Otwórz menu główne

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – występ kadry sportowców reprezentujących Francję na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Reprezentacja liczyła 395 zawodników – 229 mężczyzn i 167 kobiet. Francja miała swoich reprezentantów we wszystkich dyscyplinach oprócz hokeja na trawie.

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Francja
Kod MKOl FRA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Teddy Riner
Liczba zawodników 396 w 207 konkurencjach w 30 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
10
Srebro
18
Brąz
14
Razem
42

Był to dwudziesty ósmy start reprezentacji Francji na letnich igrzyskach olimpijskich. Francja jako jedno z niewielu państw występuje nieprzerwanie na igrzyskach olimpijskich od 1896 roku.

Spis treści

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
  Złoto Denis Gargaud Chanut   Kajakarstwo C-1 94,17 9 sierpnia
  Złoto Karim Laghouag
Mathieu Lemoine
Astier Nicolas
Thibaut Vallette
  Jeździectwo WKKW drużynowo 169 pkt. 9 sierpnia
  Złoto Pierre Houin
Jérémie Azou
  Wioślarstwo dwójka podwójna wagi lekkiej 6:30,70 12 sierpnia
  Złoto Émilie Andéol   Judo powyżej 78 kg W finale pokonała reprezentantkę
Kuby Idalys Ortíz
12 sierpnia
  Złoto Teddy Riner   Judo powyżej 100 kg W finale pokonał reprezentanta
Japonii Hisayoshi Harasawa
12 sierpnia
  Złoto Yannick Borel
Gauthier Grumier
Daniel Jérent
Jean-Michel Lucenay
  Szermierka szpada drużynowo W finale pokonali reprezentację
Włoch 45-31
14 sierpnia
  Złoto Charline Picon   Żeglarstwo RS:X 64 pkt. 14 sierpnia
  Złoto Philippe Rozier
Kevin Staut
Roger-Yves Bost
Pénélope Leprevost
  Jeździectwo skoki drużynowe 3 pkt. 17 sierpnia
  Złoto Estelle Mossely   Boks waga lekka W finale pokonała reprezentantkę
Chin Yin Junhua 2:1
19 sierpnia
  Złoto Tony Yoka   Boks waga superciężka W finale pokonał reprezentanta
Wielkiej Brytanii Joe Joyce'a 2:1
21 sierpnia
  Srebro Fabien Gilot
Florent Manaudou
Mehdy Metella
William Meynard
Clément Mignon
Jérémy Stravius
  Pływanie sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 3:10,53 7 sierpnia
  Srebro Astier Nicolas   Jeździectwo WKKW indywidualnie 48 pkt. 9 sierpnia
  Srebro Clarisse Agbegnenou   Judo do 63 kg W finale przegrała
z reprezentantką Słowenii Tiną Trstenjak
9 sierpnia
  Srebro Audrey Tcheuméo   Judo do 78 kg W finale przegrała
z reprezentantką Stanów Zjednoczonych Kayl'a Harrison
11 sierpnia
  Srebro Jean-Charles Valladont   Łucznictwo indywidualnie W finale przegrał
z reprezentantem Korei Południowej Ku Bon-chanem 3:7
12 sierpnia
  Srebro Jérémy Cadot
Erwann Le Péchoux
Enzo Lefort
Jean-Paul Tony Helissey
  Szermierka floret drużynowo W finale przegrali
z reprezentacją Rosji 41:45
12 sierpnia
  Srebro Florent Manaudou   Pływanie 50 m stylem dowolnym 21,41 12 sierpnia
  Srebro Jean Quiquampoix   Strzelectwo pistolet szybkostrzelny 25 m 30 13 sierpnia
  Srebro Renaud Lavillenie   Lekkoatletyka skok o tyczce 5,98 m 15 sierpnia
  Srebro Mélina Robert-Michon   Lekkoatletyka rzut dyskiem 66,73 m NR 16 sierpnia
  Srebro Sofiane Oumiha   Boks waga lekka W finale przegrał
z reprezentantem Brazylii Robsonem Conceição 0:3
16 sierpnia
  Srebro Kévin Mayer   Lekkoatletyka dziesięciobój 8834 pkt. NR 18 sierpnia
  Srebro Élodie Clouvel   Pięciobój nowoczesny kobiety 1356 pkt. 19 sierpnia
  Srebro Haby Niaré   Taekwondo do 67 kg W finale przegrała
z reprezentantką Korei Południowej Oh Hye-ri 12:13
19 sierpnia
  Srebro Maxime Beaumont   Kajakarstwo K-1 200 m 35,362 20 sierpnia
  Srebro Sarah Ourahmoune   Boks waga musza W finale przegrała
z reprezentantką Wielkiej Brytanii Nicolą Adams 0:3
20 sierpnia
  Srebro Olivier Nyokas
Daniel Narcisse
Vincent Gérard
Nikola Karabatić
Kentin Mahé
Mathieu Grébille
Thierry Omeyer
Timothey N'Guessan
Luc Abalo
Cédric Sorhaindo
Michaël Guigou
Luka Karabatić
Ludovic Fabregas
Adrien Dipanda
Valentin Porte
  Piłka ręczna turniej mężczyzn W finale przegrali
z reprezentacją Danii 26:28
21 sierpnia
  Srebro Camille Ayglon-Saurina
Chloé Bulleux
Blandine Dancette
Siraba Dembélé
Béatrice Edwige
Laura Glauser
Manon Houette
Alexandra Lacrabère
Laurisa Landre
Amandine Leynaud
Gnonsiane Niombla
Estelle Nze Minko
Allison Pineau
Grace Zaadi
  Piłka ręczna turniej kobiet W finale przegrały
z reprezentacją Rosji 19:22
20 sierpnia
  Brąz Gauthier Grumier   Szermierka szabla indywidualnie W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Szwajcarii Benjamina Steffena 15:11 9 sierpnia
  Brąz Gauthier Klauss
Matthieu Péché
  Kajakarstwo C-2 103,24 11 sierpnia
  Brąz Grégory Baugé
Michaël D’Almeida
François Pervis
  Kolarstwo sprint drużynowy 43,14 11 sierpnia
  Brąz Cyrille Maret   Judo do 100 kg W pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Niemiec Karla-Richarda Freya 11 sierpnia
  Brąz Thomas Baroukh
Thibault Colard
Guillaume Raineau
Franck Solforosi
  Wioślarstwo czwórka bez sternika wagi lekkiej 6:22,85 11 sierpnia
  Brąz Pierre Le Coq   Żeglarstwo RS:X 103 pkt. 14 sierpnia
  Brąz Alexis Raynaud   Strzelectwo karabin małokalibrowy, trzy pozycje, 50 m 448,4 pkt. 14 sierpnia
  Brąz Souleymane Cissokho   Boks waga półśrednia W półfinale przegrał z reprezentantem Kazachstanu Danijarem Jeleusinowem 0:3 15 sierpnia
  Brąz Dimitri Bascou   Lekkoatletyka 110 m przez płotki 13,24 16 sierpnia
  Brąz Mathieu Bauderlique   Boks waga półciężka W półfinale przegrał z reprezentantem Kuby Julio de la Cruzem 0:3 16 sierpnia
  Brąz Marc-Antoine Olivier   Pływanie 10 km 1:53:02,0 16 sierpnia
  Brąz Mahiedine Mekhissi-Benabbad   Lekkoatletyka 3000 m z przeszkodami 8:11,52 17 sierpnia
  Brąz Camille Lecointre
Hélène Defrance
  Żeglarstwo 470 62 pkt. 18 sierpnia
  Brąz Christophe Lemaitre   Lekkoatletyka 200 m 20,12 18 sierpnia

