Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020

Chiny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 reprezentowało 410 zawodników: 125 mężczyzn i 285 kobiet. Był to 11 start reprezentacji Chin na letnich igrzyskach olimpijskich[2].

Chińska Republika Ludowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Kod MKOl

CHN

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020
Tokio
Chorąży

Zhu Ting
Zhao Shuai[1]

Liczba zawodników

410 w 30 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 2.
Złoto
38
Srebro
32
Brąz
19
Razem
89

Zdobyte medale[3]

edytuj
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
  Złoto Yang Qian   Strzelectwo karabin pneumatyczny 10 m kobiet 251,8 pkt 24 lipca
  Złoto Hou Zhihui   Podnoszenie ciężarów kategoria do 49 kg kobiet 210 kg 24 lipca
  Złoto Sun Yiwen   Szermierka szpada kobiet indywidualnie W finale pokonała reprezentantkę Rumunii Ana Maria Popescu 24 lipca
  Złoto Shi Tingmao, Wang Han   Skoki do wody trampolina 3 m synchronicznie kobiet 326,40 pkt 25 lipca
  Złoto Li Fabin   Podnoszenie ciężarów kategoria do 61 kg mężczyzn 313 kg 25 lipca
  Złoto Chen Lijun   Podnoszenie ciężarów kategoria do 67 kg mężczyzn 332 kg 25 lipca
  Złoto Jiang Ranxin, Pang Wei   Strzelectwo pistolet pneumatyczny 10 m duety mieszane W pojedynku o złoty medal pokonali mikst Bacaraszkina / Czernousow 27 lipca
  Złoto Chen Yuxi, Zhang Jiaqi   Skoki do wody wieża 10 m kobiet synchronicznie 363,78 pkt 27 lipca
  Złoto Yang Qian, Yang Haoran   Strzelectwo karabin pneumatyczny 10 m duety mieszane W pojedynku o złoty medal pokonali mikst Stanów Zjednoczonych Tucker / Kozeniesky 27 lipca
  Złoto Chen Yunxia, Zhang Ling, Lü Yang, Cui Xiaotong   Wioślarstwo W4x (czwórka podwójna) kobiet 6:05,13 28 lipca
  Złoto Wang Zongyuan, Xie Siyi   Skoki do wody trampolina 3 m synchronicznie mężczyzn 467,82 pkt 28 lipca
  Złoto Shi Zhiyong   Podnoszenie ciężarów kategoria do 73 kg mężczyzn 364 kg 28 lipca
  Złoto Zhang Yufei   Pływanie 200 m stylem motylkowym kobiet 2:03,86   29 lipca
  Złoto Yang Junxuan, Tang Muhan, Zhang Yufei, Li Bingjie, Zhang Yifan, Dong Jie   Pływanie sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym kobiet 7:40,33   29 lipca
  Złoto Chen Meng   Tenis stołowy gra pojedyncza kobiet W finale pokonała rodaczkę Sun Yingsha 29 lipca
  Złoto Wang Shun   Pływanie 200 m stylem zmiennym mężczyzn 1:55,00   30 lipca
  Złoto Zhu Xueying   Skoki na trampolinie kobiety indywidualnie 56,635 pkt 30 lipca
  Złoto Wang Yilyu, Huang Dongping   Badminton gra mieszana W finale pokonali rodaków Zheng Siwei / Huang Yaqiong 30 lipca
  Złoto Ma Long   Tenis stołowy gra pojedyncza mężczyzn W finale pokonał rodaka Fan Zhendong 30 lipca
  Złoto Yunxiu Lu   Żeglarstwo Windsurfing RS:X kobiet 36 pkt 31 lipca
  Złoto Lü Xiaojun   Podnoszenie ciężarów kategoria do 81 kg mężczyzn 374 kg 31 lipca
  Złoto Gong Lijiao   Lekkoatletyka pchnięcie kulą kobiet 20,58 m   1 sierpnia
  Złoto Shi Tingmao   Skoki do wody trampolina 3 m kobiet 383,50 pkt 1 sierpnia
  Złoto Chen Yufei   Badminton gra pojedyncza kobiet W finale pokonała reprezentantkę Tajwanu Tai Tzu-ying 1 sierpnia
  Złoto Wang Zhouyu   Podnoszenie ciężarów kategoria do 87 kg kobiet 270 kg 2 sierpnia
  Złoto Liu Yang   Gimnastyka sportowa ćwiczenia na kółkach mężczyzn 15,500 pkt 2 sierpnia
  Złoto Zhang Changhong   Strzelectwo karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m mężczyzn 466,0 pkt  ,   2 sierpnia
  Złoto Bao Shanju, Zhong Tianshi   Kolarstwo torowe sprint drużynowy kobiet W finale pokonały drużynę Niemcy 2 sierpnia
  Złoto Li Wenwen   Podnoszenie ciężarów kategoria powyżej 87 kg kobiet 320 kg 2 sierpnia
  Złoto Xie Siyi   Skoki do wody trampolina 3 m mężczyzn 558,75 pkt 3 sierpnia
  Złoto Zou Jingyuan   Gimnastyka sportowa ćwiczenia na poręczach mężczyzn 16,233 pkt 3 sierpnia
  Złoto Guan Chenchen   Gimnastyka sportowa ćwiczenia na równoważni kobiet 14,633 pkt 3 sierpnia
  Złoto Quan Hongchan   Skoki do wody wieża 10 m kobiet 466,20 pkt 5 sierpnia
  Złoto Chen Meng, Sun Yingsha, Wang Manyu   Tenis stołowy turniej drużynowy kobiet W finale pokonały drużynę Japonii 5 sierpnia
  Złoto Fan Zhendong, Ma Long, Xu Xin   Tenis stołowy turniej drużynowy mężczyzn W finale pokonali drużynę Niemiec 6 sierpnia
  Złoto Liu Shiying   Lekkoatletyka rzut oszczepem kobiet 66,34 m   6 sierpnia
  Złoto Xu Shixiao, Sun Mengya   Kajakarstwo C-2 500 m kobiet 1:55,495 7 sierpnia
  Złoto Cao Yuan   Skoki do wody wieża 10 m mężczyzn 582,35 pkt 7 sieprnia
  Srebro Sheng Lihao   Strzelectwo karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn 250,9 pkt 25 lipca
  Srebro Zhang Yufei   Pływanie 100 m stylem motylkowym kobiet 55,64 s 26 lipca
  Srebro Cao Yuan, Chen Aisen   Skoki do wody wieża 10 m synchronicznie mężczyzn 470,58 pkt 26 lipca
  Srebro Liao Qiuyun   Podnoszenie ciężarów kategoria do 55 kg kobiet 223 kg 26 lipca
  Srebro Liu Shiwen, Xu Xin   Tenis stołowy gra mieszana W finale ulegli parze japońskiej Itō / Mizutani 26 lipca
  Srebro Xiao Ruoteng   Gimnastyka sportowa wielobój indywidualnie mężczyzn 88,065 pkt 30 lipca
  Srebro Sun Yingsha   Tenis stołowy gra pojedyncza kobiet W finale uległa rodaczce Chen Meng 29 lipca
  Srebro Liu Lingling   Skoki na trampolinie skoki kobiet 56,350 pkt 30 lipca
  Srebro Zheng Siwei, Huang Yaqiong   Badminton gra mieszana W finale rodakom Wang Yilyu / Huang Dongping 30 lipca
  Srebro Fan Zhendong   Tenis stołowy gra pojedyncza mężczyzn W finale uległ rodakowi Ma Long 30 lipca
  Srebro Xu Jiayu, Yan Zibei, Zhang Yufei, Yang Junxuan   Pływanie sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym mieszana 3:38,86 31 lipca
  Srebro Dong Dong   Skoki na trampolinie skoki mężczyzn 61,235 pkt 31 lipca
  Srebro Li Junhui, Liu Yuchen   Badminton gra podwójna mężczyzn W finale ulegli reprezentantom Tajwanu Lee Yang / Wang Chi-lin 31 lipca
  Srebro Wang Han   Skoki do wody trampolina 3 m kobiet 348,75 pkt 1 sierpnia
  Srebro Chen Qingchen, Jia Yifan   Badminton gra podwójna kobiet W finale ulegli reprezentantkom Indonezji Polii / Rahayu 2 sierpnia
  Srebro You Hao   Gimnastyka sportowa ćwiczenia na kółkach mężczyzn 15,300 pkt 2 sierpnia
  Srebro Chen Long   Badminton gra pojedyncza mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Danii Viktor Axelsen 2 sierpnia
  Srebro Liu Hao, Zheng Pengfei   Kajakarstwo C-2 1000 m mężczyzn 3:25,198 3 sierpnia
  Srebro Wang Zongyuan   Skoki do wody trampolina 3 m mężczyzn 534,90 pkt 3 sierpnia
  Srebro Tang Xijing   Gimnastyka sportowa ćwiczenia na równoważni kobiet 14,233 pkt 3 sierpnia
  Srebro Wang Zheng   Lekkoatletyka rzut młotem kobiet 77,03 m   3 sierpnia
  Srebro Huang Xuechen, Sun Wenyan   Pływanie synchroniczne duety kobiet 192,4499 pkt 4 sierpnia
  Srebro Zhu Yaming   Lekkoatletyka trójskok mężczyzn 17,57 m   5 sierpnia
  Srebro Chen Yuxi   Skoki do wody wieża 10 m kobiet 425,40 pkt 5 sierpnia
  Srebro Pang Qianyu   Zapasy kategoria do 53 kg kobiet styl wolny W finale uległa reprezentantce Japonii Mayu Mukaida 6 sierpnia
  Srebro Yin Xiaoyan   Karate kumite kobiet kategoria do 61 kg W finale uległa reprezentantce Serbii Jovana Preković 6 sierpnia
  Srebro Liu Hao   Kajakarstwo C-1 1000 m mężczyzn 4:05,724 7 sierpnia
  Srebro Gu Hong   Boks waga półśrednia kobiet W finale uległa reprezentantce Turcji Busenaz Sürmeneli 7 sierpnia
  Srebro Yang Jian   Skoki do wody Wieża 10 m mężczyzn 580,40 pkt 7 sierpnia
  Srebro Feng Yu, Guo Li, Huang Xuechen, Liang Xinping, Sun Wenyan, Wang Qianyi, Xiao Yanning, Yin Chengxin   Pływanie synchroniczne drużynowo kobiety 193,5310 pkt 7 sierpnia
  Srebro Sun Yanan   Zapasy Kategoria do 50 kg kobiet styl wolny W finale uległa reprezentantce Japonii Yui Susaki 7 sierpnia
  Srebro Li Qian   Boks waga średnia kobiet W finale uległa reprezentantce Wielkiej Brytanii Lauren Price 8 sierpnia
  Brąz Pang Wei   Strzelectwo pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn 217,6 pkt 24 lipca
  Brąz Jiang Ranxin   Strzelectwo pistolet pneumatyczny 10 m kobiet 218,0 pkt 25 lipca
  Brąz Yang Haoran   Strzelectwo karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn 229,4 pkt 25 lipca
  Brąz Shuai Zhao   Taekwondo kategoria do 68 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Korei Południowej Lee Dae-hoon 25 lipca
  Brąz Li Bingjie   Pływanie 400 m stylem dowolnym kobiet 4:01,08   26 lipca
  Brąz Meng Wei   Strzelectwo skeet kobiet 46 pkt 26 lipca
  Brąz Lin Chaopan, Sun Wei, Xiao Ruoteng, Zou Jingyuan   Gimnastyka sportowa wielobój drużynowy mężczyzn 261,894 pkt 26 lipca
  Brąz Liu Zhiyu, Zhang Liang   Wioślarstwo M2x (dwójka podwójna) mężczyzn 6:03,63 28 lipca
  Brąz Wan Jiyuan, Wang Lili, Yang Shuyu, Zhang Zhiting   Koszykówka turniej 3 × 3 kobiet W pojedynku o brązowy medal pokonały drużynę Francji 28 lipca
  Brąz Wang Zifeng, Wang Yuwei, Xu Fei, Miao Tian, Zhang Min, Ju Rui, Li Jingjing, Guo Linlin, Zhang Dechang   Wioślarstwo W8x (ósemka) kobiet 6:01,21 30 lipca
  Brąz Xiao Jiaruixuan   Strzelectwo pistolet sportowy 25 m kobiet 29 pkt 30 lipca
  Brąz Kun Bi   Żeglarstwo windsurfing RS:X mężczyzn 75 pkt 31 lipca
  Brąz Xiao Ruoteng   Gimnastyka sportowa ćwiczenia wolne mężczyzn 14,766 1 sierpnia
  Brąz Li Yuehong   Strzelectwo pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn 26 pkt 2 sierpnia
  Brąz Walihan Sailike   Zapasy kategoria do 60 kg mężczyzn styl klasyczny W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Ukrainy Lenura Tiemirowa 2 sierpnia
  Brąz Zhou Qian   Zapasy kategoria do 76 kg kobiet styl wolny W pojedynku o brązowy medal pokonała reprezentantkę Japonii Hiroe Suzuki 2 sierpnia
  Brąz Liu Hong   Lekkoatletyka chód na 20 km kobiet 1:29:57 6 sierpnia
  Brąz Gong Li   Karate Kumite waga do 61 kg kobiet W półfinale uległa reprezentantce Azerbejdżanu Iryna Zarecka 7 sierpnia
  Brąz Tang Xingqiang, Xie Zhenye, Su Bingtian, Wu Zhiqiang   Lekkoatletyka sztafeta 4 × 100 m mężczyzn 37,79 s   22 maraca 2022[4]

