Otwórz menu główne
Wielki Szlem 2006

French Open 2006 - drugi w sezonie wielkoszlemowy turniej tenisowy , który rozegrano w dniach 28 maja – 11 czerwca, tradycyjnie na kortach im. Rolanda Garrosa.

Mistrzem rozgrywek, a zarazem obrońcą tytułu z 2005 został Hiszpan Rafael Nadal. Zwyciężczynią turnieju singla u kobiet została Justine Henin-Hardenne, dla której był to trzeci triumf na kortach w Paryżu. Zawody deblowe wśród mężczyzn wygrała para Jonas Björkman-Maks Mirny. Dla Björkmana był to dziewiąty, a zarazem i ostatni tytuł wielkoszlemowy. Z kolei Mirny odniósł swoje czwarte zwycięstwo w imprezach wielkoszlemowych. Mistrzyniami konkurencji debla u pań zostały najwyżej rozstawione Lisa Raymond i Samantha Stosur. Dla Raymond był to już piąty wygrany turniej z cyklu wielkiego szlema, natomiast dla Stosur był to pierwszy triumf w turniejach tej rangi.

Turnieje seniorskieEdytuj

Gra pojedyncza mężczyznEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1    Roger Federer 6 6 6  
12    Mario Ančić 4 3 4  
  1    Roger Federer 3 6 5  
  3    David Nalbandian 6 4 2 k  
3    David Nalbandian 6 6 2 6
  6    Nikołaj Dawydienko 3 3 6 4  
    1    Roger Federer 6 1 4 64
  2    Rafael Nadal 1 6 6 7
       Julien Benneteau 2 2 3  
4    Ivan Ljubičić 6 6 6  
4    Ivan Ljubičić 4 2 67
  2    Rafael Nadal 6 6 7  
     Novak Đoković 4 4 k
  2    Rafael Nadal 6 6  

Gra pojedyncza kobietEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  16    Nicole Vaidišová 65 6 6  
11    Venus Williams 7 1 3  
  16    Nicole Vaidišová 7 65 2  
  8    Swietłana Kuzniecowa 5 7 6

 
14    Dinara Safina 65 0
  8    Swietłana Kuzniecowa 7 6  
    8    Swietłana Kuzniecowa 4 4
  5    J. Henin-Hardenne 6 6
  5    J. Henin-Hardenne 7 6  
13    Anna-Lena Grönefeld 5 2  
5    J. Henin-Hardenne 6 6
  2    Kim Clijsters 3 2  
12    Martina Hingis 65 1
  2    Kim Clijsters 7 6  

Gra podwójna mężczyznEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Bob Bryan
   Mike Bryan
6 6  
     Julien Benneteau
   Nicolas Mahut
3 1  
  1    Bob Bryan
   Mike Bryan
6 7  
  15    Andrei Pavel
   Alexander Waske
3 66  
15    Andrei Pavel
   Alexander Waske
2 6 6
       Mahesh Bhupathi
   Xavier Malisse
6 2 1  
    1    Bob Bryan
   Mike Bryan
7 4 5
  2    Jonas Björkman
   Maks Mirny
65 6 7
       Alexander Peya
   Björn Phau
64 63  
13    Lukáš Dlouhý
   Pavel Vízner
7 7  
13    Lukáš Dlouhý
   Pavel Vízner
3 3
  2    Jonas Björkman
   Maks Mirny
6 6  
     Alberto Martín
   Potito Starace
w/o
  2    Jonas Björkman
   Maks Mirny
   

Gra podwójna kobietEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Lisa Raymond
   Samantha Stosur
65 6 6  
10    Květa Peschke
   Francesca Schiavone
7 0 1  
  1    Lisa Raymond
   Samantha Stosur
6 6  
  15    Eleni Daniilidu
   Anabel Medina Garrigues
2 2  
15    Eleni Daniilidu
   Anabel Medina Garrigues
6 6
       Nathalie Dechy
   Wiera Zwonariowa
1 4  
    1    Lisa Raymond
   Samantha Stosur
6 6
  5    Daniela Hantuchová
   Ai Sugiyama
3 2
       Anna Czakwetadze
   Jelena Wiesnina
6 2 1  
4    Yan Zi
   Zheng Jie
4 6 6