ReprezentanciEdytuj

  BadmintonEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce
Brice Leverdez gra pojedyncza mężczyzn   Must
W 2-1 (21-8, 18-21, 21-12)
  Jørgensen
P 0-2 (11-21, 18-21)
2. NQ [1]
Delphine Lansac gra pojedyncza kobiet   Sung J-h
P 0-2 (13-21, 12-21)
  Liang
P 0-2 (7-21, 15-21)
3. NQ [2]

  BoksEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Elie Konki waga musza   Touba
W 3-0
  Ałojan
P 0-3
NQ [3]
Sofiane Oumiha waga lekka   López
W 3-0
  Ruenroeng
W TKO
  Sielimow
W 3-0
  Otgondalaj
W 3-0
  Conceição
P 0-3
  [4]
Hassan Amzile waga lekkopółśrednia   Junias
W 3-0
  Sotomayor
P 1-2
NQ [5]
Souleymane Cissokho waga półśrednia   Bacskai
W 3-0
  Bağırov
W 3-0
  Adi
W 3-0
  Jeleusinow
P 0-3
NQ   [6]
Christian Mbilli Assomo waga średnia   Mytrofanov
W 3-0
  Delgado
W 2-1
  López
P 0-3
NQ [7]
Mathieu Bauderlique waga półciężka BYE   Carrillo
W 3-0
  Mina
W TK
  de la Cruz
P 0-3
NQ   [8]
Christian Mbilli Assomo waga ciężka BYE   Abdullayev
P TK
NQ [9]
Tony Yoka waga superciężka BYE   Laurent
W 3-0
  Ishaish
W 3-0
  Hrgović
W 2-1
  Joyce
W 2-1
  [10]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Sarah Ourahmoune waga musza   Ez-Zahraoui
W 3-0
  Szekierbiekowa
W 3-0
  Valencia
W 2-0
  Adams
P 0-3
  [11]
Estelle Mossely waga lekka BYE   Testa
W 3-0
  Bielakowa
W TK
  Yin
W 2-1
  [12]

GimnastykaEdytuj

  Gimnastyka artystycznaEdytuj

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
H B C R H B C R
Kseniya Moustafaeva wielobój indywidualny 17,600 17,516 17,500 17,366 69,982 10. Q 17,700 16,883 16,916 16,741 68,240 10. [13]

  Gimnastyka sportowaEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce
F PH R V PB HB
Axel Augis wielobój indywidualny 13,933 13,100 13,933 14,266 14,766 12,900 82,898 21. [14]
Cyril Tommasone koń z łękami 15,600 15,600 4. [15]
Danny Rodrigues kółka 15,233 15,233 7. [16]
Samir Aït Saïd KO
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Samir Aït Saïd wielobój drużynowy 15,533 12,866 NQ [17]
Axel Augis 14,033 14,500 14,333 13,166 15,300 14,700 86,032 23. NQ
Julien Gobaux 13,066 14,233 14,500 13,700 14,766 14,300 84,565 29. NQ
Danny Rodrigues 13,133 15,266 14,233 13,433 NQ
Cyril Tommasone 13,966 15,650 14,100 NQ
RAZEM 41,065 44,383 45,299 39,732 44,299 42,433 257,211 12. NQ
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Przyrząd Razem Miejsce Źródło
V UB BB F
Marine Brevet wielobój indywidualny 14,166 14,300 14,133 14,000 56,599 15. [18]
Louise Vanhille 14,000 14,233 13,200 13,233 54,666 20.
Marine Boyer równoważnia 14,600 14.600 4. [19]
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
V UB BB F V UB BB F
Marine Boyer wielobój drużynowy 14,200 14,600 13,233 14,800 NQ [20]
Marine Brevet 14,133 14,333 14,166 13,933 56,565 16. NQ
Loan His 13,900 NQ
Oréane Lechenault 12,300 13,166 13,633 13,666 52,765 46. NQ
Louise Vanhille 13,966 14,866 13,633 13,300 55,765 21. NQ
RAZEM 42,299 43,099 42,399 40,899 168,696 11. NQ

  Skoki na trampolinieEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Układ obowiązkowy Układ dowolny Razem Miejsce Trudność Wykonanie Lot Razem Miejsce
Sébastien Martiny indywidualnie 49,015 57,215 106,230 10. NQ [21]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Układ obowiązkowy Układ dowolny Razem Miejsce Trudność Wykonanie Lot Razem Miejsce
Marine Jurbert indywidualnie 46,445 50,315 96,760 14. NQ [22]

  GolfEdytuj

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Razem Źródło
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Poniżej par Pozycja
Grégory Bourdy mężczyźni 67 69 72 73 281 −3 =21. [23]
Julien Quesne 71 79 72 71 293 +9 =55.
Karine Icher kobiety 73 72 73 76 294 +10 =44. [24]
Gwladys Nocera 73 71 74 72 290 −+6 =39.

  JeździectwoEdytuj

Skoki przez przeszkodyEdytuj

Zawodnik Koń Konkurencja Kwalifikacje Finał Razem Źródło
Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda A Runda B
Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce
Roger-Yves Bost Sydney Une Prince indywidualnie 0 =1. Q 1 1 =12. Q 1 2 5. Q 0 =1. Q 5 5 16. 5 16. [25]
Pénélope Leprevost Flora de Mariposa 47 =68. 0 47 68. NQ NQ
Philippe Rozier Rahotep de Toscane 0 =1. Q 4 4 =28. Q 1 5 =13. Q 4 =16. Q 9 13 23. 13 23.
Kevin Staut Rêveur de Hurtebise 4 =27. Q 0 4 15. Q 0 4 7. Q 4 16. Q 8 12 22. 12 22.
Roger-Yves Bost
Pénélope Leprevost
Philippe Rozier
Kevin Staut
Patrz wyżej drużynowo 4 =3. Q 1 =5. Q 2 3 1 3   [26]

UjeżdżenieEdytuj

Zawodnik Koń Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Grand Prix Freestyle Razem Źródło
Punkty Pozycja Punkty Pozycja Technika Artystyka Punkty Pozycja
Stéphanie Brieussel Amorak Ujeżdżenie indywidualnie 65,114 55. NQ [27]
Ludovic Henry After You 69,214 40. NQ
Karen Tebar Don Luis 75,029 18. Q 72,773 25. NQ
Pierre Volla Badinda Altena 71,500 30. Q 65,742 31. NQ
Stéphanie Brieussel
Ludovic Henry
Karen Tebar
Pierre Volla
Patrz wyżej Ujeżdżenie drużynowo 71,914 8. NQ NQ [28]

WKKWEdytuj

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Łącznie Źródło
Kwalifikacje Finał
Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce
Karim Laghouag Entebbe indywidualnie 43.40 14. 50.40 30. 1 28. NQ [29]
Mathieu Lemoine Bart 39.20 3. 14.40 10. 8 9. Q 8 15. 69.60 15.
Astier Nicolas Piaf de B'Neville 42 11. 0.00 3. 0.00 2. Q 6 2. 48.00  
Thibaut Vallette Qing du Briot 41.00 6 24.40 18. 0.00 14. Q 4.00 13. 69.40 13.
Karim Laghouag
Mathieu Lemoine
Astier Nicolas
Thibaut Vallette
Patrz wyżej drużynowo 122.20 2. 38.80 3 8.00 1. 169   [30]

  JudoEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Walide Khyar - 60 kg   Yacoub
W 100-000
  Kitadai
P 000-001
NQ [31]
Kilian Le Blouch - 66 kg BYE   Oates
W 000-000
  An
P 000-110
NQ [31]
Pierre Duprat - 73 kg   Hong K-h
W 100-000
  Jarcew
P 000-000
NQ [31]
Loïc Pietri - 81 kg BYE   Valois-Fortier
P 000-001
NQ [31]
Alexandre Iddir - 90 kg BYE   Grossklaus W 000-000   Brown
W 010-000
  Baker
P 000-100
NQ   Nyman
P 000-100
NQ 7. [31]
Cyrille Maret - 100 kg BYE   Traoré
W 100-000
  Grol
W 001-000
  Gviniashvili
W 010-000
  Krpálek
P 000-100
  Frey
W 100-000
  [31]
Teddy Riner +100 kg BYE   Tayeb
W 100-000
  Silva
W 010-000
  Sason
W 010-000
  Harasawa
W 000-000 S
  [31]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Laëtitia Payet - 48 kg   Rayner
W 101-000
  Uranceceg
P 000-100
NQ [31]
Priscilla Gneto - 52 kg   Tschopp
P 000-100
NQ [31]
Automne Pavia - 57 kg BYE   Smythe-Davis
W 100-000
  Matsumoto
P 000-010
NQ   Monteiro
P 000-100
NQ 7. [31]
Clarisse Agbegnenou - 63 kg BYE   Katipoğlu
W 102-000
  van Emden
W 101-000
  Tashiro
W 000-000 S
  Trstenjak
P 000-101
  [31]
Gévrise Émane - 70 kg BYE   Conway
P 001-100
NQ [31]
Audrey Tcheuméo - 78 kg BYE   Sol
W 100-000
  Powell
W 000-000 S
  Aguiar
W 000-000 S
  Harrison
P 000-100
  [31]
Émilie Andéol +78 kg BYE   Zambotti
W 000-000 S
  Rouhou
W 000-000 S
  Yu
W 100-000
  Ortíz
W 100-000
  [31]

KajakarstwoEdytuj

  Kajakarstwo górskieEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Najlepszy Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Denis Gargaud Chanut C-1 102,03 11. 93,48 2. 93,48 2. Q 98,06 3. Q 94,17   [32]
Gauthier Klauss
Matthieu Péché
C-2 103,35 3. 102,43 1. 102,43 2. Q 110,19 5. Q 103,24   [32]
Sébastien Combot K-1 89,13 5. 88,94 5. 88,94 9. Q 94,59 8. Q 92,55 7. [32]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Najlepszy Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Marie-Zélia Lafont K-1 110,52 11. 118,67 13. 110,52 16. NQ [32]

  Kajakarstwo klasyczneEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Thomas Simart C-1 200 m 40,415 1. Q 40,670 2. FA 40,180 8. [33]
Adrien Bart C-1 1000 m 4:10,043 5. Q 4:08,593 5. FB 4:00,911 10. [33]
Maxime Beaumont K-1 200 m 34,322 1. Q 34,398 1. FA 35,362   [33]
Cyrille Carré K-1 1000 m 3:36,322 3. Q 3:38,115 6. FB 3:36,606 13. [33]
Maxime Beaumont
Sébastien Jouve
K-2 200 m 31,855 3. Q 32,526 2. FA 32,699 7. [33]
Étienne Hubert
Arnaud Hybois
K-2 1000 m 3:25,654 4. Q 3:21,100 5. FB 3:19,415 10. [33]
Arnaud Hybois
Étienne Hubert
Sébastien Jouve
Cyrille Carré
K-4 1000 m 3:02,376 5. Q 3:00,896 3. FA 3:07,488 7. [33]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Sarah Guyot K-1 200 m 40,317 1. Q 40,516 2. FA 40,894 5. [33]
Manon Hostens
Léa Jamelot
Amandine Lhote
Sarah Troël
K-4 500 m 1:37,03 6. Q 1:39,06 6. FB 1:41,069 12. [33]

KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo BMXEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Wynik Miejsce
Joris Daudet mężczyźni 34,617 1. 18 6. NQ [34]
Amidou Mir 35,248 11. 14 5. NQ
Jérémy Rencurel 35,884 22. 28 7. NQ
Manon Valentino kobiety 36,377 12. 12 4. Q 2:41,109 8. [35]

  Kolarstwo górskieEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Czas Miejsce Źródło
Julien Absalon mężczyźni 1:36:43 8. [36]
Victor Koretzky 1:37:27 10.
Maxime Marotte 1:35:01 4.
Perrine Clauzel kobiety 1:42:23 26. [37]
Pauline Ferrand-Prévot DNF

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce Źródło
Julian Alaphilippe Jazda indywidualna na czas 1:24:39,99 32. [38]
Wyścig ze startu wspólnego 6:10:27 4. [39]
Romain Bardet 6:16:17 24.
Warren Barguil DNF
Alexis Vuillermoz 6:16:17 23.
Jazda indywidualna na czas 1:20:43,87 29. [38]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce Źródło
Audrey Cordon Jazda indywidualna na czas 49:32,87 24. [40]
Wyścig ze startu wspólnego 4:01:04 37. [41]
Pauline Ferrand-Prévot 3:56:34 26.

  Kolarstwo toroweEdytuj

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaż Runda 2 Repasaż Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Czas
Prędkość (km/h)
Pozycja Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Grégory Baugé mężczyźni 9,807
73.416
6. Q   Kelemen
W 10,214
  Hoogland
W 10,103
  Dmitrijew
P
NQ o 5. miejsce
  Eilers
  Xu
  Constable
P
7. [42]
François Pervis 9,898
72.741
11. Q   Hoogland
P
  Sarnecki
  Puerta
P
NQ
Sandie Clair kobiety 11,517
62.516
25. NQ [43]
Virginie Cueff 11,099
64.870
16. Q   Lee
P
  Morton
  Gong
W 11,496
  James
P
  Krupeckaitė
  Hansen
P
NQ o 9. miejsce
  Hansen
  Welte
  Meares
P
12.
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinały Finał Źródło
Czas
Prędkość (km/h)
Pozycja Przeciwnik
Czas
Pozycja Przeciwnik
Czas
Pozycja
Grégory Baugé
Michaël D’Almeida
François Pervis
mężczyźni 43,185
62.521
4. Q   Polska
W 43,153
3. FB   Australia
W 43,143
  [44]
Sandie Clair
Virginie Cueff
kobiety 33,625
53.531
6. Q   Niemcy
P 33,517
6. NQ [45]
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał Źródło
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Michaël D’Almeida mężczyźni 1. Q BYE 6. Q 8. [46]
François Pervis 3.R 1. Q 5. Q 11.
Sandie Clair kobiety 6. Q 3. NQ [47]
Virginie Cueff DNFR 3. NQ
Omnium
Zawodnik Konkurencja Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig czasowy Suma punktów Pozycja Źródło
Czas M. Punkty M. Miejsce Czas M. M. Czas M.
Laurie Berthon kobiety 13,903 3. 23 9. 9. 3:40,180 12. 8. 35,275 3. 163 10. [48]
Thomas Boudat mężczyźni 13,272 9. 22 6. 2. 4:19.918 5. 3. 1:04.227 11. 172 5. [49]

