Otwórz menu główne

Puchar Świata w skokach narciarskich 2014/2015 – Titisee-Neustadt

Dwunaste zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2014/2015 rozgrywane w Titisee-Neustadt na Hochfirstschanze. Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego, które pierwotnie miały zostać rozegrane 6 lutego przełożono na następny dzień z powodu silnego wiatru. Pierwszy konkurs indywidualny odbył się po kwalifikacjach do pierwszego konkursu (zwycięstwo Markusa Eisenbichlera), a wygrał go reprezentant gospodarzy, Severin Freund. Kwalifikacje poprzedząjące drugi konkurs indywidualny wygrał reprezentant Finlandii Ville Larinto, zaś sam konkurs rozegrany 8 lutego Norweg Anders Fannemel.

Puchar Świata w skokach narciarskich 2014/2015 – Titisee-Neustadt
Willingen Vikersund
Data 6 – 8 lutego 2015
Gospodarz Titisee-Neustadt
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 62
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (07.02.2015) Niemcy Severin Freund
Konkurs indywidualny (08.02.2015) Norwegia Anders Fannemel
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Titisee-Neustadt
Titisee-Neustadt
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

SkoczniaEdytuj

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
  Hochfirstschanze   Titisee-Neustadt K125 HS142 145,0 m   Sven Hannawald 02.12.2001
  Adam Małysz 03.02.2007

Program zawodówEdytuj

Dzień Konkurencja Początek
(Czas UTC+01:00)
Liczba uczestników
6 lutego Oficjalny trening 13:15
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego 15:45 przełożone
7 lutego Oficjalny trening 14:00
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego 15:00 62
Pierwszy konkurs indywidualny 16:30 50
8 lutego Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego 14:15 62
Drugi konkurs indywidualny 15:45 50

JuryEdytuj

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego Pierwszy konkurs indywidualny Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego Drugi konkurs indywidualny
  Michal Bartos B A
  Giambattista Carli D B
  Werner Hellauer E C
  Teppo Nieminen C E
  Lech Pochwała A D

