Otwórz menu główne

Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego

Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego – turniej żużlowy poświęcony pamięci tragicznie zmarłych Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Zawody organizowane są przez Włókniarza Częstochowa na stadionie Arena Częstochowa. Od 1967 roku nosił memoriał Idzikowskiego a następnie od roku 1973 drugim patronem jest inny zmarły tragicznie Marek Czerny. Niektóre edycje rozegrano w formule biegu memoriałowego zamiast turnieju.

WynikiEdytuj

(1-10) 1967-1977Edytuj

Nr Turnieju Data 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1
wyniki
22 września 1967 Zygmunt Pytko
Unia Tarnów
Stanisław Rurarz
Włókniarz Częstochowa
Antoni Woryna
ROW Rybnik
2
wyniki
12 października 1968 Edward Jancarz
Stal Gorzów Wielkopolski
Andrzej Wyglenda
ROW Rybnik
Bernard Kacperak
Włókniarz Częstochowa
W roku 1969 turniej nie odbył się
3
wyniki
18 października 1970 Stanisław Kasa
Polonia Bydgoszcz
Jerzy Trzeszkowski
Sparta Wrocław
Henryk Glücklich
Polonia Bydgoszcz
4
wyniki
2 października 1971   Władimir Gordiejew
Związek Radziecki
Henryk Glücklich
Polonia Bydgoszcz
Wiktor Jastrzębski
Włókniarz Częstochowa
5
wyniki
29 października 1972 Andrzej Tkocz
ROW Rybnik
Paweł Waloszek
Śląsk Świętochłowice
Jerzy Bożyk
Włókniarz Częstochowa
6
wyniki
28 października 1973 Jan Mucha
Śląsk Świętochłowice
Henryk Barylski
Włókniarz Częstochowa
Jerzy Bożyk
Włókniarz Częstochowa
7
wyniki
24 sierpnia 1974 Henryk Glücklich
Polonia Bydgoszcz
Andrzej Koselski
Polonia Bydgoszcz
Stanisław Kasa
Polonia Bydgoszcz
8
wyniki
5 października 1975 Marek Cieślak
Włókniarz Częstochowa
Andrzej Tkocz
ROW Rybnik
Czesław Goszczyński
Włókniarz Częstochowa
9
wyniki
24 października 1976 Marek Cieślak
Włókniarz Częstochowa
Zenon Urbaniec
Włókniarz Częstochowa
Andrzej Jurczyński
Włókniarz Częstochowa
10
wyniki
30 października 1977 Bogusław Nowak
Stal Gorzów Wielkopolski
Marek Cieślak
Włókniarz Częstochowa
Andrzej Jurczyński
Włókniarz Częstochowa

(11-20) 1978-1987Edytuj

Nr Turnieju Data 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
11
wyniki
30 września 1978 Marek Cieślak
Włókniarz Częstochowa
Józef Kafel
Włókniarz Częstochowa
Andrzej Huszcza
Falubaz Zielona Góra
12
wyniki
16 września 1979 Bogusław Nowak
Stal Gorzów Wielkopolski
Bolesław Proch
Stal Gorzów Wielkopolski
Józef Kafel
Włókniarz Częstochowa
13
wyniki
25 września 1980 Stanisław Nocek
Włókniarz Częstochowa
Wojciech Żabiałowicz
Apator Toruń
Józef Jarmuła
Włókniarz Częstochowa
14
wyniki
1 maja 1981 Andrzej Huszcza
Falubaz Zielona Góra
Piotr Pyszny
ROW Rybnik
Roman Jankowski
Unia Leszno
15
wyniki
10 lipca 1982 Ryszard Buśkiewicz
Unia Leszno
Piotr Pyszny
ROW Rybnik
Andrzej Huszcza
Falubaz Zielona Góra
16
wyniki
3 września 1983 Jan Krzystyniak
Falubaz Zielona Góra
Andrzej Huszcza
Falubaz Zielona Góra
Jerzy Rembas
Stal Gorzów Wielkopolski
17
wyniki
28 września 1984 Piotr Pyszny
ROW Rybnik
Paweł Waloszek
Śląsk Świętochłowice
Bogusław Nowak
Stal Gorzów Wielkopolski
18
wyniki
22 lipca 1985 Marek Cieślak
Włókniarz Częstochowa
Wiesław Pawlak
Falubaz Zielona Góra
Jacek Brucheiser
Ostrovia Ostrów Wielkopolski
19
wyniki
7 września 1986 Wojciech Żabiałowicz
Apator Toruń
Jerzy Kochman
Śląsk Świętochłowice
Józef Kafel
Włókniarz Częstochowa
20
wyniki
13 września 1987 Roman Jankowski
Unia Leszno
Ryszard Dołomisiewicz
Polonia Bydgoszcz
Grzegorz Kuźniar
Stal Rzeszów

