Otwórz menu główne

Puchar Świata w skokach narciarskich 2014/2015 – Vikersund

Trzynaste zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2014/2015, rozgrywano w norweskim Vikersund na skoczni Vikersundbakken, były jednocześnie drugimi w sezonie konkursami Pucharu Świata w lotach narciarskich. W pierwszym konkursie indywidualnym rozegranym 14 lutego zwycięzcą został Słoweniec Peter Prevc, przy okazji bijąc rekord świata w długości lotu narciarskiego. Uzyskał odległość 250 metrów, bijąc osiągnięcie Norwega Johana Remena Evensena. Drugi z konkursów indywidualnych rozegranych 15 lutego wygrał Niemiec Severin Freund. Drugi w tym konkursie reprezentant gospodarzy Anders Fannemel w pierwszej serii poprawił rekord skoczni należący zaledwie jeden dzień do Prevca i uzyskał 251,5 metra, jednocześnie stając się nowym nieoficjalnym rekordzistą świata. W kwalifikacjach poprzedzających drugi konkurs Rosjanin Dmitrij Wasiljew nie ustał skoku na 254 metrze, który był najdłuższym nieustanym skokiem w historii.

Puchar Świata w skokach narciarskich 2014/2015 – Vikersund
Titisee-Neustadt Lahti
Data 13–15 lutego 2015
Gospodarz Vikersund
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (14.02.2015) Słowenia Peter Prevc
Konkurs indywidualny (15.02.2015) Niemcy Severin Freund
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Vikersund
Vikersund
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

SkoczniaEdytuj

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
  Vikersundbakken   Vikersund K200 HS225 251,5 m   Anders Fannemel 15.02.2015

Program zawodówEdytuj

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
13 lutego Oficjalny trening 17:00 CET
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego 19:30 CET 60
14 lutego Pierwszy konkurs indywidualny 16:00 CET 40
15 lutego Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego 14:30 CET 54
Drugi konkurs indywidualny 16:00 CET 40

JuryEdytuj

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje do 1. k. ind. 1. konkurs indywidualny Kwalifikacje do 2. k. ind. 2. konkurs indywidualny
  Evgen Jesenko D C
  Michael Lorenz E A
  Tor Olsen C B
  Masahiko Takahashi B E
  Stefan Wolf A D