WynikiEdytuj

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnegoEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[a] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler   Niemcy 142,0 56,5 13 +1,0 148,1 Q
2. Żyła, PiotrPiotr Żyła   Polska 143,0 57,0 14 -0,5 145,1 Q
3. Velta, RuneRune Velta   Norwegia 134,0 54,5 13 +5,9 136,6 Q
4. Damjan, JernejJernej Damjan   Słowenia 133,0 54,5 13 +5,1 134,0 Q
5. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen   Norwegia 135,0 54,0 13[b] +0,8 132,8 Q
6. Poppinger, ManuelManuel Poppinger   Austria 138,0 54,5 15 +1,8 132,2 Q
7. Diethart, ThomasThomas Diethart   Austria 134,0 55,0 15 +6,4 130,1 Q
8. Itō, DaikiDaiki Itō   Japonia 135,5 54,5 14 +0,3 129,9 Q
9. Fettner, ManuelManuel Fettner   Austria 130,5 54,0 15 +11,0 127,4 Q
10. Määttä, JarkkoJarkko Määttä   Finlandia 135,0 54,0 15 +0,7 125,2 Q
11. Hilde, TomTom Hilde   Norwegia 127,0 54,0 15 +13,9 124,0 Q
12. Sakuyama, KentoKento Sakuyama   Japonia 131,0 53,5 15 +6,1 122,9 Q
13. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto   Japonia 130,0 53,5 15 +7,6 122,6 Q
14. Dežman, NejcNejc Dežman   Słowenia 127,5 53,5 14 +7,7 121,9 Q
15. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł   Polska 134,0 54,0 15 -1,3 121,4 Q
16. Tepeš, JurijJurij Tepeš   Słowenia 126,5 53,5 14 +8,2 120,6 Q
Deschwanden, GregorGregor Deschwanden   Szwajcaria 129,0 52,5 15 +8,4 120,6 Q
18. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi   Japonia 128,5 54,0 15 +7,6 120,4 Q
19. Janda, JakubJakub Janda   Czechy 128,0 54,0 15 +8,2 120,1 Q
20. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi   Japonia 126,0 52,5 14 +8,8 119,3 Q
21. Larinto, VilleVille Larinto   Finlandia 127,5 53,0 15 +8,0 118,0 Q
22. Leyhe, StephanStephan Leyhe   Niemcy 127,5 52,5 14 +2,6 115,8 Q
23. Kraus, MarinusMarinus Kraus   Niemcy 124,0 52,5 14 +8,0 114,9 Q
24. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie   Francja 121,0 49,5 14 +16,2 114,7 Q
Stjernen, AndreasAndreas Stjernen   Norwegia 124,5 52,5 15 +10,6 114,7 Q
26. Kranjec, RobertRobert Kranjec   Słowenia 126,5 52,5 14 +3,1 114,5 Q
27. Murańka, KlemensKlemens Murańka   Polska 124,0 52,5 15 +9,8 113,0 Q
28. Neumayer, MichaelMichael Neumayer   Niemcy 122,5 52,0 14 +7,2 110,9 Q
29. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar   Słowenia 122,5 51,5 14 +6,7 109,9 Q
Ziobro, JanJan Ziobro   Polska 123,0 52,5 15 +8,5 109,9 Q
31. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew   Rosja 122,5 48,5 15 +13,2 109,7 Q
Gangnes, KennethKenneth Gangnes   Norwegia 122,0 52,0 15 +10,6 109,7 Q
33. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew   Rosja 121,5 52,5 15 +10,2 108,9 Q
34. Alexander, NicholasNicholas Alexander   Stany Zjednoczone 121,0 52,0 15 +11,1 108,4 Q
35. Zografski, WładimirWładimir Zografski   Bułgaria 122,0 51,0 15 10,1 108,2 Q
36. Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen   Norwegia 121,0 50,5 15 +11,6 107,4 Q
37. Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta   Finlandia 120,0 51,0 15 +12,4 106,9 Q
38. Bresadola, DavideDavide Bresadola   Włochy 119,5 51,0 15 +12,0 105,6 Q
39. Niemi, SamiSami Niemi   Finlandia 120,0 51,5 15 +9,4 104,4 Q
Colloredo, SebastianSebastian Colloredo   Włochy 117,0 49,5 15 +13,1 104,4 Q
41. Matura, JanJan Matura   Czechy 118,5 52,0 14 +7,4 103,9 nq
42. Naglič, TomažTomaž Naglič   Słowenia 119,0 51,0 15 +10,8 103,5 nq
43. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin   Rosja 120,0 50,5 15 +9,1 103,1 nq
44. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis   Francja 121,0 51,0 15 +5,5 101,8 nq
45. Hlava, LukášLukáš Hlava   Czechy 118,0 50,0 15 +11,1 101,0 nq
46. Korniłow, DienisDienis Korniłow   Rosja 118,5 50,0 14 +6,4 100,9 nq
47. Nõmme, MarttiMartti Nõmme   Estonia 123,5 50,5 13 -9,2 98,6 nq
48. Nordin, CarlCarl Nordin   Szwecja 114,0 49,5 13 -2,5 87,2 nq
49. Glasder, MichaelMichael Glasder   Stany Zjednoczone 109,0 48,5 14 +10,8 86,7 nq
50. Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul   Korea Południowa 103,5 47,5 14 +14,1 79,1 nq
51. Hyun-ki, KimKim Hyun-ki   Korea Południowa 107,0 48,0 13 +3,4 79,0 nq
52. Sammelselg, Siim-TanelSiim-Tanel Sammelselg   Estonia 88,0 42,0 13 +13,3 48,7 nq
Stoch, KamilKamil Stoch   Polska 140,0 13 -0,1 pq
Freitag, RichardRichard Freitag   Niemcy 124,5 11 +0,1 pq
Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer   Austria 140,0 11 +0,9 pq
Kasai, NoriakiNoriaki Kasai   Japonia 127,0 11 +5,5 pq
Fannemel, AndersAnders Fannemel   Norwegia 120,5 11 +8,5 pq
Hayböck, MichaelMichael Hayböck   Austria 128,0 11 +6,4 pq
Freund, SeverinSeverin Freund   Niemcy 142,0 11 +1,8 pq
Koudelka, RomanRoman Koudelka   Czechy 136,0 11 +2,9 pq
Prevc, PeterPeter Prevc   Słowenia 139,0 11 +3,7 pq
Kraft, StefanStefan Kraft   Austria 127,5 11 +7,7 pq

Pierwszy konkurs indywidualnyEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka[c] Wiatr
  Freund, SeverinSeverin Freund   Niemcy 138,5 12 +8,2 140,0 14 +12,2 299,4
  Kraft, StefanStefan Kraft   Austria 134,0 12 +6,9 139,0 14 +11,5 298,0
  Prevc, PeterPeter Prevc   Słowenia 141,5 12 +2,5 131,5 14 +13,7 285,8
4. Stoch, KamilKamil Stoch   Polska 136,0 12 +5,6 133,5 14 +13,1 282,0
5. Koudelka, RomanRoman Koudelka   Czechy 136,0 12 +5,0 132,0 14 +15,9 281,0
6. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai   Japonia 137,0 12 +2,4 132,0 14 +15,3 279,9
7. Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer   Austria 136,0 12 +3,4 133,5 14 +12,4 278,1
8. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen   Norwegia 132,5 12 +4,7 138,0 14 +9,4 275,2
9. Żyła, PiotrPiotr Żyła   Polska 138,0 12 +2,1 128,0 14 +13,6 269,7
10. Velta, RuneRune Velta   Norwegia 129,5 12 +6,3 136,5 14 +7,2 267,5
11. Fannemel, AndersAnders Fannemel   Norwegia 131,5 12 +4,4 135,0 14 +9,9 267,2
12. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler   Niemcy 130,5 12 +8,2 129,5 14 +12,7 263,1
13. Dežman, NejcNejc Dežman   Słowenia 128,5 12 +5,0 130,0 13 +11,1 255,6
14. Gangnes, KennethKenneth Gangnes   Norwegia 125,5 12 +7,6 130,5 13 +10,6 255,5
15. Hayböck, MichaelMichael Hayböck   Austria 123,0 12 +12,4 128,0 13 +13,5 254,7
16. Kraus, MarinusMarinus Kraus   Niemcy 127,5 12 +1,6 134,0 13 +5,6 253,4
17. Hilde, TomTom Hilde   Norwegia 123,0 12 +8,9 133,0 13 +6,0 252,7
18. Itō, DaikiDaiki Itō   Japonia 129,0 12 +6,0 128,5 14 +8,4 252,1
19. Damjan, JernejJernej Damjan   Słowenia 125,0 12 +7,4 126,0 13 +15,8 250,0
20. Fettner, ManuelManuel Fettner   Austria 127,0 12 +7,6 126,0 14 +13,5 249,2
21. Tepeš, JurijJurij Tepeš   Słowenia 129,5 12 +5,4 125,5 14 +9,3 246,9
22. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł   Polska 126,0 12 +5,4 126,0 13 +11,6 245,6
23. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi   Japonia 127,0 12 +7,8 123,5 14 +14,0 245,4
24. Neumayer, MichaelMichael Neumayer   Niemcy 126,0 12 +3,7 130,5 13 +4,6 245,0
25. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi   Japonia 127,0 12 +6,3 124,5 14 +13,2 244,9
26. Poppinger, ManuelManuel Poppinger   Austria 129,0 12 +4,3 121,0 14 +14,4 240,4
27. Janda, JakubJakub Janda   Czechy 127,5 12 +5,2 125,5 14 +6,4 238,7
28. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen   Norwegia 126,5 12 +3,8 125,0 13 +7,3 237,8
29. Bresadola, DavideDavide Bresadola   Włochy 127,0 12 +2,2 125,0 13 +5,2 235,0
30. Diethart, ThomasThomas Diethart   Austria 122,5 12 +9,9 123,5 13 +6,4 233,1
31. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto   Japonia 126,0 12 +3,0 NQ 117,3
32. Leyhe, StephanStephan Leyhe   Niemcy 124,0 12 +6,3 NQ 117,0
33. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden   Szwajcaria 123,5 12 +8,4 NQ 116,7
34. Murańka, KlemensKlemens Murańka   Polska 127,0 12 +0,4 NQ 116,5
35. Sakuyama, KentoKento Sakuyama   Japonia 127,0 12 +1,7 NQ 115,8
36. Freitag, RichardRichard Freitag   Niemcy 122,0 12 +5,7 NQ 113,8
37. Ziobro, JanJan Ziobro   Polska 123,0 12 +5,6 NQ 113,5
38. Kranjec, RobertRobert Kranjec   Słowenia 122,0 12 +6,0 NQ 113,1
39. Larinto, VilleVille Larinto   Finlandia 122,0 12 +6,1 NQ 112,7
40. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew   Rosja 122,0 12 +4,4 NQ 110,0
41. Määttä, JarkkoJarkko Määttä   Finlandia 118,0 12 +9,7 NQ 107,1
42. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew   Rosja 119,5 12 +6,1 NQ 106,7
43. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie   Francja 120,5 12 +3,7 NQ 105,1
44. Colloredo, SebastianSebastian Colloredo   Włochy 121,0 12 -0,2 NQ 103,6
45. Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta   Finlandia 118,5 12 +2,7 NQ 102,0
46. Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen   Norwegia 113,0 12 +8,9 NQ 95,8
47. Alexander, NicholasNicholas Alexander   Stany Zjednoczone 117,0 12 +0,7 NQ 93,8
48. Niemi, SamiSami Niemi   Finlandia 111,5 12 +9,0 NQ 93,7
49. Zografski, WładimirWładimir Zografski   Bułgaria 113,0 12 +4,3 NQ 91,2
50. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar   Słowenia 90,5 12 +3,5 NQ 42,4

