Otwórz menu główne

Grupa ŚwiatowaEdytuj

Uczestniczące reprezentacje
  Australia   Belgia   Chorwacja   Francja
  Hiszpania   Holandia   Japonia   Kanada
  Kazachstan   Niemcy   Serbia   Stany Zjednoczone
  Szwajcaria   Węgry   Wielka Brytania   Włochy

RozstawieniEdytuj

NumerTenisiściOsiągnięcie
01  Francja finał
02  Belgia ćwierćfinał
03  Wielka Brytania 1. runda
04  Chorwacja zwycięstwo
05  Szwajcaria 1. runda
06  Australia 1. runda
07  Serbia 1. runda
08  Włochy ćwierćfinał

DrabinkaEdytuj

  Pierwsza runda
2–4 lutego
Ćwierćfinały
6–8 kwietnia
Półfinały
14–16 września
Finał
23–25 listopada
                                     
Albertville, Francja (twarda, hala)
1    Francja 3  
Genua, Włochy (ceglana)
   Holandia 1  
  1    Francja 3  
Morioka, Japonia (twarda, hala)
  8    Włochy 1  
8    Włochy 3
Lille, Francja (twarda, hala)
   Japonia 1  
  1    Francja 3  
Marbella, Australia (ceglana)
     Hiszpania 2  
3    Wielka Brytania 1  
Walencja, Hiszpania (ceglana)
   Hiszpania 3  
     Hiszpania 3
Brisbane, Australia (twarda)
     Niemcy 2  
6    Australia 1
Lille, Francja (ceglana, hala)
   Niemcy 3  
  1    Francja 1
Astana, Kazachstan (twarda, hala)
  4    Chorwacja 3
   Kazachstan 4  
Varaždin, Chorwacja (ceglana, hala)
5    Szwajcaria 1  
     Kazachstan 1
Osijek, Chorwacja (ceglana, hala)
  4    Chorwacja 3  
   Kanada 1
Zadar, Chorwacja (ceglana)
4    Chorwacja 3  
  4    Chorwacja 3
Nisz, Serbia (ceglana, hala)
     Stany Zjednoczone 2  
   Stany Zjednoczone 3  
Nashville, Stany Zjednoczone (twarda, hala)
7    Serbia 1  
     Stany Zjednoczone 4
Liège, Belgia (twarda, hala)
  2    Belgia 0  
   Węgry 2
2    Belgia 3  

Baraże o Grupę ŚwiatowąEdytuj

Data: 14–16 września 2018.

Osiem przegranych zespołów z pierwszej rundy pojedynków Grupy Światowej oraz osiem zwycięskich zespołów pierwszych grup strefowych wzięło udział w barażach o Grupę Światową Pucharu Davisa 2019.

Rozstawione zespoły
  1.   Argentyna
  2.   Australia
  3.   Czechy
  4.   Japonia
  5.   Kanada
  6.   Serbia
  7.   Szwajcaria
  8.   Wielka Brytania
Nierozstawione zespoły
Miasto Gospodarz Wynik Gość Miejsce Nawierzchnia
San Juan   Argentyna 4-0   Kolumbia Estadio Aldo Cantoni Ceglana (hala)
Glasgow   Wielka Brytania 3-1   Uzbekistan Emirates Arena Twarda (hala)
Graz   Austria 3-1   Australia Messe Congress Graz Ceglana
Biel/Bienne   Szwajcaria 2-3   Szwecja Swiss Tennis Arena Twarda (hala)
Kraljevo   Serbia 4-0   Indie Kraljevo Sports Hall Ceglana (hala)
Toronto   Kanada 3-1   Holandia Coca-Cola Coliseum Twarda (hala)
Budapeszt   Węgry 2-3   Czechy Kopaszi Dam Ceglana
Osaka   Japonia 4-0   Bośnia i Hercegowina Utsubo Tennis Center Twarda

Strefa amerykańskaEdytuj

Grupa IEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Argentyna (awans do baraży o Grupę Światową)
  2.   Brazylia
Nierozstawione zespoły
  2. runda baraży
14–15 września
1. runda baraży
6–7 kwietnia
1. runda
2–3 lutego
2. runda
6–7 kwietnia
                                     
 
    1    Argentyna  
     bye     San Juan, Argentyna (ceglana, hala)
   bye       1    Argentyna 3
     Ekwador   Santiago, Chile (ceglana)      Chile 2
     Chile 3
  Saint Michael, Barbados (twarda)        Ekwador 1  
     Ekwador 4  
     Barbados 0     Saint Michael, Barbados (twarda)
       Kolumbia 4  
  Santo Domingo Este, Dominikana (twarda)      Barbados 0     Barranquilla, Kolumbia (twarda)
   Barbados 0          Kolumbia 3
     Dominikana 4   Santo Domingo, Dominikana (twarda)   2    Brazylia 2
     Dominikana 2
    2    Brazylia 3  