  KoszykówkaEdytuj

Turniej mężczyznEdytuj

Trener: Vincent Collet

Źródło:[50]

Grupa A

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1   Stany Zjednoczone 5 10 5 0 524-407
2   Australia 5 9 4 1 444-368
3   Francja 5 8 3 2 423-378
4   Serbia 5 7 2 3 426-387
5   Wenezuela 5 6 1 4 315-444
6   Chiny 5 5 0 5 318-466
6 sierpnia 2016
14:15
Raport   Australia 87 – 66   Francja   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 8719
Sędziowie:
*   Cristiano Maranho
  •   Steven Anderson
  •   Ferdinand Pascual
Rezultaty w kwartach: 20-14, 16-19, 25-15, 26-18
Pkt: Patrick Mills 21
Zb: Aron Baynes 8
As: Matthew Dellavedova 10
Pkt: Tony Parker 18
Zb: Rudy Gobert 6
As: Boris Diaw, Thomas Heurtel 3

8 sierpnia 2016
22:30
Raport   Francja 88 – 60   Chiny   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 6360
Sędziowie:
*   Juan Carlos García
  •   Roberto Vázquez
  •   Piotr Pastusiak
Rezultaty w kwartach: 19–14, 23–9, 22–22, 24–15
Pkt: Nando De Colo 19
Zb: Nicolas Batum 10
As: Tony Parker 8
Pkt: Yi Jianlian 19
Zb: Yi Jianlian 6
As: Ding Yanyuhang, Guo Ailun 4

10 sierpnia 2016
14:15
Raport   Serbia 75 – 76   Francja   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 6901
Sędziowie:
*   Borys Ryżyk
  •   Stephen Seibel
  •   Oļegs Latiševs
Rezultaty w kwartach: 17–26, 19–14, 24–17, 15–19
Pkt: Miroslav Raduljica 16
Zb: Nikola Jokić 7
As: Miloš Teodosić 9
Pkt: Nando De Colo 22
Zb: Boris Diaw 9
As: Boris Diaw 9

12 sierpnia 2016
22:30
Raprot   Francja 96 – 56   Wenezuela   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 7312
Sędziowie:
*   Cristiano Maranho
  •   Robert Lottermoser
  •   Ferdinand Pascual
Rezultaty w kwartach: 23-18, 19-12, 24-17, 30-9
Pkt: Joffrey Lauvergne 17
Zb: Charles Lombahe-Kahudi 12
As: Thomas Heurtel 8
Pkt: Gregory Echenique 12
Zb: Gregory Vargas 7
As: John Cox 4

14 sierpnia 2016
14:15
Raport   Stany Zjednoczone 100 – 97   Francja   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 11302
Sędziowie:
*   Borys Ryżyk
  •   José Reyes
  •   Damir Javor
Rezultaty w kwartach: 30–24, 25–22, 26–23, 19-28
Pkt: Klay Thompson 30
Zb: Kevin Durant 6
As: Kyrie Irving 12
Pkt: De Colo, Thomas Heurtel 18
Zb: Thomas Heurtel 8
As: Thomas Heurtel 9

Ćwierćfinał

17 sierpnia 2016
14:30
Raport   Hiszpania 92 – 67   Francja   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 9725
Sędziowie:
*   José Reese
  •   Damir Javor
  •   Oļegs Latiševs
Rezultaty w kwartach: 19-16, 24-14, 26-19, 23-18
Pkt: Nikola Mirotić 23
Zb: Pau Gasol 8
As: Juan Carlos Navarro 5
Pkt: Tony Parker 14
Zb: Rudy Gobert 12
As: Boris Diaw 5

Turniej kobietEdytuj

Trener: Valérie Garnier

Źródło:[51]

Grupa A

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1   Australia 5 10 5 0 400-345
2   Francja 5 8 3 2 344-343
3   Turcja 5 8 3 2 324-325
4   Białoruś 5 8 3 2 386-378
5   Japonia 5 6 1 4 347-361
6   Brazylia 5 5 0 5 335-384

6 sierpnia 2016
12:00
Raport   Turcja 39 – 55   Francja   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2042
Sędziowie:
*   Guilherme Locatelli
  •   Scott Beker
  •   Natalia Cuello
Rezultaty w kwartach: 16-8, 3-14, 16-19, 4-14
Pkt: Nevriye Yılmaz 16
Zb: Nevriye Yılmaz 6
As: Birsel Vardarlı 5
Pkt: Sarah Michel, Endéné Miyem 14
Zb: Isabelle Yacoubou-Dehoui 11
As: Olivia Époupa 5

7 sierpnia 2016
19:45
Raport   Francja 73 – 72   Białoruś   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2075
Sędziowie:
*   Ferdinand Pascual
  •   Duan Zhu
  •   Vaughan Mayberry
Rezultaty w kwartach: 14-22, 20-20, 18-11, 21-9
Pkt: Olivia Époupa 16
Zb: Sarah Michel 8
As: Olivia Époupa 5
Pkt: Tacciana Lichtarowicz 16
Zb: Jelena Leuczanka 13
As: Lindsey Harding 8

9 sierpnia 2016
12:15
Raport   Australia 89 – 71   Francja   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 1481
Sędziowie:
*   Borys Ryżyk
  •   Duan Zhu
  •   Hwang In-tae
Rezultaty w kwartach: 21-19, 25-10, 23-21, 20-21
Pkt: Penny Taylor-Gil 31
Zb: Elizabeth Cambage 7
As: Penny Taylor-Gil 9
Pkt: Olivia Époupa 15
Zb: Olivia Époupa 7
As: Amel Bouderra 4

11 sierpnia 2016
15:30
Raport   Francja 74 – 64   Brazylia   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 3128
Sędziowie:
*   Juan Carlos García
  •   Karen Lasuik
  •   Ferdinand Pascual
Rezultaty w kwartach: 20-20, 15-9, 22-19, 17-16
Pkt: Gaëlle Skrela 16
Zb: Sandrine Gruda 8
As: Olivia Époupa 4
Pkt: Damiris Dantas 29
Zb: Clarissa dos Santos 8
As: trzy zawodniczki 3

13 sierpnia 2016
17:45
Raport   Japonia 79 – 71   Francja   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 3351
Sędziowie:
*   Sreten Radović
  •   Carlos Peruga
  •   Carlos Júlio
Rezultaty w kwartach: 17-19, 23-13, 23-22, 16-17
Pkt: Asami Yoshida 24
Zb: Ramu Tokashiki 7
As: Asami Yoshida 7
Pkt: Époupa, Yacoubou-Dehoui 14
Zb: Sandrine Gruda 9
As: Sandrine Gruda 4

Ćwierćfinał

16 sierpnia 2016
22:15
Raport   Francja 68 – 63   Kanada   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 7200
Sędziowie:
*   Sreten Radović
  •   Vaughan Mayberry
  •   Hwang In-tae
Rezultaty w kwartach: 16-25, 16-12, 18-13, 18-13
Pkt: Sandrine Gruda 14
Zb: Sandrine Gruda 10
As: Olivia Époupa 6
Pkt: Kim Gaucher 15
Zb: trzy zawodniczki 5
As: Tamara Tatham 4