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnegoEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[d] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Larinto, VilleVille Larinto   Finlandia 135,0 54,0 12 -2,3 129,7 Q
2. Tepeš, JurijJurij Tepeš   Słowenia 141,0 51,0 14 -4,4 127,9 Q
3. Kraus, MarinusMarinus Kraus   Niemcy 131,0 54,0 12 +0,4 125,2 Q
4. Żyła, PiotrPiotr Żyła   Polska 131,5 52,0 12 +1,2 124,9 Q
5. Neumayer, MichaelMichael Neumayer   Niemcy 137,0 52,5 14 -2,2 124,4 Q
6. Itō, DaikiDaiki Itō   Japonia 132,5 49,5 12 -0,1 122,9 Q
7. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł   Polska 134,0 53,5 14 +0,4 122,6 Q
8. Fettner, ManuelManuel Fettner   Austria 134,0 54,0 14 -0,6 122,1 Q
9. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen   Norwegia 123,5 52,0 12 +12,3 121,6 Q
10. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi   Japonia 131,0 54,0 14 +3,7 121,0 Q
11. Dežman, NejcNejc Dežman   Słowenia 135,5 55,0 14 -6,0 120,4 Q
12. Janda, JakubJakub Janda   Czechy 132,0 54,5 12 -8,9 118,2 Q
13. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie   Francja 129,5 54,0 14 +1,7 116,3 Q
14. Poppinger, ManuelManuel Poppinger   Austria 132,0 54,0 14 -3,0 116,1 Q
15. Sakuyama, KentoKento Sakuyama   Japonia 124,5 52,0 12 +4,6 115,7 Q
16. Korniłow, DienisDienis Korniłow   Rosja 128,0 52,5 12 -2,5 115,4 Q
17. Leyhe, StephanStephan Leyhe   Niemcy 130,0 52,5 14 +0,9 114,9 Q
Diethart, ThomasThomas Diethart   Austria 130,0 54,0 14 -0,6 114,9 Q
19. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler   Niemcy 126,5 52,5 12 -0,5 114,7 Q
20. Velta, RuneRune Velta   Norwegia 125,5 53,0 12 +0,7 114,6 Q
21. Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen   Norwegia 130,0 52,5 12 -7,2 114,3 Q
22. Gangnes, KennethKenneth Gangnes   Norwegia 130,0 54,0 14 -1,9 113,6 Q
23. Määttä, JarkkoJarkko Määttä   Finlandia 128,5 52,0 14 +1,8 112,6 Q
Murańka, KlemensKlemens Murańka   Polska 128,0 52,0 12 -4,8 112,6 Q
25. Kubacki, DawidDawid Kubacki   Polska 124,0 52,5 12 +1,6 112,3 Q
26. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden   Szwajcaria 131,5 51,5 14 -4,3 111,4 Q
27. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar   Słowenia 128,0 52,5 14 -1,6 108,8 Q
28. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto   Japonia 124,0 52,5 12 -3,5 107,2 Q
29. Damjan, JernejJernej Damjan   Słowenia 125,0 52,5 12 -7,1 105,4 Q
30. Kranjec, RobertRobert Kranjec   Słowenia 122,5 52,5 14 +4,1 104,6 Q
31. Matura, JanJan Matura   Czechy 125,0 52,5 14 -0,9 104,1 Q
Hlava, LukášLukáš Hlava   Czechy 122,0 52,0 12 -2,5 104,1 Q
33. Zografski, WładimirWładimir Zografski   Bułgaria 122,0 51,0 12 -2,2 103,4 Q
34. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew   Rosja 127,5 49,0 14 -2,9 103,1 Q
35. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen   Norwegia 118,0 50,5 12 +4,2 102,1 Q
36. Naglič, TomažTomaž Naglič   Słowenia 121,0 51,0 12 -2,7 101,1 Q
37. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin   Rosja 120,0 51,0 12 -1,3 100,7 Q
38. Hilde, TomTom Hilde   Norwegia 119,5 51,5 14 +5,5 99,6 Q
Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta   Finlandia 121,0 52,5 12 -5,7 99,6 Q
40. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi   Japonia 118,0 51,0 12 +1,0 99,4 Q
41. Colloredo, SebastianSebastian Colloredo   Włochy 119,5 51,0 12 -2,5 98,6 nq
42. Bresadola, DavideDavide Bresadola   Włochy 120,5 51,0 14 +1,7 93,7 nq
43. Niemi, SamiSami Niemi   Finlandia 118,0 51,0 12 -5,5 92,9 nq
44. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew   Rosja 122,0 52,0 14 -6,5 92,6 nq
45. Alexander, NicholasNicholas Alexander   Stany Zjednoczone 115,5 50,0 12 -2,3 90,6 nq
46. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis   Francja 114,0 50,5 12 -0,2 90,5 nq
47. Glasder, MichaelMichael Glasder   Stany Zjednoczone 110,0 49,5 12 -0,3 82,2 nq
48. Nõmme, MarttiMartti Nõmme   Estonia 109,5 48,0 12 -0,6 79,5 nq
49. Hyun-ki, KimKim Hyun-ki   Korea Południowa 107,5 49,0 12 -1,1 76,4 nq
50. Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul   Korea Południowa 105,5 47,5 12 -6,9 65,5 nq
51. Nordin, CarlCarl Nordin   Szwecja 100,5 47,0 12 -1,9 61,0 nq
52. Sammelselg, Siim-TanelSiim-Tanel Sammelselg   Estonia 91,5 42,5 12 -2,3 39,9 nq
Freitag, RichardRichard Freitag   Niemcy 128,5 12 +5,5 pq
Stoch, KamilKamil Stoch   Polska 127,5 12 +4,2 pq
Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer   Austria 129,0 12 +2,5 pq
Kasai, NoriakiNoriaki Kasai   Japonia DNS DNS pq
Fannemel, AndersAnders Fannemel   Norwegia 131,0 12 +6,3 pq
Hayböck, MichaelMichael Hayböck   Austria 128,0 12 +4,4 pq
Koudelka, RomanRoman Koudelka   Czechy 135,0 12 +1,7 pq
Freund, SeverinSeverin Freund   Niemcy 138,0 12 +2,9 pq
Prevc, PeterPeter Prevc   Słowenia 129,0 12 -0,4 pq
Kraft, StefanStefan Kraft   Austria 132,0 12 +3,7 pq