 
4    Yan Zi
   Zheng Jie
3 6 3
  5    Daniela Hantuchová
   Ai Sugiyama
6 3 6

 
5    Daniela Hantuchová
   Ai Sugiyama
6 7
  2    Cara Black
   Rennae Stubbs
1 65  

Gra mieszanaEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
       Bryanne Stewart
   Marcin Matkowski
5 6 3  
7    Jelena Lichowcewa
   Daniel Nestor
7 1 6

 
  7    Jelena Lichowcewa
   Daniel Nestor
3 6 6  
  6    Martina Navrátilová
   Bob Bryan
6 3 2  
     Marija Kirilenko
   Leander Paes
3 3
  6    Martina Navrátilová
   Bob Bryan
6 6  
    8    Jelena Lichowcewa
   Daniel Nestor
3 4
  7    Katarina Srebotnik
   Nenad Zimonjić
6 6
  8    Katarina Srebotnik
   Nenad Zimonjić
65 6 9  
     Gisela Dulko
   Fernando González
7 4 7  
8    Katarina Srebotnik
   Nenad Zimonjić
6 6
       Wiera Zwonariowa
   Andy Ram
4 2  
5    Rennae Stubbs
   Todd Perry
65 2
       Wiera Zwonariowa
   Andy Ram
7 6  

Turnieje juniorskieEdytuj

Gra pojedyncza chłopcówEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Thiemo de Bakker 6 6  
     Andrej Martin 4 0  
  1    Thiemo de Bakker 3 7 4  
       Philip Bester 6 5 6

 
15    Robin Roshardt 66 5
       Philip Bester 7 7  
         Philip Bester 3 1
       Martin Kližan 6 6
  8    Petru Luncanu 6 6  
     Kei Nishikori 4 1  
8    Petru Luncanu 0 3
       Martin Kližan 6 6  
     Martin Kližan 6 6
       Pedro Sousa 1 1  

Gra pojedyncza dziewczątEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    A. Pawluczenkowa 4 6 6  
     Tamira Paszek 6 2 4  
  1    A. Pawluczenkowa 6 7  
  3    Chan Yung-jan 4 5  
3    Chan Yung-jan 6 7
  10    Alizé Cornet 4 64  
    1    A. Pawluczenkowa 4 1
  2    Agnieszka Radwańska 6 6
       Kateřina Vaňková 3 6 7  
12    Youlia Fedossova 6 3 5  
     Kateřina Vaňková 2 1
  2    Agnieszka Radwańska 6 6  
     Aleksandra Panowa 4 1
  2    Agnieszka Radwańska 6 6  

Gra podwójna chłopcówEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
       Thomas Fabbiano
   Daniel Lopez
6 1 4  
     Emiliano Massa
   Kei Nishikori
3 6 6

 
       Emiliano Massa
   Kei Nishikori
4 6 6  
       Nikola Mektić
   Vedran Šiljegović
6 4 4  
4    Paris Gemouchdis
   Nicolas Santos
0 4
       Nikola Mektić
   Vedran Šiljegović
6 6  
         Emiliano Massa
   Kei Nishikori
2 6 6
       Artur Czernow
   Walery Rudniew
6 1 2
       Artur Czernow
   Walery Rudniew
6 6  
     Greg Jones
   Michal Konečný
4 3  
     Artur Czernow
   Walery Rudniew
6 6
  2    Luka Belić
   Antonio Veić
3 2  
5    Roman Jebavý
   Hans Podlipnick
61 7 5
  2    Luka Belić
   Antonio Veić
7 67 7

 

Gra podwójna dziewczątEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Agnieszka Radwańska
   Caroline Wozniacki
6 6  
7    Ioana Olaru
   Amina Rakhim
2 4  
  1    Agnieszka Radwańska
   Caroline Wozniacki
4 6 6  
  5    Mihaela Buzărnescu
   Alexandra Dulgheru
6 4 3  
     Marrit Boonstra
   Dominika Cibulková
4 1
  5    Mihaela Buzărnescu
   Alexandra Dulgheru
6 6  
    1    Agnieszka Radwańska
   Caroline Wozniacki
7 2 1
  3    Sharon Fichman
   A. Pawluczenkowa
64 6 6
       Marlot Meddens
   Anouk Tigu
2 4  
3    Sharon Fichman
   A. Pawluczenkowa
6 6  
3    Sharon Fichman
   A. Pawluczenkowa
6 6
  8    Sorana Cîrstea
   Aleksandra Panowa
3 4  
8    Sorana Cîrstea
   Aleksandra Panowa
7 6
  2    Chan Yung-jan
   Ayumi Morita
61 2  

BibliografiaEdytuj