Otwórz menu główne

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Francję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie reprezentowało 331 zawodników[1].

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Francja
Kod MKOl FRA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Laura Flessel-Colovic
Liczba zawodników 331 w 188 konkurencjach w 28 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
11
Srebro
11
Brąz
12
Razem
34

Był to dwudziesty siódmy start reprezentacji Francji na letnich igrzyskach olimpijskich. Francja jako jedno z niewielu państw występuje na wszystkich igrzyskach olimpijskich od 1896 roku.

Zdobyte medaleEdytuj

  ZłoteEdytuj

  SrebrneEdytuj

  BrązoweEdytuj

ReprezentanciEdytuj

  BadmintonEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce
Brice Leverdez gra pojedyncza mężczyzn   Edwin Ekiring
2-0
  Wong Wing Ki
0-2
2. → Nie awansował 17.
Pi Hongyan gra pojedyncza kobiet   Hadia Hosny
2-0
  Chloe Magee
2-0
1.   Yip Pui Yin
1-2
→ Nie awansowała 9.

  BoksEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Jérémy Beccu 49 kg   Byrżan Żakypow
17-18
→ Nie awansował 17.
Nordine Oubaali 52 kg   Ajmal Faisal
22-9
  Rau’shee Warren
19-18
  Michael Conlan
18-22
→ Nie awansował 5.
Rachid Azzedine 60 kg   Jose Ramirez
20-21
→ Nie awansował 17.
Alexis Vastine 69 kg   Patrick Wojcicki
16-12
  Bjambyn Tüwszinbat
13-12
  Taras Szełestiuk
18+ - 18
→ Nie awansował 5.
Tony Yoka +91 kg   Simon Kean
16+ - 16
→ Nie awansował 9.

GimnastykaEdytuj

  Gimnastyka artystycznaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Delphine Ledoux wielobój indywidualny 108,175 13. → Nie awansowała

  Gimnastyka sportowaEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Pierre-Yves Beny 14,433 39. 13,566 41. 14,266 45. 14,700 32. 265,441 8.
Yann Cucherat 14,900 24. 14,366 31. 265,441 8.
Gaël da Silva 15,400 10. 14,366 44. 14,966 17. 265,441 8.
Hamilton Sabot 14,033 30. 14,533 36. 15,566   14,866 20. 265,441 8.
Cyril Tommasone 87,657 16. 14,500 37. 15,141 5. 14,166 46. 15,100 20. 14,133 37. 15,466 42. 265,441 8.

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Mira Boumejmajen 12,933 60. 13,300 43. 12,966 49. 164,796 11.
Youna Dufournet 14,500 17. 14,200 21. 164,796 11.
Anne Kuhm 54,098 29. 13,533 39. 13,533 38. 12,566 55. 164,796 11.
Aurélie Malaussena 50,166 23. 13,366 44. 13,300 44. 13,700 32. 164,796 11.
Sophia Serseri 12,933 61. 164,796 11.

  Skoki na trampolinieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Grégroire Pennes Indywidualnie 107,539 7. 58,805 7.

  JeździectwoEdytuj

Skoki przez przeszkodyEdytuj

Zawodnik Koń Konkurencja Kwalifikacje Finał Razem
Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda A Runda B
Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce
Simon Delestre Napoli du Ry indywidualnie 0 1. 6 6 30. 8 14 32. 4 11. 8 12 19. 12 19.
Olivier Guillon Lord de Theize 4 42. 4 8 31. 8 16 33. 0 1. 9 9 12 9 12.
Pénélope Leprevost Mylord Carthago 1 33. 8 9 47. → Nie awansowała 9 47.
Kevin Staut Silvana 0 1. 4 4 17. 4 8 11. 16 34. → Nie awansował 16 34.
Patrice Delaveau
Simon Delestre
Pénélope Leprevost
Kevin Staut
Patrz wyżej drużynowo 1 1 5. 14 14 12. → Nie awansowali 14 12.

UjeżdżenieEdytuj

Zawodnik Koń Konkurencja Runda 1 Runda 2 Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Razem punktów Miejsce Punkty Miejsce Razem punktów Miejsce
Jessica Michel Riwera de Hus indywidualnie 70,410 28. 68,810 31. 139,220 31. → Nie awansował

WKKWEdytuj

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Cross-country Skoki Łącznie
Kwalifikacje Finał
Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce
Lionel Guyon Nemetis de Lalou indywidualnie 50,90 38. 20,00 38. 0 28. 21 24. 91,90 24.
Aurélien Khan Cadiz 55,90 54. 39,60 49. 7,00 45. 102,50 45.
Denis Mesples Oregon de la Vigne 61,50 66. 46,00 51. 19,00 50. 126,50 50.
Donatien Schauly Ocarina du Chanois 44,40 20. 7,20 18. → Nie ukończył konkurencji
Nicolas Touzaint Hildago de l’ille 47,60 27. 7,60 27. 2 21. 7 17. 64,20 17.
Lionel Guyon
Aurélien Khan
Denis Mesples
Donatien Schauly
Nicolas Touzaint
Patrz wyżej drużynowo 142,90 9. 34,80 7. 52,90 8. 230,60 8.

  JudoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Pojedynek o brązowy medal Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sofiane Milous - 60 kg   Betkil Szukwani
0100 -0001
  Tony Lomo
0020 -0001
  Hiroaki Hiraoka
0010- 0012
→ Nie awansował   Howhannes Dawtian
0010 -0002
  Rishod Sobirov
0003- 0100
5.
David Larose - 66 kg   Golan Pollack
0011 -0000
  Dan Fâșie
0100 -0000
  Lasza Szawdatuaszwili
0001- 0100
→ Nie awansował 9.
Ugo Legrand - 73 kg   Tomasz Adamiec
0010 -0000
  Hussein Hafiz
0100 -0104
  Dex Elmont
0000- 0100
→ Nie awansował   Rasul Bokijew
0010 -0002
  Wang Ki-chun
0101 -0001
 
Alain Schmitt - 81 kg   Guillaume Elmont
0000 -0001
  Emmanuel Lucenti
0000- 1000
→ Nie awansował 9.
Romain Buffet - 90 kg   Karolis Bauža
0010- 0100
→ Nie awansował 17.
Thierry Fabre - 100 kg   Ramadan Darwish
0011 -0002
  Najdangijn Tüwszinbajar
0000- 1000
→ Nie awansował 9.
Teddy Riner +100 kg   Janusz Wojnarowicz
0100 -0003
  Faicel Jaballah
1010 -0002
  Oscar Braison
1000 -0001
  Kim Sung-min
0100 -0003
  Aleksandr Michajlin
1010 – 0003
 

