Otwórz menu główne

Memoriał Alfreda Smoczyka – turniej żużlowy poświęcony pamięci tragicznie zmarłego żużlowca Alfreda Smoczyka. Zawody organizowane są przez Unię Leszno od 1951 roku.

Lista zwycięzcówEdytuj

Edycja Rok 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1 1951 → wyniki Stanisław Glapiak
  Unia Leszno
Bolesław Bonin
  Gwardia Bydgoszcz
Janusz Suchecki
  CWKS Warszawa
2 1952 → wyniki Marian Kuśnierek
  Unia Leszno
Tadeusz Fijałkowski
  Budowlani Warszawa
Stanisław Glapiak
  Unia Leszno
3 1953 → wyniki Bolesław Bonin
  Gwardia Warszawa
Tadeusz Fijałkowski
  Budowlani Warszawa
Florian Kapała
  Kolejarz Rawicz
4 1954 → wyniki Andrzej Krzesiński
  Unia Leszno
Janusz Suchecki
  Budowlani Warszawa
Włodzimierz Szwendrowski
  Ogniwo Łódź
5 1955 → wyniki Edward Kupczyński
  Sparta Wrocław
Włodzimierz Szwendrowski
  Sparta Łódź
Florian Kapała
  Kolejarz Rawicz
6 1956 → wyniki Florian Kapała
  Kolejarz Rawicz
Stanisław Tkocz
  Górnik Rybnik
Edward Kupczyński
  Sparta Wrocław
7 1957 → wyniki Henryk Żyto
  Unia Leszno
Zdzisław Waliński
  Unia Leszno
Joachim Maj
  Górnik Rybnik
8 1958 → wyniki Henryk Żyto
  Unia Leszno
Zdzisław Waliński
  Unia Leszno
Edward Kupczyński
  Sparta Wrocław
9 1959 → wyniki Henryk Żyto
  Unia Leszno
Kazimierz Bentke
  Ostrovia Ostrów Wielkopolski
Joachim Maj
  Górnik Rybnik
10 1960 → wyniki Norbert Świtała
  Polonia Bydgoszcz
Mieczysław Połukard
  Polonia Bydgoszcz
Jan Kusiak
  Unia Leszno
11 1961 → wyniki Zdzisław Waliński
  Unia Leszno
Jan Malinowski
  Stal Rzeszów
Marian Kaiser
  Legia Gdańsk
12 1962 → wyniki Henryk Żyto
  Unia Leszno
Paweł Waloszek
  Śląsk Świętochłowice
Mieczysław Połukard
  Polonia Bydgoszcz
13 1963 → wyniki Henryk Żyto
  Unia Leszno
Kazimierz Bentke
  Unia Leszno
Antoni Woryna
  Górnik Rybnik
14 1964 → wyniki Henryk Żyto
  Unia Leszno
Kazimierz Bentke
  Unia Leszno
Paweł Waloszek
  Śląsk Świętochłowice
15 1965 → wyniki Jan Mucha
  Śląsk Świętochłowice
Kazimierz Bentke
  Unia Leszno
Marian Kaiser
  Wybrzeże Gdańsk
16 1966 → wyniki Zygfryd Friedek
  Kolejarz Opole
Zdzisław Waliński
  Unia Leszno
Stanisław Skowron
  Kolejarz Opole
17 1967 → wyniki Henryk Glücklich
  Polonia Bydgoszcz
Kazimierz Bentke
  Unia Leszno
Jan Kusiak
  Unia Leszno
18 1968 → wyniki Jerzy Kowalski
  Unia Leszno
Zbigniew Jąder
  Unia Leszno
Kazimierz Bentke
  Unia Leszno
19 1969 → wyniki Zdzisław Dobrucki
  Unia Leszno
Henryk Glücklich
  Polonia Bydgoszcz
Jerzy Kowalski
  Unia Leszno
20 1970 → wyniki Andrzej Wyglenda
  ROW Rybnik
Zdzisław Dobrucki
  Unia Leszno
Józef Jarmuła
  Śląsk Świętochłowice
21 1971 → wyniki Zdzisław Dobrucki
  Unia Leszno
Jerzy Szczakiel
  Kolejarz Opole
Zbigniew Jąder
  Unia Leszno
22 1972 → wyniki Zenon Plech
  Stal Gorzów Wielkopolski
Marek Cieślak