(21-30) 1988-1997Edytuj

Nr Turnieju Data 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
21
wyniki
4 września 1988 Ryszard Dołomisiewicz
Polonia Bydgoszcz
Sławomir Drabik
Włókniarz Częstochowa
Jacek Brucheiser
Ostrovia Ostrów Wielkopolski
22
wyniki
3 września 1989 Sławomir Drabik
Włókniarz Częstochowa
Jan Krzystyniak
Stal Rzeszów
Janusz Stachyra
Stal Rzeszów
23
wyniki
12 sierpnia 1990 Sławomir Drabik
Włókniarz Częstochowa
Eugeniusz Skupień
ROW Rybnik
  Lubomír Jedek
Unia Tarnów
24
wyniki
19 października 1991 Marek Kępa
Motor Lublin
Tomasz Gollob
Polonia Bydgoszcz
Wojciech Załuski
Kolejarz Opole
25
wyniki
1992
(zawody rozegrano w 1993)
  Antonín Kasper
Czechy
  Petr Vandírek
Czechy
  Philippe Bergé
Francja
26
wyniki
17 października 1993 Jarosław Olszewski
Wybrzeże Gdańsk
Roman Jankowski
Unia Leszno
Jacek Gomólski
Start Gniezno
27
wyniki
1994 Robert Jucha
Motor Lublin
Janusz Stachyra
Włókniarz Częstochowa
Marek Kępa
Motor Lublin
28
wyniki
9 września 1995   Jan Stæchmann
Włókniarz Częstochowa
Piotr Świst
Stal Gorzów Wielkopolski
Rafał Osumek
Włókniarz Częstochowa
29
wyniki
12 maja 1996 Sławomir Drabik
Włókniarz Częstochowa
Janusz Stachyra
Włókniarz Częstochowa
  Gary Havelock
Stal Gorzów Wielkopolski
30
wyniki
8 czerwca 1997   Andy Smith
Unia Tarnów
Janusz Stachyra
Włókniarz Częstochowa
Rafał Dobrucki
Polonia Piła

(31-40) 1998-2008Edytuj

Nr Turnieju Data 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
31
wyniki
17 maja 1998 Roman Jankowski
Unia Leszno
Sławomir Drabik
Włókniarz Częstochowa
  Sam Ermolenko
Wybrzeże Gdańsk
32
wyniki
6 czerwca 1999 Piotr Świst
Stal Gorzów Wielkopolski
Wiesław Jaguś
Apator Toruń
Sławomir Drabik
Włókniarz Częstochowa
33
wyniki
26 sierpnia 2000 Wiesław Jaguś
Apator Toruń
Sebastian Ułamek
Wybrzeże Gdańsk
Jacek Gollob
Polonia Piła
34
wyniki
6 maja 2001 Jacek Krzyżaniak
WTS Wrocław
Sebastian Ułamek
WTS Wrocław
Grzegorz Walasek
Włókniarz Częstochowa
35
wyniki
16 czerwca 2002     Rune Holta
Włókniarz Częstochowa
Rafał Okoniewski
Unia Leszno
Janusz Kołodziej
Unia Tarnów
36
wyniki
12 października 2003     Rune Holta
Włókniarz Częstochowa
  Ryan Sullivan
Włókniarz Częstochowa
Mariusz Węgrzyk
RKM Rybnik
37
wyniki
10 października 2004 Grzegorz Walasek
Włókniarz Częstochowa
Rafał Osumek
Włókniarz Częstochowa
    Rune Holta
Włókniarz Częstochowa
38
wyniki
12 czerwca 2005 Grzegorz Walasek
Włókniarz Częstochowa
Sebastian Ułamek
Włókniarz Częstochowa
    Rune Holta
Włókniarz Częstochowa
39
wyniki
3 września 2006   Andreas Jonsson
Polonia Bydgoszcz
Piotr Świderski
WTS Wrocław
Sebastian Ułamek
Włókniarz Częstochowa
W latach 2007 nie rozgrywano
40
wyniki
27 kwietnia 2008[1][2]   Ryan Sullivan
KS Toruń
  Nicki Pedersen
Włókniarz Częstochowa
  Leigh Adams
Unia Leszno
W latach 2009 i 2010 nie rozgrywano

(od 41) od 2011Edytuj

Nr Turnieju Data 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
41
wyniki
14 września 2011[3] Patryk Dudek
Stelmet Falubaz Zielona Góra
Tobiasz Musielak
Unia Leszno
Grzegorz Zengota
Stelmet Falubaz Zielona Góra
W latach 2012 i 2013 nie rozgrywano
42
wyniki
15 października 2014[4] Bartosz Smektała
Unia Leszno
Dawid Lampart
KMŻ Lublin
Jakub Jamróg
Orzeł Łódź
43
wyniki
25 kwietnia 2015[5] Mateusz Szczepaniak
MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia
    Rune Holta
MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia
Artur Czaja
PGE Stal Rzeszów
44
wyniki
12 czerwca 2016[6] Sebastian Ułamek
Eko-Dir Włókniarz Częstochow
Daniel Jeleniewski
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
Tobiasz Musielak
Fogo Unia Leszno

PrzypisyEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj