Otwórz menu główne

Mistrzostwa Europy w curlingu rozegrano po raz pierwszy w dniach 11-14 grudnia 1975 roku w Megève we Francji. Kobiety i mężczyźni rozgrywają turniej w tym samym miejscu i czasie - pod koniec listopada. Do 2012 zawody odbywały się na początku grudnia.

Z powodu dużej ilości zgłoszonych drużyn w 1981 roku podzielono rywalizację na grupę A i B. Na początku reprezentacje losowo przydzielano do danej grupy. Później w grupie A rywalizowały lepsze drużyny a w B gorsze. W rywalizacji grupy A uczestniczy 10 zespołów, w grupie B kobiet występuje również 10 drużyn, w konkurencji mężczyzn 16 ekip podzielonych na dwie podgrupy. W 2010 dodano grupę C, gdzie grają najsłabsze, powracające i debiutujące reprezentacje. Turniej tej C odbywa się na początku sezonu w okolicach przełomu września i października w innym miejscu niż turniej grudniowy (A, B).

Dwie ostatnie drużyny grupy A spadają do grupy B, dwie najlepsze z grupy B dostają się do A. Podobnie sytuacja wygląda w dywizji C, przy czym awansujące zespoły uczestniczą jeszcze w tym samym roku w rozgrywkach grupy B.

Turniej stanowi eliminacje do mistrzostw świata kobiet i mężczyzn. Awans na mistrzostwa świata zależnie od miejsca ich rozgrywania przypada reprezentacjom kończącym rywalizację na miejscach 1-6/7. Zespoły zajmujące miejsca 7. lub 8. rywalizują w meczu barażowym do dwóch wygranych z triumfatorem grupy B.

Spis treści

KobietyEdytuj

WynikiEdytuj

Rok Kraj Miasto Liczba drużyn Złoto Srebro Brąz
1975 Francja Megève 7
  Szkocja
Betty Law, Jessie Whiteford, Beth Lindsay, Isobel Ross
  Szwecja
Elisabeth Branäs, Eva Rosenhed, Britt-Marie Lundin, Anne-Marie Ericsson
  Szwajcaria
Berty Schriber, Marcelle Muheim, Madeleine Buffoni, Liselotte Schriber
1976 RFN
(formalny gospodarz)
Berlin Zachodni 8
  Szwecja
Elisabeth Branäs, Elisabeth Högström, Eva Rosenhed, Anne-Marie Ericsson
  Francja
Paulette Delachat, Suzanne Parodi, Erna Gay, Francoise Duclos
  Anglia
Connie Miller, Susan Hinds, Christine Black, Faeda Fischer
  Szkocja
Sandra Souh, Sheena Hay, Margareth Ross, Elisabeth Manson
1977 Norwegia Oslo 8
  Szwecja
Elisabeth Branäs, Eva Rosenhed, Britt-Marie Ericson, Anne-Marie Ericsson
  Szwajcaria
Nicole Zloczower, Rose Marie Steffen, Ebe Beyeler, Nelly Moser
  Szkocja
Betty Law, Bea Dodds, Margaret Paterson, Margaret Cadzow
1978 Szkocja Aviemore 9
  Szwecja
Inga Arfwidsson, Barbro Arfwidsson, Ingrid Appelquist, Gunvor Björhäll
  Szwajcaria
Heidi Neuenschwander, Dorli Broger, Brigitte Kienast, Evi Rüegsegger
  Szkocja
Isobel Torrance Junior, Marion Armour, Isobel Waddell, Margaret Wiseman
1979 Włochy Varese 9
  Szwajcaria
Gaby Casanova, Betty Bourquin, Linda Thommen, Rosi Manger
  Szwecja
Birgitta Törn, Katarina Hultling, Susanne Gynning-Ödling, Gunilla Bergman
  Szkocja
Beth Lindsay, Ann McKellar, Jeanette Johnston, May Taylor
1980 Dania Kopenhaga 11
  Szwecja
Elisabeth Högström, Carina Olsson, Birgitta Sewik, Karin Sjögren
  Norwegia
Ellen Githmark, Trine Trulsen, Ingvill Githmark, Kirsten Vaule
  RFN
Andrea Schöpp, Elinore Schöpp, Anneliese Diemer, Monika Wagner
  Szkocja
Betty Law, Bea Sinclair, Jane Sanderson, Carol Hamilton
1981 Szwajcaria Grindelwald 13
  Szwajcaria
Susan Schlapbach, Irene Bürgi, Ursula Schlapbach, Katrin Peterhans
  Szwecja
Elisabeth Högström, Katarina Hultling, Birgitta Sewik, Karin Sjögren
  Dania
Helena Blach, Marianne Jorgensen, Astrid Birnbaum, Malene Krause
1982 Szkocja Kirkcaldy 13
  Szwecja
Elisabeth Högström, Katarina Hultling, Birgitta Sewik, Karin Sjögren
  Włochy
Maria-Grazzia Constantini, Ann Lacedelli, Nella Alvera, Angela Constantini
  Szwajcaria
Susan Schlapbach, Irene Bürgi, Ursula Schlapbach, Katrin Peterhans
1983 Szwecja Västerås 14
  Szwecja
Elisabeth Högström, Katarina Hultling, Birgitta Sewik, Karin Sjögren
  Norwegia
Trine Trulsen, Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Anne Gotteberg
  Szwajcaria
Erika Müller, Barbara Meyer, Barbara Meier, Cristina Wirz
1984 Francja Morzine 14
  RFN
Almut Hege, Josefine Einsle, Suzanne Koch, Petra Tschetsch
  Szwecja
Anette Norberg, Sofie Marmont, Anna Rindeskog, Louise Marmont
  Szwajcaria
Irene Bürgi, Isabelle Köpfli, Evi Rüegsegger, Brigitte Kienast
1985 Szwajcaria Grindelwald 14
  Szwajcaria
Jaqueline Landolt, Christine Krieg, Marianne Uhlmann, Silvia Benoit
  Szkocja
Jeanette Johnston, Catherine Dodds, Marjorie Kidd, Ella Gallanders
  Norwegia
Trine Trulsen, Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Mette Halvorsen
1986 Dania Kopenhaga 13
  RFN
Andrea Schöpp, Almut Hege, Monika Wagner, Elinore Schöpp
  Szwajcaria
Liliane Raisin, Claude Orizet, Carole Barbey, Beatrice Pochon
  Dania
Maj-Brit Rejnholdt-Christensen, Jane Bidstrup, Hanne Olsen, Lone Bagge
1987 RFN Oberstdorf 13
  RFN
Andrea Schöpp, Almut Hege, Monika Wagner, Suzanne Fink
  Szwecja
Anette Norberg, Sofie Marmont, Anna Rindeskog, Louise Marmont
  Norwegia
Trine Trulsen, Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Mette Halvorsen
1988 Szkocja Perth 12
  Szwecja
Elisabeth Högström, Anette Norberg, Monika Jansson, Marie Henriksson
  Szkocja
Hazel McGregor, Edith Loudon, Fiona Bayne, Katie Loudon
  Szwajcaria
Cristina Lestander, Barbara Meier, Ingrid Thulin, Katrin Peterhans
1989 Szwajcaria Engelberg 13
  RFN
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Christina Haller, Heike Wieländer
  Szwajcaria
Marianne Flotron, Daniela Sartori, Esther Christen, Caroline Rück
  Szwecja
Anette Norberg, Anna Rindeskog, Sofie Marmont, Louise Marmont
1990 Norwegia Lillehammer 13
  Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Mette Halvorsen, Anne Jotun
  Szkocja
Hazel Erskine, Edith Loudon, Katie Loudon, Fiona Bayne
  Szwajcaria
Cristina Lestander, Christine Krieg, Nicole Oetliker, Christina Gartenmann
1991 Francja Chamonix 13
  Niemcy
Andrea Schöpp, Stephanie Mayer, Monika Wagner, Sabine Huth
  Norwegia
Trine Trulsen, Ellen Githmark, Ingvill Githmark, Billie Sorum
  Szwecja
Anette Norberg, Anna Rindeskog, Cathrine Norberg, Helene Granqvist, Ann-Catrin Kjerr
1992 Szkocja Perth 15
  Szwecja
Elisabet Johansson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson
  Szkocja
Kirsty Hay, Hazel Erskine, Joanna Pegg, Louise Wilkie
  Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Stephanie Mayer, Christiane Scheibel
  Norwegia
Trine Trulsen, Ellen Githmark, Ingvill Githmark, Billie Sorum
1993 Szwajcaria Lukerbad 14
  Szwecja
Elisabet Johansson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson, Eva Eriksson