  Włókniarz Częstochowa
Bernard Jąder
  Unia Leszno
23 1973 → wyniki Bernard Jąder
  Unia Leszno
Zenon Plech
  Stal Gorzów Wielkopolski
Zbigniew Jąder
  Unia Leszno
24 1974 → wyniki Zbigniew Jąder
  Unia Leszno
Zdzisław Dobrucki
  Unia Leszno
Paweł Waloszek
  Śląsk Świętochłowice
25 1975 → wyniki Jerzy Rembas
  Stal Gorzów Wielkopolski
Mariusz Okoniewski
  Unia Leszno
  Władimir Paznikow
  Związek Radziecki
26 1976 → wyniki Zdzisław Dobrucki
  Unia Leszno
Bernard Jąder
  Unia Leszno
Roman Jankowski
  Unia Leszno
27 1977 → wyniki Bogusław Nowak
  Stal Gorzów Wielkopolski
Bernard Jąder
  Unia Leszno
Jerzy Rembas
  Stal Gorzów Wielkopolski
28 1978 → wyniki Zenon Plech
  Wybrzeże Gdańsk
Bolesław Proch
  Stal Gorzów Wielkopolski
Ryszard Fabiszewski
  Stal Gorzów Wielkopolski
29 1979 → wyniki Zenon Plech
  Wybrzeże Gdańsk
Piotr Pyszny
  ROW Rybnik
Bernard Jąder
  Unia Leszno
30 1980 → wyniki Robert Słaboń
  Sparta Wrocław
Włodzimierz Heliński
  Unia Leszno
Marek Kępa
  Motor Lublin
31 1981 → wyniki Leonard Raba
  Kolejarz Opole
Alfred Siekierka
  Kolejarz Opole
Jan Ząbik
  Apator Toruń
32 1982 → wyniki Roman Jankowski
  Unia Leszno
Wojciech Żabiałowicz
  Apator Toruń
Włodzimierz Heliński
  Unia Leszno
33 1983 → wyniki Roman Jankowski
  Unia Leszno
Jerzy Rembas
  Stal Gorzów Wielkopolski
Andrzej Huszcza
  Falubaz Zielona Góra
34 1984 → wyniki Leonard Raba
  Kolejarz Opole
Zenon Kasprzak
  Unia Leszno
Andrzej Huszcza
  Falubaz Zielona Góra
35 1985 → wyniki Jerzy Rembas
  Stal Gorzów Wielkopolski
Zenon Kasprzak
  Unia Leszno
Wojciech Żabiałowicz
  Apator Toruń
36 1986 → wyniki Roman Jankowski
  Unia Leszno
Wojciech Żabiałowicz
  Apator Toruń
Zenon Kasprzak
  Unia Leszno
37 1987 → wyniki Andrzej Huszcza
  Falubaz Zielona Góra
  Lubomír Jedek
  Czechosłowacja
Zenon Kasprzak
  Unia Leszno
38 1988 → wyniki Jan Krzystyniak
  Unia Leszno
Andrzej Huszcza
  Falubaz Zielona Góra
Roman Jankowski
  Unia Leszno
39 1989 → wyniki Jan Krzystyniak
  Stal Rzeszów
Piotr Świst
  Stal Gorzów Wielkopolski
Krzysztof Okupski
  Stal Gorzów Wielkopolski
40 1990 → wyniki Zenon Kasprzak
  Unia Leszno
Tomasz Gollob
  Polonia Bydgoszcz
Roman Jankowski
  Unia Leszno
41 1991 → wyniki Piotr Świst
  Stal Gorzów Wielkopolski
Piotr Pawlicki
  Unia Leszno
Jarosław Szymkowiak
  Morawski Zielona Góra
42 1992 → wyniki Jarosław Szymkowiak
  Morawski Zielona Góra
Jacek Rempała
  Unia Tarnów
Zenon Kasprzak
  Unia Leszno
43 1993 → wyniki   Greg Hancock
  Unia Leszno
Zenon Kasprzak
  Unia Leszno
Jacek Krzyżaniak
  Apator Toruń
44 1994 → wyniki Rafał Dobrucki
  Polonia Piła
  Rif Saitgariejew
  Iskra Ostrów Wielkopolski
Tomasz Gollob
  Polonia Bydgoszcz
45 1995 → wyniki Tomasz Gollob
  Polonia Bydgoszcz
Adam Łabędzki
  Unia Leszno
Rafał Dobrucki