Drugi konkurs indywidualnyEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
  Fannemel, AndersAnders Fannemel   Norwegia 135,5 13 +3,4 143,5 14 +2,6 285,2
  Stoch, KamilKamil Stoch   Polska 130,0 13 +5,5 137,5 14 +6,8 274,8
  Koudelka, RomanRoman Koudelka   Czechy 131,5 13 +1,7 140,5 14 -0,5 273,3
4. Itō, DaikiDaiki Itō   Japonia 135,5 13 -1,8 134,0 14 +9,5 272,8
5. Kraft, StefanStefan Kraft   Austria 133,5 13 +5,1 132,0 14 +8,4 271,9
6. Velta, RuneRune Velta   Norwegia 129,5 13 +2,9 139,0 14 +4,2 270,4
7. Prevc, PeterPeter Prevc   Słowenia 130,0 13 +5,0 135,5 14 +5,4 269,8
8. Freitag, RichardRichard Freitag   Niemcy 134,0 13 -2,4 133,0 14 +7,4 266,1
9. Hayböck, MichaelMichael Hayböck   Austria 134,5 13 +1,8 131,0 14 +6,9 265,6
10. Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer   Austria 130,5 13 +6,1 134,5 14 +3,4 265,5
11. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai   Japonia 131,5 13 +6,9 127,5 14 +11,5 262,1
12. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen   Norwegia 131,0 13 +2,1 131,0 14 +8,0 259,7
13. Neumayer, MichaelMichael Neumayer   Niemcy 128,0 13 +6,4 130,0 14 +9,1 255,4
14. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi   Japonia 120,0 13 +18,6 137,0 14 -2,8 253,9
15. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler   Niemcy 124,5 13 +7,7 127,5 14 +6,8 252,8
16. Damjan, JernejJernej Damjan   Słowenia 123,5 13 +7,8 134,0 14 +3,7 251,5
17. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi   Japonia 132,5 13 -0,4 126,5 14 +5,2 249,5
18. Żyła, PiotrPiotr Żyła   Polska 130,5 13 +1,0 128,0 14 +1,2 245,5
19. Hilde, TomTom Hilde   Norwegia 129,5 13 -1,2 125,0 14 +9,8 242,2
20. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden   Szwajcaria 129,5 13 -5,4 130,0 14 +1,2 240,9
21. Murańka, KlemensKlemens Murańka   Polska 122,5 13 +9,1 129,0 14 +2,9 240,7
22. Kraus, MarinusMarinus Kraus   Niemcy 133,0 13 +3,3 118,5 14 +9,0 240,5
23. Fettner, ManuelManuel Fettner   Austria 131,5 13 +1,6 119,5 14 +10,5 239,4
24. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew   Rosja 131,5 13 -1,5 119,5 14 +12,5 233,3
25. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen   Norwegia 125,5 13 +4,2 122,5 14 +6,7 232,3
26. Määttä, JarkkoJarkko Määttä   Finlandia 127,5 13 +1,8 119,0 14 +12,2 231,2
27. Poppinger, ManuelManuel Poppinger   Austria 128,5 13 -1,2 122,0 14 +4,1 230,3
28. Sakuyama, KentoKento Sakuyama   Japonia 131,0 13 -4,5 121,5 14 +6,4 229,4
29. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł   Polska 129,0 13 +1,4 118,5 14 +6,4 227,8
30. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar   Słowenia 134,5 13 -7,0 113,5 14 +0,1 212,0
31. Kubacki, DawidDawid Kubacki   Polska 127,0 13 -1,1 NQ 116,5
32. Dežman, NejcNejc Dežman   Słowenia 126,5 13 +1,0 NQ 115,3
33. Janda, JakubJakub Janda   Czechy 120,0 13 +9,3 NQ 113,7
34. Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen   Norwegia 126,5 13 -0,8 NQ 113,4
35. Janda, JakubJakub Janda   Czechy 124,0 13 +3,4 NQ 112,6
36. Tepeš, JurijJurij Tepeš   Słowenia 121,0 13 +6,3 NQ 111,1
37. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto   Japonia 118,0 13 +11,1 NQ 110,0
38. Larinto, VilleVille Larinto   Finlandia 124,0 13 -1,6 NQ 109,1
39. Leyhe, StephanStephan Leyhe   Niemcy 121,5 13 +2,1 NQ 108,3
40. Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta   Finlandia 121,0 13 +2,4 NQ 107,2
41. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie   Francja 119,0 13 +7,4 NQ 107,1
42. Diethart, ThomasThomas Diethart   Austria 122,0 13 -0,5 NQ 105,6
43. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin   Rosja 116,0 13 +5,4 NQ 100,2
44. Zografski, WładimirWładimir Zografski   Bułgaria 115,0 13 +3,9 NQ 96,9
45. Kranjec, RobertRobert Kranjec   Słowenia 115,0 13 +7,7 NQ 96,7
46. Naglič, TomažTomaž Naglič   Słowenia 112,0 13 +6,5 NQ 92,6
47. Matura, JanJan Matura   Czechy 105,0 13 +19,3 NQ 91,8
48. Hlava, LukášLukáš Hlava   Czechy 105,5 13 +7,3 NQ 78,7
49. Korniłow, DienisDienis Korniłow   Rosja DSQ[e] DSQ
50. Freund, SeverinSeverin Freund   Niemcy DSQ[e] DSQ