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Pojedynek o brązowy medal Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Laëtitia Payet - 48 kg   Sarah Menezes
0001- 0010
→ Nie awansowała 9.
Priscilla Gneto - 52 kg   He Hongmei
0111 -0012
  Joana Ramos
1001 -0000
  An Kum-ae
0013- 0102
→ Nie awansowała   Kim Kyung-ok
0021 -0002
  Ilse Heylen
1012 -0012
 
Automne Pavia - 57 kg   Sarah Clark
0010 -0001
  Carli Renzi
0151 -0003
  Sabrina Filzmoser
0031 -0002
  Kaori Matsumoto
0000- 0010
  Hedvig Karakas
0011 -0002
→ Nie awansowała  
Gévrise Émane - 63 kg   Gemma Howell
1000 -0000
  Yaritza Abel
0001 -0001
  Munchdzaja Cedewsuren
0001 - 0001
→ Nie awansowała   Alice Schlesinger
0010 -0002
  Joung Da-woon
0000 -0000
 
Lucie Décosse - 70 kg   Kelita Zupancic
1001 -0001
  Yuri Alvear
1000 -0000
  Hwang Ye-sul
0001 -0000
  Kerstin Thiele
0120 -0000
 
Audrey Tcheuméo - 78 kg   Amy Cotton
0010 -0001
  Maryna Pryszczepa
1000 -0000
  Yang Xiuli
0101 -0001
  Gemma Gibbons
0000- 1000
  Abigél Joó
1000 -0001
→ Nie awansowała  
Anne-Sophie Mondiere +78 kg   Maria Suellen Altheman
0000- 0101
→ Nie awansowała 17.

KajakarstwoEdytuj

  Kajakarstwo górskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Łącznie Miejsce
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Łącznie Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Etienne Daille K-1 90,12 7. 241,73 22. 90,12 13. 100,55 10. 101,87 7. 101,87 7.
Tony Estanguet C-1 93,24 2. 99,20 10. 93,24 7. 101,67 3. 97,06 1. 97,06  
Gauthier Klauss
Matthieu Peche
C-2 96,98 1. 151,03 12. 96,98 1. 109,27 3. 109,17 4. 109,17 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Łącznie Miejsce
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Łącznie Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Émilie Fer K-1 112,77 12. 106,46 8. 106,46 10. 109,73 3. 105,60 1. 105,90  

  Kajakarstwo klasyczneEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Maxime Beaumont K-1 200 m 35,571 2. 35,814 2. 36,688 4.
Cyrille Carre K-1 1000 m 3:32,705 6. 3:38,981 8. 3:33,513 12.
Arnaud Hybois
Sébastien Jouve
K-2 200 m 32,993 3. 32,668 3. 35,012 4.
Mathieu Goubel C-1 200 m 41,248 1. 41,938 2. 44,045 7.
C-1 1000 m 3:58,122 1. 3:51,811 1. 3:50,758 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Marie Delattre
Sarah Guyot
Joanne Mayer
Gabrielle Tuleu
K-4 500 m 1:40,022 3. 1:33,303 5. 1:35,299 8.

KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo BMXEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Quentin Caleyron BMX mężczyzn 38,637 9. 19 13. 18 12. → Nie awansował
Joris Daudet 38,221 2. 7 5. 16 11. → Nie awansował
Moana Moo-Caille 40,015 28. 23 22. → Nie awansował
Laëtitia Le Corguillé BMX kobiet 38,976 4. 15 8. 38,476 4.
Magalie Pottier 39,778 7. 6 3. 39,395 7.

  Kolarstwo górskieEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Czas Miejsce
Julien Absalon Cross-country mężczyzn Nie ukończył wyścigu
Jean-Christophe Péraud 1:37:07 29.
Stéphane Tempier 1:31:30 11.
Julie Bresset Cross-country kobiet 1:30:52  
Pauline Ferrand-Prévot 1:42:21 26.

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Sylvain Chavanel Jazda indywidualna na czas 56:07,67 29.
Start wspólny 5:46:05 20.
Mickaël Bourgain Nie ukończył wyścigu
Arnaud Démare 5:46:37 30.
Tony Gallopin 5:46:37 86.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce
Audrey Cordon Jazda indywidualna na czas 40:40,51 15.
Start wspólny Nie ukończyła wyścigu
Aude Biannic 3:35:56 10.
Pauline Ferrand-Prévot 3:35:56 8.

  Kolarstwo toroweEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Eliminacje Druga runda Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas
Prędkość
Przeciwnicy
Czas
Prędkość
Przeciwnicy
Czas
Prędkość
Przeciwnicy
Czas (wyścig 1)
Czas (wyścig 2)
Przeciwnicy
Czas (wyścig 1)
Czas (wyścig 2)
Przeciwnicy
Czas (wyścig 1)
Czas (wyścig 2)
Pozycja
Grégory Baugé Sprint mężczyzn 9,952
72,347
  Zafiris Wolikakis
Zwycięstwo przez DSQ
  Sei'ichirō Nakagawa
10,490
68,636
  Robert Förstemann
10,472
10,300
  Shane Perkins
10,358
10,268
  Jason Kenny  
Grégory Baugé
Michaël D’Almeida
Kévin Sireau
Sprint drużynowy mężczyzn 43,097   Nowa Zelandia
42,991
  Wielka Brytania
43,013
 
Virginie Cueff Sprint kobiet 11,439
62,942
  Kristina Vogel   Willy Kanis
  Daniela Larreal
→ Nie awansowała 15.
Sandie Clair
Virginie Cueff
Sprint drużynowy kobiet 33,638   Niemcy
33,707
6.
Zawodnicy Konkurencja Pierwsza runda Repasaże Druga runda Finał
Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce
Mickaël Bourgain Keirin mężczyzn 1. 4. 8.
Clara Sanchez Keirin kobiet 6. 1. 2. 4.
Zawodnicy Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 1000 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Przeciwnik
Wynik
Miejsce Miejsce Czas Miejsce
Bryan Coquard Omnium mężczyzn 13,347 5. 51 4. 1. 4:30,780 12. 3. 1:03,078 4. 29  
Clara Sanchez Omnium kobiet 14,058 2. 0 18. 13. 3:56,800 18. 18. 35,451 3. 72 14.