WynikiEdytuj

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnegoEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Fannemel, AndersAnders Fannemel   Norwegia 246,0 49,5 14 -1,3 223,4 Q
2. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen   Norwegia 224,0 54,5 14 -1,0 202,3 Q
3. Itō, DaikiDaiki Itō   Japonia 216,5 53,5 14 +1,6 194,9 Q
4. Kraus, MarinusMarinus Kraus   Niemcy 214,5 53,5 14 -0,1 190,8 Q
5. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew   Rosja 212,0 50,0 14 +2,4 186,8 Q
6. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi   Japonia 208,0 54,0 14 +1,4 185,0 Q
7. Gangnes, KennethKenneth Gangnes   Norwegia 201,5 51,5 14 +7,7 181,0 Q
8. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande   Norwegia 201,0 53,0 14 +2,4 176,6 Q
9. Leyhe, StephanStephan Leyhe   Niemcy 200,5 52,0 14 +2,3 174,9 Q
10. Sjøen, PhillipPhillip Sjøen   Norwegia 203,5 51,5 14 -1,3 174,4 Q
11. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto   Japonia 198,5 52,0 14 +4,0 174,2 Q
12. Dežman, NejcNejc Dežman   Słowenia 196,5 52,0 14 +5,4 173,2 Q
13. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden   Szwajcaria 201,5 51,0 14 -1,4 171,4 Q
14. Kranjec, RobertRobert Kranjec   Słowenia 189,5 46,5 14 +10,1 164,0 Q
15. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen   Norwegia 194,0 51,0 14 -0,3 163,5 Q
16. Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen   Norwegia 182,5 49,0 14 +7,3 155,3 Q
17. Greiderer, SimonSimon Greiderer   Austria 188,5 51,5 14 -2,9 154,8 Q
18. Hilde, TomTom Hilde   Norwegia 182,0 50,0 14 +4,2 152,6 Q
19. Naglič, TomažTomaž Naglič   Słowenia 178,5 50,5 14 +7,7 152,4 Q
20. Sakuyama, KentoKento Sakuyama   Japonia 176,5 49,5 14 +10,8 152,1 Q
21. Zografski, WładimirWładimir Zografski   Bułgaria 183,5 50,5 14 +1,2 151,9 Q
22. Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt   Austria 180,5 49,5 14 +5,6 151,7 Q
23. Bjøreng, Joacim ØdegårdJoacim Ødegård Bjøreng   Norwegia 179,5 50,0 14 +5,4 150,8 Q
24. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł   Polska 183,5 50,5 14 0,0 150,7 Q
25. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis   Francja 186,0 50,0 14 -3,0 150,2 Q
26. Semenič, AnžeAnže Semenič   Słowenia 177,5 48,5 14 +5,4 146,9 Q
27. Poppinger, ManuelManuel Poppinger   Austria 176,5 50,5 14 +3,7 146,0 Q
28. Paschke, PiusPius Paschke   Niemcy 181,5 48,5 14 -3,3 143,0 Q
29. Johansson, RobertRobert Johansson   Norwegia 177,0 46,0 14 +3,7 142,1 Q
30. Olli, HarriHarri Olli   Finlandia 172,0 47,5 14 +7,1 141,0 Q
31. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi   Japonia 174,0 49,0 14 -0,4 137,9 nq
32. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie   Francja 172,0 48,5 14 -0,1 134,8 nq
33. Hájek, AntonínAntonín Hájek   Czechy 166,0 48,5 14 +4,9 132,6 nq
34. Hauer, JoachimJoachim Hauer   Norwegia 162,0 48,0 14 +1,9 124,3 nq
35. Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun   Polska 163,0 48,0 14 -1,7 121,9 nq
36. Hula, StefanStefan Hula   Polska 157,0 48,0 14 +2,6 119,0 nq
37. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner   Austria 152,5 46,5 14 +7,5 117,0 nq
38. Morassi, AndreaAndrea Morassi   Włochy 155,5 46,5 14 -0,6 112,5 nq
39. Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek   Czechy 148,5 41,5 14 +11,2 110,9 nq
40. Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek   Polska 150,5 42,5 14 +6,4 109,5 nq
41. Korniłow, DienisDienis Korniłow   Rosja 135,0 47,0 14 +12,2 101,2 nq
42. Kadlec, MilošMiloš Kadlec   Czechy 149,0 43,0 14 -3,0 98,8 nq
43. Aigner, ClemensClemens Aigner   Austria 144,0 46,5 14 -0,7 98,6 nq
44. Glasder, MichaelMichael Glasder   Stany Zjednoczone 143,0 46,5 14 -0,1 98,0 nq
45. Klinga, SebastianSebastian Klinga   Finlandia 140,5 47,0 14 -0,3 95,8 nq
46. Morrice, TrevorTrevor Morrice   Kanada 134,5 46,5 14 +1,6 89,5 nq
47. Heiskanen, SamiSami Heiskanen   Finlandia 128,5 42,0 14 +6,4 82,6 nq
48. Johnson, AndersAnders Johnson   Stany Zjednoczone 125,0 40,0 14 0,0 70,0 nq
49. Altenburger, FlorianFlorian Altenburger   Austria 139,0 21,5 14 -2,0 66,3 nq
50. Sakala, FilipFilip Sakala   Czechy 106,0 39,5 14 +8,0 54,7 nq
Forfang, Johann AndréJohann André Forfang   Norwegia 221,5 14 +4,5 pq
Neumayer, MichaelMichael Neumayer   Niemcy 197,5 14 +2,6 pq
Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler   Niemcy 212,5 14 +1,4 pq
Żyła, PiotrPiotr Żyła   Polska 210,0 14 +5,2 pq
Damjan, JernejJernej Damjan   Słowenia 198,5 14 +3,5 pq
Velta, RuneRune Velta   Norwegia 216,5 14 +1,9 pq
Kasai, NoriakiNoriaki Kasai   Japonia 235,0 14 -2,9 pq
Prevc, PeterPeter Prevc   Słowenia 245,5 14 -1,0 pq
Tepeš, JurijJurij Tepeš   Słowenia 219,5 14 -1,7 pq
Freund, SeverinSeverin Freund   Niemcy 222,5 14 -1,7 pq

Pierwszy konkurs indywidualnyEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
  Prevc, PeterPeter Prevc   Słowenia 237,5 9 -6,0 250,0 11 -8,2 438,8
  Fannemel, AndersAnders Fannemel   Norwegia 236,0 9 -8,9 238,5 11 -7,2 424,3
  Kasai, NoriakiNoriaki Kasai   Japonia 218,5 9 -5,9 225,0 11 -4,3 395,5
4. Freund, SeverinSeverin Freund   Niemcy 210,0 9 -4,3 219,5 11 -1,7 381,9
5. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen   Norwegia 226,0 9 -16,3 212,0 11 -1,9 375,9
6. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew   Rosja 225,5 9 -17,6 219,5 11 -1,2 371,2
7. Gangnes, KennethKenneth Gangnes   Norwegia 220,0 9 -16,0 211,0 11 -3,2 367,0
8. Itō, DaikiDaiki Itō   Japonia 209,5 9 -13,1 214,0 11 -5,5 360,6
9. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi   Japonia 211,0 9 -15,0 210,0 11 -3,2 357,0
10. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang   Norwegia 210,5 9 -9,2 206,0 11 -5,2 353,9
11. Neumayer, MichaelMichael Neumayer   Niemcy 207,5 9 -8,5 206,5 11 -1,2 350,1
12. Żyła, PiotrPiotr Żyła   Polska 198,5 9 -6,2 212,0 11 -2,7 349,7
13. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler   Niemcy 204,5 9 -7,6 204,0 11 -0,6 347,5
14. Tepeš, JurijJurij Tepeš   Słowenia 194,5 9 -4,5 206,0 11 -1,9 342,7
15. Hilde, TomTom Hilde   Norwegia 205,5 9 -13,4 198,0 11 0,0 336,3
16. Kraus, MarinusMarinus Kraus   Niemcy 210,5 9 -16,1 194,0 11 -0,7 332,1
17. Dežman, NejcNejc Dežman   Słowenia 188,0 9 -8,5 209,0 11 -6,8 326,1
18. Sjøen, PhillipPhillip Sjøen   Norwegia 205,0 9 -22,2 195,5 11 -8,1 315,3
19. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande   Norwegia 201,5 9 -13,4 183,0 11 -2,6 308,9
20. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden   Szwajcaria 180,5 9 -7,2 200,0 11 -7,8 304,1
21. Velta, RuneRune Velta   Norwegia 174,5 9 -6,5 200,0 11 -1,6 298,3
22. Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt   Austria 187,0 9 -12,5 194,0 11 -12,4 295,3
23. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen   Norwegia 180,5 9 -8,8 189,5 11 -5,0 292,2
24. Poppinger, ManuelManuel Poppinger   Austria 187,0 9 -12,4 190,0 11 -10,1 291,9
25. Leyhe, StephanStephan Leyhe   Niemcy 165,0 9 -7,9 197,0 11 -0,9 286,1
26. Semenič, AnžeAnže Semenič   Słowenia 216,0 9 -27,4 165,5 11 -3,7 283,2
27. Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen   Norwegia 181,0 9 -14,4 173,5 11 -1,3 265,2
28. Sakuyama, KentoKento Sakuyama   Japonia 159,0 9 -8,2 143,0 11 -2,3 207,4
29. Paschke, PiusPius Paschke   Niemcy 164,5 9 -13,8 138,0 11 -1,9 193,8
30. Olli, HarriHarri Olli   Finlandia 169,5 9 -19,7 115,0 11 -1,6 170,1
31. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto   Japonia 160,0 9 -10,9 NQ 105,6
32. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł   Polska 152,5 9 -7,9 NQ 98,1
33. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis   Francja 152,5 9 -14,0 NQ 97,0
34. Greiderer, SimonSimon Greiderer   Austria 153,5 9 -19,3 NQ 92,4
35. Zografski, WładimirWładimir Zografski   Bułgaria 149,5 9 -12,7 NQ 88,7
36. Bjøreng, Joacim ØdegårdJoacim Ødegård Bjøreng   Norwegia 145,5 9 -9,6 NQ 87,0
37. Johansson, RobertRobert Johansson   Norwegia 148,0 9 -13,5 NQ 86,1
38. Naglič, TomažTomaž Naglič   Słowenia 143,0 9 -9,8 NQ 83,8
39. Damjan, JernejJernej Damjan   Słowenia 130,0 9 +0,3 NQ 77,8
40. Kranjec, RobertRobert Kranjec   Słowenia 122,0 9 -8,8 NQ 53,6

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnegoEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[a] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen   Norwegia 234,0 49,0 8 -11,7 225,6 Q
2. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew   Rosja 254,0[b] 28,0 10 -10,8 215,8 Q
3. Kraus, MarinusMarinus Kraus   Niemcy 222,0 55,5 11 -7,5 201,3 Q
4. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden   Szwajcaria 221,5 54,5 11 -17,4 189,8 Q
5. Gangnes, KennethKenneth Gangnes   Norwegia 219,0 48,5 10 -15,7 189,4 Q
6. Dežman, NejcNejc Dežman   Słowenia 216,5 54,0 11 -11,5 189,2 Q
7. Poppinger, ManuelManuel Poppinger   Austria 207,0 52,5 11 -7,9 179,9 Q
8. Itō, DaikiDaiki Itō   Japonia 195,5 52,5 8 -15,7 178,9 Q
9. Semenič, AnžeAnže Semenič   Słowenia 213,5 46,0 11 -13,1 176,0 Q
10. Leyhe, StephanStephan Leyhe   Niemcy 206,0 54,0 11 -12,7 175,4 Q
11. Olli, HarriHarri Olli   Finlandia 206,5 52,0 11 -15,3 171,4 Q
12. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto   Japonia 208,0 53,5 12 -11,8 171,3 Q
13. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł   Polska 204,0 52,0 11 -13,2 170,5 Q
14. Kranjec, RobertRobert Kranjec   Słowenia 214,5 52,0 12 -20,9 168,5 Q
15. Hilde, TomTom Hilde   Norwegia 195,5 51,5 11 -12,2 160,8 Q
16. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi   Japonia 189,5 51,0 11 -9,9 155,4 Q
17. Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt   Austria 186,5 50,0 11 -8,8 151,9 Q
18. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi   Japonia 168,0 49,5 8 -11,1 147,5 Q
19. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner   Austria 188,0 51,0 12 -13,1 143,5 Q
20. Hájek, AntonínAntonín Hájek   Czechy 182,0 50,0 11 -12,5 142,8 Q
21. Zografski, WładimirWładimir Zografski   Bułgaria 182,0 51,0 12 -12,4 137,0 Q
22. Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek   Polska 172,0 48,0 12 -2,9 131,5 Q
23. Sakuyama, KentoKento Sakuyama   Japonia 170,0 49,5 11 -10,4 130,0 Q
24. Paschke, PiusPius Paschke   Niemcy 165,0 49,5 11 -7,5 126,9 Q
25. Greiderer, SimonSimon Greiderer   Austria 170,5 48,0 12 -12,0 120,6 Q
26. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie   Francja 157,0 45,5 11 -4,0 116,8 Q
27. Damjan, JernejJernej Damjan   Słowenia 159,0 41,5 10 -12,0 114,1 Q
28. Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek   Czechy 164,5 44,5 12 -10,9 111,0 Q
29. Kadlec, MilošMiloš Kadlec   Czechy 163,0 46,0 12 -11,7 109,9 Q
30. Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun   Polska 159,5 42,5 12 -8,9 105,0 Q
31. Naglič, TomažTomaž Naglič   Słowenia 163,0 43,0 12 -14,1 104,5 nq
32. Sjøen, PhillipPhillip Sjøen   Norwegia 150,0 41,5 11 -7,9 100,5 nq
33. Korniłow, DienisDienis Korniłow   Rosja 156,5 46,0 12 -13,5 100,3 nq
34. Morrice, TrevorTrevor Morrice   Kanada 154,0 47,5 12 -14,4 97,9 nq
35. Altenburger, FlorianFlorian Altenburger   Austria 156,0 45,5 12 -15,7 97,0 nq
Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis   Francja 150,0 46,5 12 -9,5 97,0 nq
37. Hula, StefanStefan Hula   Polska 150,0 46,5 12 -16,6 89,9 nq
38. Sakala, FilipFilip Sakala   Czechy 142,0 46,5 11 -15,1 88,7 nq
39. Klinga, SebastianSebastian Klinga   Finlandia 145,0 47,5 12 -17,9 83,6 nq
40. Glasder, MichaelMichael Glasder   Stany Zjednoczone 140,0 46,0 12 -12,5 81,5 nq
41. Heiskanen, SamiSami Heiskanen   Finlandia 133,0 43,5 12 -5,9 77,2 nq
42. Aigner, ClemensClemens Aigner   Austria 133,0 46,5 12 -11,2 74,9 nq
43. Morassi, AndreaAndrea Morassi   Włochy 128,0 41,5 12 -7,6 67,5 nq
44. Johnson, AndersAnders Johnson   Stany Zjednoczone 131,0 41,5 12 -11,5 67,2 nq
Neumayer, MichaelMichael Neumayer   Niemcy 222,0 7 -20,2 pq
Forfang, Johann AndréJohann André Forfang   Norwegia 200,0 7 -13,0 pq
Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler   Niemcy 194,5 7 -7,9 pq
Velta, RuneRune Velta   Norwegia 207,0 7 -10,5 pq
Żyła, PiotrPiotr Żyła   Polska 198,5 7 -16,7 pq
Tepeš, JurijJurij Tepeš   Słowenia 207,0 6 -16,7 pq
Fannemel, AndersAnders Fannemel   Norwegia 231,0 6 -13,1 pq
Kasai, NoriakiNoriaki Kasai   Japonia DNS DNS pq
Prevc, PeterPeter Prevc   Słowenia 130,0 7 -13,4 pq
Freund, SeverinSeverin Freund   Niemcy 238,5 7 -11,5 pq

Drugi konkurs indywidualnyEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka[c] Wiatr
  Freund, SeverinSeverin Freund   Niemcy 237,5 6[d] -15,4 245,0 6 -15,1 436,7
  Fannemel, AndersAnders Fannemel   Norwegia 251,5 7 -13,5 202,0 6 -12,5 394,0
  Forfang, Johann AndréJohann André Forfang   Norwegia 214,0 7 -14,0 219,0 6 -16,3 376,4
4. Velta, RuneRune Velta   Norwegia 210,0 7 -14,0 200,5 6 -13,7 347,2
5. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai   Japonia 184,0 7 -15,4 240,5 8 -17,4 347,0
6. Neumayer, MichaelMichael Neumayer   Niemcy 203,0 7 -16,0 209,5 8 -10,1 333,4
7. Poppinger, ManuelManuel Poppinger   Austria 203,5 7 -10,4 192,0 6 -9,9 332,6
8. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler   Niemcy 216,5 7 -17,9 180,0 6 -5,9 332,3
9. Tepeš, JurijJurij Tepeš   Słowenia 191,5 7 -12,0 214,0 8 -14,5 331,1
10. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen   Norwegia 230,5 7 -13,2 160,0 6 -12,7 317,5
11. Itō, DaikiDaiki Itō   Japonia 170,0 7 -3,3 210,0 8 -16,0 301,7
12. Dežman, NejcNejc Dežman   Słowenia 180,5 7 -10,1 201,0 8 -16,4 293,8
13. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto   Japonia 175,0 7 -12,1 206,0 8 -18,6 290,0
14. Kraus, MarinusMarinus Kraus   Niemcy 203,0 7 -7,9 142,0 6 -11,7 270,2
15. Żyła, PiotrPiotr Żyła   Polska 215,5 7 -17,3 131,0 6 -6,6 267,7
16. Prevc, PeterPeter Prevc   Słowenia 217,0 7 -16,3 110,0 6 -8,4 246,9
17. Damjan, JernejJernej Damjan   Słowenia 134,0 7 -12,5 200,5 8 -17,0 232,9
18. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł   Polska 172,5 7 -17,3 148,0 8 -7,2 217,6
19. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi   Japonia 162,5 7 -4,9 130,0 8 -4,8 195,3
20. Hájek, AntonínAntonín Hájek   Czechy 137,0 7 -10,1 156,0 8 -12,0 180,0
21. Leyhe, StephanStephan Leyhe   Niemcy 135,0 7 -9,9 150,5 8 -5,0 178,7
22. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie   Francja 131,5 7 -11,4 156,0 8 -13,0 174,6
23. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew   Rosja 156,5 7 -10,2 117,0 8 +3,8 166,8
24. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi   Japonia 151,0 7 -9,4 117,0 8 -6,8 155,4
25. Sakuyama, KentoKento Sakuyama   Japonia 134,0 7 -15,1 135,0 8 -5,2 154,5
26. Kranjec, RobertRobert Kranjec   Słowenia 132,0 7 -12,1 143,0 8 -8,9 152,5
27. Semenič, AnžeAnže Semenič   Słowenia 146,5 7 -14,3 124,0 8 -8,6 151,2
28. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden   Szwajcaria 138,0 7 -1,3 118,0 8 -4,6 149,8
29. Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt   Austria 126,0 7 -7,1 123,0 8 -17,9 125,8
30. Greiderer, SimonSimon Greiderer   Austria 126,0 7 -9,1 115,0 8 -0,6 124,5
31. Gangnes, KennethKenneth Gangnes   Norwegia 120,0 7 -4,5 NQ 63,5
32. Hilde, TomTom Hilde   Norwegia 116,0 7 -4,3 NQ 56,9
33. Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun   Polska 113,0 7 -7,2 NQ 52,9
34. Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek   Polska 118,0 7 -13,5 NQ 49,1
35. Paschke, PiusPius Paschke   Niemcy 118,0 7 -14,4 NQ 48,7
36. Kadlec, MilošMiloš Kadlec   Czechy 110,5 7 -13,2 NQ 39,9
37. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner   Austria 100,0 7 -2,7 NQ 37,3
38. Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek   Czechy 102,0 7 -5,6 NQ 36,8
39. Olli, HarriHarri Olli   Finlandia 85,0 7 -1,0 NQ 20,0
Zografski, WładimirWładimir Zografski   Bułgaria DSQ[e] DSQ

Klasyfikacje po konkursach w VikersundEdytuj

Klasyfikacja generalna Pucharu ŚwiataEdytuj

Miejsce Zawodnik Występy
[f]
Punkty
1.   Peter Prevc 24 1265
2.   Stefan Kraft 22 1208
3.   Severin Freund 22 1163
4.   Anders Fannemel 24 1058
5.   Roman Koudelka 20 1021
6.   Michael Hayböck 22 944
7.   Noriaki Kasai 20 839
8.   Kamil Stoch 12 616
9.   Gregor Schlierenzauer 20 588
10.   Rune Velta 22 581
11.   Simon Ammann 11 556
12.   Richard Freitag 20 546
13.   Jernej Damjan 24 476
14.   Markus Eisenbichler 22 449
15.   Daiki Itō 19 440
16.   Anders Jacobsen 14 366
17.   Marinus Kraus 20 327
18.   Piotr Żyła 24 326
19.   Michael Neumayer 24 313
20.   Jurij Tepeš 19 283
21.   Anders Bardal 13 257
22.   Taku Takeuchi 18 240
23.   Johann André Forfang 13 220
24.   Matjaž Pungertar 21 202
25.   Nejc Dežman 20 178
26.   Andreas Kofler 16 173
27.   Robert Kranjec 21 157
28.   Lauri Asikainen 15 152
29.   Dmitrij Wasiljew 15 141
30.   Phillip Sjøen 9 124
31.   Stephan Leyhe 17 120
32.   Tom Hilde 15 118
33.   Vincent Descombes Sevoie 16 117
34.   Gregor Deschwanden 19 112
35.   Andreas Stjernen 7 105
36.   Manuel Poppinger 11 100
37.   Jarkko Määttä 19 98
  Jan Matura 19 98
39.   Daniel-André Tande 12 81
40.   Kenneth Gangnes 9 78
  Andreas Wellinger 3 78
42.   Władisław Bojarincew 16 77
43.   Manuel Fettner 11 75
  Aleksander Zniszczoł 19 75
45.   Thomas Diethart 17 71
46.   Junshirō Kobayashi 13 57
47.   Jan Ziobro 15 52
48.   Kento Sakuyama 17 49
49.   Davide Bresadola 12 48
50.   Shōhei Tochimoto 10 45
51.   Andreas Wank 11 40
52.   Dawid Kubacki 16 35
  Klemens Murańka 11 35
  Ville Larinto 11 35
55.   Anže Lanišek 7 23
56.   Jakub Janda 12 22
57.   Ilmir Chazietdinow 10 20
58.   Antonín Hájek 7 19
  Sami Niemi 10 19
60.   Anssi Koivuranta 14 18
61.   Michaił Maksimoczkin 11 17
  Maciej Kot 9 17
63.   Killian Peier 5 15
64.   Joachim Hauer 7 14
65.   Ronan Lamy Chappuis 11 11
  Ulrich Wohlgenannt 4 11
  Daniel Wenig 7 11
68.   Anže Semenič 2 9
69.   Wolfgang Loitzl 4 8
70.   Tomaž Naglič 7 6
71.   Karl Geiger 5 5
  Robert Johansson 4 5
  Rok Justin 8 5
74.   Stefan Hula 4 4
  Lukáš Hlava 8 4
  Władimir Zografski 13 4
  Nicholas Alexander 6 4
  Ole Marius Ingvaldsen 3 4
79.   Janne Ahonen 4 3
80.   Kenshirō Itō 6 2
  Pius Paschke 2 2
82.   Simon Greiderer 2 1
  Aleksiej Romaszow 2 1
  Harri Olli 3 1

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w lotach narciarskichEdytuj

Miejsce Państwo Występy
[f]
Punkty
1.   Severin Freund 3 250
2.   Peter Prevc 3 165
3.   Anders Fannemel 3 160
4.   Noriaki Kasai 3 150
5.   Jurij Tepeš 3 107
6.   Johann André Forfang 3 106
7.   Rune Velta 3 100
8.   Michael Neumayer 3 86
9.   Markus Eisenbichler 3 81
10.   Stefan Kraft 1 80
11.   Andreas Stjernen 2 71
12.   Piotr Żyła 3 70
13.   Daiki Itō 3 65
14.   Taku Takeuchi 3 55
15.   Jernej Damjan 3 50
16.   Dmitrij Wasiljew 3 48
17.   Manuel Poppinger 3 43
18.   Nejc Dežman 3 36
  Kenneth Gangnes 2 36
20.   Marinus Kraus 2 33
21.   Anders Jacobsen 2 26
  Roman Koudelka 1 26
23.   Richard Freitag 1 24
24.   Vincent Descombes Sevoie 2 21
25.   Gregor Deschwanden 3 20
  Shōhei Tochimoto 2 20
  Junshirō Kobayashi 2 20
28.   Aleksander Zniszczoł 3 17
29.   Stephan Leyhe 3 16
  Tom Hilde 2 16
  Jan Matura 1 16
32.   Michael Hayböck 1 15
33.   Phillip Sjøen 1 13
34.   Antonín Hájek 2 12
  Daniel-André Tande 1 12
36.   Ulrich Wohlgenannt 2 11
  Manuel Fettner 1 11
38.   Thomas Diethart 1 10
39.   Anže Semenič 2 9
  Kento Sakuyama 2 9
41.   Davide Bresadola 1 8
42.   Gregor Schlierenzauer 1 7
43.   Robert Kranjec 3 5
  Rok Justin 1 5
45.   Ole Marius Ingvaldsen 1 4
46.   Joachim Hauer 1 3
47.   Pius Paschke 2 2
  Daniel Wenig 1 2
49.   Simon Greiderer 2 1
  Harri Olli 2 1

Klasyfikacja Pucharu NarodówEdytuj

Miejsce Państwo Występy
[f]
 Ind.   Druż.   Razem 
1.   Niemcy 27 3054 1150 4204
2.   Norwegia 27 2961 900 3861
3.   Austria 27 3179 600 3779
4.   Słowenia 27 2654 850 3504
5.   Japonia 27 1672 750 2422
6.   Czechy 26 1164 400 1564
7.   Polska 27 1160 200 1360
8.   Szwajcaria 24 683 100 783
9.   Finlandia 26 326 250 576
10.   Rosja 25 256 150 406
11.   Francja 18 128 0 128
12.   Włochy 18 48 50 98
13.   Bułgaria 13 4 0 4
  Stany Zjednoczone 14 4 0 4

UwagiEdytuj

  1. Kwalifikacje rozpoczęto z 12. belki. Obniżenie rozbiegu o 1 próg skutkowało dodaniem 6,9 punktu, o dwa progi 13,8 punktu, a o cztery 27,5 punktu do noty zawodnika.
  2. Skok nieustany.
  3. Drugą serię rozpoczęto z 8. belki. Obniżenie rozbiegu o 1 próg skutkowało dodaniem 6,9 pkt, a o dwa progi 13,8 punktu do noty zawodnika.
  4. Przed jego skokiem obniżono belkę o 1 próg, co skutkowało dodaniem 6,9 pkt. do noty zawodnika.
  5. Został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.
  6. a b c Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.

BibliografiaEdytuj