Półfinał

18 sierpnia 2016
19:00
Raport   Francja 67 – 86   Stany Zjednoczone   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 8431
Sędziowie:
*   Ferdinand Pascual
  •   Karen Lasuik
  •   Duan Zhu
Rezultaty w kwartach: 15-19, 21-21, 8-25, 23-21
Pkt: Isabelle Yacoubou-Dehoui 14
Zb: Sandrine Gruda 6
As: Sarah Michel 3
Pkt: Diana Taurasi 18
Zb: Sylvia Fowles 9
As: Diana Taurasi 4

Mecz o 3. miejsce

20 sierpnia 2016
11:30
Raport   Francja 63 – 70   Serbia   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 9039
Sędziowie:
*   Carlos Peruga
  •   Anne Panther
  •   Natalia Cuello
Rezultaty w kwartach: 10-18, 17-9, 15-28, 21-5
Pkt: Endéné Miyem 18
Zb: Isabelle Yacoubou-Dehoui 10
As: Olivia Époupa 4
Pkt: Jelena Milovanović 18
Zb: Danielle Page 8
As: Ana Dabović 5

  LekkoatletykaEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Jimmy Vicaut bieg na 100 m BYE 10,19 4. q 9,95 1. Q 10,04 7. [52]
Christophe Lemaitre BYE 10,16 3. q 10,07 3. NQ
bieg na 200 m 20,28 2. Q 20,01 2. Q 20,12   [53]
Pierre-Ambroise Bosse bieg na 800 m 1:48,12 1. Q 1:43,85 1. Q 1:43,41 4. [54]
Florian Carvalho bieg na 1500 m 3:41,87 10. NQ [55]
Dimitri Bascou 110 m przez płotki 13,31 1. Q 13,23 1. Q 13,24   [56]
Wilhem Belocian DSQ NQ
Pascal Martinot-Lagarde 13,36 2. Q 13,25 2. Q 13,29 4.
Mahiedine Mekhissi-Benabbad 3000 m z przeszkodami 8:26,32 3. Q 8:11,52   [57]
Yoann Kowal 8:23,49 5. q 8:16,75 5.
Guy-Elphège Anouman
Stuart Dutamby
Christophe Lemaitre
Marvin René
Méba-Mickaël Zézé
Jimmy Vicaut
sztafeta 4 × 100 m 38,35 5. NQ [58]
Mame-Ibra Anne
Teddy Atine-Venel
Mamadou Kassé Hanne
Mamoudou Hanne
Thomas Jordier
Ludvy Vaillant
sztafeta 4 × 400 m 3:00,82 6. NQ [59]
Kévin Campion chód na 20 km 1:26:22 49. [60]
Yohann Diniz chód na 50 km 3:46:43 8. [61]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Renaud Lavillenie skok o tyczce 5,70 4. Q 5,98   [62]
Stanley Joseph 5,45 16. NQ
Kévin Menaldo 5,45 16. NQ
Kafétien Gomis skok w dal 7,89 11. q 8,05 8. [63]
Benjamin Compaoré trójskok 16,72 9. Q 16,54 10. [64]
Harold Correa 16,60 13. NQ

Dziesięciobój

Zawodnik Konkurencja 100 m LJ SP HJ 400 m 110H DT PV JT 1500 m Razem Pozycja Źródło
Bastien Auzeil Rezultat 11,1 7,07 15,41 1,98 49,34 14,82 42,23 5,10 61,91 4:40,50 8064 13. [65]
Punkty 823 830 815 785 845 871 710 941 967 677
Kévin Mayer Rezultat 10,81 7,60 15,76 2,04 48,28 14,02 46,78 5,40 65,04 4:25,49 8834 NR  
Punkty 903 960 836 840 896 972 804 1035 814 774
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Floria Gueï bieg na 400 m 51,29 3. q 51,08 4. NQ [66]
Justine Fedronic bieg na 800 m 2:02,73 5. NQ [67]
Rénelle Lamote 2:02,19 5. NQ
Cindy Billaud bieg na 100 m przez płotki 12,98 5. q 13,03 6. NQ [68]
Sandra Gomis 13,04 3. Q 13,23 7. NQ
Phara Anacharsis bieg na 400 m przez płotki 56,64 5. NQ [69]
Christelle Daunay maraton DNF [70]
Stella Akakpo
Céline Distel-Bonnet
Floriane Gnafoua
Jennifer Galais
Maroussia Paré
Carolle Zahi
sztafeta 4 × 100 m 43,07 4. NQ [71]
Phara Anacharsis
Elea Mariama Diarra
Floria Gueï
Marie Gayot
Brigitte Ntiamoah
Agnès Raharolahy
sztafeta 4 × 400 m 3:26,18 5. NQ [72]
Émilie Menuet chód na 20 km 1:32:04 13. [73]
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Jeanine Assani Issouf trójskok 13,97 19. NQ [74]
Vanessa Boslak skok o tyczce 4,30 28. NQ [75]
Pauline Pousse rzut dyskiem 58,98 13. NQ [76]
Mélina Robert-Michon 62,59 7. Q 66,73 NR  
Alexandra Tavernier rzut młotem 70,30 12. q 65,18 11. [77]
Matilde Andraud rzut oszczepem 56,61 24. NQ [78]

Siedmiobój

Zawodniczka Konkurencja 100H HJ SP 200 m LJ JT 800 m Razem Pozycja Źródło
Antoinette Nana Djimou Rezultat 13,37 1,77 14,88 25,07 6,43 48,76 2:20,36 6383 11. [79]
Punkty 1069 941 853 880 985 836 819

  ŁucznictwoEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Lucas Daniel indywidualnie 666 21.   Alvariño
P 0-6
NQ [80]
Pierre Plihon 657 36.   Gazoz
P 5-6
NQ
Jean-Charles Valladont 680 8.   Kouassi
W 6-4
  Ruban
W 6-0
  Thamwong
W 6-0
  Nespoli
W 6-5
  van den Berg
W 7-3
  Ku
P 3-7
 
Lucas Daniel
Pierre Plihon
Jean-Charles Valladont
drużynowo 2003 5.   Malezja
W 6-2
  Australia
P 3-5
NQ [81]

  Pięciobój nowoczesnyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja Źródło
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Valentin Belaud mężczyźni 19-26 13. 214 2:04,34 31. 317 14 13. 286 11:39,37 22. 601 1420 20. [82]
Valentin Prades 21-14 4. 226 2:07,83 18. 327 23 23. 277 11:04,08 3. 636 1467 4.
Élodie Clouvel kobiety 21-14 7. 227 2:08,62 2. 315 7 11. 293 12:59,06 17. 521 1356   [83]

  Piłka nożnaEdytuj

Turniej kobietEdytuj

Trener: Philippe Bergeroo

Źródło:[84]

Grupa G

Zespół M Z R P GZ GS GR Pkt
  Stany Zjednoczone 3 2 1 0 5 2 +2 7
  Francja 3 2 0 1 7 1 +6 6
  Nowa Zelandia 3 1 0 2 1 5 -4 3
  Kolumbia 3 0 1 2 2 7 -5 1
4 sierpnia 2016
03:00 CET
Francja   4:0
(3:0)
  Kolumbia Estádio Mineirão, Belo Horizonte  
Carolina Arias   2' (sam.)
Eugenie Le Sommer   14'
Camile Abily   42'
Amel Majri   82'
Raport Widzów: 6 847
Sędzia:   Ri Hyang-ok