Skład kadry

edytuj

  Badminton

edytuj
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Chen Long gra pojedyncza (m)   Must
2:0 (21-10, 21-9)
  Abián
2:0 (21-11, 21-10)
N\A 1. Bye   Chou Tien-chen
2:1 (21-14, 9-21, 21-14)
  Ginting
2:0 (21-16, 21-11)
  Axelsen
0:2 (15-21, 12-21)
  [5][6][7]
Shi Yuqi   Abela
2:0 (21-8, 21-9)
  Opti
odwołany
N\A 1.   Christie
2:0 (21-11, 21-9)
  Axelsen
0-2 (13-21, 13-21)
NQ 5.
Chen Yufei gra pojedyncza (k)   Doha Hany
2:0 (21-5, 21-3)
  Yiğit
2:0 (21-14, 21-9)
N\A 1. Bye   An Se-young
2:0 (21-18, 21-19)
  He Bingjiao
2:1 (21-16, 13-21, 21-12)
  Tai Tzu-ying
2:1 (21-18, 19-21, 21-18)
  [5][6][8]
He Bingjiao   Razzaq
2:0 (21-6, 21-3)
  Aghaei
2:0 (21-11, 21-3)
N\A 1.   Zhang
0:1 (14-21, 9-7)
  Okuhara
2:1 (13-21, 21-13, 21-14)
  Chen Yufei
1:2 (8-21, 9-21)
  Sindhu
0:2 (13-21, 15-21)
4.
Li Junhui
Liu Yuchen
gra podwójna (m)   P. Chew
  R. Chew
2:0 (21-9, 21-17)
  Lamsfuß
  Seidel
2:0 (21-14, 21-13)
  Kamura
  Sonoda
2:0 (21-14, 21-16)
1. N/A   Astrup
  Rasmussen
2:1 (12-21, 21-14, 21-19)
  Aaron Chia
  Soh Wooi Yik
2:0 (24-22, 21-13)
  Lee Yang
  Wang Chi-lin
0:2 (18-21, 12-21)
  [9][5][10][11]
Chen Qingchen
Jia Yifan
gra podwójna (k)   Kititharakul
  Prajongjai
2:0 (21-6, 21-10)
  G. Stoеwa
  S. Stoеwa
2:0 (21-18, 21-15)
  Kim So-yeong
  Kong Hee-yong
2:1 (19-21, 21-16, 21-14)
1. N/A   Fukushima
  Hirota
2:1 (18-21, 21-10, 21-10)
  Kim So-yeong
  Kong Hee-yong
2:0 (21-15, 21-11)
  Polii
  Rahayu
0:2 (19-21, 15-21)
  [9][12][10][13]
Du Yue
Li Yinhui
  Fruergaard
  Thygesen
2:0 (21-13, 21-15)
  Mapasa
  Somerville
2:0 (21-9, 21-12)
  Lee So-hee
  Shin Seung-chan
0:2 (19-21, 12-21)
2. N/A   Polii
  Rahayu
1:2 (15-21, 22-20, 17-21)
NQ 5.
Wang Yilyu
Huang Dongping
mikst   Lamsfuß
  Lohau
2:0 (24-22, 21-17)
  Tang Chun Man
  Tse Ying Suet
2:0 (21-12, 21-18)
  Chan Peng Soon
  Goh Liu Ying
2:0 (21-13, 21-19)
1. N/A   Seo Seung-jae
  Chae Yoo-jung
2:0 (21-9, 21-16)
  Yūta Watanabe
  Higashino
2:1 (21-23, 21-15, 21-14)
  Zheng Siwei
  Huang Yaqiong
2:1 (21-17, 17-21, 21-19)
  [9][5][12][14]
Zheng Siwei
Huang Yaqiong
  Elgamal
  Hany
2:0 (21-5, 21-10)
  Tabeling
  Piek
2:0 (21-15, 22-20)
  Seo Seung-jae
  Chae Yoo-jung
2:0 (21-14, 21-17)
1. N/A   Jordan
  Oktavianti
2:0 (21-17, 21-15)
  Tang Chun Man
  Tse Ying Suet
2:0 (21-16, 21-12)
  Wang Yilyu
  Huang Dongping
1:2 (17-21, 21-17, 19-21)
 
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Hu Jianguan waga musza mężczyzn   Alachwerdowi
W 5-0
  Tanaka
P 1-3
NQ 8. [15]
Tuohetaerbieke Tanglatihan waga średnia mężczyzn   Kumar
W 5-0
  Conceição
P 2-3
NQ 9. [16]
Chen Daxiang waga półciężka mężczyzn   Negmatulloev
W 4-0
  Machado
P 0-5
NQ 9. [17]
Chang Yuan waga musza kobiet Bye   Davison
W 5-0
  Petrowa
P 1-4
NQ 5. [18]
Gu Hong waga półśrednia kobiet Bye   Manikon
W 5-0
  Panguana
W 5-0
  Jones
W 4-1
  Sürmeneli
P 0-3
  [19]
[[]] waga średnia kobiet N/A   O'Rourke
W 5-0
  Rani
W 5-0
  Magomiedalijewa
W 5-0
  Price
P 0-5
  [20]

  Gimnastyka

edytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Pozycja Źródło
Przyrząd Razem Przyrząd Razem
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Lin Chaopan wielobój drużynowy 13,966 14,100 13,433 14,666 14,733 14,200 85,098 13,166 N/A N/A 14,733 N/A 14,133 42,032   [21]
Sun Wei 14,333 14,833 14,233 14,766 15,133 14,000 87,298 14,366 15,000 14,233 14,866 14,800 14,200 87,465 [22]
Xiao Ruoteng 14,866 14,300 14,200 14,700 15,400 14,266 87,732 14,600 14,166 14,366 14,733 14,933 14,333 87,131 [23]
Zou Jingyuan N/A 14,600 N/A N/A 16,166 N/A 30,766 N/A 14,800 15,000 N/A 15,466 N/A 45,266 [24]
Razem 43,165 43,733 41,866 44,132 46,699 42,466 262,061 42,132 43,966 43,599 44,332 45,199 42,666 261,894 [25]
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Pozycja Przyrząd Razem Pozycja
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Xiao Ruoteng wielobój indywidualnie 14,866 14,300 14,200 14,700 15,400 14,266 87,732 3. 14,700 14,700 14,533 14,700 15,366 14,066 88,065   [23]
Sun Wei 14,333 14,833 14,233 14,766 15,133 14,000 87,298 4. 14,500 14,966 14,066 14,900 14,966 14,400 87,798 4. [22]
Lin Chaopan 13,966 14,100 13,433 14,666 14,733 14,200 85,098 12. NQ 12. [21]
Zou Jingyuan DNS 14,600 DNS 16,166 DNS DNF [24]
Xiao Ruoteng ćwiczenia wolne 14,866 N/A 14,866 7. 14,766 N/A 14,766   [23]
Sun Wei 14,333 N/A 14,333 17. NQ 17. [22]
Lin Chaopan 13,966 N/A 13,966 26. NQ 26. [21]
Zou Jingyuan DNS [24]
Zou Jingyuan ćwiczenia na poręczach N/A 16,166 N/A 16,166 1. N/A 16,233 N/A 16,233   [24]
You Hao N/A 15,666 N/A 15,666 4. N/A 15,466 N/A 15,466 4. [26]
Xiao Ruoteng N/A 15,400 N/A 15,400 6. NQ 9[a]. [23]
Sun Wei N/A 15,133 N/A 15,133 15. NQ 15. [22]
Lin Chaopan N/A 14,733 N/A 14,733 25. NQ 25. [21]
Xiao Ruoteng ćwiczenia na drążku N/A 14,266 14,266 10. NQ 10. [23]
Lin Chaopan N/A 14,200 14,200 11. NQ 11. [21]
Sun Wei N/A 14,000 14,000 18. NQ 18. [22]
Zou Jingyuan DNS [24]
Sun Wei ćwiczenia na koniu z łękami N/A 14,833 N/A 14,833 6. N/A 13,066 N/A 13,066 8. [22]
Zou Jingyuan N/A 14,600 N/A 14,600 12. NQ 12. [24]
Xiao Ruoteng N/A 14,300 N/A 14,300 16. NQ 16. [23]
Lin Chaopan N/A 14,100 N/A 14,100 20. NQ 20. [21]
Liu Yang ćwiczenia na kółkach N/A 15,300 N/A 15,300 2. N/A 15,500 N/A 15,500   [27]
You Hao N/A 14,800 N/A 14,800 8. N/A 15,300 N/A 15,300   [26]
Sun Wei N/A 14,233 N/A 14,233 18. NQ 18. [22]
Xiao Ruoteng N/A 14,200 N/A 14,200 21. NQ 21. [23]
Lin Chaopan N/A 13,433 N/A 13,433 41. NQ 41. [21]
Zou Jingyuan DNS [24]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Pozycja Źródło
Przyrząd Razem Przyrząd Razem
V UB BB F V UB BB F
Lu Yufei wielobój drużynowy 13,600 14,700 14,100 12,666 55,066 N/A 13,333 13,966 13,166 40,465 7. [28]
Ou Yushan 13,633 13,500 13,933 DNS 41,066 12,700 13,233 N/A N/A 25,933 [29]
Tang Xijing 14,300 14,433 14,433 13,366 56,432 12,600 14,500 13,733 12,866 53,699 [30]
Zhang Jin 14,433 13,100 13,966 13,433 54,932 14,066 N/A 13,900 13,133 41,099 [31]
Razem 42,366 42,633 42,399 39,465 166,863 39,366 41,066 41,599 39,165 161,196 [25]
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrządy Razem Pozycja Przyrządy Razem Pozycja
V UB BB F V UB BB F
Tang Xijing wielobój indywidualnie 14,300 14,433 14,333 13,366 56,432 8. 14,233 14,233 13,066 12,966 54,498 7. [30]
Lu Yufei 13,600 14,700 14,100 12,666 55,066 14. 13,500 13,333 13,133 12,833 52,799 18. [28]
Zhang Jin 14,433 13,100 13,966 13,433 54,932 15. NQ[a] 15. [31]
Ou Yushan 13,633 13,500 13,933 DNS DNF [29]
Lu Yufei ćwiczenia na poręczach N/A 14,700 N/A 14,700 7. N/A 14,400 N/A 14,400 4. [28]
Fan Yilin N/A 14,600 N/A 14,600 9. N/A 13,900 N/A 13,900 7. [32]
Tang Xijing N/A 14,433 N/A 14,433 13. NQ 13. [30]
Ou Yushan N/A 13,500 N/A 13,500 35. NQ 35. [29]
Zhang Jin N/A 13,100 N/A 13,100 42. NQ 42. [31]
Guan Chenchen ćwiczenia na równoważni N/A 14,933 N/A 14,933 1. N/A 14,633 N/A 14,633   [33]
Tang Xijing N/A 14,333 N/A 14,333 2. N/A 14,233 N/A 14,233   [30]
Lu Yufei N/A 14,100 N/A 14,100 5. NQ[a] 5. [28]
Zhang Jin N/A 13,966 N/A 13,966 10. NQ 10. [31]
Ou Yushan N/A 13,933 N/A 13,933 11. NQ 11. [29]
Zhang Jin ćwiczenia wolne N/A 13,433 13,433 17. NQ 17. [31]
Tang Xijing N/A 13,366 13,366 20. NQ 20. [30]
Lu Yufei N/A 12,666 12,666 48. NQ 48. [28]
Ou Yushan DNS [29]

  Gimnastyka artystyczna

edytuj
Zawodniczki Konkurencja Eliminacje Finał Pozycja Źródło
5 piłek 3 obręcze, 2 maczugi Razem Pozycja 5 piłek 3 obręcze, 2 maczugi Razem
Wynik Wynik Wynik Wynik
Guo Qiqi
Hao Ting
Huang Zhangjiayang
Liu Xin
Xu Yanshu
zawody drużynowe 41,600 42,000 83,600 5. 42,150 42,400 84,550 4. [34]

  Skoki na trampolinie

edytuj
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Układ obowiązkowy Układ dowolny Kara Razem Pozycja Trudność Wykonanie Lot Kara Łącznie Pozycja
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty
Dong Dong mężczyźni 52,275 59,375 111,650 5. 17,800 16,600 17,135 61,235   [35]
Gao Lei 52,245 10,575 62,820 14. NQ 14.
Liu Lingling kobiety 50,155 55,315 105,470 1. 15,000 16,000 9,100 16,250 56,350   [36]
Zhu Xueying 49,755 55,545 105,300 2. 15,000 16,800 9,400 15,435 56,635  
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Łącznie Źródło
Wynik Wynik Wynik Wynik Wynik Par Pozycja
Feng Shanshan kobiety 74 64 68 67 273 - 11 8. [37]
Lin Xiyu 71 66 69 68 274 - 10 9.
Wu Ashun Mężczyźni 72 71 67 66 276 - 8 32. [38]
Yuan Yechun 69 68 70 71 278 - 6 38.

  Hokej na trawie

edytuj

Turniej kobiet

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
  Chiny kobiety   Japonia
4:3
  Australia
0:6
  Argentyna
2:3
  Hiszpania
0:2
  Nowa Zelandia
3:2
5. NQ 9. [39]

  Jeździectwo

edytuj
Skoki przez przeszkody
Zawodnik Konkurencja Koń Kwalifikacje Finał Pozycja Źródło
Kary Łącznie Pozycja Kary Łącznie
Przeszkody Limit czasu Przeszkody Limit czasu
Li Zhenqiang indywidualnie Uncas S 8 2 10 52. NQ 52. [40]
Zhang Xingjia For Passion d'Ive Z 16 2 18 65. NQ 65.
Zhang You Caesar RT
Li Zhenqiang
Zhang Xingjia
Li Yaofeng
drużynowo Uncas S
For Passion d'Ive Z
Jericho Dwerse Hagen
15
13
8
0
0
0
35 12. NQ 12. [41][42]
WKKW
Zawodnik Konkurencja Koń Ujeżdżenie Cross country Skoki
(runda kwalifikacyjna)
Razem Skoki
(runda finałowa)
Finał Pozycja Źródło
Alex Hua Tian indywidualnie Don Geniro 23,90 12,00 8,80 44,70 17,60 62,30 25. [43]
Bao Yingfeng Flandia 34,40 38,00 5,60 78,10 NQ 35.
Sun Huadong Lady Chin van't Moerven Z 35,20 42,00 9,60 86,80 NQ 37.
Alex Hua Tian
Bao Yingfeng
Sun Huadong
Ruiji Liang[44]
drużynowo Don Geniro
Flandia
Lady Chin van't Moerven Z
Agora De Boreenave
jak wyżej N/A 209,60 9. [45]
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał / 3.miejsce Źródła
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Li Yanan -48 kg (k)   Otgonceceg
W 10-00
  Costa
P 00-10
NQ 9. [46]
Lu Tongjuan -57 kg (k)   Mieżecka
W 10-01
  Yoshida
P 00-10
NQ 9. [47]
Yang Junxia -63 kg (k)   Krssakova
P 00-10
NQ 17. [48]
Sun Xiaoqian -70 kg (k)   Teltsidu
P 00-10
NQ 17. [49]
Ma Zhenzhao -78 kg (k)   Graf
P 00-10
NQ 17. [50]
Xu Shiyan +78 kg (k)   Grabowski
W 10-00
  Rouhou
W 10-00
  Ortíz
P 00-10
NQ   Altheman
W FUS
  Kindzerśka
P 00-10
5. [51]