Klasyfikacje po konkursach w Titisee-NeustadtEdytuj

Klasyfikacja generalna Pucharu ŚwiataEdytuj

Miejsce Zawodnik Występy
[f]
Punkty
1.   Stefan Kraft 22 1208
2.   Peter Prevc 22 1150
3.   Roman Koudelka 20 1021
4.   Severin Freund 20 1013
5.   Michael Hayböck 22 944
6.   Anders Fannemel 22 898
7.   Noriaki Kasai 18 734
8.   Kamil Stoch 12 616
9.   Gregor Schlierenzauer 20 588
10.   Simon Ammann 11 556
11.   Richard Freitag 20 546
12.   Rune Velta 20 521
13.   Jernej Damjan 22 462
14.   Markus Eisenbichler 20 397
15.   Daiki Itō 17 384
16.   Anders Jacobsen 13 358
17.   Marinus Kraus 18 294
18.   Piotr Żyła 22 288
19.   Anders Bardal 13 257
20.   Michael Neumayer 22 249
21.   Jurij Tepeš 17 236
22.   Matjaž Pungertar 21 202
23.   Taku Takeuchi 16 199
24.   Andreas Kofler 16 173
25.   Lauri Asikainen 15 152
  Robert Kranjec 19 152
27.   Nejc Dežman 18 142
28.   Johann André Forfang 11 134
29.   Phillip Sjøen 8 111
30.   Vincent Descombes Sevoie 15 108
31.   Stephan Leyhe 15 104
32.   Tom Hilde 13 102
33.   Gregor Deschwanden 17 98
  Jarkko Määttä 19 98
  Jan Matura 19 98
36.   Dmitrij Wasiljew 13 83
37.   Andreas Wellinger 3 78
38.   Władisław Bojarincew 16 77
39.   Manuel Fettner 11 75
40.   Thomas Diethart 17 71
41.   Daniel-André Tande 11 69
42.   Aleksander Zniszczoł 17 62
43.   Manuel Poppinger 9 57
44.   Jan Ziobro 15 52
45.   Junshirō Kobayashi 12 50
46.   Davide Bresadola 12 48
47.   Kenneth Gangnes 7 42
48.   Kento Sakuyama 15 41
49.   Andreas Wank 11 40
50.   Ville Larinto 11 35
  Dawid Kubacki 16 35
  Klemens Murańka 11 35
53.   Andreas Stjernen 5 34
54.   Shōhei Tochimoto 8 25
55.   Anže Lanišek 7 23
56.   Jakub Janda 12 22
57.   Ilmir Chazietdinow 10 20
58.   Sami Niemi 10 19
59.   Anssi Koivuranta 14 18
60.   Michaił Maksimoczkin 11 17
  Maciej Kot 9 17
62.   Killian Peier 5 15
63.   Joachim Hauer 7 14
64.   Daniel Wenig 7 11
  Ronan Lamy Chappuis 10 11
66.   Wolfgang Loitzl 4 8
  Antonín Hájek 6 8
68.   Tomaž Naglič 6 6
69.   Rok Justin 8 5
  Robert Johansson 3 5
  Karl Geiger 5 5
72.   Nicholas Alexander 6 4
  Stefan Hula 4 4
  Lukáš Hlava 8 4
  Władimir Zografski 11 4
76.   Janne Ahonen 4 3
77.   Kenshirō Itō 6 2
78.   Aleksiej Romaszow 2 1

Klasyfikacja generalna Pucharu NarodówEdytuj

Miejsce Państwo Występy
[f]
 Ind.   Druż.   Razem 
1.   Niemcy 25 2737 1150 3887
2.   Austria 25 3124 600 3724
3.   Norwegia 25 2495 900 3395
4.   Słowenia 25 2428 850 3278
5.   Japonia 25 1434 750 2184
6.   Czechy 25 1153 400 1553
7.   Polska 25 1109 200 1309
8.   Szwajcaria 22 669 100 769
9.   Finlandia 24 325 250 575
10.   Rosja 23 208 150 358
11.   Francja 16 119 0 119
12.   Włochy 18 48 50 98
13.   Bułgaria 11 4 0 4
  Stany Zjednoczone 14 4 0 4

UwagiEdytuj

  1. Rozpoczęto kwalifikacje z 13. belki. Podwyższenie rozbiegu o 1 próg skutkowało odjęciem 3,8 punktu, a o dwa progi 7,5 punktu od noty zawodnika.
  2. Zgoda na zmianę belki na wniosek trenera
  3. Drugą serię rozpoczęto z 13. belki. Wydłużenie rozbiegu o 1 próg skutkowało odjęciem 3,8 punktu od noty zawodnika.
  4. Kwalifikacje rozpoczęto z 12. belki. Podwyższenie rozbiegu o dwa progi skutkowało odjęciem 7,5 punktu od noty zawodnika.
  5. a b Zdyskwalifikowany za nieprzepisową długość nart.
  6. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.

BibliografiaEdytuj