Grupa IIEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Wenezuela
  2.   Peru
  3.   Salwador (spadek do grupy III)
  4.   Meksyk
Nierozstawione zespoły
  Baraże
7–8 kwietnia
1. runda
3–4 lutego
2. runda
7–8 kwietnia
3. runda
15–16 września
                                     
  Gwatemala, Gwatemala (twarda)
    1    Wenezuela 3  
  Gwatemala, Gwatemala (twarda)      Gwatemala 1     Montevideo, Urugwaj (ceglana)
   Gwatemala 3       1    Wenezuela 1  
3    Salwador 1   San Salvador, Salwador (twarda)      Urugwaj 4  
  3    Salwador 1
       Urugwaj 4     Montevideo, Urugwaj (ceglana)
       Urugwaj 3
  Tijuana, Meksyk (twarda)     4    Meksyk 1
       Portoryko 0  
  Trinidad, Boliwia (ceglana)   4    Meksyk 5     Metepec, Meksyk (twarda)
   Portoryko 0       4    Meksyk 3
   Boliwia 5   La Paz, Boliwia (ceglana)   2    Peru 1  
     Boliwia 1
    2    Peru 4  

Grupa IIIEdytuj

  • Miejsce rozgrywek: Costa Rica Country Club, Escazú, Kostaryka[1]
  • Data: 28 maja–2 czerwca 2018
  • Nawierzchnia: Twarda
  • Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
Drużyny

Strefa azjatycko-australijskaEdytuj

Grupa IEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Indie (awans do baraży o Grupę Światową)
  2.   Uzbekistan (awans do baraży o Grupę Światową)
Nierozstawione zespoły
  2. runda baraży
14–15 września
1. runda baraży
1. runda
2–3 lutego
2. runda
6–7 kwietnia
                                     
 
    1    Indie  
     bye     Tiencin, Chiny (twarda)
   bye       1    Indie 3
     Nowa Zelandia   Tiencin, Chiny (twarda, hala)      Chiny 2
     Chiny 3
  Gimcheon, Korea Południowa (twarda)        Nowa Zelandia 1  
     Nowa Zelandia 2  
     Korea Południowa 3     Islamabad, Pakistan (trawiasta)
       Pakistan 4  
       Korea Południowa 0     Islamabad, Pakistan (trawiasta)
   Korea Południowa          Pakistan 1
   bye     2    Uzbekistan 4
   bye
    2    Uzbekistan  

Grupa IIEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Tajlandia
  2.   Chińskie Tajpej
  3.   Filipiny
  4.   Hongkong
Nierozstawione zespoły
  Baraże
7–8 kwietnia
1. runda
3–4 lutego
2. runda
7–8 kwietnia
3. runda
15–16 września
                                     
  Kolombo, Sri Lanka (ceglana)
    1    Tajlandia 3  
  Kolombo, Sri Lanka (ceglana)      Sri Lanka 2     Manila, Filipiny (ceglana, hala)
   Sri Lanka 1       1    Tajlandia 4  
   Indonezja 3   Dżakarta, Indonezja (twarda, hala)   3    Filipiny 1  
  3    Filipiny 4
       Indonezja 1     Nonthaburi, Tajlandia (twarda)
    1    Tajlandia 2
  Causeway Bay, Hongkong (twarda)        Liban 3
       Iran 0  
  Tajpej, Republika Chińska (twarda, hala)   4    Hongkong 4     Zuk Musbih, Liban (twarda)
   Iran 0       4    Hongkong 1
2    Chińskie Tajpej 4   Bejrut, Liban (twarda, hala)      Liban 3  
     Liban 3
    2    Chińskie Tajpej 2  

Grupa IIIEdytuj

  • Miejsce rozgrywek: Hanoi Indoor Games Gymnasium, Hanoi, Wietnam[2]
  • Data: 2–7 kwietnia 2018
  • Nawierzchnia: Twarda (hala)
  • Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
Drużyny

Grupa IVEdytuj

Drużyny

Strefa europejsko-afrykańskaEdytuj

Grupa IEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Czechy (awans do baraży o Grupę Światową)
  2.   Portugalia
  3.   Rosja
  4.   Słowacja
Nierozstawione zespoły
  2. runda baraży
19–20 października/26–27 października
1. runda baraży
14–15 września
1. runda
2–3 lutego
2. runda
6–7 kwietnia
                                     