  Kajakarstwo

edytuj
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał A/B Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Yang Xiaoxu K-1 200 m (m) 36,561 4. 35,852 3. NQ [52]
Zhang Dong K-1 1000 m (m) 3:40,955 3. 3:44,269 2. 3:26,246 4. 3:28,103 6.
Finał A
6.
Wang Congkang
Bu Tingkai
K-2 1000 m (m) 3:10,292 2. N/A 3:17,784 3. 3:19,612 8.
Finał A
8.
Yang Xiaoxu
Wang Congkang
Zhang Dong
Bu Tingkai
K-4 500 m (m) 1:24,264 4. 1:24,036 3. 1:24,653 5. NQ 9.
Zheng Pengfei C-1 1000 m (m) 4:10,115 3. 4:05,502 1. 4:09,139 4. 4:14,048 8.
Finał A
8.
Liu Hao 4:06,914 2. N/A 4:04,196 2. 4:05,724 2.
Finał A
 
Liu Hao
Zheng Pengfei
C-2 1000 m (m) 3:37,783 1. N/A 3:27,023 1. 3:25,198 2.
Finał A
 
Ma Qing K-1 200 m (k) 42,706 4. 42,321 2. 40,837 8. 40,652 5.
Finał B
15.
Yin Mengdie 41,688 1. N/A 40,069 5. 40,365 3.
Finał B
12.
Huang Jieyi K-1 500 m (k) 1:52,385 6. 1:52,689 5. NQ
Yin Mengdie 1:52,760 6. 1:49,268 1. 1:56,977 7. NQ
Li Dongyin
Zhou Yu
K-2 500 m (k) 1:45,831 3. 1:47,471 3. 1:39,404 5. 1:39,790 2.
Finał B
10.
Li Dongyin
Zhou Yu
Ma Qing
Wang Nan
K-4 500 m (k) 1:36,249 3. 1:36,379 2. 1:36,697 3. 1:38,121 6.
Finał A
6.
Lin Wenjun C-1 200 m (k) 46,449 2. N/A 47,161 2. 47,608 6.
Finał A
6.
Xu Shixiao
Sun Mengya
C-2 500 m (k) 1:57,870 1. N/A 2:01,369 1. 1:55,495 1.
Finał A
 

  Kajakarstwo górskie

edytuj
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja Źródło
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Quan Xin K-1 (m) 98,86 16. 98,06 15. 98,06 20. 101,99 17. NQ 17. [53]
Li Tong K-1 (k) 117,27 16. 114,36 17. 114,36 19. 130,86 20. NQ 20.
Chen Shi C-1 (k) 127,36 17. 124,15 16. 124,15 18. 164,99 17. NQ 17.

  Karate

edytuj
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Yin Xiaoyan do 61 kg kobiet   Garcés
2:0
  Heurtault
1:0
  Someya
4:2
  Çoban
2:0
1.   Farouk
1:1
  Preković
0:0
  [54][55][56][57][58][59][60]
Gong Li powyżej 61 kg kobiet   Abdelaziz
0:4
  Matoub
4:0
  Quirici
1:1
  Abbasali
8:4
2.   Zaretska
2:7
NQ   [61][62][63][64][65][66]

  Kolarstwo

edytuj

  Kolarstwo szosowe

edytuj
Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Wang Ruidong wyścig ze startu wspólnego (m) DNF [67]
Sun Jiajun wyścig ze startu wspólnego (k) DNF [68]

  Kolarstwo torowe

edytuj
Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaże 1 Runda Runda 2 Repasaże 2 Runda Runda 3 Repasaże 3 Runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Czas
Prędkość
Przeciwnik
Czas
Pozycja Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Xu Chao indywidualnie (m) 9,584
75,125
11.   Patryk Rajkowski
10,756
  Jair Tjon En Fa
  Hart
10,078
NQ 18. [69]
Zhong Tianshi indywidualnie (k) 10,559
68,188
10.   Gaxiola
10,744
N/A   Braspennincx
10,942
  McCulloch
11,200
  Hinze
11,453
  Andrews
  Starikowa
11,130
NQ 10. [70]
Bao Shanju 10,723
67,145
18.   Braspennincx
11,131
  Gaxiola
  Bysowa
11,515
  Hinze
10,926
  Andrews
11,378
NQ 15.
Zhong Tianshi
Bao Shanju
drużynowo (k) 32,135 2. N/A   Litwa
31,804  
  Niemcy
31,895
  [70]
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja Źródło
Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce
Xu Chao mężczyźni 4. 5. NQ 27. [69]
Zhong Tianshi kobiety 2. N/A 3. 6. 6.[b] 12. [70]
Bao Shanju 4. 5. NQ 27.
Omnium
Zawodnik Konkurencja Scratch Wyścig tempowy Wyścig eliminacyjny Wyścig punktowy Suma punktów Pozycja Źródło
Miejsce Punkty Miejsce Punkty wyścigowe Punkty Miejsce Punkty Sprint Okrążenia Miejsce
Liu Jiali kobiety 10. 22 7. 0 28 14. 14 1 9. 65 11. [70]

  Kolarstwo górskie

edytuj
Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Yao Bianwa cross-country (k) -2 okr. 34. [71]
Zhang Peng cross-country (m) -3 okr. 36. [72]

  Koszykówka

edytuj

Turniej kobiet

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
  Chiny kobiety   Portoryko
97-55
  Australia
76-74
  Belgia
74-62
1.   Serbia
70-77
NQ 5. [73][74]

3 x 3

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Hu Jinqiu
Gao Shiyan
Li Haonan
Yan Peng
3×3 mężczyzn   Serbia
13-22
  Rosyjski Komitet Olimpijski
13-21
  Łotwa
17-18
  Holandia
18-21
  Belgia
21-20
  Polska
21-19
  Japonia
16-21
8. NQ 8. [75][76]
Wan Jiyuan
Wang Lili
Yang Shuyu
Zhang Zhiting
3×3 kobiet   Rumunia
21-10
  Rosyjski Komitet Olimpijski
19-9
  Włochy
22-13
  Francja
20-13
  Japonia
15-12
  Stany Zjednoczone
19-21
  Mongolia
21-8
3.   Włochy
19-13
  Rosyjski Komitet Olimpijski
14-21
  Francja
16-14
  [77][78]

  Lekkoatletyka

edytuj

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Wu Zhiqiang 100 m (m) 10,18 4. NQ [79]
Xie Zhenye 10,16 5. NQ
Su Bingtian 10,05 2. 9,83   1. 9,98 6.
Xie Zhenye 200 m (m) 20,34   4. 20,45 7. NQ [80]
Xie Wenjun 110 m przez płotki(m) 13,51 4. 13,58 5. NQ [81]
Yang Shaohui maraton (m) N/A 2:14:58 19. [82]
Peng Jianhua N/A 2:16:39 32.
Dong Guojian N/A 2:21:35 57.
Tang Xingqiang
Xie Zhenye
Su Bingtian
Wu Zhiqiang
sztafeta 4 × 100 m (m) 37,92   1. N/A 37,79 =    [83]
Wang Kaihua chód na 20 km (m) N/A 1:22:03 7. [84]
Zhang Jun N/A 1:22:16 8.
Cai Zelin N/A 1:26:39 26.
Bian Tongda chód na 50 km (m) N/A 3:52:01 7. [85]
Wang Qin N/A 3:59:36 21.
Luo Yadong N/A 4:06:17 28.
Ge Manqi 100 m (k) 11,20 4. 11,22 7. NQ [86]
Liang Xiaojing 11,40 5. NQ
Wei Yongli 11,48   6. NQ
Wang Chunyu 800 m (k) 2:00,05 3. 1:59,14   2. 1:57,00   5. [87]
Chen Jiamin 100 m przez płotki (k) 13,09 5. NQ [88]
Xu Shuangshuang 3000 m z przeszkodami (k) 9:34,92 8. N/A NQ [89]
Zhang Deshun maraton (k) N/A 2:37:45 47. [90]
Li Zhixuan N/A 2:45:23 62.
Bai Li N/A 2:49:21 67.
Liu Hong chód na 20 km (k) N/A 1:29:57   [91]
Qieyang Shijie N/A 1:31:04 7.
Yang Jiayu N/A 1:31:54 12.
Liang Xiaojing
Ge Manqi
Huang Guifen
Wei Yongli
sztafeta 4 × 100 m (k) 42,82 3. N/A 42,71   6. [92]