  KoszykówkaEdytuj

Reprezentacja Francji brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego zajmując w niej drugie miejsce i awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale ulegała reprezentacji Hiszpanii i odpadła z dalszej rywalizacji zajmując 6. miejsce w turnieju.

Grupa AEdytuj

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1   Stany Zjednoczone 5 10 5 0 589-398
2   Francja 5 9 4 1 376-378
3   Argentyna 5 8 3 2 446-424
4   Litwa 5 7 2 3 395-399
5   Nigeria 5 6 1 4 338-456
6   Tunezja 5 5 0 5 320-411
29 lipca 2012
15:30
Raport   Stany Zjednoczone 98 – 71   Francja   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Cristiano Maranho
  •   Saša Pukl
  •   Michael Aylen
Rezultaty w kwartach: 22-21, 30-15, 26-15, 20-20
Pkt: Kevin Durant 22
Zb: Chandler, Durant, Anthony 9
As: LeBron James 8
Pkt: Ali Traore 12
Zb: Ronny Turiaf 9
As: Nando De Colo 3

31 lipca 2012
21:00
Raport   Francja 71 – 64   Argentyna   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Juan Arteaga
  •   Marcos Benito
  •   Luigi Lamonica
Rezultaty w kwartach: 19–12, 13–17, 23–24, 16–11
Pkt: Tony Parker 17
Zb: Nicolas Batum 7
As: Tony Parker 5
Pkt: Manu Ginóbili 26
Zb: Luis Scola 8
As: Pablo Prigioni 8

2 sierpnia 2012
10:00
Raport   Francja 82 – 74   Litwa   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Christos Christodoulou
  •   Ilija Belošević
  •   Jorge Vázquez
Rezultaty w kwartach: 25–21, 14–22, 20–9, 23–22
Pkt: Tony Parker 27
Zb: Ronny Turiaf 10
As: Boris Diaw 8
Pkt: Linas Kleiza 17
Zb: Linas Kleiza 7
As: Šarūnas Jasikevičius 5

4 sierpnia 2012
10:00
Raprot   Tunezja 69 – 73   Francja   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Guerrino Cerebuch
  •   William Kennedy
  •   Vaughan Mayberry
Rezultaty w kwartach: 15–20, 12–15, 16–25, 26–13
Pkt: Mohamed Hadidane 20
Zb: Makrem Ben Romdhane 8
As: Laghnej, Mejri 3
Pkt: Tony Parker 22
Zb: Nicolas Batum 5
As: Boris Diaw 8

6 sierpnia 2012
15:30
Raport   Francja 79 – 73   Nigeria   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Recep Ankaralı
  •   Michael Aylen
  •   Rabah Noujaim
Rezultaty w kwartach: 23–10, 18–20, 15–24, 23–19
Pkt: Nicolas Batum 23
Zb: Batum, Diaw 6
As: Tony Parker 7
Pkt: Chamberlain Oguchi 35
Zb: Diogu, Aminu 7
As: Aminu, Oguchi, Archibong, [[Richard

Oruche|Oruche]] 2

ĆwierćfinałEdytuj

8 sierpnia 2012
17:15
Raport   Francja 59 – 66   Hiszpania   The O2 Arena, Londyn
Sędziowie:
  •   Cristiano Maranho
  •   William Kennedy
  •   Christos Christodoulou
Rezultaty w kwartach: 22-17, 15-17, 16-17, 6-15
Pkt: Parker, Diaw 15
Zb: Boris Diaw 8
As: Boris Diaw 5
Pkt: Marc Gasol 14
Zb: Pau Gasol 11
As: Fernández, Gasol 3

Reprezentacja Francji brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej pierwsze miejsce i awansując do ćwierćfinału rozgrywek. W ćwierćfinale pokonała reprezentację Czech awansując do półfinału, w którym pokonała zespół Rosji. W finale Francja uległa Stanom Zjednoczonym zdobywając srebrny medal.

Grupa BEdytuj

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1   Francja 5 10 5 0 356-319
2   Australia 5 9 4 1 353-322
3   Rosja 5 8 3 2 314-308
4   Kanada 5 7 2 3 328-332
5   Brazylia 5 6 1 4 329-354
6   Wielka Brytania 5 5 0 5 327-376

28 lipca 2012
21:00
Raport   Brazylia 58 – 73   Francja   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 20-16, 14-18, 15-18, 9-21
Pkt: Érika de Souza 17
Zb: Clarissa dos Santos 12
As: Adriana Moisés Pinto 5
Pkt: Céline Dumerc 23
Zb: Endéné Miyem 7
As: Céline Dumerc 5

30 lipca 2012
15:30
Raport   Francja 74 – 70   Australia OT  Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 11-14, 17-13, 24-24, 13-14 OT: 9-5
Pkt: Émilie Gomis 22
Zb: Isabelle Yacoubou 7
As: Clémence Beikes, Céline Dumerc 2
Pkt: Suzy Batkovic-Brown 17
Zb: Suzy Batkovic-Brown 10
As: Jenna O’Hea 5

1 sierpnia 2012
10:00
Raport   Kanada 60 – 64   Francja   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 12-13, 13-15, 15-14, 20-22
Pkt: Shona Thorburn 17
Zb: Natalie Achonwa 8
As: Shona Thorburn 3
Pkt: Émilie Gomis 16
Zb: Sandrine Gruda 6
As: trzy zawodniczki 3

3 sierpnia 2012
21:15
Raport   Francja 80 – 77   Wielka Brytania OT  Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 10-13, 17-10, 20-21, 20-23 OT: 13-10
Pkt: Sandrine Gruda, Edwige Lawson-Wade 16
Zb: Élodie Godin 8
As: Élodie Godin 4
Pkt: Johannah Leedham 29
Zb: Julie Page, Johannah Leedham 8
As: Julie Page 3

5 sierpnia 2012
10:00
Raport   Francja 65 – 54   Rosja   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 10-15, 15-6, 30-13, 10-20
Pkt: Celine Dumerc 12
Zb: Celine Dumerc 3
As: Isabelle Yacoubou, Clemence Beikes 7
Pkt: Jewgienija Beljakowa 14
Zb: Jelena Daniłoczkina, Irina Osipowa 3
As: Becky Hammon, Irina Osipowa 5