  Polonia Piła
46 1996 → wyniki Tomasz Gollob
  Polonia Bydgoszcz
Rafał Dobrucki
  Polonia Piła
Adam Skórnicki
  Unia Leszno
47 1997 → wyniki Roman Jankowski
  Unia Leszno
Rafał Dobrucki
  Polonia Piła
Damian Baliński
  Unia Leszno
48 1998 → wyniki Tomasz Gollob
  Polonia Bydgoszcz
  Hans Nielsen
  Polonia Piła
Piotr Świst
  Stal Rzeszów
49 1999 → wyniki Roman Jankowski
  Unia Leszno
Tomasz Gollob
  Polonia Bydgoszcz
Robert Sawina
  Start Gniezno
50 2000 → wyniki   Leigh Adams
  Unia Leszno
Piotr Protasiewicz
  Polonia Bydgoszcz
  Antonín Kasper
  Start Gniezno
51 2001 → wyniki Sebastian Ułamek
  WTS Wrocław
Piotr Protasiewicz
  Polonia Bydgoszcz
  Tony Rickardsson
  Apator Toruń
52 2002 → wyniki Jacek Rempała
  Unia Leszno
Damian Baliński
  Unia Leszno
Rafał Dobrucki
  Polonia Piła
53 2003 → wyniki Sławomir Drabik
  WTS Wrocław
Krzysztof Kasprzak
  Unia Leszno
Damian Baliński
  Unia Leszno
54 2004 → wyniki Krzysztof Kasprzak
  Unia Leszno
Jarosław Hampel
  WTS Wrocław
Piotr Protasiewicz
  Apator Toruń
55 2005 → wyniki Damian Baliński
  Unia Leszno
Marcin Rempała
  Unia Tarnów
Robert Miśkowiak
  WTS Wrocław
56 2006 → wyniki   Hans Andersen
  WTS Wrocław
Krzysztof Kasprzak
  Unia Leszno
Damian Baliński
  Unia Leszno
57 2007 → wyniki Jarosław Hampel
  Unia Leszno
  Fredrik Lindgren
  ZKŻ Zielona Góra
Piotr Świderski
  ZKŻ Zielona Góra
58 2008 → wyniki   Leigh Adams
  Unia Leszno
Jarosław Hampel
  Unia Leszno
Rafał Dobrucki
  ZKŻ Zielona Góra
59 2009 → wyniki   Ryan Sullivan
  Unibax Toruń
Jarosław Hampel
  Unia Leszno
Damian Baliński
  Unia Leszno
60 2010 → wyniki Jarosław Hampel
  Unia Leszno
Janusz Kołodziej
  Unia Leszno
  Nicki Pedersen
  Stal Gorzów Wielkopolski
61 2011 → wyniki Janusz Kołodziej
  Unia Leszno
Jarosław Hampel
  Unia Leszno
Adrian Miedziński
  Apator Toruń
62 2012 → wyniki   Emil Sajfutdinow
  Polonia Bydgoszcz
Jarosław Hampel
  Unia Leszno
Piotr Protasiewicz
 Falubaz Zielona Góra
63 2013 → wyniki Janusz Kołodziej
  Unia Tarnów
Jarosław Hampel
  Falubaz Zielona Góra
Piotr Świderski
  Start Gniezno
64 2014 → wyniki Piotr Świderski
  Stal Gorzów Wielkopolski
Piotr Protasiewicz
  Falubaz Zielona Góra
Przemysław Pawlicki
  Unia Leszno
65 2015 → wyniki Patryk Dudek
  Falubaz Zielona Góra
Tobiasz Musielak
  Unia Leszno
Bartosz Smektała
  Unia Leszno
66 2016 → wyniki Piotr Protasiewicz
  Falubaz Zielona Góra
Patryk Dudek
  Falubaz Zielona Góra
  Rohan Tungate
  Orzeł Łódź
67 2017 → wyniki Janusz Kołodziej
  Unia Leszno
  Mikkel Michelsen
  Unia Tarnów
Bartosz Smektała
  Unia Leszno
68 2018 Przemysław Pawlicki Brady Kurtz
  Unia Leszno
Bartosz Smektała
  Unia Leszno
69 2019 Emil Sajfutdinow
  Unia Leszno
Jarosław Hampel
  Unia Leszno
Bartosz Smektała
  Unia Leszno

BibliografiaEdytuj