  Szwajcaria
Diana Meichtry, Claudia Bärtschi, Nicole Strausak, Jutta Tanner, Graziella Grichting
  Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Marianne Aspelin, Cecilie Torhaug
1994 Szwecja Sundsvall 17
  Dania
Helena Blach Lavrsen, Dorthe Holm, Margit Pörtner, Helene Jensen, Lisa Richardson
  Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Natalie Neßler, Christina Haller, Heike Wieländer
  Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Marianne Aspelin, Cecilie Torhaug
1995 Szwajcaria Grindelwald 16
  Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Natalie Neßler, Carina Meidele, Heike Wieländer
  Szkocja
Kirsty Hay, Edith Loudon, Karen Addison, Katie Loudon, Claire Milne
  Szwecja
Elisabet Gustafson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson, Elisabeth Hansson
1996 Dania Kopenhaga 16
  Szwajcaria
Mirjam Ott, Marianne Flotron, Franziska von Känel, Caroline Balz, Annina von Planta
  Szwecja
Elisabet Gustafson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson, Margaretha Lindahl
  Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Natalie Neßler, Carina Meidele, Heike Wieländer
1997 Niemcy Füssen 14
  Szwecja
Elisabet Gustafson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson, Margaretha Lindahl
  Dania
Helena Blach Lavrsen, Dorthe Holm, Margit Pörtner, Lisa Richardson, Lene Bidstrup
  Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Natalie Neßler, Carina Meidele, Heike Wieländer
1998 Szwajcaria Flims 14
  Niemcy
Andrea Schöpp, Natalie Neßler, Heike Wieländer, Jane Boake-Cope, Andrea Stock
  Szkocja
Rhona Martin, Gail McMillan, Mairi Herd, Janice Watt, Claire Milne
  Dania
Helena Blach Lavrsen, Dorthe Holm, Trine Qvist, Lisa Richardson, Jeanett Syngre
1999 Francja Chamonix 14
  Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Woods, Marianne Aspelin, Cecilie Torhaug
  Szwecja
Margaretha Lindahl, Ulrika Bergman, Anna Bergström, Maria Zackrisson, Maria Engholm
  Szwajcaria
Luzia Ebnöther, Nicole Strausak, Tanya Frei, Nadia Raspe, Laurence Bidaud
2000 Niemcy Oberstdorf 13
  Szwecja
Elisabet Gustafson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson, Christina Bertrup
  Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Woods, Kristin Tosse Lovseth, Cecilie Torhaug, Camilla Holth
  Szwajcaria
Nadja Heuer, Carmen Küng, Sybil Bachofen, Vera Heuer, Yvonne Schlunegger
2001 Finlandia Vierumäki 14
  Szwecja
Anette Norberg, Cathrine Norberg, Eva Lund, Maria Hasselborg, Anna Rindeskog
  Dania
Lene Bidstrup, Susanne Slotsager, Malene Krause, Avijaja Lund Nielsen, Lisa Richardson
  Szwajcaria
Luzia Ebnöther, Mirjam Ott, Tanya Frei, Nadia Röthlisberger, Laurence Bidaud
2002 Szwajcaria Grindelwald 18
  Szwecja
Anette Norberg, Cathrine Norberg, Eva Lund, Helena Lingham, Maria Hasselborg
  Dania
Dorthe Holm, Malene Krause, Denise Dupont, Lilian Frohling, Madeleine Dupont
  Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Woods, Marianne Haslum, Camilla Holth, Marianne Rorvik
2003 Włochy Courmayeur 19
  Szwecja
Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Norberg, Anna Bergström, Maria Prytz
  Szwajcaria
Luzia Ebnöther, Carmen Küng, Tanya Frei, Nadia Röthlisberger, Laurence Bidaud
  Dania
Dorthe Holm, Malene Krause, Denise Dupont, Camilla Hansen, Lisa Richardson
2004 Bułgaria Sofia 22
  Szwecja
Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Norberg, Anna Bergström, Ulrika Bergman
  Szwajcaria
Mirjam Ott, Binia Beeli, Brigitte Schori, Michele Knobel, Valeria Spälty
  Norwegia
Dordi Nordby, Linn Githmark, Marianne Haslum, Camilla Holth, Marianne Rorvik
2005 Niemcy Garmisch-Partenkirchen 25
  Szwecja
Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Lindahl, Anna Bergström, Ulrika Bergman
  Szwajcaria
Mirjam Ott, Binia Beeli, Valeria Spälty, Michele Knobel, Manuela Kormann
  Dania
Dorthe Holm, Denise Dupont, Lene Nielsen, Malene Krause, Maria Poulsen
2006 Szwajcaria Bazylea 22
  Rosja
Ludmiła Priwiwkowa, Olga Żarkowa, Nkeirouka Ezekh, Jekaterina Gałkina, Margarita Fomina
  Włochy
Diana Gaspari, Giulia Lacedelli, Elettra de Col, Violetta Caldart, Giorgia Apollonio
  Szwajcaria
Mirjam Ott, Binia Beeli, Valeria Spälty, Janine Greiner, Manuela Kormann
2007 Niemcy Füssen 23
  Szwecja
Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Lindahl, Anna Svärd, Maria Prytz
  Szkocja
Kelly Wood, Jackie Lockhart, Lorna Vevers, Lindsay Wood, Karen Addison
  Dania
Lene Nielsen, Helle Simonsen, Camilla Jörgensen, Maria Poulsen, Jeanne Ellegaard
2008 Szwecja Örnsköldsvik 21
  Szwajcaria
Mirjam Ott, Carmen Schäfer, Valeria Spälty, Janine Greiner, Carmen Küng
  Szwecja
Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Lindahl, Anna Svärd, Kajsa Bergström
  Dania
Madeleine Dupont, Denise Dupont, Angelina Jensen, Camilla Jensen, Ane Haakansson Hansen
2009 Szkocja Aberdeen 21
  Niemcy
Andrea Schöpp, Melanie Robillard, Monika Wagner, Corinna Scholz, Stella Heiss
  Szwajcaria
Mirjam Ott, Carmen Schäfer, Carmen Küng, Janine Greiner, Binia Feltscher-Beeli
  Dania
Madeleine Dupont, Denise Dupont, Angelina Jensen, Camilla Jensen, Ane Hansen
2010 Szwajcaria Champéry 23
  Szwecja
Stina Viktorsson, Christina Bertrup, Maria Wennerström, Margaretha Sigfridsson, Agnes Knochenhauer
  Szkocja
Eve Muirhead, Kelly Wood, Lorna Vevers, Annie Laird, Anna Sloan
  Szwajcaria
Mirjam Ott, Carmen Schäfer, Carmen Küng, Janine Greiner, Irene Schori
2011 Rosja Moskwa 28
  Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Claire Hamilton, Kay Adams
  Szwecja
Maria Prytz, Christina Bertrup, Maria Wennerström, Margaretha Sigfridsson, Sabina Kraupp
  Rosja
Anna Sidorowa, Ludmiła Priwiwkowa, Margarita Fomina, Ekaterina Gałkina, Nkeiruka Ezekh
2012 Szwecja Karlstad 24
  Rosja
Anna Sidorowa, Ludmiła Priwiwkowa, Margarita Fomina, Jekatierina Gałkina, Nkeiruka Ezekh
  Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Claire Hamilton, Sarah Reid
  Szwecja
Maria Prytz, Christina Bertrup, Maria Wennerström, Margaretha Sigfridsson, Agnes Knochenhauer
2013 Norwegia Stavanger 22
  Szwecja
Maria Prytz, Christina Bertrup, Maria Wennerström, Margaretha Sigfridsson, Agnes Knochenhauer
  Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Claire Hamilton, Lauren Gray
  Szwajcaria
Mirjam Ott, Carmen Schäfer, Carmen Küng, Janine Greiner, Alina Pätz
2014 Szwajcaria Champéry 25
  Szwajcaria
Binia Feltscher, Irene Schori, Franziska Kaufmann, Christine Urech, Carole Howald
  Rosja
Anna Sidorowa, Margarita Fomina, Aleksandra Saitowa, Ekaterina Gałkina, Nkeiruka Ezekh
  Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Sarah Reid, Lauren Gray
2015 Dania Esbjerg 26
  Rosja
Anna Sidorowa, Margarita Fomina, Aleksandra Raewa, Alina Kowalowa, Nkeiruka Ezech
  Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Sarah Reid, Rachel Hannen
  Finlandia
Oona Kauste, Milja Hellsten, Maija Salmiovirta, Marjo Hippi, Jenni Räsänen
2016 Szkocja Renfrewshire 26
  Rosja
Wiktoria Mojseewa, Uliana Wasiljewa, Galina Arsenkina, Julia Guziewa, Julia Portunowa
  Szwecja
Anna Hasselborg, Sara McManus, Agnes Knochenhauer, Sofia Mabergs, Maria Prytz
  Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Lauren Gray, Kelly Schafer
2017 Szwajcaria St. Gallen
  Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Lauren Gray, Kelly Schafer
  Szwecja
Anna Hasselborg, Sara McManus, Agnes Knochenhauer, Sofia Mabergs, Jennie Wahlin
  Włochy
Diana Gaspari, Veronica Zappone, Stefania Constantini, Angela Romei, Chiara Olivieri

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
  Szwecja 19 11 4 24
  RFN /   Niemcy 8 1 4 13
  Szwajcaria 6 9 12 27
  Rosja 4 1 1 6
  Szkocja 3 11 7 21
  Norwegia 2 4 7 13
  Dania 1 3 8 12
  Włochy 2 1 3
  Francja 1 1
  Anglia 1 1
  Finlandia 1 1

MężczyźniEdytuj

WynikiEdytuj

Rok Kraj Miasto Liczba drużyn Złoto Srebro Brąz
1975 Francja Megève 8
  Norwegia
Knut Bjaanaes, Sven Kroken, Helmer Strombo, Kjell Ulrichsen
  Szwecja
Kjell Oscarius, Bengt Oscarius, Tom Schaeffer, Claes-Göran Carlman
  Szkocja
Ken Marwick, Robert Smellie, John Smith, John Dickson
1976 RFN
(formalny gospodarz)
Berlin Zachodni 9
  Szwajcaria
Peter Attinger Junior, Bernhard Attinger, Mattias Neuenschwander, Ruedi Attinger
  Norwegia
Kristian Sørum, Morten Sørum, Gunnar Meland, Gunnar Sigstadso
  Szkocja
Jim Steele, Lockhart Steele, Ian Fairbairn, Jon Veitch
  Szwecja
Jens Hakansson, Thomas Hakansson, Per Lindeman, Lars Lindgren
1977 Norwegia Oslo 10
  Szwecja
Ragnar Kamp, Björn Rudström, Hakan Rudström, Christer Martensson
  Szkocja
Ken Horton, Willie Jamieson, Keith Douglas, Richard Harding
  RFN
Hans Jörg Herberg, Sigi Heinle, Wolfgang Metzeler, Franz Schmidt
1978 Szkocja Aviemore 10
  Szwajcaria
Jürg Tanner, Jürg Hornisberger, Franz Tanner, Patrik Lörtscher
  Szwecja
Anders Thidholm, Hans Söderström, Anders Nilsson, Bertil Timan
  Dania
Tommy Stjerne, Oluf Olsen, Steen Hansen, Peter Andersen
1979 Włochy Varese 11
  Szkocja
Jimmy Waddell, Willie Frame, Jim Forrest, George Bryan
  Szwecja
Jan Ullsten, Anders Thidholm, Anders Nilsson, Hans Söderström, Bertil Timan
  Włochy
Giuseppe Dal Molin, Andrea Pavani, Giancarlo Valt, Enea Pavani
  Norwegia
Kristian Sørum, Eigil Ramsfjell, Gunnar Meland, Harald Ramsfjell
1980 Dania Kopenhaga 12
  Szkocja
Barton Henderson, Greig Henderson, Bill Henderson, Alistair Sinclair
  Norwegia
Kristian Sørum, Eigil Ramsfjell, Gunnar Meland, Dagfinn Loen
  Szwecja
Anders Eriksson, Lars (II) Eriksson, Ulf Sundström, Hakan Svernell
1981 Szwajcaria Grindelwald 14
  Szwajcaria
Jürg Tanner, Jürg Hornisberger, Patrik Lörtscher, Franz Tanner
  Szwecja
Göran Roxin, Björn Rudström, Hakan Rudström, Christer Martensson, Hans Timan
  Dania
Per Berg, Gert Larsen, Jan Hansen, Michael Harry
1982 Szkocja Kirkcaldy 14
  Szkocja