6 sierpnia 2016
22:00 CET
Stany Zjednoczone   1:0
(0:0)
  Francja Estádio Mineirão, Belo Horizonte  
Carli Lloyd   64' Raport Widzów: 11 782
Sędzia:   Claudia Umpierrez

10 sierpnia 2016
00:00 CET
Nowa Zelandia   0:3
(0:1)
  Francja Itaipava Arena Fonte Nova, Salvador  
Raport   38' Eugenie Le Sommer
  63'90+2' (k) Louisa Nécib
Widzów: 7 350
Sędzia:   Lucia Venegas

Ćwierćfinał

13 sierpnia 2016
00:00 CET
Kanada   1:0
(0:0)
  Francja Arena Corinthians, São Paulo  
Sophie Schmidt   56' Raport Widzów: 38 688
Sędzia:   Claudia Umpierrez

  Piłka ręcznaEdytuj

Turniej mężczyznEdytuj

Trener: Claude Onesta

Źródło:[85]

Grupa A

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.   Chorwacja 5 4 0 1 147 134 +13 8

2.   Francja 5 4 0 1 152 126 +26 8

3.   Dania 5 3 0 2 136 127 +9 6

4.   Katar 5 2 1 2 122 127 −5 5

5.   Argentyna 5 1 0 4 110 126 −16 2

6.   Tunezja 5 0 1 4 118 145 −27 1

Wyniki


7 sierpnia 2016
19:50

Francja  

25:23

  Tunezja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Lars Geipel
Marcus Helbig
(  Niemcy)

Widzów: 6058
Kentin Mahé   6
  3× 
(16:11)
raport
6   Issam Tej
  4× 

9 sierpnia 2016
9:30

Katar  

20:35

  Francja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Vaclav Horáček
Jiri Novotný
(  Czechy)

Widzów: 4799
Žarko Marković   4
Marko Bagarić   4
Rafael Capote   4
  2× 
(13:16)
raport
7   Luc Abalo
  3× 

11 sierpnia 2016
21:50

Francja  

31:24

  Argentyna

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Gjorgji Nachevski
Slave Nikolov
(  Macedonia Północna)

Widzów: 9148
Luc Abalo   7
  3×  1× 
(17:12)
raport
8   Federico Fernández
  3× 

13 sierpnia 2016
11:30

Chorwacja  

29:28

  Francja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Jónas Elíasson
Anton Pálsson
(  Islandia)

Widzów: 8922
Marko Kopljar   6
  4× 
(14:12)
raport
10   Michael Guigou
  4× 

15 sierpnia 2016
14:40

Francja  

33:30

  Dania

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: David Sok
Bojan Lah
(  Słowenia)

Widzów: 7847
Kentin Mahe   9
  2× 
(17:16)
raport
8 Mikkel Hansen
  3× 

Ćwierćfinał

17 sierpnia 2016
10:00

Brazylia  

27:34

  Francja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Václav Horáček
Jiří Novotný
(  Czechy)

Widzów: (b.d.)
Thiagus Dos Santos   7
  3× 
(16:16)
raport
8   Michaël Guigou
  2× 

Półfinał

19 sierpnia 2016
15:30

Francja  

29:28

  Niemcy

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Mads Hansen
Martin Gjeding
(  Dania)

Widzów: 8795
Daniel Narcisse   7
  3× 
(16:13)
raport
11   Uwe Gensheimer
  3× 

Finał

21 sierpnia 2016
14:00

Dania  

28:26

  Francja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Óscar Rayul
Angel Sabroso Ramirez
(  Hiszpania)

Widzów: 9978
Mikkel Hansen   8
  2× 
(16:14)
raport
6   Michaël Guigou
  3× 


Turniej kobietEdytuj

Trener: Olivier Krumbholz

Źródło:[86]

Grupa B

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.   Rosja 5 5 0 0 165 147 +18 10

2.   Francja 5 4 0 1 118 93 +25 8

3.   Szwecja 5 2 1 2 150 141 +9 5

4.   Holandia 4 1 2 1 135 135 0 4

5.   Korea Południowa 5 1 1 3 130 136 −6 3

6.   Argentyna 5 0 0 5 101 147 −46 0

Wyniki


6 sierpnia 2016
11:30

Holandia  

14-18

  Francja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Guro Roen
Kjersti Arntsen
(  Norwegia)

Nycke Groot 3  
  3× 
(6-10)
raport
Alexandra Lacrabere 6  
  3× 

8 sierpnia 2016
11:30

Francja  

25-26

  Rosja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Lah
Sok
(  Słowenia)

Alexandra Lacrabère   11
  3× 
(10-15)
raport
Polina Kuzniecowa   6
  4× 

10 sierpnia 2016
21:50

Francja  

27-11

  Argentyna

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Ałpaidze
Bieriozkina
(  Rosja)

Manon Houette   8
  3× 
(15-4)
raport
Rocio Campigli   4
  2× 

12 sierpnia 2016
21:50

Korea Południowa  

17-21

  Francja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Hansen
Gjeding
(  Dania)

Song Hai-rim   5
  1× 
(11-11)
raport
Alexandra Lacrabère   7
  4× 

14 sierpnia 2016
11:30

Szwecja  

25-27

  Francja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Røen
Arntsen
(  Norwegia)

Jamina Roberts   8
  2× 
(13-15)
raport
Alexandra Lacrabère   8
  4× 

Ćwierćfinał

16 sierpnia 2016
13:30

Hiszpania  

26-27

  Francja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Ałpaidze
Bieriozkina
(  Rosja)

Nerea Pena   13
  4×  1× 
(12-5)
Pełen czas:
23-23
raport
Alexandra Lacrabère   7
  2× 

Półfinał

18 sierpnia 2016
15:30

Holandia  

23-24

  Francja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Koo
Lee
(  Korea Południowa)

Laura van der Heijden   8
  3× 
(13-17)
raport
Allison Pineau   7
  2× 

Finał

20 sierpnia 2016
15:30

Francja  

19-22

  Rosja

Future Arena, Rio de Janeiro
Sędziowie: Røen
Arntsen
(  Norwegia)

Siraba Dembélé   5
Allison Pineau   5
  2× 
(7-10)
raport
Anna Wiachiriewa   5
  3× 


  Piłka siatkowaEdytuj

Turniej mężczyznEdytuj

Trener: Laurent Tillie

Źródło:[87]

Grupa A

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.   Włochy 12 5 4 (0) 1 (0) 13 5 2,600 432 375 1,152
2.   Kanada 9 5 3 (0) 2 (0) 10 7 1,429 378 378 1,000
3.   Stany Zjednoczone 9 5 3 (0) 2 (0) 10 8 1,250 419 405 1,035
4.   Brazylia 9 5 3 (0) 2 (0) 11 9 1,222 467 442 1,057
5.   Francja 6 5 2 (0) 3 (0) 8 9 0,889 386 367 1,052
6.   Meksyk 0 5 0 (0) 5 (0) 1 15 0,067 283 398 0,711

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: .
1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

  Piłka wodnaEdytuj

Turniej mężczyznEdytuj

Trener: Florian Bruzzo

Źródło:[88]

Grupa B

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.   Hiszpania 5 3 1 1 46 35 +11 7