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Huang Changzhou skok w dal (m) 7,96 11. 7,72 10. [93]
Gao Xinglong 7,86 17. NQ
Wang Jianan 7,81 20. NQ
Zhu Yaming trójskok (m) 17,11 3. [94]
Fang Yaoqing 16,84 10.
Wu Ruiting 16,73 14. NQ
Wang Yu skok wzwyż (m) 2,21 17. NQ [95]
Huang Bokai skok o tyczce (m) 5,50 =  21. NQ [96]
Wang Zheng rzut młotem (k) 74,29   2. 77,03     [97]
Luo Na 69,86 15. NQ
Lü Huihui rzut oszczepem (k) 61,99 7. 63,41 5. [98]
Liu Shiying 61,95 9. 66,34  
Gong Lijiao pchnięcie kulą (k) 19,46 1. 20,58     [99]
Song Jiayuan 19,23 2. 19,14 5.
Gao Yang 18,80 7. 18,67 10.
Xu Huiqin skok o tyczce (k) 4,55 13. 4,50 8. [100]
Li Ling NM - NQ
Chen Yang rzut dyskiem (k) 62,72 9. 61,57 10. [101]
Feng Bin 60,45 17. NQ
Su Xinyue 58,90 20. NQ

Wieloboje

Siedmiobój
Zawodnik Konkurencja 100 m HJ SP 200 m LJ JT 800 m Razem Pozycja Źródło
Zheng Ninali Rezultat 13,27 1,80 13,55 24,56 6,12 42,60 2:10,35 6318 10. [102]
Punkty 1084 978 764 928 887 717 960

  Łucznictwo

edytuj
Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Wynik Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Wei Shaoxuan indywidualnie (m) 674 7.   Pineda
W 6-0
  Worth
P 4-6
NQ 17. [103][104][105]
Li Jialun 669 11.   Baatarkhuyag
W 6-4
  De Smedt
W 6-5
  Abdullin
W 6-5
  Furukawa
P 0-6
NQ 8.
Wang Dapeng 668 13.   Musajew
W 6-4
  Mohamad
P 5-6
NQ 17.
Yang Xiaolei indywidualnie (k) 654 14.   Mîrca
W 6-0
  Anagöz
P 2-6
NQ 17. [106][107][108]
Wu Jiaxin 652 18.   Folkard
W 6-2
  Bettles
W 6-2
  Nakamura
W 7-1
  Boari
P 2-6
NQ 6.
Long Xiaoqing 646 28.   Amaistroaie
W 6-2
  Brown
P 0-6
NQ 17.
Wei Shaoxuan
Li Jialun
Wang Dapeng
drużynowo (m) 2011 3. N/A Bye   Chińskie Tajpej
P 1-5
NQ 6. [109][110]
Yang Xiaolei
Wu Jiaxin
Long Xiaoqing
drużynowo (k) 1952 5. N/A   Białoruś
P 3-5
NQ 9. [111][112]
Wei Shaoxuan
Yang Xiaolei
Wang Dapeng[c]
Wu Jiaxin[c]
mikst 1328 5. N/A   Huston
  Bettles
P 3-5
NQ 9. [113][114]

  Pięciobój nowoczesny

edytuj
Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja Źródło
Wynik (wygrane) M. Punkty Czas M. Punkty M. Punkty Czas M. Punkty
Zhang Xiaonan kobiety 19 19. 204 2:21,44 31. 268 11. 293 13:10,16 29. 510 1275 22. [115]
Zhang Mingyu 16 20. 199 2:15,23 18. 280 19. 286 13:17,67 31. 503 1268 25.
Luo Shuai mężczyźni 18 18. 208 2:04,08 21. 302 30. 249 10:54,13 4. 646 1404 21. [116]
Li Shuhuan 16 26. 196 2:09,27 34. 292 17. 284 11:08,89 13. 632 1404 22.

  Piłka nożna

edytuj

Turniej kobiet

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał
mecz o 3. miejsce
Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
  Chiny turniej kobiet   Brazylia
0:5
  Zambia
4:4
  Holandia
2:8
4. NQ 10. [117]

  Piłka wodna

edytuj

Turniej kobiet

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał
mecz o 3. miejsce
Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
  Chiny turniej kobiet   Rosyjski Komitet Olimpijski
17:18
  Stany Zjednoczone
7:12
  Japonia
16:11
  Węgry
11:9
4.   Hiszpania
7:11
  Holandia
6:13[d]
  Kanada
7:16[e]
8. [118][119][120][121]