Mike Hay, David Hay, David Smith, Russell Keiller
  RFN
Keith Wendorf, Hans Dieter Kiesel, Sven Saile, Heiner Martin
  Szwajcaria
Jürg Tanner, Jürg Hornisberger, Patrik Lörtscher, Franz Tanner
1983 Szwecja Västerås 14
  Szwajcaria
Amédéé Biner, Walter Bielser, Alex Aufdenblatten, Alfred Paci
  Norwegia
Kristian Sørum, Morten Sogaard, Dagfinn Loen, Morten Skaug
  Szkocja
Mike Hay, David Hay, David Smith, Russell Keiller
1984 Francja Morzine 14
  Szwajcaria
Peter Attinger Junior, Bernhard Attinger, Werner Attinger, Kurt Attinger
  Szkocja
Peter Wilson, Norman Brown, Hugh Aitken, Roger McIntyre
  Norwegia
Kristian Sørum, Morten Sogaard, Dagfinn Loen, Morten Skaug
1985 Szwajcaria Grindelwald 14
  RFN
Rodger Gustaf Schmidt, Wolfgang Burba, Johnny Jahr, Hans-Joachim Burba
  Szwecja
Connie Östlund, Per Lindeman, Bo Andersson, Göran Aberg
  Norwegia
Eigil Ramsfjell, Sjur Loen, Gunnar Meland, Morten Skaug
1986 Dania Kopenhaga 13
  Szwajcaria
Felix Luchsinger, Thomas Grendelmeier, Daniel Steiff, Fritz Luchsinger
  Szwecja
Göran Roxin, Claes Roxin, Björn Roxin, Lars-Eric Roxin, Anders Ehrling
  Norwegia
Tormod Andreassen, Flemming Davanger, Stig-Arne Gunnestad, Kjell Berg
1987 RFN Oberstdorf 14
  Szwecja
Thomas Norgren, Jan Strandlund, Lars Strandqvist, Lars Engblom, Olle Hakansson
  Norwegia
Eigil Ramsfjell, Sjur Loen, Morten Sogaard, Bo Bakke
  Szwajcaria
Dieter Wüest, Jens Piesbergen, Nick Gartermann, Simon Roth
1988 Szkocja Perth 14
  Szkocja
David Smith, Mike Hay, Peter Smith, David Hay
  Norwegia
Eigil Ramsfjell, Sjur Loen, Morten Sogaard, Dagfinn Loen
  Szwajcaria
Bernhard Attinger, Werner Attinger, Martin Zürrer, Marcel Senn
1989 Szwajcaria Engelberg 14
  Szkocja
Hammy McMillan, Norman Brown, Hugh Aitken, Jim Cannon
  Norwegia
Eigil Ramsfjell, Dagfinn Loen, Espen de Lange, Thoralf Hognestad, Bent Aanund Ramsfjell
  RFN
Keith Wendorf, Sven Saile, Cristoph Moeckel, Uwe Saile
1990 Norwegia Lillehammer 14
  Szwecja
Mikael Hasselborg, Hans Nordin, Lars Vaagberg, Stefan Hasselborg
  Szkocja
Robin Gray, Kenneth Knox, Kerr Graham, William Hogg
  Norwegia
Eigil Ramsfjell, Sjur Loen, Morten Skaug, Niclas Järund
1991 Francja Chamonix 17
  Niemcy
Roland Jentsch, Uli Sutor, Charlie Kapp, Alexander Huchel, Ulrich Kapp
  Szkocja
David Smith, Graeme Connal, Peter Smith, David Hay
  Szwajcaria
Daniel Model, Mario Flückiger, Michael Lips, Thomas Lips, Marc Brügger
1992 Szkocja Perth 19
  Niemcy
Andreas Kapp, Ulrich Kapp, Michael Schäffer, Oliver Axnick, Holger Höhne
  Szwecja
Per Carlsén, Henrik Holmberg, Tommy Olin, Olle Hakansson, Mikael Norberg
  Szkocja
David Smith, Graeme Connal, Peter Smith, David Hay, Gordon Muirhead
  Szwajcaria
Urs Dick, Jürg Dick, Robert Hürlimann, Peter Däppen
1993 Szwajcaria Lukerbad 18
  Norwegia
Eigil Ramsfjell, Sjur Loen, Dagfinn Loen, Niclas Järund, Espen de Lange
  Dania
Tommy Stjerne, Per Berg, Peter Andersen, Ivan Frederiksen, Anders Soderblom
  Szwajcaria
Markus Eggler, Dominic Andres, Björn Schröder, Stefan Hofer, Andreas Schwaller
1994 Szwecja Sundsvall 19
  Szkocja
Hammy McMillan, Norman Brown, Mike Hay, Roger McIntyre, Gordon Muirhead
  Szwajcaria
Hansjörg Lips, Stefan Luder, Peter Lips, Rico Simen, Björn Schröder
  Szwecja
Mikael Hasselborg, Hans Nordin, Lars Vaagberg, Stefan Hasselborg, Lars-Ake Nordström
1995 Szwajcaria Grindelwald 19
  Szkocja
Hammy McMillan, Norman Brown, Mike Hay, Roger McIntyre, Brian Binnie
  Szwajcaria
André Flotron, Jens Piesbergen, Peter Grendelmeier, Guido Tischhauser, Martin Stoll
  Norwegia
Eigil Ramsfjell, Jan Thoresen, Tore Torvbraten, Anthon Grimsmo, Sjur Loen
1996 Dania Kopenhaga 18
  Szkocja
Hammy McMillan, Norman Brown, Mike Hay, Brian Binnie, Peter Loudon
  Szwecja
Lars-Ake Nordström, Jan Strandlund, Örjan Jonsson, Owe Ljungdahl, Hans Nordin
  Szwajcaria
Felix Luchsinger, Werner Attinger, Markus Foitek, Markus Luchsinger, Thomas Grendelmeier
1997 Niemcy Füssen 17
  Niemcy
Andreas Kapp, Ulrich Kapp, Oliver Axnick, Holger Höhne, Michael Schäffer
  Dania
Ulrik Schmidt, Lasse Lavrsen, Brian Hansen, Carsten Svensgaard
  Szkocja
Douglas Dryburgh, Peter Wilson, Philip Wilson, Ronnie Napier, James Dryburgh
1998 Szwajcaria Flims 17
  Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Joakim Carlsson
  Szkocja
Gordon Muirhead, David Smith, Peter Smith, David Hay, John Muir
  Norwegia
Tormod Andreassen, Niclas Järund, Stig-Arne Gunnestad, Kjell Berg, Stig Hoiberg
1999 Francja Chamonix 16
  Szkocja
Hammy McMillan, Warwick Smith, Ewan MacDonald, Peter Loudon, James Dryburgh
  Dania
Ulrik Schmidt, Lasse Lavrsen, Brian Hansen, Carsten Svensgaard, Bo Jensen
  Finlandia
Markku Uusipaavalniemi, Wille Mäkelä, Tommi Häti, Jari Laukkanen, Raimo Lind
2000 Niemcy Oberstdorf 18
  Finlandia
Markku Uusipaavalniemi, Wille Mäkelä, Tommi Häti, Jari Laukkanen, Pekka Saarelainen
  Dania
Ulrik Schmidt, Lasse Lavrsen, Brian Hansen, Carsten Svensgaard, Frants Gufler
  Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
2001 Finlandia Vierumäki 18
  Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
  Szwajcaria
Andreas Schwaller, Christof Schwaller, Markus Eggler, Damian Grichting, Marco Ramstein
  Finlandia
Markku Uusipaavalniemi, Wille Mäkelä, Tommi Häti, Jari Laukkanen, Pekka Saarelainen
2002 Szwajcaria Grindelwald 21
  Niemcy
Sebastian Stock, Daniel Herberg, Stephan Knoll, Markus Messenzehl, Patrick Hoffman
  Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Thomas Due, Johan Hostmalingen, Thomas Løvold
2003 Włochy Courmayeur 23
  Szkocja
David Murdoch, Craig Wilson, Neil Murdoch, Euan Byers, Ronald Brewster
  Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
  Dania
Ulrik Schmidt, Lasse Lavrsen, Carsten Svensgaard, Joel Ostrowski, Torkil Svensgaard
2004 Bułgaria Sofia 28
  Niemcy
Sebastian Stock, Daniel Herberg, Stephan Knoll, Markus Messenzehl, Patrick Hoffman
  Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
  Norwegia
Pål Trulsen, Lars Vaagberg, Flemming Davanger, Bent Aanund Ramsfjell, Niels Siggaard Andersen
2005 Niemcy Garmisch-Partenkirchen 29
  Norwegia
Pål Trulsen, Lars Vaagberg, Flemming Davanger, Bent Aanund Ramsfjell, Torger Nergård
  Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
  Szkocja
David Murdoch, Craig Wilson, Ewan MacDonald, Euan Byers, Warwick Smith
2006 Szwajcaria Bazylea 30
  Szwajcaria
Andreas Schwaller, Ralph Stöckli, Thomas Lips, Damian Grichting, Andreas Hänni
  Szkocja
David Murdoch, Ewan MacDonald, Peter Smith, Euan Byers, David Hay
  Szwecja