2.   Chorwacja 5 3 0 2 37 37 0 6

3.   Włochy 5 3 0 2 40 41 −1 6

4.   Czarnogóra 5 2 1 2 36 32 +4 5

5.   Stany Zjednoczone 5 2 0 3 35 35 0 4

6.   Francja 5 1 0 4 28 42 −14 2

6 sierpnia 2016
19:30
Raport   Francja 4 – 7   Czarnogóra Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:   Mark Koganov
  Péter Molnár
Rezultaty w kwartach: 0 - 2, 0 - 3, 1 - 0, 3 - 2
Bramki: 4 zawodników 1 Bramki: Aleksandar Radović 3



8 sierpnia 2016
10:20
Raport   Włochy 10 – 8   Francja Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:   Radosław Koryzna
  Siergiej Naumow
Rezultaty w kwartach: 4 - 3, 4 - 1, 1 - 2, 2 - 2
Bramki: Matteo Aicardi 4 Bramki: trzech zawodników 2



10 sierpnia 2016
11:40
Raport   Francja 3 – 6   Stany Zjednoczone Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:   German Moller
  Adrian Alexandrescu
Rezultaty w kwartach: 1 - 1, 0 - 4, 0 - 0, 2 - 1
Bramki: 3 zawodników 1 Bramki: Josh Samuels 3



12 sierpnia 2016
20:35
Raport   Hiszpania 10 – 4   Francja Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:   Fabio Toffoli
  Péter Molnár
Rezultaty w kwartach: 3 - 1, 3 - 0, 1 - 1, 3 - 2
Bramki: Gonzalo Echenique 3 Bramki: Ugo Crousillat 2



14 sierpnia 2016
16:50
Raport   Francja 9 – 8   Chorwacja Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:   Ni Shiwei
  Hatem Gaber
Rezultaty w kwartach: 3 - 2, 3 - 3, 2 - 1, 1 - 2
Bramki: Mehdi Marzouki 3 Bramki: Sandro Sukno 3



  PływanieEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Frédérick Bousquet 50 m dowolnym 22,27 25. NQ [89]
Florent Manaudou 21,72 4. Q 21,32 1. Q 21,41  
Clément Mignon 100 m dowolnym 48,57 =14. Q 48,57 14. NQ [90]
Jérémy Stravius 48,62 18. NQ
200 m dowolnym 1:46,67 11. Q DNS NQ [91]
100 m motylkowym 52,10 17. NQ [92]
Jordan Pothain 400 m dowolnym 3:45,43 8. Q n\a 3:49,07 8. [93]
Nicolas D'Oriano 1500 m dowolnym 15:33,62 40. n\a NQ [94]
Damien Joly 14:48.,90 6. Q n\a 14:52.,73 7.
Yannick Agnel 200 m dowolnym 1:47,35 19. NQ [91]
Camille Lacourt 100 m grzbietowym 52,96 1. Q 52,72 4. Q 52,70 5. [95]
Mehdy Metella 100 m motylkowym 51,71 5. Q 51,73 8. Q 51,58 6. [92]
Jordan Coelho 200 m motylkowym 1:58,62 25. NQ [96]
Fabien Gilot
Florent Manaudou
Mehdy Metella
Jérémy Stravius
William Meynard (el.)
Clément Mignon (el.)
4 x 100 m dowolnym 3:13,27 4. Q n\a 3:10,53   [97]
Lorys Bourelly
Damien Joly
Grégory Mallet
Jordan Pothain
4 x 200 m dowolnym 7:13,71 13. n\a NQ [98]
Theo Bussiere
Camille Lacourt
Clément Mignon
Jérémy Stravius
4 x 100 m zmiennym 3:34,47 10. n\a NQ [99]
Marc-Antoine Olivier 10 km n\a 1:53:02   [100]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Anna Santamans 50 m dowolnym 24,93 21. NQ [101]
Mélanie Henique 25,36 31 NQ
Béryl Gastaldello 100 m dowolnym 54,80 22. NQ [102]
Charlotte Bonnet 53,93 10. Q 54,54 15. NQ
200 m dowolnym 1:56,26 4. Q 1:56,38 7. Q 1:56,29 8. [103]
Coralie Balmy 1:58,83 23. NQ
400 m dowolnym 4:03,40 4. Q n\a 4:06,98 8. [104]
Béryl Gastaldello 100 m motylkowym 58,93 24. NQ [105]
Marie Wattel 58,90 23. NQ
Lara Grangeon 200 m motylkowym 2:09,69 18. NQ [106]
Fantine Lesaffre 200 m zmiennym 2:15,71 =30. NQ [107]
400 m zmiennym 4:44,47 23. n\a NQ [108]
Lara Grangeon 4:43,98 22. n\a NQ
Charlotte Bonnet
Mathilde Cini
Béryl Gastaldello
Anna Santamans
4 × 100 m dowolnym 3:36,85 NR 8. Q n\a 3:37,45 7. [109]
Coralie Balmy
Charlotte Bonnet
Margaux Fabre
Cloé Hache
4 × 200 m dowolnym 7:55,55 10. n\a NQ [110]
Charlotte Bonnet
Fanny Deberghes
Béryl Gastaldello
Marie Wattel
4 × 100 m zmiennym DSQ n\a NQ [111]
Aurélie Muller 10 km n\a DSQ [112]

  Pływanie synchroniczneEdytuj

Zawodniczki Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Eliminacje - runda techniczna Eliminacje - runda dowolna Eliminacje - Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Laura Augé
Margaux Chrétien
duety 86,2824 9. 86,8667 8. 173,1491 8. Q 174,2491 8. [113]

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Bernardin Kingue Matam 69 kg 140 kg =12. 180 kg 6. 320 kg 7. [114]
Giovanni Bardis 85 kg 165 kg 8. 192 kg 12. 357 kg 9. [114]
Benjamin Hennequin 155 kg 11. 195 kg 11. 350 kg 10.
Kévin Bouly 94 kg 155 kg 13. 190 kg 12. 345 kg 12. [114]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Gaëlle Nayo-Ketchanke 75 kg 102 kg 8. 135 kg 5. 237 kg 8. [114]

  Rugby 7Edytuj

Turniej mężczyznEdytuj

Trener: Frédéric Pomarel

Źródło:[115]

Grupa B

Zespół M Z R P PZ PS P +/- Pkt
  Południowa Afryka 3 2 0 1 55 12 +43 7
  Francja 3 2 0 1 57 45 +1 7
  Australia 3 2 0 1 52 48 +4 7
  Hiszpania 3 0 0 3 17 76 -59 3
9 sierpnia 2016
11:00
Australia   14 - 31   Francja Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



9 sierpnia 2016
16:30
Południowa Afryka   26 - 0   Francja Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



10 sierpnia 2016
11:00
Francja   26 - 5   Hiszpania Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



Ćwierćfinał

10 sierpnia 2016
17:30
Japonia   12 - 7   Francja Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



Mecze o miejsca 5-8

11 sierpnia 2016
13:30
Nowa Zelandia   24 - 19   Francja Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



Mecz o 7. miejsce
11 sierpnia 2016
17:30
Francja   12 - 10   Australia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja


Turniej kobietEdytuj

Trener: David Courteix

Źródło:[116]

Grupa B

Zespół M Z R P PZ PS P +/- Pkt
  Nowa Zelandia 3 3 0 0 109 12 +97 9
  Francja 3 2 0 1 71 40 +31 7
  Hiszpania 3 1 0 2 31 65 -34 5
  Kenia 3 0 0 3 17 111 -94 3
6 sierpnia 2016
11:00
Francja   24 - 7   Hiszpania Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



6 sierpnia 2016
16:00
Francja   40 - 7   Kenia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