  Pływanie

edytuj
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Yu Hexin 50 m dowolnym (m) 22,14 19. NQ [122]
He Junyi 100 m dowolnym (m) 48,50 18. NQ [123]
Ji Xinjie 200 m dowolnym (m) 1:46,86 21. NQ [124]
400 m dowolnym (m) 3:48,27 19. N/A NQ [125]
Cheng Long 800 m dowolnym (m) 7:58,71 27. N/A NQ [126]
1500 m dowolnym (m) 15:18,71 24. N/A NQ [127]
Xu Jiayu 100 m grzbietowym (m) 52,70 3. 52,94 6. 52,51 5. [128][129][130]
200 m grzbietowym (m) 1:57,76[f] 15. NQ [131][132]
Yan Zibei 100 m klasycznym (m) 58,75 5. 58,72 4. 58,99 6. [133][134][135]
Qin Haiyang 200 m klasycznym (m) DSQ NQ [136]
Sun Jiajun 100 m motylkowym (m) 51,74 16. 51,82 13. NQ [137][138]
Wang Shun 200 m zmiennym (m) 1:57,42 7. 1:56,22 1. 1:55,00     [139][140][141]
Qin Haiyang 1:58,95 26. NQ
Wang Shun 400 m zmiennym (m) 4:10,63 10. N/A NQ [142]
Ji Xinjie
Hong Jinquan
Zhang Ziyang
Wang Shun
sztafeta 4 × 200 m dowolnym (m) 7:08,27 9. N/A NQ [143]
Xu Jiayu
Yan Zibei
Sun Jiajun
He Junyi
sztafeta 4 × 100 m zmiennym (m) 3:31,72 4. N/A DSQ [144][145]
Zhang Yufei 50 m dowolnym (k) 24,36 6. 24,32 9.[g] NQ [146][147][148]
Wu Qingfeng 24,55 10. 24,32 8. 24,32 6.
100 m dowolnym (k) 53,87 18.[h] 54,86 16. NQ [149][150][151]
Yang Junxuan 53,02 8. [g] 17. NQ
200 m dowolnym (k) 1:56,17 6. 1:55,98 4. 1:55,01 4. [152][153][154]
Li Bingjie 1:56,17 20. NQ
400 m dowolnym 4:01,57   2. N/A 4:01,08    . [155][156]
Tang Muhan 4:04,07 8. N/A 4:04,10 5.
Wang Jianjiahe 800 m dowolnym (k) 8:20,58 8. N/A 8:21,93 5. [157][158]
Li Bingjie 8:22,49 10. N/A NQ
Wang Jianjiahe 1500 m dowolnym (k) 15:41,49   2. N/A 15:46,37 4. [159][160]
Li Bingjie 15:59,92 10. N/A NQ
Peng Xuwei 100 m grzbietowym (k) 59,78 9. 59,98 12. NQ [161][162][163]
Chen Jie 1:00,63 22. NQ
Liu Yaxin 200 m grzbietowym (k) 2:08,36 5. 2:08,65 6. 2:08,48 8. [164][165][166]
Peng Xuwei 2:09,03 7. 2:08,76 8. 2:08,26 7.
Tang Qianting 100 m klasycznym (k) 1:06,47 10. 1:006,63 10. NQ [167][168]
Yu Jingyao 200 m klasycznym (k) 2:23,17 8. 2:24,76 12. NQ [169][170]
Zhang Yufei 100 m motylkowym (k) 55,82 1. 55,89 1. 55,64   [171][172][173]
Zhang Yufei 200 m motylkowym (k) 2:07,50 1. 2:04,89 1. 2:03,86     [174][175][176]
Yu Liyan 2:08,36 3. 2:070,04 5. 2:07,85 6.
Yu Yiting 200 m zmiennym (k) 2:10,22 8. 2:009,72 4. 2:09,57 5. [177][178][179]
400 m zmiennym (k) 4:41,64 11. N/A NQ [180]
Xin Xin 10 km (k) N/A 2:00:10,1 8. [181]
Cheng Yujie
Zhu Menghui
Ai Yanhan
Wu Qingfeng
sztafeta 4 × 100 m dowolnym (k) 3:35,07   5. N/A 3:34,76   7. [182][183]
Tang Muhan
Zhang Yifan
Dong Jie
Li Bingjie
Yang Junxuan[i]br />Zhang Yufei[i]
sztafeta 4 × 200 m dowolnym (k) 7:48,98 3. N/A 7:40,33     [184][185]
Chen Jie
Tang Qianting
Yu Yiting
Wu Qingfeng
Peng Xuwei[i]
Zhang Yufei[i]
Yang Junxuan[i]
sztafeta 4 × 100 m zmiennym (k) 3:57,70 8. N/A 3:54,13 4. [186][187]
Xu Jiayu
Yan Zibei
Zhang Yufei
Yang Junxuan
sztafeta mieszana 4 × 100 m zmiennym 3:42,29 3. N/A 3:38,86   [188][189]

  Pływanie synchroniczne

edytuj
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Runda techniczna Runda dowolna Razem Miejsce Runda techniczna Runda dowolna Razem Miejsce
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty
Huang Xuechen
Sun Wenyan
Duety 96,2333 95,5499 191,7832 2. 95,5499 96,9000 192,4499   [190][191][192]
Feng Yu
Guo Li
Huang Xuechen
Liang Xinping
Sun Wenyan
Wang Qianyi
Xiao Yanning
Yin Chengxin
Drużyny N/A 96,2310 97,3000 193,5310   [193][194]

  Podnoszenie ciężarów

edytuj
Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Li Fabin -61 kg mężczyzn 141 kg 1. 172 kg   1. 313 kg   [195]
Chen Lijun -67 kg mężczyzn 145 kg 4. 187 kg   1. 332 kg  
Shi Zhiyong -73 kg mężczyzn 166 kg   1. 198 kg   1. 364 kg  
Lü Xiaojun -67 kg mężczyzn 170 kg   1. 204 kg   1. 374 kg    
Hou Zhihui -49 kg kobiet 94 kg   1. 116 kg   1. 210 kg    
Liao Qiuyun -55 kg kobiet 97 kg 3. 126 kg 2. 223 kg  
Wang Zhouyu -87 kg kobiet 120 kg 1. 150 kg 1. 270 kg  
Li Wenwen +87 kg kobiet 140 kg   1. 180 kg   1. 320 kg    

  Rugby 7

edytuj
Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał/Mecz 3.miejsce Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
  Chiny kobiety   Stany Zjednoczone
28:14
  Australia
26:10
  Japonia
29:0
3.   Francja
24:10
  Stany Zjednoczone
33:14[d]
  Rosyjski Komitet Olimpijski
22:10[e]
7. [196][197]

  Siatkówka

edytuj
Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
  Chiny turniej kobiet   Turcja
P 0:3
  Stany Zjednoczone
P 0:3
  Rosyjski Komitet Olimpijski
P 2:3
  Włochy
W 3:0
  Argentyna
W 3:0
5. NQ 9. [198]

  Siatkówka plażowa

edytuj
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja Plat-off 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Xue Chen
Wang Xinxin
kobiet   Ross
  Klineman
0:2 (17:21, 19:21)
  Keizer
  Meppelink
2:1 (19:21, 31:29, 15:13)
  Fernández
  Baquerizo
2:0 (21:13, 21:10)
2. N/A   del Solar
  Clancy
0:2 (20:22, 13:21)
NQ 9. [199]
Wang Fan
Xia Xinyi
  Bansley
  Wilkerson
2:1 (18:21, 21:15, 15:11)
  Bednarczuk
  Duda
2:0 (21:18, 21:14)
  Gallay
  Pereyra
2:0 (21:14, 21:13)
1. N/A   Ramos
  Cavalcanti
0:2 (14:21, 21:23)
NQ 9.

  Skateboarding

edytuj
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Pozycja Źródło
1 2 3 Wynik 1 2 3
Zhang Xin park (k) 23,25 23,03 28,16 28,16 NQ 15. [200]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Zeng Wenhui street (k) 12,31 6. 9,66 6. [201]

  Skoki do wody

edytuj
Zawodnik Konkurencja Preliminacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Xie Siyi trampolina 3 m indywidualnie (m) 520,90 2. 543,45 1. 558,75   [202][203][204]
Wang Zongyuan 531,30 1. 540,50 2. 534,90  
Cao Yuan wieża 10 m indywidualnie (m) 529,30 2. 513,70 1. 582,35   [205][206][207]
Yang Jian 546,90 1. 480,85 2. 580,40  
Wang Zongyuan
Xie Siyi
trampolina 3 m synchronicznie (m) N/A 467,82   [208]
Cao Yuan
Chen Aisen
wieża 10 m synchronicznie (m) N/A 470,58   [209]
Shi Tingmao trampolina 3 m indywidualnie (k) 350,45 1. 371,45 1. 383,50   [210][211][212]
Wang Han 347,25 2. 346,85 2. 348,75  
Quan Hongchan wieża 10 m indywidualnie (k) 364,65 2. 415,65 1. 466,20   [213][214][215]
Chen Yuxi 390,70 1. 407,75 2. 425,40  
Shi Tingmao
Wang Han
trampolina 3 m synchronicznie (k) N/A 326,40   [216]
Chen Yuxi
Zhang Jiaqi
wieża 10 m synchronicznie (k) N/A 363,78   [217]