ĆwierćfinałEdytuj

7 sierpnia 2012
23:15
Raport   Francja 71 – 68   Czechy   The O2 Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 16-12, 12-16, 13-23, 30-17
Pkt: Céline Dumerc 23
Zb: Sandrine Gruda 7
As: Céline Dumerc 6
Pkt: Eva Vítečková 17
Zb: Hana Horáková 5
As: Hana Horáková 7

PółfinałEdytuj

9 sierpnia 2012
21:00
Raport   Rosja 64 – 81   Francja   The O2 Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 15-24, 16-14, 20-21, 13-22
Pkt: Jelena Daniłoczkina, Becky Hammon 13
Zb: Natalia Wieru 8
As: Becky Hammon 5
Pkt: Edwige Lawson-Wade 18
Zb: Sandrine Gruda 8
As: Edwige Lawson-Wade 5

FinałEdytuj

11 sierpnia 2012
21:00
  Stany Zjednoczone 86 – 50   Francja   The O2 Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 20-15, 17-10, 26-12, 23-13
Pkt: Candace Parker 21
Zb: Candace Parker 11
As: Diana Taurasi 6
Pkt: Sandrine Gruda, Edwige Lawson-Wade 12
Zb: Emmeline Ndongue 8
As: Celine Dumerc 3

  LekkoatletykaEdytuj

Mężczyźni:

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Christophe Lemaitre bieg na 200 m 20,34 1. 20,03 3. 20,19 6.
Jimmy Vicaut bieg na 100 m 10,11 2. 10,16 6. → Nie awansował
Pierre-Ambroise Bosse bieg na 800 m 1:46,03 4. 1:45,10 4. → Nie awansował
Jamale Aarrass bieg na 1500 m 3:45,13 12. → Nie awansował
Florian Carvalho 3:37,05 7. 3:40,61 13. → Nie awansował
Yoann Kowal 3:41,12 3. 3:43,48 8. → Nie awansował
Hassan Hirt bieg na 5000 m 13:35,36 DQ → Nie awansował
Abraham Kiprotich maraton → Nie ukończył biegu
Abdellatif Meftah → Nie ukończył biegu
Patrick Tambwé → Nie ukończył biegu
Dimitri Bascou 110 m przez płotki 13,57 4. 13,55 6. → Nie awansował
Garfield Darien 13,54 4. 13,48 5. → Nie awansował
Ladji Doucouré 13,67 4. 13,74 8. → Nie awansował
Mahiedine Mekhissi-Benabbad 3000 m z przeszkodami 8:16,23 1. 8:19,08  
Vincent Zouaoui-Dandrieux 8:36,96 27. → Nie awansował
Ben Bassaw
Emmanuel Biron
Christophe Lemaitre
Pierre-Alexis Pessonneaux
Ronald Pognon
Jimmy Vicaut
sztafeta 4 × 100 m 38,15 4. 38,16 4.
Bertrand Moulinet chód 20 km 1:20:12 8.
chód 50 km 3:45:35 12.
Yohann Diniz chód 50 km DQ
Cedric Houssaye chód 50 km 3:55:16 31.
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Renaud Lavillenie skok o tyczce 5,65 2. 5,97  
Romain Mesnil 5,60 4. 5,50 10.
Salim Sdiri skok w dal 7,71 23. → Nie awansował
Benjamin Compaoré trójskok 17,06 3. 17,08 6.
Quentin Bigot rzut młotem 72,42 24. → Nie awansował
Jérôme Bortoluzzi 74,15 14. → Nie awansował
Nicolas Figère 69,74 32. → Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Kévin Mayer dziesięciobój bieg 100 m 11,32 791 27.
skok w dal 7,17 854 17.
pchnięcie kulą 14,05 731 19.
skok wzwyż 2,05 850 5.
bieg 400 m 48,76 873 10.
bieg na 110 m przez płotki 15,59 780 22.
rzut dyskiem 41,20 689 26.
skok o tyczce 4,70 819 12.
rzut oszczepem 62,41 774 8.
bieg na 1500 m 4:23,02 791 2.
Finał 7952 15.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Véronique Mang bieg na 100 m 11,41 6. → Nie awansowała
Myriam Soumaré bieg na 100 m 11,07 2. 11,13 5. → Nie awansowała
bieg na 200 m 22,70 2. 22,56 3. 22,63 7.
Reina Flor Okori bieg na 100 m przez płotki 13,01 2. DSQ → Nie awansowała
Nelly Banco
Johanna Danois
Ayodele Ikuesan
Lina Jacques-Sébastien
Véronique Mang
Myriam Soumaré
sztafeta 4 × 100 m DSQ → Nie awansowały
Phara Anacharsis
Elea Mariama Diarra
Marie Gayot
Floria Gueï
Lénora Guion-Firmin
Muriel Hurtis-Houairi
sztafeta 4 × 400 m 3:25,94 3. 3:25,92 6.
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Mélanie Melfort skok wzwyż 1,93 2. 1,93 9.
Vanessa Boslak skok o tyczce 4,55 7. 4,30 10.
Marion Lotout 4,10 33. → Nie awansowała
Éloyse Lesueur skok w dal 6,48 10. 6,67 8.
Mélina Robert-Michon rzut dyskiem 62,47 12. 63,98 6.
Stéphanie Falzon rzut młotem 71,67 11. 73,06 9.
Zawodniczka Konkurencja Wyniki Punkty Miejsce
Marisa de Aniceto siedmiobój bieg na 100 m przez płotki 13,74 1015 28.
skok wzwyż 1,71 867 32.
pchnięcie kulą 13,09 733 32.
bieg 200 m 25,26 863 29.
skok w dal 5,76 777 30.
rzut oszczepem 51.98 899 3.
bieg na 800 m 2:16,20 876 19.
Finał 6030 21.
Antoinette Nana Djimou bieg na 100 m przez płotki 12,96 1130 5.
skok wzwyż 1,80 978 19.
pchnięcie kulą 14,26 811 11.
bieg na 200 m 27,72 913 23.
skok w dal 6,13 890 10.
rzut oszczepem 55.87 974 2.
bieg na 800 m 2:15,94 880 17.
Finał 6576 6.

  ŁucznictwoEdytuj

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Thomas Faucheron indywidualnie 665 27.   Witthaya Thamwong
6-0
  Gaël Prevost
3-7
→ Nie awansował 17.
Romain Girouille 677 9.   Nay Myo Aung
5-6
→ Nie awansował 33.
Gaël Prevost 679 6.   Philippe Kouassi
6-4
  Thomas Faucheron
7-3
  Wiktor Ruban
6-4
→ Nie awansował 9.
Thomas Faucheron
Romain Girouille
Gaël Prevost
drużynowo 2021 2.   Meksyk
212-220
→ Nie awansowali 8.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Rozstawienie Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Bérengère Schuh indywidualnie 640 37.   Kaori Kawanaka
6-2
  Lin Chia-en
6-5
  Choi Hyeon-ju
6-5
  Khatuna Lorig
2-6
→ Nie awansowała 8.

  Pięciobój nowoczesnyEdytuj

Mężczyźni

Zawodniczka Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty M. strzelanie Czas M. Punkty
Christopher Patte mężczyźni 16-19 20. 784 2:05,99 20. 1292 84 21 1116 10:43,96 11. 2428 5620 17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty M. strzelanie Czas M. Punkty
Amélie Cazé kobiety 19-16 11. 856 2:11,33 4. 1224 20 2. 1180 13:08,71 32. 1848 5108 18.
Elodie Clouvel 15-20 25. 760 2:09,87 3. 1244 140 27. 1060 13:44,50 34. 1704 4768 31.

  Piłka nożnaEdytuj

Reprezentacja Francji brała udział w rozgrywkach grupy G turnieju olimpijskiego, zajmując w niej drugie miejsce i awansując do ćwierćfinału w którym pokonała zespół Szwecji. W półfinale uległa reprezentacji Japonii. W meczu o trzecie miejsce uległa reprezentacji Kanady, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Grupa G

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
  Stany Zjednoczone 3 1 0 0 8 2 +6 9
  Francja 3 2 0 1 8 4 +4 6
  Korea Północna 3 1 0 2 2 6 –4 3
  Kolumbia 3 0 0 3 0 6 –6 0
25 lipca 2012
18:00 CET
Stany Zjednoczone   4:2
(2:2)
  Francja Hampden Park, Glasgow  
Abby Wambach   18'
Alex Morgan   31'65'
Carli Lloyd   55'
Raport   11' Gaëtane Thiney
  13' Marie-Laure Delie

Sędzia:   Sachiko Yamagishi

28 lipca 2012
20:45 CET
Francja   5:0
(1:0)
  Korea Północna Hampden Park, Glasgow  
Laura Georges   45'
Élodie Thomis   70'
Marie Laure Delie   71'
Wendie Renard   81'
Camille Catala   87'
Raport Widzów: 11 743
Sędzia:   Therese Neguel

31 lipca 2012
18:15 CET
Francja   1:0
(1:0)
  Kolumbia St James’ Park, Newcastle  
Élodie Thomis   5' Raport Widzów: 13 184
Sędzia:   Quetzalli Alvarado

ĆwierćfinałEdytuj

3 sierpnia 2012
13:00 CET
Szwecja   1:2
(1:2)
  Francja Hampden Park, Glasgow  
Nilla Fischer   18' Raport Laura Georges   29'
Wendie Renard   39'
Widzów: 12 869
Sędzia:   Kari Seitz

PółfinałEdytuj

6 sierpnia 2012
18:00 CET
Francja   1:2
(0:1)
  Japonia Stadion Wembley, Londyn  
  76'Eugenie Le Sommer Raport   32' Yuki Ogimi
  49' Mizuho Sakaguchi
Widzów: 61 482
Sędzia:   Alvarado Quetzalli

Mecz o trzecie miejsceEdytuj

9 sierpnia 2012
14:00 CET
Kanada   1:0
(0:0)
  Francja Ricoh Arena, Coventry  
Diana Matheson   90+2' Raport
Sędzia:   Jenny Palmqvist

  Piłka ręcznaEdytuj

Reprezentacja Francji brała udział w rozgrywkach grupy A zajmując w niej 2 miejsce i awansując do ćwierćfinału w którym pokonała zespół Hiszpanii. W półfinale spotkała się z drużyną Chorwacji i pokonała ją awansując do finału, w którym pokonała zespół Szwecji zdobywając złoty medal.

Grupa AEdytuj

Tabela

Zespół M Z R P G + G - +/- Pkt
  Islandia 5 5 0 0 167 132 +35 10
  Francja 5 4 0 1 159 110 +49 8
  Szwecja 5 3 0 2 156 115 +41 6
  Tunezja 5 2 0 3 121 125 -4 4
  Argentyna 5 1 0 4 113 138 -25 2
  Wielka Brytania 5 0 0 5 96 192 -96 0

Wyniki


29 lipca 2012
20:30

  Francja

44:15

Wielka Brytania  

Copper Box, Londyn
Sędziowie:   ABDULLA Mansour, BAMUTREF Saleh Jamaan
Guillaume Joli 11  
  2× 
((21:7))
raport
Robin Garnham 6  
  3×  1× 

31 lipca 2012
22:15

  Argentyna

20:32

Francja  

Copper Box, Londyn
Sędziowie:   Olesen, Peders
Federico Gastón Fernández, Guido Riccobelli 4  
  3× 
((9:17))
raport
Nikola Karabatić 7  
  3× 

2 sierpnia 2012
12:15

  Francja

25:19

Tunezja  

Copper Box, Londyn
Sędziowie:   NIKOLIC Nenad,STOJKOVIC Dusan
Daniel Narcisse 7  
  4× 
((12:11))
raport
Amine Bannour 5  
  4× 

4 sierpnia 2012
20:30

  Islandia

30:29

Francja  

Copper Box, Londyn
Sędziowie:   Nenad Kristić, Peter Ljubić
Alexander Petersson 6  
  3× 
((16:15))
raport
Jérôme Fernandez 9  
  2× 

6 sierpnia 2012
22:15

  Francja

29:26

Szwecja  

Copper Box, Londyn
Sędziowie:   Matija Gubica, Boris Milosević
Daniel Narcisse 8  
  3× 
((18:12))
raport
Kim Andersson, Niclas Ekberg 5  
  3× 


ĆwierćfinałEdytuj

8 sierpnia 2012
14:30

  Francja

23:22

Hiszpania  

Copper Box, Londyn
Sędziowie:   NIKOLIC Nenad, STOJKOVIC Dusan
William Accambray   7
  4× 
((9:12))
raport
Víctor Tomás   6
  4× 

PółfinałEdytuj

10 sierpnia 2012
20:30

  Francja

25:22

Chorwacja  

Copper Box, Londyn
Sędziowie:   ABRAHAMSEN Kenneth, KRISTIANSEN Arne
trzej zawodnicy   4
  4× 
((12:10))
raport
Zlatko Horvat   6
  4× 

FinałEdytuj

12 sierpnia 2012
15:00

  Szwecja

21:22

Francja  

Copper Box, Londyn
Sędziowie:   KRSTIC Nenad, LJUBIC Peter
Niclas Ekberg   6
  3× 
((8:10))
raport
Michaël Guigou   5
  4× 


Reprezentacja Francji brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, zajmując w swojej grupie 1 miejsce i awansując do ćwierćfinału, gdzie uległa reprezentacji Czarnogóry odpadając z dalszej rywalizacji.

Grupa BEdytuj

Tabela

Zespół M Z R P G + G - +/- Pkt
  Francja 5 4 1 0 125 103 +22 9
  Korea Południowa 5 3 1 1 136 130 +6 7
  Hiszpania 5 3 1 1 119 114 +5 7
  Norwegia 5 2 1 2 118 120 -2 5
  Dania 5 1 0 4 113 121 -8 2
  Szwecja 5 0 0 5 108 131 -23 0

Wyniki


28 lipca 2012
22:15

  Norwegia

23:24

  Francja

Copper Box, Londyn
Ida Alstad 5  
  3× 
((12:17))
raport
Paule Baudouin, Mariama Signaté 5  
  4×  1× 

30 lipca 2012
17:15

  Francja

18:18

  Hiszpania

Copper Box, Londyn
Siraba Dembélé 6  
  3×  1× 
((7:10))
raport
Marta Mangué 6  
  4× 

1 sierpnia 2012
15:30

  Francja

29:17

  Szwecja

Copper Box, Londyn
trzy zawodniczki 4  
  3× 
((16:11))
raport
Johanna Ahlm 6  
  3× 

3 sierpnia 2012
12:15

  Korea Południowa

21:24

  Francja

Copper Box, Londyn
Sim Hae-in 6  
  2× 
((12:10))
raport
Alexandra Lacrabère 4  
  4× 

4 sierpnia 2012
22:15

  Dania

24:30

  Francja

Copper Box, Londyn
Ann Grete Osterballe-Nørgaard 10  
  3× 
((10:17))
raport
Nina Kamto Njitam 6  
  2× 

ĆwierćfinałEdytuj


7 sierpnia 2012
20:30

  Czarnogóra

23:22

  Francja

Copper Box, Londyn
Sędziowie:   OLESEN Per, PEDERSEN Lars Ejby
Bojana Popović, Katarina Bulatović 6  
  4× 
((13:13))
raport
Mariama Signaté 6  
  3× 


  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsc
Amaury Leveaux 50 m dowolnym 22,35 18. → Nie awansował
Florent Manaudou 50 m dowolnym 22,09 7. 21,80 6. 21,34  
Yannick Agnel 100 m dowolnym 48,93 12. 48,23 7. 47,84 4.
200 m dowolnym 1:46,60 3. 1:45,84 2. 1:43,14  
Fabien Gilot 100 m dowolnym 48,95 14. 48,49 11. → Nie awansował
Grégory Mallet 200 m dowolnym 1:47,39 12. 1:47,56 14. → Nie awansował
Damien Joly 1500 m dowolnym 15:08,50 14. → Nie awansował
Anthony Pannier 1500 m dowolnym 15:24,08 20. → Nie awansował
Camille Lacourt 100 m grzbietowym 53,51 4. 53,03 2. 53,08 4.
Benjamin Stasiulis 100 m grzbietowym 55,36 31. → Nie awansował
200 m grzbietowym 1:59:52 24. → Nie awansował
Giacomo Perez d'Ortona 100 m klasycznym 1:00,59 17. → Nie awansował
Clement Lefert 100 m motylkowym 53,22 30. → Nie awansował
Yannick Agnel
Alain Bernard
Fabien Gilot
Clement Lefert
Amaury Leveaux
William Meynard
4 × 100m dowolnym 3:13,38 4. 3:09,93  
Yannick Agnel
Clement Lefert
Amaury Leveaux
Grégory Mallet
Romain Sassot
Jérémy Stravius
4 × 200m dowolnym 7:09,18 2. 7:02,77  
Yannick Agnel
Lorys Bourelly
Hugues Duboscq
Fabien Gilot
Camille Lacourt
Clement Lefert
Giacomo Perez d'Ortona
Benjamin Stasiulis
4 × 100m zmiennym 3:34,60 10. → Nie awansowali
Julien Sauvage 10 km 1:50:51,3 11.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Anna Santamans 50 m dowolnym 25,23 15. 24,94 10. → Nie awansowała
Charlotte Bonnet 100 m dowolnym 55,12 20. → Nie awansowała
Ophélie-Cyrielle Étienne 200 m dowolnym 1:19,15 18. → Nie awansowała
Camille Muffat 200 m dowolnym 1:58,49 12. 1:56,18 3. 1:55,58  
400 m dowolnym 4:03,29 1. 4:01,45  
Coralie Balmy 400 m dowolnym 4:03,56 3. 4:05,95 6.
800 m dowolnym 8:27,15 8. 8:29,26 7.
Alexianne Castel 100 m grzbietowym 1:00,16 14. 1:00,24 12. → Nie awansowała
200 m grzbietowym 2:08,92 6. 2:08,24 5. 2:08,43 7.
Laure Manaudou 100 m grzbietowym 1:01,03 22. → Nie awansowała
200 m grzbietowym 2:14,29 30. → Nie awansowała
Fanny Babou 100 m klasycznym 1:09,76 32. → Nie awansowała
Justine Bruno 100 m motylkowym 1:01,14 38. → Nie awansowała
Lara Grangeon 400 m zmiennym 4:44,28 18. → Nie awansowała
Coralie Balmy
Charlotte Bonnet
Ophélie-Cyrielle Étienne
Camille Muffat
4 × 200m dowolnym 7:52,88 5. 7:47,49  
Fanny Babou
Justine Bruno
Alexianne Castel
Margaux Farrell
Mylene Lazare
Laure Manaudou
4 × 100 m zmiennym 4:05,53 14. → Nie awansowały
Ophelie Aspord 10 km 1:58:43,1 6.