7 sierpnia 2016
11:30
Nowa Zelandia   26 - 7   Francja Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



Ćwierćfinał

7 sierpnia 2016
16:30
Kanada   15 - 5   Francja Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



Mecze o miejsca 5-8

8 sierpnia 2016
13:30
Hiszpania   12 - 24   Francja Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



8 sierpnia 2016
18:00
Francja   5 - 19   Stany Zjednoczone Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja


  Skoki do wodyEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Matthieu Rosset trampolina 3 m indywidualnie 373,40 23. NQ [117]
Benjamin Auffret wieża 10 m indywidualnie 470,45 5. Q 477,00 4. Q 507,34 4. [118]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Laura Marino wieża 10 m indywidualnie 289,35 19. NQ [119]

  StrzelectwoEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Cyril Graff karabin małokalibrowy leżąc, 50 m 624,3 9. n\a NQ [120]
Jérémy Monnier 618,6 39. n\a NQ
karabin pneumatyczny, 10 m 618,5 38. n\a NQ [121]
Valérian Sauveplane 621,1 26. n\a NQ
karabin małokalibrowy, trzy postawy, 50 m 1168 24. n\a NQ [122]
Alexis Raynaud 1176 5. Q n\a 448,4  
Jean Quiquampoix pistolet szybkostrzelny, 25 m 586 3. Q n\a 30   [123]
Éric Delaunay skeet 121 (+11) 7. NQ [124]
Anthony Terras 121 (+3) 8. NQ
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Céline Goberville pistolet pneumatyczny, 10 m 383 10. n\a NQ [125]
Stéphanie Tirode 381 13. n\a NQ
pistolet sportowy, 25 m 573 26. NQ [126]
Mathilde Lamolle 550 39. NQ
Laurence Brize karabin małokalibrowy, trzy postawy, 50 m 577 20. n\a NQ [127]

  SzermierkaEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Yannick Borel szpada indywidualnie BYE   Rédli
W 15-9
  Kauter
W 15-14
  Steffen
P 10-15
NQ [128]
Gauthier Grumier BYE   Schwantes
W 15-7
  Fayez
W 15-9
  Minobe
W 15-8
  Imre
L 13-15
  Steffen
W 15-11
 
Daniel Jérent BYE   Limardo
P 13-15
NQ
Yannick Borel
Gauthier Grumier
Daniel Jérent
szpada drużynowo n\a BYE   Wenezuela
W 45-29
  Węgry
W 45-40
  Włochy
W 45-31
  [129]
Jérémy Cadot floret indywidualnie BYE   Cassarà
P 14-15
NQ [130]
Erwann Le Péchoux BYE   Lei
W 15-9
  Meinhardt
P 14-15
NQ
Enzo Lefort BYE   Joppich
P 13-15
NQ
Jérémy Cadot
Erwann Le Péchoux
Enzo Lefort
Jean-Paul Tony Helissey
floret drużynowo n\a   Chiny
W 45-32
  Włochy
W 45-40
  Rosja
P 41-45
  [131]
Vincent Anstett szabla indywidualnie n\a   Tokunan
W 15-13
 
W 15-8
  Abedini
P 13-15
NQ [132]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Marie-Florence Candassamy szpada indywidualnie   Simeão
W 15-6
  Xu
W 15-8
  Moellhausen
P 12-15
NQ [133]
Auriane Mallo   Nguyễn
W 15-7
  Brânză
P 8-15
NQ
Lauren Rembi BYE   Gherman
W 15-10
  Krywyćka
W 9-7
  Moellhausen
W 15-12
  Szász
P 6-10
  Sun
P 13-15
4.
Marie-Florence Candassamy
Auriane Mallo
Lauren Rembi
szpada drużynowo n\a BYE   Rosja
P 41-44
O miejsca 5.-8.
  Włochy
P 28-32
O 7. miejsce
  Ukraina
W 45-38
7. [134]
Astrid Guyart floret indywidualnie BYE   Łełejko
W 15-9
  Prescod
W 14-11
  Dierigłazowa
P 6-15
NQ [135]
Ysaora Thibus BYE   Karamete
W 15-6
  Le
W 15-13
  Szanajewa
P 10-15
NQ
Cécilia Berder szabla indywidualnie BYE   Maurice
W 15-6
  Muhammad
W 15-12
  Wielika
P 10-15
NQ [136]
Manon Brunet BYE   Hwang S-a
W 15-11
  Márton
W 15-12
  Besbes
W 15-14
  Wielika
L 14-15
  Charłan
L 10-15
4.
Charlotte Lembach BYE   Vecchi
W 15-11
  Wielika
P 14-15
NQ
Cécilia Berder
Manon Brunet
Charlotte Lembach
szpada drużynowo n\a   Włochy
P 36-45
O miejsca 5.-8.
  Korea Południowa
P 40-45
O 7. miejsce
  Meksyk
P 38-45
8. [137]

  TaekwondoEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
M’bar N’Diaye + 80 kg   Issoufou
P 0-6
NQ   Andrade
P 2-5
NQ 7. [138]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Yasmina Aziez - 49 kg   Pimentel
W 2-1
  Lucija Zaninović
W 4-3
  Kim S-h
P 0-1
BYE   Abakarowa
P 2-7
5. [139]
Haby Niaré - 67 kg   Louissaint
W 5-4
  Gbagbi
W 5-4
  Tatar
W 3-0
BYE   Oh H-r
P 12-13
  [140]
Gwladys Épangue + 67 kg   Koné
W 3-1
  Zheng
P 1-4
NQ   Rawal
W 4-3
  Galloway
P 1-2
5. [141]

  Tenis stołowyEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Simon Gauzy singel BYE   Kou
P 1-4
NQ [142]
Emmanuel Lebesson BYE   Crişan
P 3-4
NQ
Simon Gauzy
Emmanuel Lebesson
Tristan Flore
turniej drużynowy n\a   Wielka Brytania
P 2-3
NQ [143]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Li Xue singel BYE   Diaz
W 4-0
  Li
W 4-3
  Han
P 1-4
NQ [144]

  Tenis ziemnyEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Gaël Monfils gra pojedyncza   Pospisil
W 6:1, 6:3
  Silva
W 6:2, 6:4
  Čilić
W 6:7 (6), 6:3, 6:4
  Nishikori
P 6:7 (4), 6:4, 6:7 (6)
NQ [145]
Benoît Paire   Rosol
W 3:6, 6:3, 6:4
  Fognini
P 6:4, 4:6, 6:7 (5)
NQ
Gilles Simon   Ćorić
W 6:4, 7:6 (1)
  Sugita
W 7:6 (3), 6:2
  Nadal
P 6:7 (5), 3:6
NQ
Jo-Wilfried Tsonga   Jaziri
W 4:6, 7:5, 6:3
  Müller
P 4:6, 3:6
NQ
Gaël Monfils
Jo-Wilfried Tsonga
gra podwójna n\a   Baker
   Ram
P 1:6, 4:6
NQ [146]
Pierre-Hugues Herbert
Nicolas Mahut
n\a   Cabal
   Farah
P 6:7 (4), 3:6
NQ
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Alizé Cornet gra pojedyncza   Larsson
W 6:1, 2:6, 6:3
  Williams
P 6:7 (5), 2:6
NQ [147]
Caroline Garcia   Pereira
W 6:1, 6:2
  Konta
P 2:6, 3:6
NQ
Kristina Mladenovic