  Strzelectwo

edytuj
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Faza 1 Faza 2
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Yang Haoran karabin pneumatyczny (m) 632,7   1. N/A 229,4   [218][219]
Sheng Lihao 629,2 8. N/A 250,9  
Zhang Changhong karabin małokalibrowy 3 postawy (m) 1183-67x 2. N/A 466,0  ,     [220][221]
Zhao Zhonghao 1173-64x 11. N/A NQ
Yang Qian karabin pneumatyczny (k) 628,7 6. N/A 251,8   [222][223]
Wang Luyao 625,6 18. N/A NQ
Shi Mengyao karabin małokalibrowy 3 postawy (k) 1171-57x 9. N/A NQ [224][225]
Chen Dongqi 1165-49x 19. N/A NQ
Yang Qian
Yang Haoran
karabin pneumatyczny (mikst) 633,2   1. 419,7 1. 17   [226][227][228][229]
Zhang Yu
Sheng Lihao
626,7 11. NQ
Zhang Bowen pistolet pneumatyczny (m) 586-18x 2. N/A 158,2 6. [230][231]
Pang Wei 578-22x 7. N/A 217,6  
Lin Junmin pistolet szybkostrzelny (m) 584-20x 4. N/A 12 6. [232][233]
Li Yuehong 582-28x 6. N/A 26  
Jiang Ranxin pistolet pneumatyczny (k) 587-23x     1. N/A 218,0   [234][235]
Lin Yuemei 479-14x 4. N/A 176,6 5.
Xiao Jiaruixuan pistolet sportowy (k) 587-27x 2. N/A 29   [236][237]
Xiong Yaxuan 580-23x 16. N/A NQ
Jiang Ranxin
Pang Wei
pistolet pneumatyczny (mikst) 581-19x 3. 387-10x 1. 16   [238][239][240][241]
Wang Qian
He Zhengyang
576-13x 7. 380-12x 6. NQ
Wang Xiaojing trap (k) 117 11. N/A NQ [242][243]
Deng Weiyun 115 18. N/A NQ
Wei Meng skeet (k) 124 =  =  1. N/A 46   [244][245]
Zhang Donglian 116 17. N/A NQ
Yu Haicheng trap (m) 123+2 5. N/A 24 5. [246][247]
Wang Xiaojing
Yu Haicheng
trap mikst 144 9. NQ [248][249][250]

  Szermierka

edytuj
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/o 3. miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Huang Mengkai floret indywidualnie (m)   Cervantes
P 14-15
NQ 33. [251]
Xu Yingming szabla indywidualnie (m) Bye   Luigi Samele
P 12-15
NQ 26. [252]
Dong Chao szpada indywidualnie (m)   Blais Bélanger
W 15-7
  Siklósi
P 9-15
NQ 31. [253]
Wang Zijie Bye   El Kord
P 14-15
NQ 21.
Lan Minghao Bye   Nikiszyn
W 13-12
  El-Sayed
P 9-15
NQ 16.
Dong Chao
Wang Zijie
Lan Minghao
szpada drużynowo (m) N/A Bye   Ukraina
W 45-35
  Rosyjski Komitet Olimpijski
P 38-45
  Korea Południowa
P 42-45
4. [254]
Chen Qingyuan floret indywidualnie (k) Bye   Hany
W 15-6
  Jeon Hee-sook
P 11-14
NQ 11. [255]
Yang Hengyu szabla indywidualnie (k)   Mohamed
W 15-1
  Charłan
W 15-11
  Pozdniakowa
P 8-15
NQ 16. [256]
Qian Jiarui Bye   Tamura
W 15-8
  Pusztai
W 15-10
  Pozdniakowa
P 12-15
NQ 6.
Shao Yaqi Bye   Dayibekova
P 10-15
NQ 18.
Yang Hengyu
Qian Jiarui
Shao Yaqi
Guo Yiqi
szabla drużynowo (k) N/A Bye   Włochy
P 41-45
  Stany Zjednoczone
P 35-45[d]
  Węgry
W 45-30[e]
7. [257]
Sun Yiwen szpada indywidualnie (k) Bye   Khakimova
W 15-10
  Zhu Mingye
W 15-13
  Isola
W 11-10
  Murtazajewa
W 12-8
  Popescu
W 11-10
  [258]
Lin Sheng Bye   Diongue
W 15-6
  Isola
P 9-15
NQ 9.
Zhu Mingye Bye   Hurley
W 15-8
  Sun Yiwen br />P 8-15 NQ 11.
Sun Yiwen
Lin Sheng
Zhu Mingye
Xu Anqi
szpada drużynowo (k) N/A   Hongkong
W 44-32
  Korea Południowa
P 29-38
  Włochy
P 21-23
4. [259]

  Taekwondo

edytuj
Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Zhao Shuai -68 kg mężczyzn   Sediqi
W 22-20
  Pié
W 3-8
  Sinden
P 33-25
N/A   Lee Dae-hoon
W' 17-15
  [260]
Sun Hongyi +80 kg mężczyzn   Cho
W 7-4
  Šapina
W8-6
  Łarin
P 3-30
N/A   Alba
P 4-5
5. [261]
Wu Jingyu -49 kg kobiet   Pouryounes
W 24-3
  Cerezo
P 2-33
NQ   Bogdanović
P 9-12
NQ 7. [262]
Zhou Lijun -57 kg kobiet   Adamkiewicz
W 31-17
  Alizadeh
P 8-9
NQ 9. [263]
Zhang Mengyu -67 kg kobiet   Tursunkulova
W 12-9
  Gbagbi
P 9-21
NQ 9. [264]
Zheng Shuyin +67 kg kobiet   Ávila
W 20-1
  Laurin
P 6-14
NQ 9. [265]

  Tenis stołowy

edytuj
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ma Long gra pojedyncza (m) N/A   Kamal
W 4-1
  Gauzy
W 4-1
  Assar
W 4-1
  Ovtcharov
W 4-3
  Fan Zhendong
W 4-2
  [266]
Fan Zhendong N/A   Lebesson
W 4-0
  Freitas
W 4-1
  Jeoung Young-sik
W 4-0
  Lin Yun-ju
W 4-3
  Ma Long
P 2-4
 
Ma Long
Fan Zhendong
Xu Xin
turniej drużynowy (m) N/A   Egipt
W 3-0
  Francja
W 3-0
  Korea Południowa
W 3-0
  Niemcy
W 3-0
  [267]
Chen Meng gra pojedyncza (k) N/A   Moret
W 4-0
  Zhang Mo
W 4-1
  Doo Hoi Kem
W 4-2
  Yu Mengyu
W 4-0
  Sun Yingsha
W 4-2
  [268]
Sun Yingsha N/A   Xiaoxin Yang
W 4-0
  Chen Szu-yu
W 4-0
  Han Ying
W 4-0
  Itō
W 4-0
  Chen Meng
P 2-4
 
Chen Meng
Sun Yingsha
Wang Manyu
turniej drużynowy (k) N/A   Austria
W 3-0
  Singapur
W 3-0
  Niemcy
W 3-0
  Japonia
W 3-0
  [269]
Xu Xin
Liu Shiwen
turniej mieszany N/A   Wang
 Zhang Mo
W 4-1
  Ionescu
 Szőcs
W 4-0
  Lebesson
  Jia Nan Yuan
W 4-0
  Mizutani
  Itō
P 3-4
  [270]

  Tenis ziemny

edytuj
Zawodnik Konkurencja Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Wang Qiang (tenisistka) singiel (k)   Royg
W 2-0 (6:4, 6:3)
  Muguruza
P 0-2 (3:6, 0:6)
NQ 17. [271]
Zheng Saisai   Ōsaka
P 1-2 (6:4, 3:6, 6:7)
NQ 33.
Xu Yifan
Yang Zhaoxuan
debel (k)