 
    1    Czechy  
     bye     Ostrawa, Czechy (ceglana, hala)
  1  bye       1    Czechy 3
     Południowa Afryka   Centurion, Południowa Afryka (twarda)      Izrael 1
     Południowa Afryka 2
  Lizbona, Portugalia (ceglana)        Izrael 3  
     Południowa Afryka 0  
     Portugalia 4    
    4    Portugalia  
  Bucza, Ukraina, (twarda)    bye     Sztokholm, Szwecja (twarda, hala)
4    Portugalia 1       4    Portugalia 2
     Ukraina 3   Dniepr, Ukraina (twarda, hala)      Szwecja 3
     Ukraina 2
       Szwecja 3  
 
       Bośnia i Hercegowina  
     bye     Bratysława, Słowacja (ceglana, hala)
   bye          Bośnia i Hercegowina 3
  3    Słowacja     3    Słowacja 2
   bye
  Bratysława, Słowacja (ceglana, hala)     3    Słowacja  
     Słowacja 3  
     Białoruś 1     St. Pölten, Austria (ceglana, hala)
       Austria 5  
  Moskwa, Rosja (twarda, hala)      Białoruś 0     Moskwa, Rosja (twarda, hala)
   Białoruś 2          Austria 3
  2    Rosja 3     2    Rosja 1
   bye
    2    Rosja  

Grupa IIEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Rumunia
  2.   Litwa
  3.   Dania
  4.   Słowenia
  5.   Turcja (spadek do grupy III)
  6.   Norwegia
  7.   Finlandia (awans do Grupy I)
  8.   Gruzja (spadek do grupy III)
Nierozstawione zespoły
  Baraże
7–8 kwietnia
1. runda
3–4 lutego
2. runda
7–8 kwietnia
3. runda
14–15 września/15–16 września
                                     
  Piatra Neamț, Rumunia (twarda, hala)
    1    Rumunia 4  
  Esch-sur-Alzette, Luksemburg (twarda, hala)      Luksemburg 1     Kluż-Napoka, Rumunia (twarda, hala)
   Luksemburg 5       1    Rumunia 5  
8    Gruzja 0   Marrakesz, Maroko (ceglana)      Maroko 0  
  8    Gruzja 1
       Maroko 3     Kluż-Napoka, Rumunia (ceglana, hala)
    1    Rumunia 2
  Maribor, Słowenia (twarda, hala)        Polska 3
    4    Słowenia 2  
  Portorož, Słowenia (ceglana)      Polska 3     Sopot, Polska (twarda, hala)
4    Słowenia 3          Polska 4
5    Turcja 2   Harare, Zimbabwe (twarda)      Zimbabwe 1  
  5    Turcja 1
       Zimbabwe 3  
  Szarm el-Szejk, Egipt (twarda)
       Egipt 4  
  Oslo, Norwegia (twarda, hala)   6    Norwegia 0     Gentofte, Dania (twarda, hala)
6    Norwegia 3          Egipt 3  
   Irlandia 1   Birkerød, Dania (twarda, hala)   3    Dania 1  
     Irlandia 1
    3    Dania 4     Kair, Egipt (ceglana)
       Egipt 2
  Tunis, Tunezja (twarda)     7    Finlandia 3
       Tunezja 2  
  Tallinn, Estonia (twarda, hala)   7    Finlandia 3     Helsinki, Finlandia (twarda, hala)
   Tunezja 2       7    Finlandia 3
   Estonia 3   Szawle, Litwa (twarda, hala)   2    Litwa 2  
     Estonia 1
    2    Litwa 3  

Grupa III EuropaEdytuj

  • Miejsce rozgrywek: Tennis Club Lokomotiv, Płowdiw, Bułgaria
    Ulcinj Bellevue, Ulcinj, Czarnogóra[4]
  • Data: 3–7 kwietnia 2018
  • Nawierzchnia: Ceglana
  • Format: faza grupowa – 16 reprezentacji w czterech grupach
Drużyny

Grupa III AfrykaEdytuj

  • Miejsce rozgrywek: Nairobi Club Ground, Nairobi, Kenia[5]
  • Data: 18–23 czerwiec 2018
  • Nawierzchnia: Ceglana
  • Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
Drużyny

Zobacz teżEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. Group III 2018 – Americas (ang.). daviscup.com. [dostęp 2018-11-02].
  2. Group III 2018 – Asia/Oceania (ang.). daviscup.com. [dostęp 2018-11-02].
  3. Group IV 2018 – Asia/Oceania (ang.). daviscup.com. [dostęp 2018-11-02].
  4. Group III 2018 – Europe (ang.). daviscup.com. [dostęp 2018-11-02].
  5. Group III 2018 – Africa (ang.). daviscup.com. [dostęp 2018-11-02].

BibliografiaEdytuj