jagiellonia Nieszawa zrezygnowała z awansu do III ligi
  • Kujawiak/Zdrój Ciechocinek zmienił nazwę na Zdrój Ciechocinek
  • Petrochemia II Płock zmieniła nazwę na Petro II Płock

Makroregion ŚląskiEdytuj

Grupa Katowice-Bielsko-Częstochowa

Grupa Częstochowa-Opole-Katowice


Makroregion Warszawsko-MazurskiEdytuj

Grupa I (Białystok-Ciechanów-Łomża-Ostrołęka-Olsztyn-Suwałki-Warszawa)

Poz. Klub M Pkt. Bramki Uwagi
1 Znicz Pruszków 32 84 119-25
2 Jagiellonia Białystok 32 81 124-11
3 Legionovia Legionowo 32 76 89-17 IV liga mazowiecka
4 ŁKS Łomża 32 66 66-32 IV liga podlaska
5 Mrągovia Mrągowo 32 60 52-33 IV liga warmińsko-mazurska
6 Olimpia Warszawa 32 53 66-39 IV liga mazowiecka
7 Wkra Żuromin 32 48 49-59 IV liga mazowiecka
8 Cresovia Siemiatycze 32 47 53-44 IV liga podlaska
9 Piast Piastów 32 40 51-61 IV liga mazowiecka
10 AZS-AWF Warszawa 32 38 57-68 IV liga mazowiecka
11 Ursus Warszawa 32 31 36-72 IV liga mazowiecka
12 Ruch Wysokie Mazowieckie 32 30 24-78 IV liga podlaska
13 MKS Szczytno 32 30 39-62 IV liga warmińsko-mazurska
14 MKS Ciechanów 32 28 36-73 IV liga mazowiecka
15 Huragan Wołomin 32 28 29-76 IV liga mazowiecka
16 Tęcza Biskupiec 32 25 38-94 IV liga warmińsko-mazurska
17 MKS Przasnysz 32 12 17-101 klasa okręgowa Ciechanów


Grupa II - (Białystok-Ciechanów-Łomża-Ostrołęka-Olsztyn-Suwałki-Warszawa)

Poz. Klub M Pkt. Bramki Uwagi
1 Hutnik Warszawa 34 84 81-30
2 Sparta Szepietowo 34 64 56-35 IV liga podlaska
3 KS Piaseczno 34 61 65-43 IV liga mazowiecka
4 KS Łomianki 34 61 62-33 IV liga mazowiecka
5 Mazur Karczew 34 56 56-33 IV liga mazowiecka
6 Żbik Nasielsk 34 53 59-42 IV liga mazowiecka
7 Hetman Białystok 34 51 47-36 IV liga podlaska
8 Wicher Pogoń I Grodzisk Mazowiecki 34 50 45-35 IV liga mazowiecka
9 Narew Ostrołęka 34 44 53-60 IV liga mazowiecka
10 Sokół Sokółka 34 43 49-45 IV liga podlaska
11 Warfama Dobre Miasto 34 41 40-36 IV liga warmińsko-mazurska
12 Sparta Augustów 34 41 43-53 IV liga podlaska
13 Tęcza Płońsk 34 41 51-72 IV liga mazowiecka
14 Olimpia Zambrów 34 37 34-65 IV liga podlaska
15 Stomil II Olsztyn 34 35 35-36 IV liga warmińsko-mazurska
16 Korona Góra Kalwaria 34 35 21-42 IV liga mazowiecka
17 Motor Lubawa 34 35 40-54 IV liga warmińsko-mazurska
18 Mamry Giżycko 34 17 22-109 IV liga warmińsko-mazurska

BarażeEdytuj


Makroregion MałopolskiEdytuj

Grupa Kraków-Nowy Sącz-Tarnów


Grupa Rzeszów-Krosno-Przemyśl

Poz. Klub M Pkt. Bramki Uwagi
1 Resovia 36 78 75-23
2 Strug Tyczyn 36 73 73-39 IV liga podkarpacka
3 Kolbuszowianka Kolbuszowa 36 67 67-37 IV liga podkarpacka
4 Rzemieślnik Pilzno 36 66 50-37 IV liga podkarpacka
5 Unia Nowa Sarzyna 36 65 62-36 IV liga podkarpacka
6 JKS 1909 Jarosław 36 59 62-42 IV liga podkarpacka
7 Izolator Boguchwała 36 57 70-55 IV liga podkarpacka
8 Kamax Kańczuga 36 56 60-46 IV liga podkarpacka
9 Rafineria Jasło 36 56 50-49 IV liga podkarpacka
10 Błękitni Ropczyce 36 54 62-47 IV liga podkarpacka
11 TG Sokół Sokołów Małopolski 36 49 53-52 IV liga podkarpacka
12 Stal Mielec 36 48 53-63 IV liga podkarpacka
13 Syrenka/Czarni Roźwienica 36 43 41-59 IV liga podkarpacka
14 Dynovia Dynów 36 39 50-66 IV liga podkarpacka
15 Orzeł Przeworsk 36 34 48-61 podkarpacka klasa okręgowa gr. Krosno
16 Karpaty Krosno 36 32 26-67 podkarpacka klasa okręgowa gr. Krosno
17 Czuwaj Przemyśl 36 30 35-81 podkarpacka klasa okręgowa gr. Krosno
18 Piast Nowa Wieś 36 29 39-77 podkarpacka klasa okręgowa gr. Rzeszów
19 Brzozovia Brzozów 36 27 30-69 podkarpacka klasa okręgowa gr. Krosno
  • źródło: [8] oraz prasa regionalna.
  • Strug Tyczyn przegrał swoje mecze barażowe i pozostał w IV lidze.


Makroregion DolnośląskiEdytuj

Grupa Wrocław-Jelenia Góra-Wałbrzych

Grupa Legnica-Leszno-Zielona Góra

Lp Klub Mecze Punkty Bramki Uwagi
1 Czarni Żagań 38 94 101-23 Awans do III ligi
2 Zagłębie II Lubin 38 86 119-35 Przegrane baraże o awans do III ligi z Lubuszaninem Drezdenko (1:0, 0:4)
IV liga dolnośląska
3 Arka Nowa Sól 38 80 104-41 IV liga lubuska
4 Kuźnia Jawor 38 70 81-60
5 Iskra Kochlice 38 64 89-49
6 Piast Corrado Czerwieńsk 38 63 70-60 IV liga lubuska
7 Piast Iłowa 38 61 61-64 IV liga lubuska
8 (CWLKS) Carina Gubin 38 60 57-49 IV liga lubuska
9 Konfeks Legnica 38 58 83-85
10 Lech Sulechów 38 55 66-50 IV liga lubuska
11 Prochowiczanka Prochowice 38 55 80-74
12 Chojnowianka Chojnów 38 53 55-61
13 Polonia Leszno 38 51 75-83
14 (Polmo) Korona Kożuchów 38 45 52-69 IV liga lubuska
15 Piast Kobylin 38 42 67-82
16 Błękitni Fadom Nowogród Bobrzański 38 39 43-85 IV liga lubuska
17 Ravia Rawicz 38 35 41-76
18 Sparta Miejska Górka 38 25 47-116
19 Sparta Przedmoście 38 25 50-122
20 ŁKS Łęknica 38 23 37-106 Przegrane baraże o miejsce w IV lidze lubuskiej

Makroregion Północno-zachodniEdytuj

Grupa Szczecin-Koszalin

Grupa Gorzów-Poznań-Piła


Linki zewnętrzneEdytuj