  Pływanie synchroniczneEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Eliminacje - runda techniczna Eliminacje - runda dowolna Eliminacje - Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Sara Labrousse
Chloe Willhelm
Duety 87,700 11. 88,340 10. 176,040 11. 176,260[2] 10.

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Vencelas Dabaya 69 kg 135 kg DNF → Nie sklasyfikowany
Bernardin Kingue Matam 144 kg DNF → Nie sklasyfikowany
Benjamin Hennequin 85 kg 163 kg DNF → Nie sklasyfikowany

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Melanie Bardis 48 kg 73 kg 9. 93 kg 9. 166 kg 10.

  Skoki do wodyEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Damien Cely trampolina 3 m indywidualnie 412,30 22. → Nie awansował
Matthieu Rosset 445,15 13. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Fanny Bouvet trampolina 3 m indywidualnie 257,10 25. → Nie awansowała
Marion Farissier 248,70 26. → Nie awansowała
Audrey Labeau wieża 10 m indywidualnie 261,05 24. → Nie awansowała

  StrzelectwoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Stéphane Clamens trap 119 19. → Nie awansował
Franck Dumoulin pistolet dowolny 50 m 541 33. → Nie awansował
pistolet pneumatyczny 10 m 577 18. → Nie awansował
Cyril Graff karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 1171 3. 1271,0 4.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m 586 46. → Nie awansował
Walter Lapeyre pistolet pneumatyczny 10 m 575 22. → Nie awansował
pistolet dowolny 50 m 554 21. → Nie awansował
Jérémy Monnier karabin pneumatyczny 10 m 592 26. → Nie awansował
Pierre Edmond Piasecki 596 8. 699,1 6.
Valérian Sauveplane karabin małokalibrowy leżąc 50 m 592 22. → Nie awansował
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 1167 13. → Nie awansował
Anthony Terras skeet 117 17. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Laurence Brize karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 581 18. → Nie awansowała
karabin pneumatyczny 10 m 394 26. → Nie awansowała
Emilie Evesque karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 578 25. → Nie awansowała
karabin pneumatyczny 10 m 392 33. → Nie awansowała
Veronique Girardet skeet 66 10. → Nie awansowała
Céline Goberville pistolet pneumatyczny 10 m 387 3. 486,6  
pistolet sportowy 25 m 579 21. → Nie awansowała
Delphine Racinet trap 72 4. 93  
Stephanie Tirode pistolet pneumatyczny 10 m 375 38. → Nie awansowała
pistolet sportowy 25 m 582 14. → Nie awansowała

  SzermierkaEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Yannick Borel szpada indywidualnie   Dmytro Kariuczenko
W 15-10
  Fabian Kauter
W 15-11
  Bartosz Piasecki
P 14-15
→ Nie awansował 5.
Gauthier Grumier   Bartosz Piasecki
P 13-14
→ Nie awansował 17.
Erwann Le Pechoux floret indywidualnie   Enzo Lefort
W 15-9
  Choi Byung-chul
P 13-15
→ Nie awansował 9.
Enzo Lefort   Erwann Le Pechoux
P 9-15
→ Nie awansował 17.
Victor Sintès   Kenta Chida
W 15-11
  Lei Sheng
P 6-15
→ Nie awansował 9.
Erwann Le Pechoux
Enzo Lefort
Victor Sintès
floret drużynowo   Stany Zjednoczone
P 39-45
→ Nie awansowali 8.
Boladé Apithy szabla indywidualnie   Alaksandr Bujkiewicz
P 11-15
→ Nie awansował 17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Laura Flessel-Colovic szpada indywidualnie   Courtney Hurley
W 15-12
  Simona Gherman
P 13-15
→ Nie awansowała 9.
Astrid Guyart floret indywidualnie   Eman Gaber
W 15-2
  Inès Boubakri
P 10-15
→ Nie awansowała 9.
Corinne Maîtrejean   Natalia Sheppard
W 15-5
  Chieko Sugawara
P 9-15
→ Nie awansowała 9.
Ysaora Thibus   Inna Dierigłazowa
W 15-8
  Kanae Ikehata
P 11-15
→ Nie awansowała 9.
Astrid Guyart
Corinne Maîtrejean
Ysaora Thibus
floret drużynowo   Polska
W 42-31
  Włochy
P 22-45
  Korea Południowa
P 32-45
4.
Léonore Perrus szabla indywidualnie   Seira Nakayama
P 12-15
→ Nie awansowała 17.

  TaekwondoEdytuj

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Pozycja
Marlène Harnois 57 kg   Yeny Contreras Loyola
14-3
  Hidaja Malak Wahba
8-6
  Hou Yuzhuo
3-8
  Mayu Hamada
12-8
→ Nie awansowała  
Anne Caroline Graffe +67 kg   Natalya Mamatova
17-9
  Lee In-jong
7-4
  Glenhis Hernández
6-4
  Milica Mandić
7-9
 

  Tenis stołowyEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Adrien Mattenet singel   Chen Weixing
0-4
(3:11, 14:16, 6:11, 9:11)
→ nie awansował 17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Xian Yifang singel   Sarah Hanffou
4-1
(8:11, 11:7, 11:7, 11:3, 11:6))
  Ri Myong-sun
4-2
(11:9, 11:6, 6:11, 11:9, 8:11, 11:6)
  Wang Yuegu
0-4
(9:11, 8:11, 6:11, 4:11)
→ Nie awansowała `17.
Li Xue   Lay Jian Fang
4-3
(11:7, 13:11, 7:11, 11:3, 9:11, 9:11, 11:6)
  Shen Yanfei
0-4
(5:11, 2:11, 8:11, 3:11)
→ Nie awansowała `17.