Per Carlsén, Mikael Norberg, Rickard Hallström, Fredrik Hallström, Nils Carlsen
2007 Niemcy Füssen 32
  Szkocja
David Murdoch, Graeme Connal, Peter Smith, Euan Bayers, David Hay
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Havard Vad Petersson, Thomas Due
  Dania
Johnny Frederiksen, Lars Vilandt, Bo Jensen, Kenneth Hesrtsdahl, Mikkel Poulsen
2008 Szwecja Örnsköldsvik 28
  Szkocja
David Murdoch, Ewan MacDonald, Peter Smith, Euan Bayers, Graeme Connal
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Thomas Due
  Niemcy
Andreas Kapp, Ulrich Kapp, Andreas Lang, Holger Höhne, Andreas Kempf
2009 Szkocja Aberdeen 30
  Szwecja
Niklas Edin, Sebastian Kraupp, Fredrik Lindberg, Viktor Kjäll, Oskar Eriksson
  Szwajcaria
Ralph Stöckli, Jan Hauser, Markus Eggler, Simon Strübin, Toni Müller
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Thomas Løvold
2010 Szwajcaria Champéry 31
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Markus Høiberg
  Dania
Rasmus Stjerne, Mikkel Krause, Mikkel Poulsen, Troels Harry, Johnny Frederiksen
  Szwajcaria
Christof Schwaller, Marco Ramstein, Robert Hürlimann, Urs Eichhorn, Toni Müller
2011 Rosja Moskwa 33
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Thomas Løvold
  Szwecja
Niklas Edin, Sebastian Kraupp, Fredrik Lindberg, Viktor Kjäll, Oskar Eriksson
  Dania
Rasmus Stjerne, Johnny Frederiksen, Mikkel Poulsen, Troels Harry, Lars Vilandt
2012 Szwecja Karlstad 31
  Szwecja
Niklas Edin, Sebastian Kraupp, Fredrik Lindberg, Viktor Kjäll, Oskar Eriksson
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Thomas Løvold
 
Jiří Snítil, Martin Snítil, Jakub Bares, Jindřich Kitzberger, Marek Vydra
2013 Norwegia Stavanger 32
  Szwajcaria
Sven Michel, Claudio Pätz, Sandro Trolliet, Simon Gempeler, Benoît Schwarz
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Markus Høiberg
  Szkocja
David Murdoch, Tom Brewster, Greg Drummond, Scott Andrews, Michael Goodfellow
2014 Szwajcaria Champéry 33
  Szwecja
Niklas Edin, Oskar Eriksson, Kristian Lindström, Christoffer Sundgren, Henrik Leek
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Sander Rølvåg
  Szwajcaria
Sven Michel, Florian Meister, Simon Gempeler, Stefan Meienberg, Marc Pfister
2015 Dania Esbjerg 35
  Szwecja
Niklas Edin, Oskar Eriksson, Kristian Lindström, Christoffer Sundgren, Henrik Leek
  Szwajcaria
Benoît Schwarz, Claudio Pätz, Peter de Cruz, Valentin Tanner, Michael Probst
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Sander Rølvåg
2016 Szkocja Renfrewshire 35
  Szwecja
Niklas Edin, Oskar Eriksson, Rasmus Wranå, Christoffer Sundgren, Henrik Leek
  Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Sander Rølvåg
  Szwajcaria
Benoît Schwarz, Claudio Pätz, Peter de Cruz, Valentin Tanner, Reto Gribi
2017 Szwajcaria St. Gallen
  Szwecja
Niklas Edin, Oskar Eriksson, Rasmus Wranå, Christoffer Sundgren, Henrik Leek
  Szkocja
Kyle Smith, Thomas Muirhead, Kyle Waddell, Cameron Smith, Glen Muirhead
  Szwajcaria
Benoît Schwarz, Claudio Pätz, Peter de Cruz, Valentin Tanner, Dominik Marki

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
  Szkocja 12 7 6 25
  Szwecja 11 13 5 29
  Szwajcaria 8 5 11 24
  RFN /   Niemcy 6 1 3 10
  Norwegia 5 12 11 28
  Finlandia 1 2 3
  Dania 5 5 10
  Czechy 1 1
  Włochy 1 1