  Tenis ziemnyEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Richard Gasquet gra pojedyncza   R. Haase
6:3, 6:3
  M. Pagdatis
4:6, 4:6
→ Nie awansował Miejsca 17-32
Gaël Monfils[3][a]
Julien Benneteau[b]   M. Jużny
7:5, 6:3
  R. Federer
2:6, 2:6
→ Nie awansował Miejsca 17-32
Gilles Simon   M. Kukuszkin
6:4, 6:2
  G. Dimitrow
6:3, 6:3
  J.M. del Potro
1:6, 6:4, 3:6
→ Nie awansował Miejsca 9-16
Jo-Wilfried Tsonga   T. Bellucci
6:7(5), 6:4, 6:4
  M. Raonic
6:3, 3:6, 25:23
  F. López
7:6(5), 6:4
  N. Đoković
1:6, 5:7
→ Nie awansował Miejsca 5-8
Julien Benneteau
Richard Gasquet
gra podwójna   C. Fleming
   R. Hutchins
7:5, 6:3
  M. Bhupathi
   R. Bopanna
6:3, 6:4
  J. Tipsarević
   N. Zimonjić
6:4, 7:6(3)
  B. Bryan
   M. Bryan
4:6, 4:6
  D. Ferrer
   F. López
7:6(4), 6:2
 
Michaël Llodra
Jo-Wilfried Tsonga
  D. Nalbandian
   E. Schwank
6:3, 7:5
  L. Paes
   V. Vardhan
7:6(3), 4:6, 6:3
  M. Melo
   B. Soares
6:4, 6:2
  D. Ferrer
   F. López
6:3, 4:6, 18:16
  B. Bryan
   M. Bryan
4:6, 6:7(2)
 
Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Alizé Cornet gra pojedyncza   T. Paszek
7:6(4), 6:4
  D. Hantuchová
3:6, 0:6
→ Nie awansowała Miejsca 17-32
Alizé Cornet
Kristina Mladenovic
gra podwójna   P. Shuai
   Z. Jie
1:6, 7:6(3), 3:6
→ Nie awansowały Miejsca 17-31

  TriathlonEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
David Hauss Mężczyźni 17:24 58:50 29:53 1:47:14 4.
Vincent Luis 17:20 58:53 31:00 1:48:18 11.
Laurent Vidal 17:27 58:42 30:01 1:47:21 5.
Emmie Charayron Kobiety 20:27 1:07:32 34:27 2:02:26 18.
Jessica Harrison 19:22 1:06:47 35:13 2:01:22 9.
Carole Peon 19:30 1:07:11 35:59 2:03:58 29.

  WioślarstwoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Germain Chardin
Dorian Mortelette
dwójka bez sternika 6:17,22 2. 6:58,67 2. 6:21,11[4]
(finał A)
2.  
Julien Bahain
Cédric Berrest
dwójka podwójna 6:19,61 2. 6:29,61 5. 6:26,44
(finał B)
4. 10.
Jérémie Azou
Stany Delayre
dwójka podwójna wagi lekkiej 6:40,89 1. 6:37,29 2. 6:42,69[5]
(finał A)
4. 4.
Matthieu Androdias
Benjamin Chabanet
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
czwórka podwójna 5:44,25 3. 6:21,81 4. 6:02,12[6]
(finał B)
4. 10.
Thomas Baroukh
Fabrice Moreau
Nicolas Moutton
Franck Solforosi
czwórka bez sternika wagi lekkiej 5:50,79 1. 6.06,90 4. 6:08,37[7]


(finał B)

1. 7.

  ZapasyEdytuj

Mężczyźni – styl klasyczny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Tarik Belmadani -60 kg   Jarkko Ala-Huikku
3-0
  Ryūtarō Matsumoto
0-3
9.
Steeve Guénot -66 kg   Wuileixis Rivas
3-0
  Sa’id Abdewali
3-0
  Kim Hyeon-woo
1-3
  Pedro Isaac
3-0
 
Christophe Guénot -74 kg   Zied Ayet Ikram
5-0
  Roman Własow
2-3
  Mark Madsen
2-4
8.
Mélonin Noumonvi -84 kg   Rami Hietaniemi
3-0
  Karam Dżabir
3-4
  Nenad Žugaj
3-0
  Damian Janikowski
0-2
5.

Mężczyźni – styl wolny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Didier Païs -60 kg   Hassan Madany
6-7
11.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Cynthia Vescan -72 kg   Swietłana Sajenko
1-2
12.

  ŻeglarstwoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Julien Bontemps RS:X 23 14 2 5 5 4 17 5 8 6 4 70 5.
Jean-Baptiste Bernaz Laser 3 21 6 9 19 11 2 18 20 34 10 119 10.
Jonathan Lobert Finn 9 4 4 2 6 7 5 10 3 7 2 49  
Vincent Garos
Pierre Leboucher
470 9 10 11 6 10 2 19 11 4 11 16 90 7.
Pierre-Alexis Ponsot
Xavier Rohart
Star 1 13 10 11 12 14 11 6 6 8 8 86 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Charline Picon RS:X 9 11 5 7 10 6 12 10 11 6 14 89 8.
Sophie de Turckheim Laser radial 21 14 19 12 11 26 10 19 22 15 143 16.
Mathilde Géron
Camille Lecointre
470 10 17 1 8 12 3 7 6 3 5 10 65 4.

Elliott 6m

Zawodniczki Konkurencja Round Robin Miejsce Faza pucharowa Miejsce
Ćwierćfinał Półfinał Finał
Elodie Bertrand
Claire Leroy
Marie Riou
Elliott 6m 0 1 0 0 1 1 1 1 0 1 0 6  
0-3
5.

Open

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 M*
Stephane Christidis
Manu Dyen
49er 1 9 9 12 1 10 12 13 10 21 2 5 10 7 14 12 127 6.

UwagiEdytuj

  1. Został zastąpiony przez Juliena Benneteau.
  2. Zastąpił kontuzjowanego Gaëla Monfilsa.

PrzypisyEdytuj

  1. Country: France (ang.)
  2. Women’s Duets - Olympic Synchronised Swimming London 2012, london2012.com [dostęp 2012-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  3. Polska Agencja Prasowa: Londyn 2012: kontuzja wyeliminowała Monfilsa (pol.). W: Londyn 2012 [on-line]. sport.onet.pl, 2012-07-20. [dostęp 2012-07-21].
  4. Men's Pair Olympic Rowing, london2012.com [dostęp 2012-11-06] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-04] (ang.).
  5. Men's lightweight Double Sculls - Olympic Rowing, london2012.com [dostęp 2012-11-06] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  6. Men's Quadruple Sculls - Olympic Games, london2012.com [dostęp 2012-11-06] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03] (ang.).
  7. Men's Lightweight Four - Olympic Rowing, london2012.com [dostęp 2012-11-06] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-10] (ang.).

BibliografiaEdytuj